0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #160 -: Октомври 10, 2010, 18:54:45 pm »
rutsasveta - мдааа....след 43г никакви опити със собствени яйцеклетки. Но това не е повод за отчаяние има и други опции за успех. Прегледай тези теми
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=7191.0
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=438587.0
Ако сме над 43г - заем и после Истанбул също е добър вариант. Цените не са значително по-големи от тук.
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #161 -: Октомври 10, 2010, 19:27:45 pm »
до тук прочетеното стигнах до извода че ако не успея сега -то като навьрш 43г дори и с мои финанси ще ми откажат или ще ми предложат донорска програма дори и с мьжа ми да имаме добри показатели -хормони ,спермограми и всякакви там .ДАЛИ сьм разбрала правилно или греша
Ако показателите наистина са добри, Наредба №28  разрешава Инсеминации(съпружеска или донорска) до 45 годишна възраст. /Раздел VI.;точки 3.6.7. и 3.8.5./

Забранява извършването на пункция на собствени  яйцеклетки (т.е.IVF,ICSI процедури) след навършване на 43г. /Раздел VI.;точка 3.10.7./

Прилагам линк към Наредбата.Всичко това е разгледано в Приложение №1 към чл.1,т.1 - Медицински стандарт "Асистирана репродукция"
http://normabg.com/normativi/naredbi/32890.php
« Последна редакция: Октомври 10, 2010, 19:31:44 pm от marsi »

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #162 -: Октомври 10, 2010, 19:57:12 pm »
тия изобщо не са в ред .ако още имаме годни яйцеклетки защо да използваме донорски като може двойки с ИЯР да се вьзползват -това от грижа за мойто здраве ли го правят или да ми вземат още пари .Това направо се е за сьд .Значи да не дискриминираме ромите ,гейовете и др. а жените като нас -може .Е аз ако направя инвитро в Турция и стане детето ми ще стане турски гражданин. какво да прави тук
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #163 -: Октомври 10, 2010, 20:05:13 pm »
Е аз ако направя инвитро в Турция и стане детето ми ще стане турски гражданин. какво да прави тук
Това не го разбрах много. Ако правиш процедура в Истанбул, но със собствен материал, защо детето да бъде турски гражданин?
Ако показателите наистина са добри, Наредба №28  разрешава Инсеминации(съпружеска или донорска) до 45 годишна възраст. /Раздел VI.;точки 3.6.7. и 3.8.5./
Едва ли са много жените на тази възраст, които са с наистина добри показатели, особено имайки предвид, че всички са на етап ин витро, даже икси, а не - инсеменация. А и всеки уважаваш себе си лекар, ако има основание, първо предлага инсеменация и после тежката артилерия.
Момичета, извинявам се, че се намесвам в темата. Аз не правя опити вече, но ви чета и ви стискам палци от все сърце! На всички ви - слабост сте ми пишещите в тази тема!
« Последна редакция: Октомври 10, 2010, 20:08:20 pm от du6ka »

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #164 -: Октомври 10, 2010, 20:08:53 pm »
Остава и вариантът ЗЕТ. Ама това е ако има какво да се замрази,  :(
Пък при тубарен фактор инсеминацията отпада,  :(
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #165 -: Октомври 10, 2010, 20:34:28 pm »
тия изобщо не са в ред .ако още имаме годни яйцеклетки защо да използваме донорски като може двойки с ИЯР да се вьзползват -това от грижа за мойто здраве ли го правят или да ми вземат още пари .Това направо се е за сьд .Значи да не дискриминираме ромите ,гейовете и др. а жените като нас -може .Е аз ако направя инвитро в Турция и стане детето ми ще стане турски гражданин. какво да прави тук


Да,съгласна съм с теб!


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #166 -: Октомври 10, 2010, 21:31:58 pm »
щом собствената ми страна ме отхвьрля като човек. а чуждата не -тогава моето поколение няма място тук. До инсеминации не сьм стигала , направо ми предложиха инвитро защото бях на 41, в момента се подготвям за 2 опит и на 13.10 сьм на блокаж.не знам какво значи ,пьрвия пьт бях по кьс протокол и стана много бьрзо, сега незнам . на мен и да осиновя дете .дьржавата няма да ми даде защото живея в общинско жилище и там сме две семейства. НЕ Е ли отвратително -не ми дават мое но и чуждо не дават . е как да не ги сьди човек - за това трябва да се поразровя .
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #167 -: Октомври 10, 2010, 22:04:49 pm »
дами, възрастовото ограничение за лечение ин-витро е дискриминационно. има заведени няколко жалби в комисията за защита от дискриминация, една вече е получила решение от комисията, че ограничението е дискриминационно, останалите жалби очакват в скоро време решение, което ще бъде същото.

сдружението предприема всякакви възможни мерки за борба срещу тази дискриминационна забрана. ще ви информираме своевременно и ще разчитаме на вашата подкрепа в случай на нужда.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #168 -: Октомври 10, 2010, 22:51:00 pm »
jam - тук съм и каквото и да става ще подкрепя всякакви инициативи на Зачатие!
пп. А защо не ми се отваря страницата на профила, исках да променя надписчето с годините? Изписва нещо, но не го разчитам.
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #169 -: Октомври 11, 2010, 16:47:50 pm »
и аз подкрепям всяка инициатива,ако не за нас то за тези след нас .По статистика двоиките с такива проблеми се увеличават и най лошото е че вьзраста слиза все по надолу, наи гадното е че и самите доктори стават комерсиални .Някьде в килера отива желанието да се помогне наистина.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #170 -: Октомври 11, 2010, 17:13:07 pm »
Аз преди 2 месеца гледах по тв. за жена осьдила фонда. Сьда приел аргументите и като дискриминация,но от МЗ заявиха ,че ще обжалват пред по висша инстанция.Има ли вече информация или е още рано и нещо не сьм разбрала :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #171 -: Октомври 11, 2010, 17:15:41 pm »
МЗ обжалва съдебното решение, датата за обжалване е насрочена за след няколко месеца.
за съжаление, в съда нещата се точат бавно...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #172 -: Октомври 11, 2010, 22:40:00 pm »
МЗ обжалва съдебното решение, датата за обжалване е насрочена за след няколко месеца.
за съжаление, в съда нещата се точат бавно...
А през това време какви са вариантите за жената? Нали с всеки изминат ден се отдалечава от ограничението и то от другата му страна? Може ли да започне процедура или трябва да изчака решението на ВАС? И ако решението се проточи твърде дълго...
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #173 -: Октомври 12, 2010, 08:59:43 am »
МЗ обжалва съдебното решение, датата за обжалване е насрочена за след няколко месеца.
за съжаление, в съда нещата се точат бавно...
А през това време какви са вариантите за жената? Нали с всеки изминат ден се отдалечава от ограничението и то от другата му страна? Може ли да започне процедура или трябва да изчака решението на ВАС? И ако решението се проточи твърде дълго...
Няма варианти през това време. Освен, ако не намериш клиника, която да наруши наредбата.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #174 -: Октомври 12, 2010, 12:11:13 pm »
мисля ,че има клиники които нарушават наредбата, все пак сме познати пациенти на сьответните .
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #175 -: Октомври 12, 2010, 16:20:56 pm »
Кои са тези клиники? (може и на лични ако се притеснявате да го споделите тук). 10х
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #176 -: Октомври 12, 2010, 16:53:47 pm »
.
« Последна редакция: Октомври 12, 2010, 18:08:10 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #177 -: Октомври 12, 2010, 16:55:51 pm »
Кои са тези клиники? (може и на лични ако се притеснявате да го споделите тук). 10х
Не знам кой са, но мога да ти кажа със сигурност коя не е - тази на Владимиров - там нема никакъв компромис!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #178 -: Октомври 12, 2010, 18:10:03 pm »
МЗ обжалва съдебното решение, датата за обжалване е насрочена за след няколко месеца.
за съжаление, в съда нещата се точат бавно...
А през това време какви са вариантите за жената? Нали с всеки изминат ден се отдалечава от ограничението и то от другата му страна? Може ли да започне процедура или трябва да изчака решението на ВАС? И ако решението се проточи твърде дълго...

Донорска яйцеклетка и самофинансиране с поредния кредит-няма друга възможност
« Последна редакция: Октомври 12, 2010, 18:13:33 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #179 -: Октомври 12, 2010, 19:09:49 pm »
Ми...то като ще се харчат пари за донорска и т.н. не е ли по-добре да се иде до Истанбул...ако си сигурна , че имаш още шанс за + опит със собствени яйцеклетки, а?

Пак се хвърлям от отчаяние в по-отчаяние.... и тия неразбории с фонд и затрупани от пациенти клиники...много зле ми се отразява...
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306