0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
ornaico1    39. mavrol   

На ръба
/есе/

Случвало ли ви се е да се чувствате ...сякаш сте на ръба на скалите над бучащ вълнолом? Опитвате се да се откъснете от вледеняващата мисъл за евентуално политане надолу с рефлекс да пристъпите крачка навътре към сушата, но някаква невидима сила ви тика да останете на ръба с поглед към пенливия ужас!
Сякаш не сте на себе си, устремили се към неестествен стемеж към злочеста участ!
Но не...това може да е само усещане на несъпричастен наблюдател или случаен „минувач”.Защото...
Всъщност вълнолома не е толкова ужасяващ!
Там някъде, под пенливата му повърхност се стеле плътен рибен пасаж. Сякаш безброй малки рибки усещат първите трепети на живота. И ако не си на ръба,няма как да станеш свидетел на тази уникална природна картина.Защото...
Повдигаш поглед и съзираш група делфини, прескачащи се над морската шир. Невероятни морски гимнастици или...неповторима природна фантазия. Непонятен и пронизващ душата танц на първичното за прагматизма и на съвършенното за идиалиста.Защото...
Усремяваш поглед в небосвода над морската шир, съзирайки ято щъркели, устемили се към по-топли географски ширини.Есен е все пак! Съзираш необикновената подредба на това ято-сякаш уникален творец го бе сътворил. Онези-щъркелите водачи , насочвайки ятото в един момент долитат до края му , за да посрещнат изостаналите по-млади птици, доближавайки ги и напътствайки ги. Сякаш им вдъхват сили да догонят останалите, за да оцелеят! Омаломпщените стари птици едва долитат до брега и...това е последната им дестинация! Те стават твои съмишленици. Питаш се-дали ще оцелеят.В мига съзнаваш-те са заедно с теб на ръба.Защото...
Тогава отклоняваш поглед към сушата и съзираш фасадите на крайните градски къщи. И...други мисли нахлуват в главата ти. Пулсът зачестява, а ...нещо в гърдите се свива...Чувстваш се толкова ...не на място.
Всъщност кое е твоето място?
Дали до майката природа, която вглъбена в мисията си да сътворява повече съвършенства е пропуснала...да те дари с нещо, което е типичната й роля. Да те направи част от своето усещане да създадеш живот....
Дали до себеподобните си, обитаващи близкия град, които в стремежите си за материално благоденствие , дотолкова са се самовглъбили и отчуждили, че сърцата им са станали на камък...
Дали до най-близките ти същества, които живеейки с тази неправда от ден на ден откъсват част от сърцата си и давят се в безкрайното море на неосъществената надежда...
Дали до себе си, отправяща неспирна и копнееща молитва към сили необикновени, да ти помогнат в сбъдване на твоя свят копнеж да имаш малка , нежна рожба ...
Дали...
Затова си на ръба! Сърцето в гърлото ти се е спряло, а мисълта...в мъглата сякаш се е скрила!
Политаш!Но...разпери ръце.И нека погледът ти се избистри.
Погледни...пасажите , делфините и щъркелите са творение божествено...и толкова реално!
И хората ...най-близките от тях са упованието!
И ти...от теб зависи сляпо да не вярваш, а със мисъл да възседнеш непресъхваща надежда! И не под зимните завивки да таиш желание, а с мисли позитивни и поглед в бъдното подарък скъп на себе си за Коледа да поднесеш.
Защото...крачка настрани ще те откъсне от ръба!!!

*
ornaico1    40. rozalin (miki3)   

Животът тъй умело ни е дал
мечти, надежди и печал.
Защото все пак ще разбереш,
че всичко за което си мечтал
е един несбъднат твой копнеж...
Но за да кажеш, че на този свят си ти живял,
и пътят труден ти си извървял,
път изпълнен със тъга,
една усмивка, загуба и самота,
ще трябва да поплачеш с глас,
да ридаеш с всички нас,
за болката от това,
че твоята мечта
не ще намери мястото си в реалността...
А живота си върви
и колкото и да боли
с него ти ще продължиш -
стискаш зъби и вървиш,
като всички, всички нас,
до последния си час...
Но пък чакай, помисли
ако животът не боли
щеше ли да разбереш,
че все пак истински си ти?
И по пътя продължи
болката, сълзите преглътни,
играй и ти жектоката игра
на коварната съдба.
И ако върху сърцето не посипе скреж,
скрий ти там един копнеж,
една надежда и мечта,
че някой ден ще че збъдне
моята МЕЧТА!

не спирам да мечтая че тази коледа ще дойде за нас....


 
  Весела Kоледа и не спирайте да вярвате!

*
ornaico1    41. malinkap   

(кликнете върху изображенията за да прочетете приказката на malinkap)


*
ornaico1    42. mira_mimi   



Реших да участвам със снимката, защото в този момент бях безкрайно щастлива и
неописуемо тъжна. Така се чувствам и до днес.
В ръцете си държах моята малка звездичка, която обичам като свое дете. Племенницата
ми вече е голямо момиче на цели 3 годинки. Преживях всички тревоги, съпътстващи
нейния растеж. Радвах се на първата и разбираема думичка (каза я на мен), не спах
преди операцията и, защото пресмятах всичките рискове, и ... През всичките тези
години на неуспешно "бебеправене" страдах ужасно, защото знаех много добре от какво
съм лишена. Цялото ми същество копнееше да полага ежедневни грижи за нашето дете.
Задавах си въпроси като "Защо точно ние?", "Къде греша?", "Сигурно го заслужавам!?"
Всеки месец тръпнех в очакване! По неволя станах "специалист" в гинекологията.
Изчетох книгите и форумите, обсъждащи нашия проблем. Давах съвети на приятелки.
Изпадах в самосъжаление, отчаяние, обземаше ме непукизъм и безразличие. Вече съм
твърде изморена от разпилените емоции.
Реших да се радвам на живота, сега, такъв какъвто е! Аз имам моята прекрасна, малка
звездичка, от нея черпя сили да се надявам, че един ден ще чуя думичката "мамо"! И в
същото време виждам какво пропускам, как времето неумолимо изтича и пак ме обзема
страхът, че "мамо" ще остане само мечта!
Такъв е моят живот! Нашият живот! Ние няма да спрем да се надяваме и да се молим!
Господи, помогни на всички семейства в нужда!

*
ornaico1    43. ninkata1   

Ето поредната Коледа чука на вратата,а аз отново я посрещам с насълзени очи в
прегъдките на съпруга ми,който с мили думи ме успокоява,че и нашето Чудо ще се случи
и че ще дойде тогава когато то реши,а ние трябва да бъдем подготвени за това свято
събитие и всеки ден,всеки час да сме в очакване.Поглеждаме се,около нас е тихо,чува
се само шепота на снега навън и кънтенето на камината у дома създавайки невероятен
уют и топлина но някакси чувстваме,че тя не ние достатъчна,искаме да бъде допълнена
от едни топли очички,от едни топли ръчички,от една сияеща и беззъба усмивчица,която
да огрее нашите лица и да стопли нашите изстрадали сърца живеещи и борещи се за една единствена цел и мечта-да имаме Рожба,която да осмисля живота и дните ни,която да ни дава сили да да живеем ,да гледаме напред и да се радваме  на живота колкото и труден да е той.

Мили момичета пожелавам си за всяка една от нас това да е последната Коледа лишена
от детски смях и нека догодина по това време да пишем в някой друг конкурс свързан с нашите деца и техният истински и неподправен свят.Аз вярвам,че и  на нашата уличка ще изгрее слънчице,чакам го този миг вече толкова време и ще продължавам да чакам колкото е необходимо само да знам че ще се случи  някой ден,защото от всичко най-ме плаши мисълта че Господ може друго да е решил за мен,тази мисъл понякога ме завира в черна дупка от която немога да излеза с дни но след това пък  идва период изпълнен с много Надежда и Вяра че и на мен някой ще ми казва вълшебната думичка Мамо.

Вярвайте момичета,на Коледа наистина се случват чудеса!
*
ornaico1    44. zvezda03   

Е, за никой не е тайна какво е моето коледно желание   
  Имам си една мечта 
  ха познайте каква е тя:) 
   две малки детски сърчица   
   да галят моята душа!   


   ИЗПИТАНИЕ     
   
   
  Попитах Живота   
  -Животе ,защо ме наказваш така?   
  -Не те наказвам,само искам да те направя по силна-отговорил….   
  Попитах Съдбата   
  -Съдбо моя защо ме лишаваш от най-истинското   
  -Истинското ще получиш когато си готова-отговорила…..   
  Попитах Сърцето   
  -Ех мило мое ,защо се раздираш всеки път когато ми липсва Истинското?Спри болката
моля!   
  -Ще я спра,но ще имам нужда от помощта ти-отговорило….   
  Попитах Майка   
  -Майчице мила,защо страдаш така както аз?Как да ти спестя болката?   
  -Слушай чедо мое,когато имаш това което си Ти за мен-ще ме разбереш-отговори тя   
  Попитах Господ   
  -Господи,вече 8 години имам едно и също желание-ще ми помогнеш ли То да оживее?   
  И Господ отговорил   
  -Аз помагам на всеки ,но първо трябва да си помогнеш сама.Когато Богородица те
целуне ще оживее желанието ти! 
  Предай това на всички като теб!   
  Нека вярват в Доброто   
  Нека вярват в себе си   
  Нека да вярват,че мечтите се сбъдват 
  На Коледа стават чудеса!   
 
*
ornaico1    45. nyny   



Коледно желание

Моите племенници написаха писмо до Дядо Коледа и посочиха желаните подаръците. Ние близките надникнахме в тяхното коледно писмо, за да сме подготвени и да видим после, онези щастливи очички и грейнали от щастие личица пред елхата, затова че “На  Коледа желанията се сбъдват”.

Сега започвам да обикалям магазините за играчки за да сбъдна едно от желанията на момчетата и се питам не е ли време и моето коледно желание,  непроменяно години наред, да се сбъдне?

Аз не чакам подарък под елхата, аз го чакам под моето сърце и знам, че няма по голямо щастие от това да бъдеш родител.  Моля се, тази година и моето желание за дете  и желанието на хилядите като мен, които не искат много, но го искат от сърце се сбъдне и  следващата Коледа, под елхата оставяме по един  подарък повече.

nyny

*
ornaico1    46. polin   



Наближава пак Коледа. И пак си мисля за изминалата година и за това какво да си пожелая за следващата. Този път честно казано малко се затруднявам. Избиваме нещо на философски мисли….
     Преди две години и половина най-накрая срещнах човека, когото търсих и си пожелавах толкова време. Най-добрия, съвършенния за мен, прекрасен, страхотен! Много си го обичам и съм благодарна на Господ ,че ни събра. Явно хубавите неща идват бавно, но пък си струва чакането, и сълзите, и хилядите молитви…. Казах си “ Има Господ!”.
     Още в първите ни месеци на съвместен живот рашихме, че искаме детенце. Нямаше време за чакане, бяхме сигурни в желанието си, а и годинките малко или много вече ни подпират, родителите ни също отдавна копнеят за внучета и в очите им виждахме надежда, че най-после това ще се случи. Беше пак по Коледа. Пожелахме си едно малко същество да бъде с нас следващата година по същото време.
      Годината мина, а осъществяването на нашето желание се бави….
      Пак дойде Коледата. Този път си казахме: “Ще търсим причината, трябва да има начин и ние да си имаме бебе, няма да се откажем…”
      Речено сторено. Отидохме в специализирана клиника, направихме необходимите изследвания за двама ни…….и всичко стана ясно. Мъжки фактор - много малко живи сперматозоиди, почти неподвижни….., причина - неизвестна, лечение - почти невъзможно. Ами сега? Разбрахме, че можем да използваме донорски материал, ако искаме……
      Казах си: “Ще направя всичко, което зависи от мен, за да имаме наше дете.” Незнам дали има мъж, който да не иска да има СВОЕ детенце от любимата жена. Ще се борим! Трябва да има начин! Вече си знам урока : Хубавите неща стават бавно и понякога доста трудно. Има надежда!
      И пак мина годината, ходихме при най-добрите лекари в страната, изгълтахме много лекарства и билки, събрахме цяла папка с изследвания. На родителите – нито дума, на тяхната възраст не искаме да ги тревожим, на приятили и познати – също, все пак не трябва да  се уронва мъжкото достойнство. Двамата сме си достатъчни, за да се подкрепяме и помагаме /поне засега/.
     …..За съжаление още нямаме положителен резултат от нашите усилия. И сега се замислям какво да си пожелаем на тази Коледа. Има ли още надежда за нас? Малко се поизморихме… Годините ни се увеличават. Започваме да се колебаем. Ами нали има толкова изоставени деца, чакащи с отворени обятия своите родители…. Дали пък да не опитаме това…. Аз обичам децата и за мен е почти без значение дали съм го родила аз или не, ще му дам цялата си любов. Да, но моя любим…..дали ще може да го обикне, как ще се чуства той….,не искам да е нещастен, може би няма да ми го каже, но вътре в сърцето му ще остане една празнина, която никога няма да бъде запълнена….. 
       Не, реших – и тази година ще се борим…. трябва да има начин, няма да се откажем, искаме да имаме НАШЕ детенце. Това е Коледното ни желание.
       Знам си урока – хубавите неща стават бавно, но си струва чакането!
*
ornaico1    47. temenuga   

Догодина по същото време, това ще бъде моята приказка за теб, която ще мога с много обич да ти разкажа, мое мъничко дългоочаквано съкровище:

“Мило мое, сега ще ти разкажа най-хубавата и най-истинската приказка на света. Това е приказката за най-красивото и най-доброто Дете и за най-красивата и най-добрата девойка, и за техния приятел Данил.

Та нали всички деца са красиви и добри. Това са нашите земни ангелчета. Все пак това е нещо особено.


Девойката се казва Мария. Тя се е родила преди повече от две хиляди години, но е жива и днес. Тя е тук, в твоето сърце.

А знаеш ли кой е Данил? Това е този малък тъжен пастир, който е свирел толкова хубаво на кавал, че и овцете и агънцата са го слушали. Само едно малко палаво агънце не е обръщало внимание на това и се отделило в гората. Заради това и Данил е бил тъжен.

Но виж ти чудо! Той видял в сумрака прекрасна девойка на магаре и човек в чийто очи искряла доброта и праведност. Това били Пресвета Дева Мария и нейният защитник Йосиф.
На Мария наистина й трябвала защита, защото нямала никакъв близък. А с нея се случило нещо невиждано и нечувано, най-голямото чудо на света.

Но за това ще ти разкажа по-късно.

Един лош цар издал заповед за преброяване на населението. Затова Пресвета Дева Мария и праведният Йосиф тръгнали за своето родно място Витлеем.
Вървейки през гората те видели едно премръзнало агне и го взели със себе си. На влизане във Витлеем, те срещнали младия Данил. Като видял, че той е тъжен, Йосиф извадил палавото агне от пазвата си и му го дал.

Данил благодарил на своите нови приятели и ги попитал накъде са се запътили в тази студена нощ. Тогава Йосиф му казал, че отиват във Витлеем да потърсят място за нощувка.

- О, трудно ще намерите сега свободна стая, защото селото е препълнено с хора заради преброяването. Ако не намерите къде да се настаните, там при онова голямо дърво има един обор. Сега той е свободен, - казал Данил и се сбогувал със своите нови приятели.

И наистина, Пресвета Дева Мария и Йосиф напразно търсили  място във Витлеем, където да се настанят. Но за тях не се намерила нито една свободна стаичка в цялото село.

Пресветата Дева била много скромна. Затова тя помолила праведния Йосиф да отидат в обора, който им показал малкият овчар Данил.

Пътят до обора бил осветен по-ясно отколкото през деня. Никога звездите не са блестели така, както през тази нощ! Но една от тях била по-светла и по-чудна от всички останали.
Това е била нощта в навечерието на Рождество. На Пресветата Дева й предстояло да роди и то по свръхестествен начин Богомладенеца Иисус.

Но не само добрият Йосиф, но и небето и земята, и самият Бог, се грижели за нея в тази свята нощ.

Но какво се случило с младия Данил? Нещо чудесно трепкало в неговото сърце.

“Как да спя в топлото легло, докато моите уморени и премръзнали приятели се лутат по улиците на Витлеем? Трябва да ги намеря и да им помогна!”, мислел си Данил.

Като погледнал през прозореца, той възкликнал: - О, Боже мой, каква чудесна звезда има на небето.

- Виж, и в обора блести светлина! Може би все пак са тук? Може би им трябва помощ? Трябва бързо да отида при тях.

Оборът е бил много близо и Данил бързо дотичал до него. Неговото малко палаво агънце го следвало неотстъпно по петите. 

- О, Боже мой, каква е тази чудесна светлина? – попитал малкият пастир.

Той боязливо почукал. И ето, на вратата се показал праведният Йосиф, но озарен с такова щастие и радост, че Данил на мига се стъписал.

- Какво ли толкова чудно се е случило с моя нов приятел? –запитал се малкия пастир.

- Даниле, Христос се роди!

- Моля? - попитало смутеното  пастирче.

- Казвам ти малък приятелю, Христос се роди! Ела и виж!

В главата му започнали да се появяват много въпроси, чувайки най-хубавата приспивна песен.

- Дали така Майката приспива Детето или пеят самите ангели? И дали това е Дете или е Слънце? Къде се намирам? Нима обикновеният обор може да бъде по-красив от царския дворец?

- Виж как волът и магарето топлят със дъха си Детето и Майката!

- О, Боже, дали това е сън или е истина? – прошепнал Данил. – И дали това е Бог или е Дете?

- Това е Богомладенец. Казва се Иисус. Ето, наистина Христос се роди! Йосиф казал на смутения пастир: - Пристъпи спокойно при Него.

Данил се приближил бавно до Пресвета Богородица, която приспивала в своя скут Божия Син. Изведнъж някаква тъга завладяла чистото сърце на Данил.

- Защо сме такива ние хората? Вместо в царски палати позволихме най-красивото дете да се роди в обор!

- Даниле, това е Божията воля, казал му Йосиф.

- Но какво ще стане, ако настине? – попитал Данил, и бързо свалил своя топъл шал и го подал на Пресвета Богородица.

- Моля те, повий Го в този шал. Това ми е най-скъпия дар от мама.

След това извадил от джоба си своя кавал, подал го на Йосиф и му казал:

- Моля те, свирете с този кавал на Христос приспивна песен; това ми е най-скъпия подарък от татко. Нямам нищо друго да Му подаря.

Тогава Пресвета Богородица казала: - Ти му подари най-скъпия дар на света – ЛюБОВТА.

А Христос като че ли искаше да каже:

- Да, ЛюБОВТА е най-красивия дар.

Но вместо думи само отворил клепачите на своите красиви небесносини очи и се усмихнал на Данил.

В мига на Рождеството в небето пламнала необикновена светлина – явил се ангел, който съобщил на намиращите се наблизо, че на сета е дошъл Спасителят.

И, ето чудо - там стояли  много  хора, които носели  безброй подаръци.

- Дойдохме да се поклоним на Царя и Спасителя, на нашия Господ. Пуснете ни при него, - викала всички в един глас.

Елате! - покани ги Йосиф.

Изведнъж настанала пълна тишина. Полека-лека всички влизали в обора с някакво чудесно страхопочитание, покланяли се до земята на Богомладенеца и оставяли своите дарове пред яслите, в които спял Христос.

Всичко било чудесно, изпълнено с празнична молитвена радост.

Опиянен от щастие, Данил се върнал в къщи, легнал в своето топло легло и заспал блажен сън.

Няколко дни по-късно във Витлеем пристигнали трима мъдреци от Изтока. По този дълъг и опасен път денонощно ги водела една необикновена, много, много сияйна звезда.

Според техните мъдри и много стари книги, тази звезда била знак, че се е родил Царя на царете.


Минали дни и години, а свидетелите на Христовото раждане разказвали за първата рождественска нощ, за раждането на Сина Божи.

А Данил? Когато и да погледнел към обора или към небето и започнел да се моли на Христос, бързо си спомнял, че Христос е тук в неговото сърце, и препълнен с любов възкликвал:

- Ела, Господи Христе, моля ти се ела и се всели в сърцата на всички деца и на всички хора!
Това се случило преди две хиляди години. Тогава Христос е дошъл и завинаги останал в сърцата на всички деца и на всички добри хора.

С Рождеството си Христос донесъл частица от светостта на небесния мир. С неговото идване на земята се отбелязало  началото на Новата ера.”

Това е твоята история, мило мое съкровище. Ти си нашето чудо, ти си нашата най-ярка звезда, нашата пътеводна светлина, огряла живота ни и прогонила мрака чрез дълга, упорита борба, ЛюБОВ и НАДЕЖДА.

На Коледа се случват вълшебства.
Една Коледа – за много желания и мечти.
Една Нова година – за безброй УСПЕХИ на много семейства.


P.S. С най-сърдечни благопожелания към всички истински приятели и най-вече – към всички всеотдайни Лекари – олицетворени в лицето на Данил, които с много професионализъм, Любов и Доброта се борят и споделят успехите си заедно с нас.


*
ornaico1    48. gulieta   

"Моята най-хубава Нова година у дома беше миналата – когато посрещнахме 2008 г.,
защото за първи път бях с мечтаното си Коледно чудо. То се казва БожиДар.
 

Чаках го цели 17 години! И цели 17 пъти се вълнувах от Коледно-новогодишните
празници – да, защото страдах. Всяка година със свито сърце приемах и най-малката
лампичка за украса, всеки намек за празник, и всичко свързано с децата... Едва сега
осъзнавам защо не съм обичала тези празници и смятах, че са суета... 

Миналата година на осми март станах майка. Случи се по нетрадиционен начин, но това
ни най-малко не попречи на щастието ми да изпитам романтиката на майчинството!
Уникално е! Това е най-хубавото нещо, което може да се случи на една жена! То няма
нищо общо с останалите възприятия, усещания и чувства! То изпълва душата до
безтегловност... и в това е смисълът ни – на нас и на живота ни.. Всъщност то е
Всичко! 

 И така, изпълнена и окрилена от щастие, аз и любимият ми съпруг единодушно решихме
да посрещнем Новата година у дома с нашето ангелче, като едно истинско вече
семейство.  Съзнателно отклонихме всички оферти за срещи с близки на шумни и
еуфорични места, защото за нас най-важно беше да сме тримата заедно... у дома!
Украсихме както подобава, запалихме свещите (които за първи път горяха с нов пламък
и нов трепет), подредихме трапезата и се потопихме в уюта на новогодишния празник!
Около полунощ отидохме на площада, посрещнахме новата година заедно с всички там,
сред светлини и фойерверки и отново се прибрахме. Танцувахме си на коледни и зимни
песни. За детето това беше толкова вълнуващо и интересно. А аз бях с усещането, че
съм обградена с ореол на светлина и в душата ми се разлива топлина..

 

Господи, имало го – Щастието! Благодаря ти, че ме дари да го позная! 

Благодаря и на вас, че помолихте душата ми за изповед! 

Коледата е магьосница – прави ни добри и мили! Дай боже да ни прави и щастливи!
Всички ни! "

 
С този разказ исках просто да споделя, че не съм се отказала от мечтата си да бъда
биологична майка! 

 А и нали Надеждата умирала последна...
*
ornaico1    49. rangely   

Вик за помощ

Помогни ми нямам сили!
Боже мили,помогни ми!
В борбата с отчаянието
да се преборя, помогни ми!

Цялата съм аз ранена.
Всичко вика в мен -Предавай се!
Но душата ми измъчена
чува, казваш -Не отчайвай се!

И ставам бодро аз отново,
със сърце за мъки пак готово.
В морето от житейски скърби,
дано помагаш ми о, Боже мили

Мечтата си да сътвориме и детенце да си родиме!!!



Мечта

Мечтая ... за дете, и тази мечта изълпва деня ми откакто се помня.
А колко двойки по света са като нас – мечтаят ден и нощ. Защото тази Мечта е голяма колкото света, колкото самия живот.
   Никой никога не ми е казвал, че ще е лесен пътя по който вървя, но и не бях подготвена за тази борба и задушаваща мъка от нереалирането на една Мечта.
   Нима има по-голяма истина от тази да създадеш живот. Та нали дори Християнското начало е в зачатието на Исус – Божият син. Няма по-голям Божи дар, благословия и щастие за човек от това да създаде, носи, почувства, да доведе до бял свят и да се огледа в очите на рожбата си, да й посвети живота си ! Дете което ще осмисли живота ти, ще те подмладява до сетния ти дъх преживявайки ниговите копнежи и терзания. То ще е плод на любовта между човека до теб – единство на двама ви. Мечта – блянувана от момента на осъзнаването на всяко човешко същество – смисъла на живота му.
   Житейската борба – учение, кариера, материални успехи ... всичко е в името да подсигуриш добра почва за да покълне и да израсне тази Мечта. Мечта ..., която нищо в живота не е в състояние да компенсира и замести, затова тази мечта никога не умира. Те е вечната надежда !
   Размишлямам, а в очите ми назрява сълза, в гърдите ми тежест, но на усните ми се появява усмивка и сърцето ми бие спокойно, защото вярва че Мечта не е блян, а е все по близка реалност! Защото Бог е всеопрощаващ и всемогъщ. Той върши чудеса чрез лекарите на които ние в очакване на Мечтата си сме се доверили.
Тези хора, които са посветили живота си да сбъдват Мечтити на хиляди двойки, са Спасителите в нашите сърца. Те са тези които ни дават най-голяма надежда и смисъл да продължаваме борбата си и да вярваме в Чудото и сбъдването на тази толкова мечтана Мечта. Защото няма нищо по чисто и красиво от детските очи, които купнеем да видим всички ние – хората очакващи Мечтата си!

По Коледа стават Чудеса – ВЯРВАЙТЕ! Нека привлечем сами нашата Мечта в реалността!
     
                                                                            С благодарност към всички, посветили се
                                                                            на каузата да има повече свъднати мeчти!
*
ornaico1    50. котенце   

ЗДРАВЕЙТЕ,
ОТДАВНА НЕ СЪМ СЕ ЗАХВАЩАЛА С НЕПОСИЛНАТА ЗАДАЧА ДА ОПИША КОЛЕДНОТО СИ 
ЖЕЛАНИЕ. ДОРИ НЯМАМ ПРЕДСТАВА ДАЛИ ВСЕ ОЩЕ НАБИРАТЕ УЧАСТНИЦИ... МОГА 
ДА ПОДПОМОГНА ДОМА ЗА ДЕЦА В ГР. РОМАН С ДРЕШКИ. САМО ТРЯБВА ДА МИ 
КАЖЕТЕ КЪДЕ ДА ГИ ДОНЕСА ИЛИ ДА ГИ ИЗПРАТЯ.
НЯМАМ МНОГО ДАР СЛОВО, ОСОБЕНО ОТКАКТО НАПРАВИХ И ВТОРИЯ СИ НЕУСПЕШЕН 
ОПИТ ИН ВИТРО. ПЪРВИЯТ ПРИКЛЮЧИ МНОГО ТЕЖКО ЗА МЕН, ЗАЩОТО СЕ ОКАЗА 
ИЗВЪНМАТОЧНА БРЕМЕННОСТ, НО ЯВНО ИМАМ ОЩЕ ДНИ НА ТОЗИ СВЯТ И БЯХ 
СПАСЕНА. ВТОРИЯТ ОПИТ ПРИКЛЮЧИ С ПРОКЪРВЯВАНЕ В ДЕНЯ, В КОЙТО ТРЯБВАШЕ 
ДА СИ НАПРАВЯ ТЕСТА... СЕГА ЩЕ СЕ БОРЯ ЗА СЛЕДВАЩИЯТ ОПИТ. ТАКА СЕ 
НАДЯВАХ ТАЗИ КОЛЕДА ДА СТАНЕ ЧУДО... ПОНЕЖЕ ВСЕ ОЩЕ НЕ СЪМ КУПИЛА 
ПОДАРЪК НА ЛЮБИМИЯ, ИСКРЕНО СЕ НАДЯВАХ ДА МУ ПОДАРЯ ПОЛОЖИТЕЛЕН ТЕСТ 
ЗА БРЕМЕННОСТ. ТОВА ЩЕШЕ ДА Е НАЙ-ПРЕКРАСНИЯТ МОМЕНТ ОТ ЖИВОТА МИ И 
СЪОТВЕТНО НАЙ-ХУБАВИЯТ ПОДАРЪК И ЗА НЕГО И ЗА МОИТЕ БЛИЗКИ. ДОРИ ВЕЧЕ 
СИ ПРЕДСТАВЯХ КАК ЩЕ СТАНЕ. ИМАХ НЯКАКВО СТРАННО УСЕЩАНЕ, ЗАЩОТО ИМАХ 
ДЪЛГОТРАЙНИ И СИЛНИ БОЛКИ В ГЪРДИТЕ, А И САМИЯТ МЕСЕЧЕН ЦИКЪЛ 
ЗАКЪСНЯВАШЕ С 4 ДНИ. БЯХ СЕ ОБНАДЕЖДИЛА. ДАЛА СЪМ СИ ОБЕЩАНИЕ, АКО 
ЗАБРЕМЕНЕЯ, ПЪРВО ДА ОТИДА НА ГРОБА НА БАБА МИ И ДА СПОДЕЛЯ С НЕЯ 
НЕВЕРОЯТНАТА НОВИНА. ДОРИ ВЕЧЕ СИ ПРЕДСТАВЯХ КАК Й ГО КАЗВАМ. ДАЛА СЪМ 
СИ ТОВА ОБЕЩАНИЕ, ЗАЩОТО МИЛАТА МИ БАБА ПОЧИНА ПО ВРЕМЕ НА 
СТИМУЛАЦИЯТА МИ ПРИ ВТОРИЯТ ОПИТ ИН ВИТРО И ЗА МЕН ТОВА БЕШЕ 
НАЙ-ТЕЖКИЯТ ПЕРИОД ПРЕЗ ЖИВОТА МИ. ТЯ БЕШЕ МНОГО БЛИЗЪК МОЙ ПРИЯТЕЛ, 
ПРЕЗ ЦЕЛИЯТ МИ ЖИВОТ Е БИЛА ДО МЕН. МНОГО Я ОБИЧАХ И ВСЕ ОЩЕ МНОГО Я 
ОБИЧАМ. И ВЪПРЕКИ, ЧЕ НЕ Е МЕЖДУ ЖИВИТЕ, ЗНАМ ЧЕ МЕ ГЛЕДА И МЕ ОБИЧА 
ВСЕ ОЩЕ. ЗАТОВА ИСКАХ ДА ОТИДА НА ГРОБА Й И ДА Й СЪОБЩЯ НОВИНАТА, НО 
ЗА СЪЖАЛЕНИЕ КЪРВЕНЕТО УБИ ВСИЧКИ МОИ НАДЕЖДИ... ИСКАХ ТАЗИ КОЛЕДА ДА 
Е ПРЕКРАСНА, ДА Е ИЗПЪЛНЕНА С НОВИ НАДЕЖДИ И РАДОСТИ... ТОВА БЕШЕ 
МЕЧТАТА МИ ЗА ИДЕАЛНА КОЛЕДА...ЗНАМ, ЧЕ НЕ ЗВУЧА ОПТИМИСТИЧНО, ЗНАМ, 
ЧЕ НЕ ИСКАХТЕ ТОЧНО ТОВА ПИСМО... ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ УСПЕХ В 
НАЧИНАНИЕТО!!! НЕ СЕ ОТКАЗВАЙТЕ!!! НЕ ОСТАВЯЙТЕ НАДЕЖДАТА ДА УМРЕ!!! 
ВИНАГИ ИМА ЕДНО ПО-ДОБРО УТРЕ!!!
 
*
ornaico1    51. лили   


*
Мили момичета,

Гласуването за фаворит на публиката в конкурса "Коледно желание" приключи.
Всички истории бяха невероятно вълнуващи и истински. Пожелаваме ви и дълбоко в сърцата си вярваме, че тези съкровени Коледни желания много скоро ще станат реалност.

Посетителите на форума на Зачатие определиха тази вечер своя фаворит - du6ka.
Тя ще получи награда за финансиране на лечение на репродуктивни проблеми или ин витро процедура на стойност сумата от събраните средства, предназначени за финансиране на лечението на двойка, в инициативата на Зачатие - "Коледно желание". Честито!

Всички останали участнички в конкурса "Коледно желание" ще могат да участват в тегленето на жребия, в който ще бъдат раздадени:

- 3 ваучъра на стойност 1500 лв предоставени от сдружение Зачатие за финансиране на диагностични и лечебни процедури за стерилитет;
- 2 безплатни опита ин витро в център за репродуктивна медицина и оплождане ин витро "София" - д-р Явор Владимиров;
- 1 безплатен опит ин витро, с включени медикаменти за него в клиника "Надежда" - д-р Георги Стаменов;
- медикаменти предоставени от МЛД трейдинг

Жребият ще се тегли на 20.12.2008 г. на Коледното парти на Зачатие

Момичета, благодарим ви, че споделихте с нас най-нежните и истински чувства! Благодарим и на д-р Явор Владимиров, д-р Георги Стаменов и МЛД Трейдинг за подкрепата на благотворителната инициатива на сдружение Зачатие - "Коледно желание"!


Пожелаваме ви успех, сбъдване на всички мечти и Коледни желания и Весели Коледни празници!

П.П. Отключваме темата за поздрави и пожелания към участничките в конкурса!
« Последна редакция: Декември 20, 2008, 00:53:58 am от cygnus »
Поздравления Dushka! :D
Нека твоето коледно желание се сбъдне през 2009!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Душе, Душе мое галено.
Нека цялата позитивна емоция тук бъде с теб този път!
Вярвам!

Късмет на всики довечера!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Душе, мила, изключително съм щастлива за теб!
Нямам думи да опиша радостта си, затова ще кажа само:
Вярвам! Много вярвам, че ти ще успееш!
Прегърщам те!
 :bighug:
*
Честито du6ka!!! Пожелавам ти твоето Коледно желание, да бъде факт през Новата година.
P.S Използвам да благодаря на всички гласували за мен.
*
du6ka честито!!! :bighug:

Дано това да е късметлийския ти опит и да се сбъдне коледното ти желание!

Успех и на всички останали!


Душка честито!  :balk_50:
Прекрасно коледно желание! Много позитивно и щастливо. Вярата в любовта я прави реална! Желая ти щастието, което имаш да бъде вечно! А в 00,00ч. на коледната нощ, затвори очи, дишай три пъти и си помисли ... Вярвай! Пожелай си ...
Весели празници!