0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

peroshinka,поздрави и от мен за успешното лапаро.Радвам се че всичко е ок и вярвам че скоро ще ни изненадаш с още по хубава новина.
*

    Scarlet_

  • **
  • 98
  • Отнесена от вихъра
Перошинка, много се радвам, че всичко е минало толкова добре. Сега бързо възстановяване и съвсем скоро да оправдаеш доверието на доктора  :lol:
За условията на 6 етаж - да ви кажа, на мен ми се видя като 5 звезди хотел в сравнение с Майчин Дом - София.  :lol: Ако на това викате мизерия не бихте издържали и 5 минути там. И все пак е само за една вечер, преживява се.





*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Перошинка, много се радвам, че всичко е минало толкова добре. Сега бързо възстановяване и съвсем скоро да оправдаеш доверието на доктора  :lol:
За условията на 6 етаж - да ви кажа, на мен ми се видя като 5 звезди хотел в сравнение с Майчин Дом - София.  :lol: Ако на това викате мизерия не бихте издържали и 5 минути там. И все пак е само за една вечер, преживява се.


Оооооо, Скарлетче, аз в Майчин дом - София лежах 4 дни.....говори ми..... :?Ужасно е наистина.Не смеех да отида в тоалетната...ама го преживах де :lol:мърдам още :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Scarlet_

  • **
  • 98
  • Отнесена от вихъра
Хахахах, Злати, аз и там бях на 6 етаж, явно е отреден за лапаро навсякъде  :lol:
Ама там наистина е кошмар, втория път преспах там 3 нощи и добре, че поне през деня не стоях там, че не знам дали щях да го преживея. Най-малкото щеше да ми се спука пикочния мехур от стискане :)




*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Хахахах, Злати, аз и там бях на 6 етаж, явно е отреден за лапаро навсякъде  :lol:
Ама там наистина е кошмар, втория път преспах там 3 нощи и добре, че поне през деня не стоях там, че не знам дали щях да го преживея. Най-малкото щеше да ми се спука пикочния мехур от стискане :)
Аз в Майчин дом лежах на 2 ет., ама предполагам е същото.

Сега ще ви призная нещо, което на никого не съм казвала, много ме беше срам :oops:, но след престоя си в Майчин дом - София, се прибрах в Бургас с още нещо, освен с двете дупки от лапарото - с .....краста :oops: :oops: :oops:
Беше ужасно....толкова се втрещих, когато дерматоложката ми каза защо имам такива зверски сърбежи :oops:Почувствах се мизерна и заразна, като чумава.Изварих цялата къща, купих си парочистачка, поливах с дезинфектанти, изобщо.....добре че бях в болнични, че не се наложи да ходя на работа.Докато не дезинфекцирах всичко не мръднах от къщи, страх ме беше да не заразя някого.Един месец не каних никого вкъщи и всяка седмица ходих на прегледи...беше кошмарно.
След този случай си казах, че никога повече няма да стъпя там.А наложи ли ми се да лежа в болница, задължително си нося спално бельо.А като се прибера, се мажа профилактично с онова мазило, с което се лекувах :?Страх лозе пази!Не го пожелавам на никого!Унизително беше.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Миличкааа,  :bighug: Не трябва ти да се срамуваш, а .... И аз преживях трудно 16 дни в Тина Киркова. За съжеление така са държавните болници. Мизерията беше голяма, но бях при добри лекари. На тях им дължа живота си, за което винаги ще съм им признателна.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Цитат
Сега ще ви призная нещо, което на никого не съм казвала, много ме беше срам Embarassed, но след престоя си в Майчин дом - София, се прибрах в Бургас с още нещо, освен с двете дупки от лапарото - с .....краста
  Мале Злати това е ужасно!Миличката,представям си как си се чувствала .Божеее,какви работи си  преживяла .  :bighug:  И наистина няма от какво да те е срем.Ти не си виновна за това!!!
  Момичета аз искам да ви попитам,как ходихте по голяма нужда след операцията.Вече 2 дена не съм ходила.Страх ме е да се понапъна,защото ми опъват шевовете.Вчера си сварих едни билки ,които си копувам от София от Поп Богомил(май беше).Те винаги са ми действали много добре без да ме боли корема и без да се напъвам,но сега ме е страх и може би за това не мога да я свърша  :oops: .Иначе днес се чувствам още по-добре .Даже вървя напълно изправена.Настинала съм в болницата и ме боли гърлото  :(  .И много странно,но имам обилна белтъкообразна слуз,а ми е края на цикъла.До дни трябва да ми дойде  8O .
 Другото което искам да попитам е дали ви изписаха някакви антибиотици за евентуална инфекция?На мен не!
sixsens това си е за срам мила но не за теб напротив срамота е за болницата.Отиваш да лекуваш нещо а се връщаш с друго.И това не е само там но какво да превим нямаме голам избор.
Перошинке моята операция миналата година беше коремна и аз не можах да отида 5 дни до тоалета дащото също ме беше страх да си напъна.За лапарото незнам дали е толкова опасно да се напъваш но при мен определено беше.По-добре недей да рискуваш.Обадих се на док тогава и той ми каза в никакъв случай да не се напъвам а да изпия нещо за разхлабване.Наистина не помня вече май си направих някоя билка,но по-добре си изпий един Дуфалак,защото то чяйчетата може да те боли корема.А дуфалака има много меко действие.
А за болките в гърлото мисля че не си настинала.Аз така се бях уплашила болеше ме гърлото целия врат абе ужас.Бяха ме метнали в реанимация гола и беше мнооого студено-беше февруари месец.И се уплаших че се разболявам а знаех че не е хубаво.Оплаках се аз на док и той-"Не си се разболяла,тези болки в гърлото са от тръбата която ти сложихме при операцията"  8O Да не ви казвам че като излизах от упойката даже усетих как ми я изхлузват от хранопровода ли и аз незнам от къде.
За антибиотик мисля че слагат в системата след операция но незнам.Ти имаше ли система после или не?


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
 Ели и мен ме боля гърлото от тръбата,но сега сливиците ми са червени и подути от снощи.Пих Тайлол Хот.Абе не знам може и от тръбата да е,ама в стаята беше ужасна жега и отварях прозореца,но ставаше течение.И аз усетих като ми я вадиха тръбата като ме събудиха и ми викаха много настоятелно да дишам,а аз не можех и за миг се уплаших,че ще умра от задушаване  :lol:  .Имах и ужасни храчки,които ми казаха ,че са от интубирането. Имах и система за около половин час.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Перошинка, антибиотика ти го слагат още по време на самото лапаро и евентуално в системата след това. Мен след това не са ми вливали нищо.

За запичането, яж повече супички:) И при мен първите 2-3 дни беше същото положение но отминава. За билките незнам какво да ти кажа, защото аз не ползвам и не съм запозната. Пий чайове с мед и лимон за гърлото и смучи стрепсилс. На мен много ми помогнаха след лапарото защото и аз се прибрах понастинала:)
*

    Scarlet_

  • **
  • 98
  • Отнесена от вихъра
Перошинка, според мен гърлото те боли от тръбата и предполагам, че и заради това се е зачервило, но все пак малко прахчета Тайлол Хот профилактично не биха навредили. Тая тръба е много гадна. Аз също се бях събудила вече когато ми я вадиха, защото сто пъти викаха анестезиолога другаде  :x  С едни малки тръбички ми изкарваха храчките и ми викаха да дишам, а аз въобще не можех да си поема въздух и по едно време се разтресох като ония от Спешно отделение и само си мислех: "Абе тия не виждат ли, че умирам, кво седят?"  :lol:  А как ми се накараха за цигарите няма да ви казвам  :lol:  Сега ми е смешно, ама тогава ...  8O  А после поне още 2 седмици отхрачвах. Виках на мъжа ми, че са ми разбутали всичките храчки в организма с тая тръба  :lol:
Иначе аз нямах проблем с тоалетната - още на сутринта си отидох. Бях изяла вечерта една активия и дали от нея, дали от някакъв остатъчен ефект от Х-Препа, но беше .... хммм ... "много лесно"  :lol:




  Скарлет ,сега като каза се сетих като ми измукаха и моите храчки и ми сипаха няколко капки вода в устата .Чак тогава започнах да дишам.После в реанимация ми даваха да смуча марля напоена с вода.
 Иначе голямата работа вече я свърших с билките.Даже няколко пъти !  :D
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Благодаря за милите думи, момичета!  :bighug:  От тогава мина почти година, но още се изчервявам като се сетя :oops:

Аз най-много се притеснявах да не се събудя с тръба в гърлото :?Слава Богу и двата пъти не съм усетила кога са ме деинтубирали :DНаболяваше ме гърлото и се мъчех да се изкашлям, но само това.Обаче пък имах чувството, че езика ми е огромен и нищо не ми се разбираше първия половин час :lol:А че не можех да си координирам движенията, това е друг въпрос.Гледали ли сте филма "Безчувственост" - същата бях :lol:Вдигам аз ръка да се почеша, само дето не си разбих носа сама :lol:Ръката ми се отпусна и такова кроше си набиииих :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
  Мен ме засърбя носа след като легнах на операционната и вече ме бяха завързали с каишите.Казах им ,че ме сърби носа и всички се втурнаха да ме чешат.  :lol:  Като ме събудиха пак ме сърбеше много носа,но нито можех да говоря,нито пък можех  да си стигна носа  :lol:  .
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
  Мен ме засърбя носа след като легнах на операционната и вече ме бяха завързали с каишите.Казах им ,че ме сърби носа и всички се втурнаха да ме чешат.  :lol:  Като ме събудиха пак ме сърбеше много носа,но нито можех да говоря,нито пък можех  да си стигна носа  :lol:  .
Да те сърби носът от външната страна е на хубаво  :lol:
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
  Мен ме засърбя носа след като легнах на операционната и вече ме бяха завързали с каишите.Казах им ,че ме сърби носа и всички се втурнаха да ме чешат.  :lol:  Като ме събудиха пак ме сърбеше много носа,но нито можех да говоря,нито пък можех  да си стигна носа  :lol:  .
Да те сърби носът от външната страна е на хубаво  :lol:
  И двата пъти беше от външната!  :P  Айде Гардже ,златна ти уста!   :lol:
за разраненото гърло аз ползвах тантум верде спрей. само това ми помагаше.


здравейе момичета,
току що се върнахме от Варна, където мина лапароскопията ми и веднага сядам да разкажа как протече при мен.
Записах се в листата за чакащи за лапаро при Александров още на 07.05. В няколко телефонни разговора с Ани знаех, че трябва да имам готовност към края на месец юни. Но на 16.06 в пет без петнадесет следобед ми се обади Александров и ме попита дали имам готовност за следващия ден в 10 да съм във Варна и на 18.06 да направим лапарото. Страхотно се организирах от Бургас, веднага на козметик да няма нито едно косъмче на триъгълника, пускане на отпуск от страна на мъжа ми и стягане на малка чанта с багаж за Варна. На другия ден в 10 бяхме там, написаха ми един лист за приемане, той се попълва още на първия етаж в приемен кабинет, после на шестия етаж ми взеха кръв, дадоха ми един списък с консумативи, които трябваше да закупя, обясниха ми за очистителното Х преп. Бях много наплашена от него и го изпих с голям страх. На 18.06 в 08.30 трябваше да съм на шестия етаж в 14-та стая. Вечерта останахме да спим в роднини на съпруга ми във Варна. Ходих само три пъти в тоалетна по голяма нужда, без да ме боли корем, просто нищо от това което другите момичета бяха написали за очистителното. На 18.06 в 08.30 се настаних в 14 стая и зачаках. В 11 часа ме извика една сестра и ме свалиха на втория етаж, където са операционните. 15 минути имаше борба да ми намерят вена, за да сложат абокан. Дори в момента операцията толкова не ме боли, колкото дясната ръка,на която са ми напукани всички видими венички. После се събудих в 14.10 в една стая, където една жена само ми повтаряше дишай преглътни, дишай и така до 15.30 когато пак ме качиха в 14 стая. Съпруга ми дойде, оправи леглото и от там нататък изкарах нощта в едно като мъгла, полу будно полу сънено състояние. Александров се появи към 18.30 обясни какво  е направил, пожела ми лека нощ и днес в 08.30 ми пусна диска и ми обясни всичко относно състоянието ми. Грешката ми е, че съм позволила  да ме оперират в Бургас от извънматочна бременност - д-р Трепечов, който е направил в корема ми пълна каша, при условие че е извънматочна - по тръбите не се виждат рязания, но за сметка на това яйчници почти липсват, от дясно  е колкото грахово зърно, от ляво е срастнал толкова много, че почти не се вижда. Хидросалпингса според Александров е следстие на тази операция и следващите ми три опита ИКси са били напразни. Имала съм пари и нерви за трошене, направила съм го.
Важното е сега да се гледа напред. Според него е по вероятно да постигна бременност по естествен път и неговата препоръка е да изчакам една година и чак тогава да мисля пак за Инвитро. Лошото е, че другата ми диагноза е тенденция за изчерпване на резерва, защото в първи дни на цикъла се виждат само по 3-4 антрални фоликула, а и ФСХ-то ми е доста високо.
С него се уговорихме да се видим пак месец октомври, когато ще направим няколко цикъла с проследяване нарастването на фоликули - един вид фоликуметрия, за да видим дали има овулация. Аз още от този месец си купувам тестове за овулация и започвам да проверявам, да видим какво ще направим.
За чакащите лапаро, не е страшно, казвам го като вече преживяла тази интервенция. Боли малко, но  е търпимо, все едно че имам мускулна треска. Вечерта след операцията много ме боля глава, но това е от упойката, а и аз съм с ниско кръвно налягане и много ми се вие свят.
Другата седмица в сряда ме вика, да махне конците и да ме прегледа.
Ако имате въпроси питайте.
Желая ви късмет и успех
На себе си желая вяра, че ще стана майка по един или друг начин
Мира
Мира радвам се че вече всичко е наред и имаш големи шансове за естествено забременяване  :bighug:
Много благодаря за подробното обяснение на процедурата.Но аз сякаш не разбрах какво всъщност е направил док?Защото казваш че си имала хидросалпингс и в същото време док ти е казал че имаш шанс за естествено забременяване.Можеби го е изчистил само ли или е бил само в едната тръба?


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
  Мира,дано наистина съвсем скоро се похвалиш с двете чертички ,без да има нужда от инвитрото!  :P  Желая ти го от все сърце!!!
 И аз бях в 14-та стая  :lol:  . И вчера сутринта ходих да ми махат конците и май видях мъжът ти.  :wink:  Имаше един мъж ,който питаше Александров кога ще правят лапароскопията на жена му.  :P   Най-вероятно е бил твоя.  :lol: