0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #20 -: Февруари 04, 2008, 13:04:26 pm »
Момичета, те били хакнали сайта за детските градини, бре! Затова не работел...  8O
http://dnes.dir.bg/2008/02/04/news2622479.html
Alexandra
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #21 -: Февруари 04, 2008, 13:12:00 pm »
Шакира, на колежката ми внучето имаше Гастроезофагеален рефлукс, спомняш си че тя разказваше как го е хранила в продължение на един час със съвсем малки дози с лъжичка, по 3-4 лъжички след 2-3 мин. пак и така докато си изяде количеството. Много е мъчно да гледаш как детенцето страда, но те за около месец по тази технология и разбира се с някакво лекарство се справиха с проблема. Мога да я попитам как се казва лекарството, спомням си само, че в БГ го нямаше, но при вас със сигурност ще го има.
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #22 -: Февруари 04, 2008, 13:16:55 pm »
baksisa, педиатърката ти сигурна ли е, че става дума за запек, а не за забавен пасаж? За запек се говори когато изпражненията са много твърди като топчета, а не когато е през 2 дена. Мия преди да започнем захранването акаше точно така на 2-3 дни по веднъж, но супер много и си бяха нормални като консистенция. обясниха ми, че това е забавен пасаж и да не се притеснявам. След захранването нещата се промениха и почна да ака по 2-3 пъти на ден.
<br />[link=http:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #23 -: Февруари 04, 2008, 13:30:22 pm »
Малкият-голям мъж Алекс благодари на всички за поздравите!
Честити месечинки на всички бебоци, желаем им да са много здрави и послушни!
Весела седмица от нас и да няма болни деца, че е много неприятно!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #24 -: Февруари 04, 2008, 14:08:41 pm »
Мия преди да започнем захранването акаше точно така на 2-3 дни по веднъж, но супер много и си бяха нормални като консистенция. обясниха ми, че това е забавен пасаж и да не се притеснявам.
И при нас беше така, и аз мислех, че имат запек.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #25 -: Февруари 04, 2008, 14:19:59 pm »
СТЕФИ  ние бяхме на 2 седми4но и +(около 20 ДЕНА) ле4ение на zantac i gaviscon,сменихме млякото с АР и след като няма подобрение маи 6те има хирурги4еска намеса(ендоскопи ,това наподобява като лапароскопият,това е следва6тия етап по принцип).
Твоята приятелка на какво ле4ение бяха?
Работата е там ,4е стома6ните кисилини и инфектират хранопровода (тъи като стома6ните мусколи са слаби и позволяват на кисилините да се ка4ват нагоре )
Детото е гладно ,а не може да яде и са писаци и е 4удо(едвам и давам по 50мл на ядене с голям зор и на по4ивки)
Днес 6те видим какво 6те каже педиатърът дали 6те я оперират или не за6тото така не може да продължава просто детето адски много се мъ4и и наи много да си докараме 2 ро зло хрони4ен бронхит или пневмония .
Благодаря ви за подкрепата :bighug: ,толкова ме е страх и колкото пове4е 4ета за този рефлукс толкова пове4е отка4ам :?
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #26 -: Февруари 04, 2008, 14:20:53 pm »
Здравейте и от нас, здрава и успешна седмица на всички. :)

Честити месечинки на бебчовците, радвам се когато има толкова много бебенца, та чак да не помня, на кой съм честитила и на кой не. :oops: Здрави и усмихнати, послушни и ящни.

Около мен е бъкано с болни хора, та нямате си представа как дебна Тони-бой, а изкиха и аз меря Т, ама страх лозе пази. Ако татко се разболее, го пращам в комендировка при майка и баща му този път и без друго повече се панира от мен, като Тони се дави и т.н.

Аз записах Тони за ясла за септември уж, има 150 деца преди нас, но имам уверението на директорката, че ще ни вземе тогава. Разгледах обстойно яслата и много ми хареса, набутах се и в кухнята, а как вкусно миришеше и изглеждаха манджите, ау потекоха ми лигите и огладнях зверски, честно ви казвам. Обиколих цялата ясла докато чакам директорката, не чух нито едно дете да плаче или пък някой да крещи, абе добре ми се стори, то верно че всяко дете различно се адаптира, но като цяло са много добри отзивите за тази ясла. За градините вече е доста по голям проблема, та и там трябва да подавам молби отсега, а може би съм закъсняла, ще видим. :?
Днес подновявам "кастинга" за детегледачки, първите три са за 17 ч., дано успея да намеря подходяща вече.

А за сайта просто  8O 8O 8O "No comment"  

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #27 -: Февруари 04, 2008, 14:31:49 pm »
И тук искам да честитя на патерички рожденния ден на Алекс! Да е здрав и все така усмихнат малкия-голям сладур! Гане, много целувки от нас, не бях влизала няколко дни и малко със закъснение, но от сърце!

Честита месечинка на Рая! :D

Нашия татко беше много болен 1 седмица, и така бях на тръни, големи мерки за сигурност, но Слава Богу се опазихме.Да са здрави всички дечица и техните родители.
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #28 -: Февруари 04, 2008, 14:39:36 pm »
Хубава седмица на всички и бъдете здрави!

Шакира, това е много неприятен проблем, надявам се скоро и успешно да го разрешат и да се радвате на по-спокойно хранене и ежедневие!
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #29 -: Февруари 04, 2008, 14:47:35 pm »
Като ви чета, май ние сме имали най-голям късмет със записването на ясла. Регистрирахме се в 10 часа и за четирите ОДЗ-та за които кандидатствахме бяхме от 3 до 7 номер, но си зависи и от района според мен и колко градини и колко свободни места има, мойто инфо е за Красно Село. Но от това което видях, извода е следния в момента набор 2006 са изцяло прецакани защото почти няма свободни места за ясла втора група и ако бях решила чак догодина да си запиша детето за ясла ситуацията с набор 2007 щеше да е същата. А ако я приемат в ОДЗ, няма да я мисля в следващите 5-6 години, защото ще си преминава автоматично от ясла на градина. А че системата е зле и трябваше да рефрешвам по 1000 пъти е повече от ясно. Можеше поне да има възможност хората да се регистрират от по рано а от днес да е само избора на градина, така нямаше да има такова претоварване.

Шаки, дано се разминете без операция, че аз като чуя за операция на дете и настръхвам, още повече, че и на нас ни предстои макар и не по съвсем здравословен проблем ама друг път ще си кажа пък дано ми олекне.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #30 -: Февруари 04, 2008, 14:56:46 pm »
Шаки, толкова ли е сериозно положението при вас, та чак операция? Това е ужасно! Дано ви се размине. Опитала ли си всички други начини?
Alexandra
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #31 -: Февруари 04, 2008, 15:33:05 pm »
ебаси хубавите емоции днес, нема що.

майките-кандидатки - давайте отчет какво успяхте да свършите.

ние сме над чертата само в едно ОДЗ - първото ни желание. но сме на 10-то място от обявени 12 свободни. като додат ония с предимствата и уйде, та се не видя.
да е жив и здрав таткото, той успя да пробие. аз специално отидох в офиса на Интернет доставчика, да съм на супер мощен компютър, на супер бърз Интернет и кво от това... чета из форумите, че от чужбина са се регистрирали хората, ама кой да се сети...


П.П. Много готин и горчиво-ироничен стих прочетох току-щом в един форум по случая:

Сайта с детските градини
хакнахме го ний саминки
Гошко, Мимето и Пепи
геймъри заклети.
Няма да закусвам вече
с недопечено геврече
и да спя след обяд няма
в залата голяма.
Мама плачи, тати псува,
а пък баба се преструва,
че не иска да се връща
в селската си къща.
Регистрацията тръгна,
ама базата се сбъгна
и пораснах на години
колкот стрина Кина.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #32 -: Февруари 04, 2008, 15:36:51 pm »
ебаси хубавите емоции днес, нема що.

майките-кандидатки - давайте отчет какво успяхте да свършите.

ние сме над чертата само в едно ОДЗ - първото ни желание. но сме на 10-то място от обявени 12 свободни. като додат ония с предимствата и уйде, та се не видя.

Ами ние сме от "ония с предимствата", но сме мноого под чертата!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #33 -: Февруари 04, 2008, 15:39:59 pm »
Ами ние сме от "ония с предимствата", но сме мноого под чертата!

касси, да те успокоя - щом си с предимство, първо влизаш ти, а после онези без предимство. ти за кои ОДЗ-та кандидатства?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #34 -: Февруари 04, 2008, 15:41:39 pm »
Шакира, дано ако има операция мине много леко и детенцето да се оправи, да може да се храни и да не се мъчи милата душа. Стискам палци, много ми е мъчно.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #35 -: Февруари 04, 2008, 16:07:36 pm »
Ами ние сме от "ония с предимствата", но сме мноого под чертата!

касси, да те успокоя - щом си с предимство, първо влизаш ти, а после онези без предимство. ти за кои ОДЗ-та кандидатства?

Джам, аз знам че сме трети по предимство и това е съвсем нормално. Имам въпрос към теб, очевидно си по-запозната. Ако за дадената ясла кандидатстват 60 деца примерно, но има 20 свободни места, аз ако съм с входящ номер 58, ще бъда ли приета преди дете без предимство, но с по-преден номер - 15 примерно. И ако приемат единият близнак, автоматично приемат и другият ли? Защото аз подавах и за двамата по отделно, тоест всеки от тях си има входящ номер.
 
Аз подадох в няколко ОДЗ-а в Младост, но на първо място ми е ОДЗ "Здравец" в Младост 3, като най-близка до вкъщи ясла. Но сме с номер 56, при пет свободни места :lol:, все пак се надявам да успеем някъде, защото наистина както ти писа май в предишната седмична тема, вашият набор е ощетен, а така ще стане и с нас, ако не кандидатстваме сега, а отложа за 2009/2010. А вие за къде подадохте?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #36 -: Февруари 04, 2008, 16:11:27 pm »
Касита, по едно време имаше правило, според което, ако единия близнак бъде приет някъде, то и другия отива. Поне аз като бях ученичка, ама дали сега важи, а и за ясли и градини... :? би трябвало.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #37 -: Февруари 04, 2008, 16:17:45 pm »
Касита, по едно време имаше правило, според което, ако единия близнак бъде приет някъде, то и другия отива. Поне аз като бях ученичка, ама дали сега важи, а и за ясли и градини... :? би трябвало.
Абе, мисля, че важи, та се чудя трябваше ли да регистрирам и двамата  :ask:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #38 -: Февруари 04, 2008, 16:38:24 pm »
Това с градините и яслите в София направо ужас а аз тук в Пловдив нямам представа как са нещата а и всички тези неща за ощетени набори направ се притесних дали и аз не съм закъсняла.Май ще трябва да пообиколя и да поразпитам.
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #39 -: Февруари 04, 2008, 17:11:58 pm »
Шаки, стискаме палци на мъничето, дано се разминете с операцията, много е мъчително да не можеш да помогнеш на детенцето си.

Честит празник на Алекс с малко закъснение. Да е жив и здрав, много щастлив и техните тоже :)

Честита месечинка и на кака Рая, която гледам е цял ден по-голяма от нас :)

Джам, за отчета - с Дани никъде не сме над чертата, в две ясли сме около 20 места след чертата и то без да се вземат предвид тези с предимствата. В третата сме номер 23 при 20 места, ама пак като дойдат и предимствата, не се знае нищо. Ама каквото сабя покаже. Димана не съм я регистрирала изобщо, въпреки че догодина ще е в същата ситуация с местата за набор 2006 сега. Не мога да я пусна на 1 година на ясла, много са малки и беззащитни още. Аз ще си я гледам, ако се наложи да тръгна на работа, ще гледам да се справяме с детегледачка докато навърши 2г.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07