0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #200 -: Февруари 07, 2008, 15:51:08 pm »
Боровинчо - ще пиша малко по късно!

Който иска да пробва бънджи или проходилка преди да купи - да идва у нас! :D
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #201 -: Февруари 07, 2008, 15:55:34 pm »
Мами, много ви моля кажете ми кой хотел е най-близо и евтино до летището или до автогарата в София. Налага ми се да си отида за 4дни и трябва да приспя в София, ащото полета е вечерта, а тогава няма автобуси до Габрово.
Благодаря ви!
П.П. Ако модераторите предценят, да преместят въпросът ми.
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #202 -: Февруари 07, 2008, 15:59:02 pm »
мече, питай в кафето - повече хора ще видят!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #203 -: Февруари 07, 2008, 16:03:30 pm »
Мече, колко късно ти е полета?
Има късни частни автобуси до Габрово, има и влак, ама трябва да се провери точно кога тръгват.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #204 -: Февруари 07, 2008, 16:30:48 pm »
Цветелина,точно за това говорех.Много ти благодаря!
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #205 -: Февруари 07, 2008, 16:31:23 pm »
Момичета, бихте ли споделили как организирахте и прекарахте първия рожден ден?
Определено няма да е в детси парти център със забавления, клоуни и т.н. , защото мисля, че е малка за това. Дилемата е у нас или на заведение, където има и детски кът за децата - мислех си за пицария Паца Хът или друго подобно.
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #206 -: Февруари 07, 2008, 16:41:11 pm »
tzvetenze, тя Андрея има една биберона от "бебешките" месеци, която й стои в играчките и я мушка в устата много правилно, но само на игра за няколко секунди до минута и после не я погледжда с дни. Честно, замисляла съм се да й въведа биберон, ама се чудих кое е по-малкото зло. Иначе от време на време се отказвам, после се мотивирам да въвеждам новости. Ако кажете, че биберон е по-добре от люшкане, отивам да купя още утре такъв за над 6 месечни.


Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #207 -: Февруари 07, 2008, 16:52:47 pm »
Васи, ама то вашето заспиване цяла епопея:)

Не мисля, че биберонът е зло.Ама при мен тримата ми сина не си падаха по бибероните.Но с големия имах подобно заспиване, люшкане, трумкане, тръскане, пеене, говорене, цял репертоар.По час и половина го приспивах.
С близнаците си казах ''не'' и ги научих да заспиват сами.
Ако биберонът ти помогне да я научиш да заспива по-лесно, не виждам проблем:)

Целувки на малката.

:)

Исках да питам майките на по-големите дечица,как сте с приучването към гърне.Моите нямат никакъв шанс да почнат скоро
Сядат на гърнето само с дрехи, по голо дупе ги е страх и бягат.Или се смеят :)А Бърди казва, че като почнат да изкачват стълби сами, е време.Ми моите вече почти са готови.

« Последна редакция: Февруари 07, 2008, 17:01:00 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #208 -: Февруари 07, 2008, 17:00:16 pm »
Приемам съвети всякакви за приучаване на детето да заспи само. Сега след като четах една друга тема се мъча и аз да въведа играчка за заспиване и разни други трикове, ама резултат няма още.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #209 -: Февруари 07, 2008, 17:21:03 pm »
Аз мисля, че играчката за пирспиване действа когато са още малки 3-4 месец, както е писала Джам. Може и с повече търпение и упоритост да се получи, но тъй като ние сме доста големи и всичко разбираме, ще чакам да реши сам да се научи да си ляга. Никаква алтарнатива нямам и друго не ми идва наум, щом заспива с мама, вместо с играчка, значи сме изтървали момента. А точно този момент при нас беше кошмарен, диарии, обезводняване, рев, глад и т.н., тогава се молех да хапне малко АМ и да спи макар и в скута ми и т.н..
Васи съвет и идея немога да ти дам, поради простата причина че не съм я открила, но мога да ти споделя че на вашата възраст бяхме същите. С времето ще се научи, просто потърси назаем малко нерви и продължавай с приспиване на спалнята или най добре в кошарата.

Иначе за поздравления на бебчовците и аз съм за.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #210 -: Февруари 07, 2008, 17:29:07 pm »
Да, ще се научат около 4-5 годишна възраст :)
Поне това показа моят скромен опит.
Наистина насила не става, трябва спокойно някак си!Играчки, музика, биберони, книжки, бавно и постепенно

:)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #211 -: Февруари 07, 2008, 17:52:16 pm »
Васи, не виждам нищо лошо в биберона. Ако се притесняваш, че ще се приучи - какво от това, рано или късно ще се отучи - да си виждала няколко годишни деца с биберон в устата, аз не съм, ама за сметка на това съм виждала доста големи деца с пръст в устата, което според мен е по-лошо (и е възможно това да ни чака и нас - аз упорствах да въведа бибата и да изместим пръста и засега бележа успехи не малки).
така че, ако се научи да я приспиваш с биба, и особено ако смуче биба само за приспиване - супер.
А ако я сложиш в кошарката и правиш опити с погалване, пеене и т.н. какво прави - плаче да я вземеш ли? Нали не е светната силна светлина в стаята, няма пуснат тв да се чува и т.н.?
Друго, което се сещам - а ако я приспиш при теб на спалнята, а после я преместиш в кошарката? така няколко дни и после пак да опиташ в кошарката. поне да свикне, че се заспива в легло, а не на ръце.
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #212 -: Февруари 07, 2008, 17:58:13 pm »
Ми да си кажа и аз - и дъщеря ми ей така изведнъж реши, че ще заспива в ръцете ми, след минимум час разнасяне и пеене и то в право състояние - на рамото ми. Няма ден, няма нощ. Тва е - залъгалка също не ще и да чуе вече за нея. Оставя ли я в леглото се засинява от рев. Ама все някога ще й омръзне да я приспивам на ръце, така че чакаме момента :wink:
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #213 -: Февруари 07, 2008, 18:12:47 pm »
Ама все някога ще й омръзне да я приспивам на ръце, така че чакаме момента :wink:

Ако чакаш момента, ще стане като при нас. По добре от сега мила, после разбират и е доста по трудно. Аз го приспивах на ръце, но поне си спеше в кошарата до 9 и 1/2 месеца, после от зъбите ли, захитря ли, ремонта ли до нас или всичко заедно, даде отражение на спането въобще.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #214 -: Февруари 07, 2008, 18:21:07 pm »
Ми като гледам никой не е дал сигурен начин на отказването бе. Ама тя като заспи си спи в леглото, не спи при нас.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #215 -: Февруари 07, 2008, 18:30:38 pm »
Цитат
Лейди, лабораторията към "детска педиатрия" на гърба на акушеро-гинекологичен кабинет ли се намира? Опитах по всякакъв начин да получа някакво инфо - кога да идем, на гладно ли, има ли изисквания за урина - на камък ударих. Егати досадните телефонисти. Не лекарите, телефонистката ме спъва, толкова е нелюбезна, се едно и бъркам незнам къде   "Царя дава, пъдаря не дава"

Не бе, тва си е в самата болница, не в ДКЦ-то, дет не знам дали има гинеколог.
Ще проверя за тел и ще ти пиша на лична - на мойта токсоплазмоза имам телефон на вирусологичната лаборатория, но трябва да търся бланката.
Ходи се до 8,30-9ч. сутринта, на гладно, за урината - контейнер за бебета и после присипваш в стерилен контейнер и носиш.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #216 -: Февруари 07, 2008, 19:11:38 pm »
Ok, много благодаря, Лейди.
Аз търсих из нет-а, нищо не открих или аз нещо съм в тотална заблуда и нескопосано търся. Но и на централа на Александровска ме поставиха в шах - питаха ме дали за отделение на бул. Дим. Несторов става въпрос или другото и аз запецнах  :? де да знам...
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #217 -: Февруари 07, 2008, 19:58:58 pm »
Сега заедно заспиваме на спалнята, като същевременно се тръшка, а аз упорито пея и друсам дупето - после местя в нейното легло. Ако я оставя в нейното легло го взема за наказание, незнам защо, реве и се тръшка и направо тръгва да става. И през нощта е така, събуждасе и със затворени очи още се изправя в кошарата и почва да реве.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #218 -: Февруари 07, 2008, 20:02:56 pm »
Васи, то каквото и да те посъветваме, ти сигурно вече си го опитала или ти е минало през ума. Опитай с музикална играчка, чиято мелодия да се повтаря много, много пъти, без да се налага да натискаш копче.
Аз права така:
1. изчаквам правилното време за спане. Ако оставя Али много дълго будна, тя се изнервя и става трудно да заспи сама и съм я приспивала на ръце. Ако я сложа пък много рано и не е готова да спи, тогава плаче и иска да става. Затова хубаво я наблЮдавам и като усетя, че идва моментът на спокойно и лесно заспиване
2. изгасям лапмата, затварям вратата,слагам я в чувалчето в кошарката,
3. пускам музикалната играчка, която повтаря мелодията 17 пъти (броила съм многократно:D),
4. слагам бобито в устата й и тя започва да се приспива. Върти се, върти се, вади бобито, играе с него, аз тихичко в тъмното й го вземам, слагам пак в муцката и тя пак се върти. Ако не е готова моментално, поседи си малко в тъмното, но музиката я унася постепенно и средно след около 15-30 минути заспива сама. Но преди това хубаво я оригвам и гледам дали е готова. Зависи от деня и от последните емоции: ако е изтощена от емоции, ако й е скучно и не се е наиграла...По някое време си изплЮва бобито, аз го махам и си лягам и аз. Ако се забави, измъквам й го от устата сама.

Но Али си обича много бобката.

Е, доста пъти сме се приспивали и на ръце.

Имам и друг начин за дневните спанета, но в извънредни ситуации и на нощно съм го прилагала: имам една нормална големина, но по-тънка възглавница. Полусядам-лягам на леглото, облягам се, слагам възглавницата на бедрата си и Али на нея, така че главичката й е откъм коленете ми, а краката й ме бутат по гърлото, защото ми е едричка. Тя се нагнездва вътре удобно, слагам бобката в муцката и лЮлям с краката си. Зяпам ТВ без звук през това време. "Окна"!  :lol: Пускам музикалната играчка със 17-те повтарянки и лЮлям. Ако не е нервна, заспива за 5 минути максимум, ако е нервна залЮшквам по-силно и шъткам (ш-ш-ш-ш-ш-ш-шшшш). Като я видя че е заспала хубаво я местя в кошарката, тя се поразмърдва, но пак заспива. Може и друскане с възглавницата, все едно е в количката.
Alexandra
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #219 -: Февруари 07, 2008, 20:07:57 pm »
Момичета, бихте ли споделили как организирахте и прекарахте първия рожден ден?
Определено няма да е в детси парти център със забавления, клоуни и т.н. , защото мисля, че е малка за това. Дилемата е у нас или на заведение, където има и детски кът за децата - мислех си за пицария Паца Хът или друго подобно.

Цветенце, предиобяд събрахме баби и дядовци на малка торта у нас. Децата бяха от бебета до 5 годишни, затова голямата торта беше в кафене за непушачи с малък детски кът (пързалка, къщичка, масички за рисуване), без клоуни и програми. Голяма игра падна :D Аз иначе предпочитам домашните детски рождени дни, ама много народ бяхме. Като порасне, живот и здраве да е само, ще мажа филии, ще украсявам с маслинки и кисели краставички и ще събираме само децата.

Ема, смятам като се постопли, някъде април ще да е, да почвам с приучването на гърне, с пиенето сама от чашка и с яденето на супа с лъжица. Все с едното ще успея :)