0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Дайте своя глас за всяка бъдеща майка, която от медицинска гледна точка има шанс да има своя рожба, да не бъде дискриминирана от Фонда поради възрастово ограничение! Подкрепете ни!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #1 -: Февруари 13, 2009, 16:12:36 pm »
как и къде да стане това "даване на глас"? анкета ли имаш предвид или нещо друго?

аз лично съм "ЗА" възрастовото ограничение, но не "до 43 години", а такова, каквото според Мели е прието за стандартна горна граница на репродуктивната възраст в повечето страни - "до 49 години".
« Последна редакция: Февруари 13, 2009, 16:14:39 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #2 -: Февруари 13, 2009, 16:18:56 pm »
jam, нека модераторите да предложат кой би бил най-удачния вариант...
*
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #3 -: Февруари 13, 2009, 17:23:51 pm »
Дайте своя глас за всяка бъдеща майка, която от медицинска гледна точка има шанс да има своя рожба, да не бъде дискриминирана от Фонда поради възрастово ограничение! Подкрепете ни!

Бих дала своя глас стига да знам къде.
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #4 -: Февруари 13, 2009, 17:46:51 pm »
Дайте своя глас за всяка бъдеща майка, която от медицинска гледна точка има шанс да има своя рожба, да не бъде дискриминирана от Фонда поради възрастово ограничение! Подкрепете ни!
Категорично съм ЗА. Определението за репродуктивна възраст е до 49 години-в страните с по 3 безплатни опита ин витро. Нека и България бъде сред тях.
Къде трябва да дадем своя глас-с надеждата той да бъде чут.
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #5 -: Февруари 14, 2009, 13:14:31 pm »
И аз бих дала своя глас "ЗА"
Цитат
"ЗА" възрастовото ограничение, но не "до 43 години", а такова, каквото според Мели е прието за стандартна горна граница на репродуктивната възраст в повечето страни - "до 49 години".
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #6 -: Февруари 14, 2009, 13:24:39 pm »
Ами хайде,къде ще гласуваме " за" никой не казва?!
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #7 -: Февруари 14, 2009, 13:35:53 pm »
И аз бих дала своя глас "ЗА"
Цитат
"ЗА" възрастовото ограничение, но не "до 43 години", а такова, каквото според Мели е прието за стандартна горна граница на репродуктивната възраст в повечето страни - "до 49 години".




Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #8 -: Февруари 14, 2009, 20:13:51 pm »
Аз съм твърдо да няма възрастово ограничение - имам приятелка на 45 , на която сърцето и кърви и друга на 52 , която също не е имала възможности , а и медицина през младостта си - защо да са лишени , защо да не може , нека лекарите преценят , а не някакъв бездушен член.
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #9 -: Февруари 16, 2009, 09:43:10 am »
Подкрепям, възрастовото ограничение да се промени до 49 години!
*
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #10 -: Февруари 16, 2009, 14:06:10 pm »
ЗА възрастово ограничение, но НЕ до 43 години!
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #11 -: Февруари 17, 2009, 13:38:44 pm »
Дано няма ограничение всяка жена иска да има дете
*
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #12 -: Февруари 17, 2009, 19:59:38 pm »
Защо до 49.Как се изчислява една жена до кога , ще е в репродуктивна възраст и ще има мечта за дете.Тази жена на 52 с близначетата грешка ли беше????Скоро я гледах по телевизията, беше безумно щастлива.
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #13 -: Февруари 17, 2009, 20:04:47 pm »
ЗА възрастово ограничение, но НЕ до 43 години!
Абсолютно съм  - ЗА.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #14 -: Февруари 18, 2009, 16:19:42 pm »
А, тези които цял живот са наливали средства в социалните фондове и то с немалки вноски, с какво право да нямат възможност да опитат?
Тоест, аз ще плащам соц. вноски за някой, който има шанс ...
А моя шанс, кой прецени че не ми се полага ...?
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #15 -: Февруари 18, 2009, 17:03:39 pm »
Против огранчението от 43 години, за 49. Но и Симфони е права - цял живот да внася човек осигуровки и накрая да няма право на помощ поне за един опит...
Яд ме е, че има много случаи на загубени години по некадърни "специалисти" и в един момент усещаш, че времето ти се изплъзва :( Знам колко притисната от времето се чувствах аз като ми казаха, че имам намален ЯР и че трябва да бързам, при това ми го казаха на 27 години. А има жени с много по-добри показатели и доста по-големи от мен.


Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #16 -: Февруари 18, 2009, 17:49:07 pm »
Против огранчението от 43 години, за 49. Но и Симфони е права - цял живот да внася човек осигуровки и накрая да няма право на помощ поне за един опит...
Яд ме е, че има много случаи на загубени години по некадърни "специалисти" и в един момент усещаш, че времето ти се изплъзва :( Знам колко притисната от времето се чувствах аз като ми казаха, че имам намален ЯР и че трябва да бързам, при това ми го казаха на 27 години. А има жени с много по-добри показатели и доста по-големи от мен.
Абсолютно и напълно си права-нашия случай е такъв: на 43 години съм-с много добри мед. показатели (и ФСХ в граници), но сме с мъжки фактор и в случая възрастовото ограничение при жената ни дискриминира.
Да не говорим, че от финансова гледна точка ние по-възрастните жени (но в репродуктивна възраст)сме платили на държавата много повече средства за осигуровки, тъй като по-продължително време сме ги плащали.
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #17 -: Февруари 18, 2009, 20:49:02 pm »
   Съгласна съм с вас относно осигуровките - но има едно голямо ако за мен.Ако тези вноски всеки месец се трупаха на дадения човек и той си знае че за толкова години има на сметка еди колко си ,и че ще му стигнат за еди какво си, съм съгласна с вас.Но при положение че всичко отива в общия кюп и аз пак трябва да си плащам, за какво си говорим тогава,кой колко платил и че ако е на повече години е дал повече.Аз разбирам ако възраста ми пропорционална на вноските ми определяще абсолютно безплатен опит от - до.Не го приемайте,само разсъждавам на глас.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #18 -: Февруари 19, 2009, 12:17:25 pm »
Моля, модераторите да направят анкета в тази тема, за да може всеки, който желае да даде своя глас. Благодаря.
Re: Без възрастово ограничение за Фонда - Гласуване
« Отговор #19 -: Февруари 19, 2009, 15:03:51 pm »
Подкрепям, възрастовото ограничение да се промени до 49 години!
Подкрепям .