0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Цветна снимка или негатив!
« -: Август 12, 2010, 11:37:10 am »
Здравейте момичета, пускам тази тема, само защото още треперя от гняв и шок. Д-р Коновалова от клиника "Щерев" /прекрасна жена и добър специалист/ ме насочи за цветна снимка в този цикъл. Периода е такъв, че всичко живо е в отпуск и нямаше къде да се запиша- Майчин дом, Тина Киркова- навсякъде рентгенолога го няма. Накрая ми помогна д-р Владова от 2-ра градска и ме записа за понеделник /стискайте ми палци!/ Една мила дама от "България-здраве", искрено съчустваща ми, междувременно успяла да ми намери пролука в "Шейново" и настояваше, че скенера им бил нов и имало възможност да се наблюдава процедурата, та да е възможно най-безболезнена /ако има запушване например/. Днес се подредих първа в 8,30, в очакване на доктора /по телефона ми казаха да си нося контраст/. В 9,30 лицето Пламен Димов благоволи да огрее със светлината си нас-ходещите по мъката пациентки. Лъстиво усмихнат ме попита нося ли контраст и с пренебрежение се изказа за "Урографин"-а, който д-р Владова ми беше изписала. След което, абсолютно директно ми зяви, че в "Щерев" не правели ХСГ, тъй като НИКОЙ ЛУД НЯМАЛО ДА СЕ ОБЛЪЧВА ЗА 50лв./според ценоразписа на болницата/ и той нямало да ми направи снимката, освен на частно срещу 100лв. Онемях!!!! Този се нарича ДОКТОР, практикува в една от най-старите болници в София ! Нямало да се облъчва за 50лв!
Аз да не си правя снимка на анфаса по дяволите, не се ли облъчвам, да не го правя от каприз??!
Възмутена съм, огорчена...от поредния сблъсък с безхаберието на някои лица, наричащи се доктори...
Да се е**ваш с най-голямата болка на хората-здравето е истинско престъпление!
Ядосвам се, че не потърсих някой от началниците му...Но просто се претоварих емоционално. Внимавайте мили дами, ако се случи да посетите този човек! Аз все пак ще отида във 2-ра градска и се надявам, на д-р Владова да и се облъчва за 40лв.

п.п. За въпросната "консултация", Димов ми взе двадесет лева  8O
« Последна редакция: Август 12, 2010, 11:53:19 am от bubulina79 »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Цветна снимка или негатив!
« Отговор #1 -: Август 12, 2010, 14:49:45 pm »
Много грозно. На твое място бих написала писмо с оплакване до управлението на болницата.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Цветна снимка или негатив!
« Отговор #2 -: Август 12, 2010, 15:31:42 pm »
Много грозно. На твое място бих написала писмо с оплакване до управлението на болницата.

Знаеш ли всъщност ще го направя. Ще напиша мейл и ако не ми обърнат внимание, ще входирам и молба.Ако всички си мълчим, ще продължават да ни газят!
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Цветна снимка или негатив!
« Отговор #3 -: Август 12, 2010, 15:35:14 pm »
Добро решение!

От известно време всеки път, когато служебни лица проявят незачитане и неуважение към мен, кротко питам за имената им или искам телефона на началника им. Отношението се променя незабавно.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Цветна снимка или негатив!
« Отговор #4 -: Август 12, 2010, 15:55:35 pm »
Писах на д-р Китанова, която му е шеф. ще ви държа в течение за следващи събития.
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Цветна снимка или негатив!
« Отговор #5 -: Август 12, 2010, 16:20:41 pm »
Аз бих писала и до етичната комисия на Български лекарски съюз, за да съм по-сигурна, че случая ще се разследва.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Цветна снимка или негатив!
« Отговор #6 -: Август 12, 2010, 16:42:56 pm »
Аз бих писала и до етичната комисия на Български лекарски съюз, за да съм по-сигурна, че случая ще се разследва.


Благодаря ти, че ми обърна внимание, ще го направя!
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Цветна снимка или негатив!
« Отговор #7 -: Август 12, 2010, 17:33:36 pm »
Аз бих писала и до етичната комисия на Български лекарски съюз, за да съм по-сигурна, че случая ще се разследва.

Това е моят съвет! Непременно пиши какво се случва...
Що за "хора" стават лекари.... 8O
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Цветна снимка или негатив!
« Отговор #8 -: Август 12, 2010, 19:11:54 pm »
за пореден път се убеждавам, че живея в бг  :o :o :o
а после се коментира раждаемостта - как, ако всички са като този индивид  :x
дано има развитие по въпроса, а на теб ти пожелавам положителен резултат след този трънлив път към щастието ти.  :)
« Последна редакция: Август 12, 2010, 19:13:36 pm от justy »
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: Цветна снимка или негатив!
« Отговор #9 -: Август 12, 2010, 19:34:25 pm »
Не се сетих по-рано, но има един именит хирург в Плевен, който след операция в държавната болиница маха конците на пациентите  през един, а за отстраняване на останалите конци ги вика в частната си практика.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Цветна снимка или негатив!
« Отговор #10 -: Август 12, 2010, 22:43:05 pm »
Момичета, помогнете ако можете.... 8O Къде точно да съобщя за преживяното, в Защита правата на пациента или директно в БЛС? Защото в първия случай, се изискват документи касаещи някакво увреждане след лекарска грешка, до колкото разбирам!?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Цветна снимка или негатив!
« Отговор #11 -: Август 13, 2010, 11:15:54 am »
Едва ли ще съм най-полезната, надявам се момичета с юридическо или медицинско образование да се включат за компетентно мнение.Тъй като вече писах в предишен пост, че бих насочила жалбата си до тази комисия, от прочетеното по-късно в интернет обаче оставам с впечатлене, че работата на етичните комисии към БЛС е да се следи дали се прилагат правилно добрите медицински практики, свикват се най-добрите специалисти /експерти/ за конкретния случай. Въпреки, че посочват - голям процент от жалбите са за нерегламентирани плащания, те обикновено са недоказуеми и комисията отговаря , че не е следствен орган ,престъпления  по смисъла на Наказателния кодекс - икономическа полиция или администрацията на болницата.
С този пост искам да корегирам предишното си мнение - може би ще е по-резултатно все пак едно оплакване до администрацията на болницата.
« Последна редакция: Август 13, 2010, 11:34:49 am от zanza »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Цветна снимка или негатив!
« Отговор #12 -: Август 13, 2010, 16:01:41 pm »
Всъщност, ако трябва бъдем честни, в България няма резултатно оплакване. Излиза, че няма къде да се оплачеш, всеки те прехвърля към другия и така. Затова няма и осъдени лекари в нашата мила държава. Няма и да има, ако нещата продължават така.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Цветна снимка или негатив!
« Отговор #13 -: Август 13, 2010, 17:25:06 pm »
Друг вариант е да се напише подробен коментар за случката в уебсайт за рейтинг на лекари в България.

Наизуст пиша, не зная дори има ли такива, кой е най-популярен... Но се сещам, че рових за коментари за Лаборатория Рамус и имаше нещо от рода на ohboli.bg.
Re: Цветна снимка или негатив!
« Отговор #14 -: Август 13, 2010, 20:43:17 pm »
Да, Цигу е права. А до голяма степен и "Зачатие" е рейтингов сайт за лекари. Казвам го съвсем сериозно. Потърсете в Google име на лекар, който е попадал тук и ще видите, че излиза сред първите 2-3 линка.
Точно лаборатория Рамус е пример, как един коментар в "Зачатие" или друг такъв сайт може да стресне повече, от всички писма и жалби:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=40267.0

bubulina, сложи в раздела за клиники и лекари една тема, с подходящо заглавие, в което да фигурира "уважаемото" име на  д-р Пламен Димов. Доста хора ще се запознаят с професионализма и етиката му.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Цветна снимка или негатив!
« Отговор #15 -: Август 13, 2010, 21:38:38 pm »
Да, Цигу е права. А до голяма степен и "Зачатие" е рейтингов сайт за лекари. Казвам го съвсем сериозно. Потърсете в Google име на лекар, който е попадал тук и ще видите, че излиза сред първите 2-3 линка.
Точно лаборатория Рамус е пример, как един коментар в "Зачатие" или друг такъв сайт може да стресне повече, от всички писма и жалби:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=40267.0

bubulina, сложи в раздела за клиники и лекари една тема, с подходящо заглавие, в което да фигурира "уважаемото" име на  д-р Пламен Димов. Доста хора ще се запознаят с професионализма и етиката му.
Да, Зачатие е много популярен и излиза на първа страница. Много умен съвет даваш, мила, ще се възползвам!
Оказа се, че е трябвало веднага да отида в районно управление /там има подразделение за икономически престъпления/ и си има начини човек да бъде подведен под отговорност. Проблема е, че не вярвам в системата...Но в форумната взаимопомощ вярвам и още как!


За съжаление, темата ми беше изтрита.  :)
« Последна редакция: Август 13, 2010, 22:11:32 pm от bubulina79 »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Цветна снимка или негатив!
« Отговор #16 -: Август 13, 2010, 23:45:28 pm »
bubulina79, благодаря ти че сподели с нас! Съжалявам, че е трябвало да понесеш този изблик на безумна наглост лично, но пък бъди сигурна, че споделяйки преживяното тук спасяваш много, които иначе биха попаднали на твое място. И да, в днешно време няма по-сигурна реклама или антиреклама от тази в Интернет, Зачатие е точното място, където можеш да бъдеш сигурна, че посланието ти ще стигне до възможно най-широка аудитория.
Не е съвсем вярно, че системата не работи, разбира се много по-тромава е от колкото трябва да бъде, но ако човек има нерви и време поне за собствено успокоение може да се опита да я "задейства". Ние българите често подхождаме така: "няма смисъл да си искаме правата, щото и без това ги нямаме.." Права имаме, трудно се търсят и трудно се доказват. Радвам се, че ти си от тези, които не се примиряват с обстоятелствата, а се борят да ги променят!
П.П. Ако имаш време и желание, подай една жалба в районното, надявам се, че ще останеш приятно изненадана от желанието на инспекторите да помогнат, така, както не отдавна останах аз, търсейки правата си.
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Цветна снимка или негатив!
« Отговор #17 -: Август 14, 2010, 11:26:37 am »
Да, темата изтрих аз, защото заглавието е лъжа, т.е. след като работи този г-н в болница е д-р по медицина, друг е въпроса какво е качеството му на работа.
Мнението ти естествено си остава тук за да може всеки да го види и да си направи изводи за себе си.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Цветна снимка или негатив!
« Отговор #18 -: Август 14, 2010, 11:29:23 am »
bubulina79 много ми е мъчно, че си поредната опарена от Шейново ... и мен ме оскубаха със 100 лева за ЦС февруари 2009, да не говорим за цифрите които ми взимаше доктора след всяко посещение  :x Да не говорим ... и за това, че ме изписваха три пъти от болницата с три различни грешни диагнози - конкретно Китанова  :x 45 дни кървене при положителен тест .. е накрая се оказа извънматочна, няма да разказвам целият кошмар на ново. Но от там ми поискаха 800  8O 8O 8O лева за да ме оперират - нали се сещаш, че това животоспасяващо  :x След целият ад през който минах мислех да ги съдя... Но ми мина. В БГ май няма осъден лекар. Остава нашата болка, оставаме осакатени - буквално за цял живот заради тяхната алчност или некомпетентост. Съвета който ще ти дам е лош, но поне ще си спестиш нервите и ядовете с тези мърши .. Не се занимавай. Продължавай напред към твоята цел и не се обръщай назад. Желая ти много здраве и много късмет!!!
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Цветна снимка или негатив!
« Отговор #19 -: Август 14, 2010, 11:39:49 am »
Да, темата изтрих аз, защото заглавието е лъжа, т.е. след като работи този г-н в болница е д-р по медицина, друг е въпроса какво е качеството му на работа.
Мнението ти естествено си остава тук за да може всеки да го види и да си направи изводи за себе си.
твое право е, разбира се, да изтриеш темата, но бих нарекла заглавието "неподходящо", вместо "лъжливо"  :D В случая просто бях използвала игра на думи...неуместни очевидно.  :wink:

Iffi.13
съжялавам да го чуя...имах високо мнение за д-р Китанова  :?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"