0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #60 -: Февруари 24, 2009, 20:14:49 pm »

    Изпратих своето писмо на посочените адреси, дано не съм закъсняла.
   
*
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #61 -: Февруари 24, 2009, 20:55:36 pm »
Е незнам какво става, ама немога да пратя контролен.Иначе пратих писмото на Джам на 3 адреса.Мъжа ми също.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #62 -: Февруари 25, 2009, 00:10:34 am »
Изпратих.


Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #63 -: Февруари 25, 2009, 07:01:36 am »
Изпратих!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #64 -: Февруари 25, 2009, 07:58:09 am »
Изпратих и аз. Дано ставаме все повече.
*
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #65 -: Февруари 25, 2009, 11:43:39 am »
Изпратих и аз.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #66 -: Февруари 25, 2009, 12:38:44 pm »
Изпратих.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #67 -: Февруари 25, 2009, 13:07:54 pm »
изпратих!Не виждам как може така да се гледа на живота и мечтите на толкова мн бългаски семейства.При мен FSH  при последното изследване бяха 12.86 ,но започнахме инвитро,"изгледах" си цели 7 яйчица и видях положителния тест,но уви радостта ми трая малко-кухо яйце и така.Сега какво -не съм годна да стана майка...Нямам думи.Поздрави на всички момичета и дано успеем.

[/url]
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #68 -: Февруари 25, 2009, 14:23:30 pm »
Днес реших да прочета Наредба № 28 от а до я ....
 osi_15 направо ме заболя главата от тези хора - то пълно с идиотии.

а пък инсеминации забраняват за жени над 45 osi_14  тц, тц, тц ...
*

    Silvia Vezenkova

Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #69 -: Февруари 25, 2009, 15:24:19 pm »
И аз ви подкрепям безрезервно момичета. Каде да гласувам или да се подпиша.
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #70 -: Февруари 25, 2009, 15:51:16 pm »
Това писмо изпратих аз -

 Мили хора , пиша ви с голяма болка и ужас в сърцето . Наскоро ми се
наложи да се запозная с Наредба28/2007г и се вледених от текста , който
ми забранява да правя ин-витро процедура след 43г на територията на
България.
Искрено се надявам това да е грешка от недоглеждане и тя
да се поправи в най-кратки срокове , защото е обидно да забраниш на
една жена да стане майка на каквато и възраст да е тя . Защо не се
забранява на мъжа да стане баща на 43г, например , има логика , нали ?
Донякъде
мога да приема , че Фонда за подкрепа на асистираната репродукция иска
някакво възрастово ограничение за парите , които отпуска , макар и там
да е дискриминационно спрямо тези , които държавата забрави в
последните 20г , но когато искаш да направиш нещо със собствените си
пари и да ти се забранява е просто безумие !
Защо не е забранена
естетичната хирургия и там има опасност за здравето на жената , както и
в асистираната репродукция и не е жизнено необходима ? - риторичен
въпрос , но показателен за несправедливостите заложени в Наредба28/2007г

Моля
ви , като жена , като ваша евентуална сестра , племенница и т.н.
отменете дискриминативните членове от Наредба28/2007г  те не носят нищо
добро , а напротив , предпоставка са за много провалени животи - в кой
век живеем , че на жена да се забранява , а на мъж негласно да се
позволява - къде отиват и без това разбитите от безплодието семейства
?!?



Благодаря ви , че прочетохте писмото ми , вярвам безрезервно , че ще ми помогнете да стана майка и след 43г ! Бог да ви пази !


Нещо нямах настроение да се карам или настоявам ...примолих се , пък дано да достигне до нечие сърце !
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #71 -: Февруари 25, 2009, 16:10:42 pm »
New Love, много човешко писмо  :hug2:
*
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #72 -: Февруари 25, 2009, 16:16:03 pm »
Това писмо изпратих аз -

 Мили хора , пиша ви с голяма болка и ужас в сърцето . Наскоро ми се
наложи да се запозная с Наредба28/2007г и се вледених от текста , който
ми забранява да правя ин-витро процедура след 43г на територията на
България.
Искрено се надявам това да е грешка от недоглеждане и тя
да се поправи в най-кратки срокове , защото е обидно да забраниш на
една жена да стане майка на каквато и възраст да е тя . Защо не се
забранява на мъжа да стане баща на 43г, например , има логика , нали ?
Донякъде
мога да приема , че Фонда за подкрепа на асистираната репродукция иска
някакво възрастово ограничение за парите , които отпуска , макар и там
да е дискриминационно спрямо тези , които държавата забрави в
последните 20г , но когато искаш да направиш нещо със собствените си
пари и да ти се забранява е просто безумие !
Защо не е забранена
естетичната хирургия и там има опасност за здравето на жената , както и
в асистираната репродукция и не е жизнено необходима ? - риторичен
въпрос , но показателен за несправедливостите заложени в Наредба28/2007г

Моля
ви , като жена , като ваша евентуална сестра , племенница и т.н.
отменете дискриминативните членове от Наредба28/2007г  те не носят нищо
добро , а напротив , предпоставка са за много провалени животи - в кой
век живеем , че на жена да се забранява , а на мъж негласно да се
позволява - къде отиват и без това разбитите от безплодието семейства
?!?



Благодаря ви , че прочетохте писмото ми , вярвам безрезервно , че ще ми помогнете да стана майка и след 43г ! Бог да ви пази !


Нещо нямах настроение да се карам или настоявам ...примолих се , пък дано да достигне до нечие сърце !
Писмото на тази жена ми скъса сърцето.Понякаога стерилитета е голям фактор за раздяла при двойките.
Аз лично смятам че не е редно да се налага такава забрана,като толкова ще се отрази на статистиката за успеваемост и на средствата които се отпускат от фонда нека такива жени да имат право на ИН ВИТРО макар и със собствени средства.Живеем в 21век ВСЕКИ ДОБЪР СПЕЦИАЛИСТ БИ МОГЪЛ ДА ПРЕЦЕНИ ТРЯБВА ЛИ ДА СЕ ПОДЛОЖИ ВЪПРОСНАТА ЖЕНА НА ТАЗИ ПРОЦЕДУРА ИЛИ НЕ МОЖЕ.Или тези които измислят наредбите не вярват достатъчно на лекарите които се занимават с това.
Не може да ни се забранява да имаме деца.Не напразно се казва че при семействата със дългогодишен стерилитет се раждат най-обичаните и най-добре гледаните деца,не че и другите не си гледат децата ,но те ги имат като даденост,като нещо което задължително се случва.

Ще спра до тук в противен случай рискувам да ме изтрият ,едва ли ще успея да запазя добрия тон.

ТВЪРДО НЕ НА ВЪЗРАСТОВОТО ОГРАНИЧЕНИЕ!!!
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #73 -: Февруари 25, 2009, 16:52:41 pm »
Стига с това "със собствени средства"-досега с какви средства мислите сме се борили, та макар и на 43 години. Всички граждани в България са РАВНОПОСТАВЕНИ. В каква държава живеем??? Стандартите на Световната Здравна организация за репродуктивна възраст са до 49 години. Да се надяваме че основната цел и предназначението на фонда са: „... организационно и финансово подпомагане на български граждани, действително нуждаещи се от ин витро процедури ....”., а не - да се демонстрира пред света високата му успеваемост. Ако сме демократична страна, член на Евросъюза длъжни сме да спазваме изискванията на Световната Здравна организация.
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #74 -: Февруари 25, 2009, 18:07:30 pm »

     Момичета, на мен ми се струва, че насочихме усилията си в грешна посока или може би тръгнахме отзад напред.
     Не е ли по-удачно да искаме първо промяна на Наредба 28, защото Правилникът се обосновава на нея.
     Според мен писмата ни трябваше да са адресирани и до човека, който има правомощията да измени Наредба 28.
     Може и аз да греша, а какво мислите вие?
     Според вас възможно ли е да постигнем нещо, или това са химери? И ако решим да изпратим същите писма, на какъв адрес да го направим?
*
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #75 -: Февруари 25, 2009, 18:44:49 pm »

     Момичета, на мен ми се струва, че насочихме усилията си в грешна посока или може би тръгнахме отзад напред.
     Не е ли по-удачно да искаме първо промяна на Наредба 28, защото Правилникът се обосновава на нея.
     Според мен писмата ни трябваше да са адресирани и до човека, който има правомощията да измени Наредба 28.
     Може и аз да греша, а какво мислите вие?
     Според вас възможно ли е да постигнем нещо, или това са химери? И ако решим да изпратим същите писма, на какъв адрес да го направим?

Момичета, ако изпращате писмата на всички посочени адреси, те ще стигнат до министъра на здравеопазването. Този адрес press@mg.government.bg    е на пресцентъра на МЗ.
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #76 -: Февруари 25, 2009, 18:58:26 pm »
shokolad_67,
Правилникът се приема от МС и не се основава на Наредбата, а препраща към нея.

всичко е наред с адресата на мейлите ни. Те са изпратени в Министерство на здравеопазването.
Наредба № 28 е издадена от Министъра на здравеопазването. Ако в Правилника за Фонда бъде заложен текст относно възрастта, това ще засегне и Наредбата.

Ето малко текстове в (italic и underline) от Закона за нормативните актове:

Нормативният акт трябва да съответствува на Конституцията и на другите нормативни актове от по-висока степен.


Степенита на нормативните актове следват тази логика:

Текстът на нормативния акт, както и приемането му по надлежния ред се удостоверяват:
1. при закон - от председателя на Народното събрание;

2. при постановление - от министър-председателя;

3. при другите нормативни актове - от органа, който ги е издал, а когато той е колективен - от неговия председател


Ако постановление, правилник, наредба или инструкция противоречат на нормативен акт от по-висока степен, правораздавателните органи прилагат по-високия по степен акт.

Чл. 16. (1) Държавните органи са длъжни да уведомят органа, овластен да отмени нормативния акт, за несъответствието между него и акт от по-висока степен.
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #77 -: Февруари 25, 2009, 21:12:24 pm »

   nyny, mmary, благодаря за пояснението! Вече съм по-спокойна.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #78 -: Февруари 25, 2009, 23:33:10 pm »
Промених незначително и ползвам на jam писмото.

Изпратих!

Ето това:

Искам да изразя протеста си срешу приетия Правилник за организацията на работа и дейността на център “Фонд за асистирана репродукция”.

Протестирам срещу приетото в следните точки:

„Чл. 27. Не се извършва финансиране по реда на този правилник, независимо от наличие на индикациите по чл. 26 в следните случаи:
1. съществуват кoнтраиндикации съгласно Наредба № 28 от 2007 г. за дейности по асистирана репродукция.
2. липсващ или ограничен яйчников резерв със стойности на ФСХ повече от 12.5 mIU/ml.”

Срещу чл.27 т.1 е по повод използването на дискриминационни текстове от Наредба №28/2007 г за контраиндикации, а именно: „3.10.7. напреднала репродуктивна възраст - жени, навършили 43 и повече години”. Смятам за дискриминация и текста в Наредба №28, който забранява на жени до 43 години да се възползват от ин-витро оплождане дори и за собствена сметка.

Възражението срещу чл.27 т.2 е по повод това, че липсващият или ограничен яйчников резерв не се дефинира само и единствено чрез стойност на ФСХ. Освен това, в така дефинирата гранична стойност има два съществени пропуска. Първо, не е посочено за кой ден от менструалния цикъл е валиден посоченият праг на ФСХ. Второ, не е посочено по кой стандарт са мерните единици, използвани за измерване на стойността на ФСХ - World Health Organization 78/549 standard или 2nd IRP-HMG standard, а разликата между стойностите по двата стандарта е съществена.

С уважение!
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #79 -: Февруари 26, 2009, 11:23:37 am »
позволявам си да копирам коментара ми от другата тема и тук

Цитат
Този цитат е от Ани,смятам го подходящ за отговор.
Цитат
Цитат
Фондът ще помага на двойки с първичен и вторичен стерилитет.
Т.е. - ще помага и на двойки, които вече имат деца.
Мисля, че аз бях единствената, която искаше поне първата година с предимство да са семейства без деца.
Отхвърлиха искането ми с мотива, че е дискриминативно и че прекалено много ще усложни процедурата по кандидатстване.

Фондът имал либерални изисквания , така каза д-р Владимиров в проведеният разговор на скоро по радиото.
В същото време т.нар. медицински изисквания за ФСХ и възраст , които коментираме обширно тези дни, явно не влизат в либерализацията.
От друга страна , това са първите крачки на този Фонд и несъвършенствата му са допустими.
Петък е срока до който можем да реагираме по Проекта.
Потрудих се тези дни да се запозная със Закона за закрила от дискриминация.
И ето какво ми прави впечатление:

Чл. 4. (1) (Доп. - ДВ, бр. 70 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) Забранена е всяка пряка или непряка дискриминация, основана на пол, раса, народност, етническа принадлежност, човешки геном, гражданство, произход, религия или вяра, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично или обществено положение, увреждане, възраст, сексуална ориентация, семейно положение, имуществено състояние или на всякакви други признаци, установени в закон или в международен договор, по който Република България е страна.
.....................................
(3) Непряка дискриминация е поставяне на лице на основата на признаците по ал. 1 в по-неблагоприятно положение в сравнение с други лица чрез привидно неутрална разпоредба, критерий или практика, освен ако тази разпоредба, критерий или практика е обективно оправдан/а с оглед на законова цел и средствата за постигане на целта са подходящи и необходими.
.....................................
Допълнителни разпоредби

§ 1. По смисъла на този закон:
......................................
7. "Неблагоприятно третиране" е всеки акт, действие или бездействие, което пряко или непряко засяга права или законни интереси.
......................................
15. (нова - ДВ, бр. 68 от 2006 г.) "Специфични обстоятелства" са обстоятелства, свързани със социален, здравословен и семеен статус, възраст и други подобни, които не водят до дискриминация на основата на пол.


Конституция на РБ
Чл. 6.
(1) Всички хора се раждат свободни и равни по достойнство и права.

Правата на пациента:
Аз съм здравноосигурен. Имам право на:
достъпна и качествена здравна помощ;
..........................
високоспециализирани медицински дейности;



Изводите ми до тук,
Как комисията прецени ,че предимствата на първичен пред вторичен стерилетет е дискриминация(аз лично не го чета в закона....), а дискриминира по възраст чл.4 ал.1 и по "специфични обстоятелства" по § 1 т.15 от ЗЗД , и това не е дискриминация.  8O
Правя едно отклонение , не съм от засегнатите по възраст и ФСХ , нямам нищо против от Фонда да се възползват всички нуждаещи се,но
ИМАМ ПРОТИВ ДА СЕ НАРУШАВАТ ПРАВА!

Ако комисията по Фонда и министъра на здравеопазването не се съобразят с тези права,ще се наложи да се  търсят чрез Комисия за защита от дискриминация.
Там , обаче няма да стане с имейли , иска се лично подписано възражение от всички засегнати.
« Последна редакция: Февруари 26, 2009, 12:23:01 pm от Eфирче »