0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #260 -: Февруари 08, 2008, 19:24:46 pm »
Васе, от къде си купувате пастата за зъби?
и изобщо- кой мие зъби и с какво
днес купих четка на Орал Б- 4-24 месеца
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #261 -: Февруари 08, 2008, 20:39:30 pm »
Мини, аз мия с напръстник - немски някакъв, но  не помня фирмата - като четка е, но вместо косъмчета има силиконови иглички. паста не ползвам - питах детска стоматоложка - каза, че сме малки за паста.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #262 -: Февруари 08, 2008, 20:57:01 pm »
аз първо миех със силиконовия напръстник, който се продава в комплект с пастата за бебета Ненедент (без флуор). после минахме на четка за зъби и момчето се мие само - първо бяхме на четка Чико, като я изгриза до кокъл, купих Орал-Б за възрастта.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #263 -: Февруари 08, 2008, 22:50:45 pm »
Като ви чета и завиждам тихо. Моето дете не подлежи на никакъв интерес, когато старателно и продължително се опитвам да го "науча" на нещо. Нито казва думички, нито показва, като го питам къде са му устата, очите, нослето например, но пък много добре знае къде се намират. Също така не обича да го питат на колко е годинки, веднага се сърди. Абе нищо не иска да прави, което на мама й се иска. В тази връзка се чудя, как си миете сами вече зъбките. Той знае, какво е четка и паста, но само хапе и то доста силно. Също така къде си миете зъбките в банята, качени на нещо или ...? Оф дълго стана, ама сме с много голям характер.
« Последна редакция: Февруари 08, 2008, 22:56:46 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #264 -: Февруари 08, 2008, 23:00:45 pm »
Перде, и Симеон е инат, дълго време не искаше да показва разни неща, а от 1 месец май не сме обновявали репертоара. Четката за зъби е силиконова, много я харесва и усърдно мие плочките в банята с нея :lol:
Ние тренираме в банята - той в коритото аз срещу него с моята четка. Познайте коя четка драпа да докопа :wink: Та за момента, срам не срам, провалът е пълен.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #265 -: Февруари 08, 2008, 23:48:33 pm »
Клетото Коле и дваж по-клетата му майка :( Още ми е пред очите онази свиня - старшата сестра. Майка ми бълнува с 42'С сам сама в болничната стая, отивам да се моля в "кабинета" на тоя изрод за инжекция аналгин, а тя ми казва "Пия кола". Отидох, купих, донесох и, беше сложила инжекция през това време. Като и подавах бутилката ме попита "Фъстъчки не се ли сети да вземеш"... Няма да пиша повече на тая тема, че ще е много грозно.

Перде, не се притеснявай, аз също на нищо не успявам да науча Елица, само майка и въздейства незнайно как. Вече брои до 4 8O, казва чорапче, орехи и тигър 8O 8O

Мини, Ненедент Бебе, силиконова, купих от аптеката. Като излязат кътниците, чак тогава ще я сменям. Много е добра, само ако хапе бебето е ужас!
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #266 -: Февруари 08, 2008, 23:52:31 pm »
Васе, от къде си купувате пастата за зъби?
и изобщо- кой мие зъби и с какво
днес купих четка на Орал Б- 4-24 месеца


От аптеката  :D Ненедент, тя е със силиконов накрайник комплект и струва около 7 лв и нещо. Но предпочита да си мие зъбите сама  :lol:, т.е. да я гриза. Иначе отваря устата, тръквам долните два зъба и й свършва интереса.
« Последна редакция: Февруари 08, 2008, 23:55:39 pm от wassilena »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #267 -: Февруари 09, 2008, 00:07:26 am »
 8OХммм, значи страшни късметлии сме били с Цецича в Пирогов! И сестрата, и лекарката и анестезиологът бяха много мили и учтиви! Даже мога да кажа, че такив медицински персонал до сега не съм виждала. Малчо не ял от почти 5 часа се смееше на лекарката, която го занимаваше с някакви играчки. Бяха СУПЕР като отношение. Явно си е до хора. Да не говорим, че сестрата няколко пъти ми повтори, че НЯМА да плащам нищо за процедурата, а само таксата на анестезиолога.
Аз сериозно се замислям дали ще уча Цецко да си мие зъбите. Въобще не мисля, че това ефиктивен начин за почистване.
« Последна редакция: Февруари 09, 2008, 00:11:42 am от Lan »
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #268 -: Февруари 09, 2008, 10:14:00 am »
Здравеопазване ли е да го опишеш?!

Фуси, да целунеш Юначко по раната! Добре че всичко е зад вас вече и дано да няма повече. Аз като ходя по лекари и съм цялата вода предварително като знам какво могат да ми напакостят!

Кое детенце си раздрало устичката с химикал? Бързо да се оправя и повече да няма страхотии!

Шаки, много се радвам, че вече сте у дома. Бързо да се маха проблема сега!

Момичета, някой приготвял ли е у дома млечно-плодова каша или с други думи "кисел"? Кажете как слагате АМ вътре? Стефи? Лейди? Ман? Аз се водя по една рецепта на Звездев, ама как да сложа ябълковото възтвърдичко пасирано пЮре с нишестето да ври, да го охладя и после да сложа АМ и то да стане като крем? Не ми се получава нещо...Пък АМ нали не трябва да ври? Какво се прави тогава?

Alexandra
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #269 -: Февруари 09, 2008, 10:34:26 am »
Моето дете не подлежи на никакъв интерес, когато старателно и продължително се опитвам да го "науча" на нещо. Нито казва думички, нито показва, като го питам къде са му устата, очите, нослето например, но пък много добре знае къде се намират. Също така не обича да го питат на колко е годинки, веднага се сърди. Абе нищо не иска да прави, което на мама й се иска.

Перденце, не си сама. и на мен това ми е голяма болка. Мартин всичко разбира, запомня от раз нещата, които му показвам, но определено показва характер и не желае да играе ролята на циркова маймунка, която повтаря номерата на дресировчика. дълго време се терзах, че не иска да пляска с ръчички и да показва колко голям ще порасне (тези върхови и задължителни за всяко българско бебе постижения!). един ден просто го направи сам - когато той пожела. знае всички животни какво правят, но благоволява да ми ги демонстрира най-много веднъж на ден. даже нещо повече - когато му се сърдя, той идва при мен и започва да повтаря думички или да прави разни жестове, на които съм искала да го науча - за да ми се подмаже, защото знае, че това искам.
аз почнах да се успокоявам вече, успокой се и ти. просто не всички дечица са "по калъп". имат си характер, това е обяснението. щом всичко разбира и знае - няма притеснение. ти продължавай да показваш, да обясняваш и да говориш, но не "изисквай".

а конкретно за четката и пастата - беше му много смешно да му чеша зъбите с нея. докато търках зъбките му, казвах "чики-чики". тоя звук също му беше смешен. така разви интерес към заниманието и сега иска сам. не че кой знае какво прави, много често дъвче четката от обратната страна, но работи човека. обожава да ме гледа аз как си мия зъбите - много му е забавно.
цаката е да направиш даденото действие смешно и забавно още от първия път. тогава има по-голям шанс детето да пожелае да го прави и само.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #270 -: Февруари 09, 2008, 10:38:39 am »
Момичета, някой приготвял ли е у дома млечно-плодова каша или с други думи "кисел"? Кажете как слагате АМ вътре? Стефи? Лейди? Ман? Аз се водя по една рецепта на Звездев, ама как да сложа ябълковото възтвърдичко пасирано пЮре с нишестето да ври, да го охладя и после да сложа АМ и то да стане като крем? Не ми се получава нещо...Пък АМ нали не трябва да ври? Какво се прави тогава?

какво да правиш ли? заеби кисела, това направи. нишестето е най-неполезната част от зърнените култури, която да дадеш на бебето. отделно трудностите около приготвянето, както си ги описала.

вземи си инстантна зърнена безмлечна каша, приготви я с вашето АМ, добави плодово пюре от бурканче или прясно приготвено и ето ти истински полезния "млечно-плодов кисел".
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #271 -: Февруари 09, 2008, 10:57:21 am »
...Аз сериозно се замислям дали ще уча Цецко да си мие зъбите. Въобще не мисля, че това ефиктивен начин за почистване.

А как се почистват ефективно зъбите?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #272 -: Февруари 09, 2008, 10:59:09 am »
Marie, аз си купувам инстантни зърнени каши БЕЗМЛЕЧНИ, може би залитам малко, но предпочитам аз да си сложа АМто. Взимам примерно една безмлечна пшеничена на Плазмон, отсипвам необходимото количество в купичката, добавям АМ на прах и така получената смес разтварям с топла вода. после добавям домашно или готово плодово пюре, понякога микс от плодови пюрета. в началото разтварях инстантната каша с разтворено предварително във водата АМ, ама сега вече го добавям сухо, че става малко по-бързо и лесно. мисля си, че не би теябвало да има разлика никаква кога и как слагаш АМ.
Но дори и да решиш да купуваш млечна зърнена каша, аз бих предпочела при всички случаи да не е плодова, а плода да си го добавя аз.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #273 -: Февруари 09, 2008, 13:08:31 pm »
Цитат
вземи си инстантна зърнена безмлечна каша, приготви я с вашето АМ, добави плодово пюре от бурканче или прясно приготвено и ето ти истински полезния "млечно-плодов кисел
Тъй правя. Само че мойто диване обича ориз и царевица на милупа /млечна е/, та джуркам с нея.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #274 -: Февруари 09, 2008, 16:57:10 pm »
Абе где се скри бутона "редактирай" та да си редактирам предходното мнение, че да не пълня темата.
Нещо тия дни ич с форума не сме приятели. Писах ЛС на Сигнуса, но от нея отговор нямам, незнам дали въобще го е получила. Вчера писах мнение в тази тема - пак не го откривам. Странна работа.

Сватя, писах ти ЛС с телефона и адреса на Педиатрията. Окни дали си го получила.
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #275 -: Февруари 09, 2008, 18:10:07 pm »
Лейди, в царевица + ориз на милупа нямаше ли и някаква тапиока, или греша? Милупа дали имаха само царевица?....
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #276 -: Февруари 09, 2008, 18:53:15 pm »
Мацки, дайте мнение за д-р Алексиев от Горна баня. Ще водя момчетата в петък. Имаме съмнения за Мишко :(. Не знам как ще издържа до петък :(.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #277 -: Февруари 09, 2008, 19:03:20 pm »
Мари, такова чудо на кулинарията не съм давала и нямам намерение, аз нишестетата от кухнята не й давам, ти питаш дали й приготвям. :wink: Няма нужда детето от празни калории. След годинката и каши не й давам дори. Има достатъчно нишесте в боба например.

Деси много харесва да й мием зъбите, за сега сме със силиконов пръст. Мием качени на столче на мивката в банята, или по време на баня в душкабината. :)

*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #278 -: Февруари 09, 2008, 19:27:20 pm »
Мацки, дайте мнение за д-р Алексиев от Горна баня. Ще водя момчетата в петък. Имаме съмнения за Мишко :(. Не знам как ще издържа до петък :(.

Моето мнение го знаеш, много съм доволна. Казват, че е най-добрия в Горна баня, и въобще детски ортопед. А пък се насочих към него след препоръка от съфорумки и след проучване и съпоставка в други форуми с д-р Драганов.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #279 -: Февруари 09, 2008, 21:38:42 pm »
Каси, аз съм много доволна от доктор Алексиев. Прегледа беше по същество, бързо и точно - 5 мин. Няма как да знае човек дали всичко е точно, въпреки, че казва лекаря, но и да обиколиш много лекари не може. Отношението му е страхотно, много е внимателен. Има добри отзиви за него и като професионалист. Коректен е, не вика на профилактичен, ако няма нужда, само ей така да си вземе 20 кинта. На нас каза, че не е необходим 2-ри преглед, само ако ние желаем за спокойствие. Разпечатва ти снимка от апарата /на тазобедрените стави на детето/, за да го представиш на личния педиатър, подписва се, дава бележка и така. Много съм доволна. Също като Сия от тук получих инфо за док. 
Преди Цецичко с главичката, сега пък Мишко  :? Няма да му има нищо, ще видиш. Кураж и споко. Ти запосала ли си си час за Алексиев? Я пак му звънни и кажи, че се притесняваш и да видиш дали няма и по-рано да ви извика. Много е човечен.
Поздрави  :)
« Последна редакция: Февруари 09, 2008, 21:41:07 pm от Nina »