0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Хормони
« -: Август 14, 2008, 11:25:32 am »
Здравейте! Имам едно въпросче и ще се радвам някой да ми отговори  :).Тази година 2 пъти ми се случва да правя кисти със значителни размери около 6 см.Първата беше февруари месец, но изчезна след приемане на ОК в продължение на 3 месеца. Другата е от
 този месец и отново съм на ОК . Ходих при двама доктори и според тях е хормонална.
Въпроса ми е знаете ли какви хормони да си изследвам и как се лекуват? На въпроса ми защо ми излиза отговора е "най-вероятно хормонални проблеми", но никой не казва изследвай ги.Питам вас за да си ги направя тъй като от януари се опитваме за бебе, но
февруари ми излезе киста (3 месеца ОК) спрях ги и след 2 месеца пак киста сега пак ОК.
 Притеснена съм от това, че не лекувам причината. Благодаря на всички, които ще отзоват.  :bighug:
Re: Хормони
« Отговор #1 -: Август 14, 2008, 11:35:17 am »
Хормоните, които трябва да се изследват са:
LH, FSH, Естроген, Прогестерон, Тестостерон, Пролактин, както и хормоните на щитовидната жлеза.

За повече инфо, виж тук

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Хормони
« Отговор #2 -: Август 14, 2008, 11:47:59 am »
Благодаря! Ако се окаже че имам проблем с хормоните колко време се лекуват? Питам, защото не искам пак да пия 3 месеца ОК. И ако ги спра (разбира се след консултация с лекар) след този месец мога ли веднага да ги изследвам на този цикъл, който предстои.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Хормони
« Отговор #3 -: Август 14, 2008, 14:54:36 pm »
Приема се, че на организма са необходими между 1 и 3 месеца за изчистване на влиянието от хормоналните таблетки. Моят съвет е да пуснеш хормони на трети ден от цикъла, като е добре предишния цикъл нито да си вземала таблетки, нито да си имала киста/задържан фоликул.
На кой ден от цикъла се вижда кистата?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Хормони
« Отговор #4 -: Август 14, 2008, 15:43:09 pm »
Ами закъсня ми този месец и ме болеше кръста, крака ми изтръпваше и аз сама реших, че е киста.Бях на преглед на 02.08. и се видя 5 см. на 03.08 ми дойде и тъй като съм паника отидах пак на лекар на 06.08 и друг доктор ми каза че кистата е 6.7 см.Предписа ми марвелон и каза че е добре да го пия 3 месеца.И двамата доктори казват че е фоликуларна, но ме притеснява това че пак е много голяма и ме е страх  :? .От 06.08 пия ОК, и се надявам да се махне