0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #240 -: Септември 23, 2011, 12:17:42 pm »
Здравейте,
някой може ли да ми пусне списък с консумативите, които искат в АГ за лапарото (тези, които се купуват от аптека)? Моята е насрочена за понеделник и казаха, че тогава ще ми дадат листчето, а мъжът ми да иде да ги купи, но май ще съм сама сутринта и няма да има кого да изпратя. Искам ако мога да ги взема предварително.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #241 -: Септември 23, 2011, 23:00:20 pm »
Можеш да си ги купиш и ти, надали веднага ще те сложат на масата :lol:. За колко часа ти е насрочено лапарото? Обикновено преди ранния следобед рядко правят лапароскопии. Моята беше към 15:00 часа, а ме извикаха още сутринта. Защо не се обадиш да попиташ ориентировъчно?
Моят списък отдавна го изхвърлих и не помня вече какво искаха, а и е минало време, може да се е променило нещо.
Успех на лапарото, дано има добри новини!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #242 -: Септември 24, 2011, 12:22:11 pm »
А като сума колко би могло да струва? В смисъл 20-50-100 лв или нагоре? Да знам колко пари да предвидя. Иначе ми казаха в 8 да съм там, а уж към обяд щяло да е лапарото, но може и след обяда да иде.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #243 -: Септември 24, 2011, 13:30:47 pm »
Хм, не помня точно колко бяха. Най-скъпа е упойката. Мисля че 30-тина лв ще те оправят, но ти си приготви около 50 лв за всеки случай.
« Последна редакция: Септември 24, 2011, 13:34:07 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Алекl
« Отговор #244 -: Септември 24, 2011, 19:58:54 pm »
Благодаря ти. Реших да питам, защото и аз си мислех, че до 50-на лева би трябвало да стигнат, но се зарових из разни стари теми, където коментират някакви големи суми (за разни софийски болници обаче) и се зачудих.
И още нещо да попитам, ако може :oops: Къде се съхраняват разни лични вещи - пари, телефони, ключове и т.н., докато мине всичко? С мен вероятно няма да има никой :?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #245 -: Септември 24, 2011, 20:24:30 pm »
Ами в стаята. Предполагам, че ще си на 6 етаж, преди това 2-3 часа в реанимация. Може да помолиш Ани да ти ги прибере при тях, не знам. Или да те сложат на 7 ет, ако има място. Обясни, че ще си сама. Специално телефона мисля, че има опция да ти го донесат при теб в реанимация.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #246 -: Септември 24, 2011, 20:35:48 pm »
Благодаря
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #247 -: Септември 25, 2011, 13:57:21 pm »
Мога да дам по-прясна информация относно личните вещи - чантата с нещата ти ще я заключат при една сестра в гардероб, а дамската чанта - с теб в операционната. После в реанимацията, пак ще е до теб. Иначе, за списък незнам...на мен не ми искаха абсолютно нищо, нищо не съм купувала.
Успех, Пламени...ако имаш още въпроси, аз съм насреща :)
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #248 -: Септември 25, 2011, 17:08:08 pm »
Благодаря за информацията, Dragon. Засега май нямам, само ме тресат нервите. Иде ми да osi_19
Но в крайна сметка и да ме е страх, и да не ме е страх, утрешният ден все ще дойде. И ще мине.
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #249 -: Септември 27, 2011, 16:39:14 pm »
Момичета,
всичко мина и всичко е наред при мен :) Нямам сраствания и според док има шанс всичко да стане естествено. Разминах се без катетър и без дренаж, коремът ми не е подут и почти не ме боли, надявам се и  отсега нататък да не се появят оплаквания.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #250 -: Септември 27, 2011, 16:41:19 pm »
Чудесни новини! Ще чакаме скоро да се похвалиш с още по-хубави!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #251 -: Октомври 08, 2011, 09:08:22 am »
Здравейте и от мен! Моят първи ин витро опит приключи, за съжаление без успех. Когато започнахме изследванията при Александров единствения проблем, който откриха беше хламидия (при мен), теста на съпругът ми беше отрицателен. Док каза, че това е стара инфекция, с която организма ми вече се е преборил. Каза също, че няма как да се лекува, защото вече няма и какво да се лекува. Каза също, че предполага, че хламидията си е нанесла поражениата. Направи ми ЦС- оказа се, че и двете тръби са проходими. Каза, че вероятно има сраствания извън тях. Попитах го за лапароскопия, но ми отговори, че няма смисъл от нея. Предложи директно да минем към ин витро. Послушахме го. Сега обаче като чета за хидросалпингс се чудя дали да не настоявам пак за лапароскопия? Какво мислите?
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #252 -: Октомври 08, 2011, 09:31:20 am »
Слънце, за хидросалпингс не знам, той може би би се видял на ЦС, но е възможно срастванията, ако ги има, да се окажат пречка нещата да се получат естествено и току виж след отстраняването им да успеете. Не знам, аз също много се колебаех за това лапаро, накрая го направих за собствено спокойствие. Обсъди го с док, едва ли ще ти откаже, ако има и минимален шанс да се окаже ключът към палатката.
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #253 -: Октомври 08, 2011, 09:45:20 am »
Слънце ти имаше ли разговор с доктора след отрицателния тест,ако не си то тогава отиди да разговаряш него,да видиш той какво смята и накъде ще те насочи :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #254 -: Октомври 08, 2011, 10:12:34 am »
Слънце ти имаше ли разговор с доктора след отрицателния тест,ако не си то тогава отиди да разговаряш него,да видиш той какво смята и накъде ще те насочи :)
Не, все още събирам сили за него. Мислих да е днес, но сега реших да е в понеделник. Отлагам, ми се струва.  :?
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #255 -: Октомври 08, 2011, 22:15:02 pm »
Слънце, ако имаше хидросалпингс щеше да се види на ЦС и в този случай доктор Александров не би пристъпил към процедура.

Колкото повече отлагаш разговора, толкова по-"труден" ще ти се струва.

пожелавам ти всичко оттук нататък да е с хубав край.
*
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #256 -: Януари 27, 2013, 16:56:31 pm »
Здравейте момичета може ли някой който е правил диагностична лапароскопия при др. Александров да ми каже как протича
ЗА ДА НАПРАВИШ ПРЕРИЯ Е НУЖНО – ПЧЕЛА
И ДЕТЕЛИНА И ЕДНА МЕЧТА ГОЛЯМА.
АКО МЕЧТАТА Е ДОСТАТЪЧНО ГОЛЯМА, МОЖЕ
И БЕЗ ПЧЕЛА И ДЕТЕЛИНА!”
                                                         Емили Дикинсън
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #257 -: Януари 27, 2013, 17:18:59 pm »
Какво точно те интересува? Как протича една лапароскопия по принцип или нещо специфично за д-р Александров? Ако е за лапарото  - има специална тема, в която е събрана подробна информация аз абсолютно всичко, което е свързано с тази манипулация - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48093.0;all - заповядай!
Колкото до д-р Александров - правила съм оперативно лапаро при него. Мина много леко, без усложнения, възстанових се много бързо. Същият ден бях готова да се прибера вкъщи. Изключително съм доволна, д-р Александров е отличен професионалист.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #258 -: Януари 27, 2013, 17:37:21 pm »
Как протича лапароскопията като процедура
Благодаря :bighug:
ЗА ДА НАПРАВИШ ПРЕРИЯ Е НУЖНО – ПЧЕЛА
И ДЕТЕЛИНА И ЕДНА МЕЧТА ГОЛЯМА.
АКО МЕЧТАТА Е ДОСТАТЪЧНО ГОЛЯМА, МОЖЕ
И БЕЗ ПЧЕЛА И ДЕТЕЛИНА!”
                                                         Емили Дикинсън
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #259 -: Януари 27, 2013, 18:49:05 pm »
Мен ме приеха и направиха процедурата в един и същи ден, но по принцип зная че те приемат единия ден, а лапарото е на другия ден. Правят ти необходимите изследвания, после заспиваш и като се събудиш всичко е ясно. Поне при мен беше така - влязох за диагностична лапароскопия, но тя премина в оперативна и се отстрани проблема. Успех, аз мисля че е много важна стъпка в борбата за бебче, поне дава много отговори. На другия ден не, но на по другия ще си готова дори за работа или други забавления  :wink:
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.