0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Malka_Monika

цервикален_канал
« -: Февруари 06, 2006, 17:33:15 pm »
От няколко месеца правя опити за забременяване. Отидох на лекар, заради гъбички, но освен за тях ми казаха че имам много тесен цервикален канал и сперматозоидите не могат да минават през него и от там явно ще имам проблем при забременяването. Казаха ми, че имало специална процедура за разширението на този канал.Някоя от Вас имала ли е този проблем и как го е преодоляла. Опасна ли е тази процедура?Мерси предварително, засега съм спокойна, но усещам как след малко ще заплача:-((
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: цервикален_канал
« Отговор #1 -: Февруари 07, 2006, 09:01:10 am »
Цитат на: Malka_Monika
От няколко месеца правя опити за забременяване. Отидох на лекар, заради гъбички, но освен за тях ми казаха че имам много тесен цервикален канал и сперматозоидите не могат да минават през него и от там явно ще имам проблем при забременяването. Казаха ми, че имало специална процедура за разширението на този канал.Някоя от Вас имала ли е този проблем и как го е преодоляла. Опасна ли е тази процедура?Мерси предварително, засега съм спокойна, но усещам как след малко ще заплача:-((


Здравей!
Според мен потърси второ мнение.
Чела съм ,че някои жени получават спазъм на Цервикс утери по време на овулация.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: цервикален_канал
« Отговор #2 -: Февруари 07, 2006, 13:06:43 pm »
Моника, точно такъв проблем като при теб не съм имала.
При мен се оказа че цервикалния канал остава слепен след абразиото (имах мисед) и кръвта не е можела да си изтича.
При прегледа доктора ми го каза и каза че ще пробва да го `отлепи`.

Прави някакви манипулации с инструменти - но не бяха болезнени.
Но в крайна сметка не се получи, защото бил отлепил `предния` канал, но `задния канал` не можело да се отлепи така, и понеже каза че много добре знае кое може без опойка и кое не, при мен се наложи второ абразио.  Такива слепвания се получавали понякога след аборт.
За точните термини не претендирам да са така, но поне за така запомних това което той казваше.

Но, пак ти казвам - това при мен е съвсем различно отколкото при теб. Ако не си правила аборт, може просто при теб да е физологично...
Просто исках да ти кажа, че явно има такива състояния когато този канал се слепва.
ПРи всички случаи трябва да има някакъв начин това да се оправи.
Консултирай се с твоя лекар за такива възможности.
Ако е необходимо потърси и 2ро лекарско мнение.
УСпех. :)
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


цервикален_канал
« Отговор #3 -: Февруари 07, 2006, 13:29:13 pm »
Разширяването на канала се нарича, доколко съм чувала, дилетация, и се практикувало от някои лекари преди АРТ процедура при нужда.

Но потърси си второ мнение, чак пък да не могат да минават сперматозоидите ...  Разбирам тесен да не могат да минат инструментите, но чак сп-дите ... Знам ли :?
Благодаря ти, Бени!







цервикален_канал
« Отговор #4 -: Февруари 07, 2006, 13:31:32 pm »
Дилатация е всяко разширяване на всяко нещо в тялото.
цервикален_канал
« Отговор #5 -: Февруари 07, 2006, 14:10:00 pm »
Мерси за поправката в правописа :D
Благодаря ти, Бени!







цервикален_канал
« Отговор #6 -: Февруари 07, 2006, 14:15:53 pm »
Фреш,  :balk_21:
*

    malka_Monika

цервикален_канал
« Отговор #7 -: Февруари 07, 2006, 15:57:49 pm »
Ами аз не съм правила аборт. Лекарката ми каза, че съм имала много малка матка и много тесен цервикален канал. Менструалната кръв можела да изтича, защото по време на мензис този канал се разширявал. Предложи ми ако искам механично да разширим канала.
Все пак само от 2 месеца правя опити за забременяване  и за втория не съм сигурна че уцелих овулацията, понеже цикъла ми е нередовен. Смятам да продължа с нормалните опити и на който и да споделя това му се струва някак си абсурдно да не могат да минат сперматозоидите през него, колкото и да е малък.
*

    malka_Monika

цервикален_канал
« Отговор #8 -: Февруари 07, 2006, 15:59:25 pm »
Какво е АРТ?
цервикален_канал
« Отговор #9 -: Февруари 07, 2006, 16:01:17 pm »
Цитат на: malka_Monika
Какво е АРТ?

Асистирани репродуктивни технологии - вътрематочна инсеминаця, ин витро оплождане...
цервикален_канал
« Отговор #10 -: Февруари 07, 2006, 16:10:04 pm »
Цитат на: malka_Monika
Менструалната кръв можела да изтича, защото по време на мензис този канал се разширявал.


Доколкото знам, и при овулация се разширява каналът.
Два месеца са нищо време, изчакайте поне още 3-4 и евентуално потърси втора консултация :D
Благодаря ти, Бени!







*
цервикален_канал
« Отговор #11 -: Февруари 07, 2006, 17:10:54 pm »
Цитат на: FreshBreeze
 
Доколкото знам, и при овулация се разширява каналът.
Два месеца са нищо време, изчакайте поне още 3-4 и евентуално потърси втора консултация :D


Подкрепям написаното от Фреш.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
цервикален_канал
« Отговор #12 -: Февруари 07, 2006, 18:12:35 pm »
По време на овулация,цервикалния канал се отваря-наблюдава се т.н зеничен феномен.
През другото време е затворен със слузна запушалка.
За малка матка- това не е проблем за забременяването.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    malka_Monika

цервикален_канал
« Отговор #13 -: Февруари 08, 2006, 09:50:46 am »
А за износването проблем ли е малката матка. Аз знам, че се разширява по време на бременност, но лекарката каза, че била много малка, питам я проблем ли е, а тя "ти забременей пък тогава ще видим".
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
цервикален_канал
« Отговор #14 -: Февруари 08, 2006, 11:18:42 am »
Цитат на: malka_Monika
А за износването проблем ли е малката матка. Аз знам, че се разширява по време на бременност, но лекарката каза, че била много малка, питам я проблем ли е, а тя "ти забременей пък тогава ще видим".


За износването не е проблем.За забременяването-незная.На мен само един лекар ми каза ,че имам малка матка.
Забременях и родих.Забременях трудно, но мисля, че моят проблем беше с жълтото тяло ( недостатъчност).
Това което е било при мен, не означава,че и при теб ще е така.
Дано скоро да се получи при теб! :) :) :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
цервикален_канал
« Отговор #15 -: Февруари 08, 2006, 15:55:31 pm »
Цитат на: malka_Monika
А за износването проблем ли е малката матка. Аз знам, че се разширява по време на бременност, но лекарката каза, че била много малка, питам я проблем ли е, а тя "ти забременей пък тогава ще видим".


Оплодената яйцеклетка е толкова малка, че не се вижда с просто око, така че колкото и да е малка матката е все пак достатъчно голяма да се загнезди в нея оплодената яйцеклетка стига да няма друг проблем. А след като това стане, то на матката това й е работата, да се разширява колкото е необходимо и да създава условия за развитие на бъдещото бебе.
*

    Sof

  • ****
  • 1084
  • Непоправим ОПТИМИСТ!
Re: цервикален_канал
« Отговор #16 -: Юли 02, 2008, 08:43:30 am »
Виждам, че темата е доста страра, но тъй като я има, реших да не пускам нова. Историята е следната. Решихме да направя ЦС, но не се получи, поради прекалевно тесен цервикален канал. Док реши да го проследи на суха тренировка без защипвания и вкарване на контрастно вещество, но пак не стана. Инструмент не може да мине. Според моя лекар проблема се е получил при мен следтвие на конизация на маточна шийка. Изрязано е прекалено дълбоко, затегнато е и при зарастване каналчето е много стеснено. Предлага ми да направи дилатация. Сега започвам да се чудя дали да се съглася, или да потърся още мнения. Моля ви, ако някой е минал през това, да си каже мнението.

Когато животът ти поднесе лимони, поръчай си текила и сол и ми се обади!
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: цервикален_канал
« Отговор #17 -: Юли 03, 2008, 11:08:42 am »
Виждам, че темата е доста страра, но тъй като я има, реших да не пускам нова. Историята е следната. Решихме да направя ЦС, но не се получи, поради прекалевно тесен цервикален канал. Док реши да го проследи на суха тренировка без защипвания и вкарване на контрастно вещество, но пак не стана. Инструмент не може да мине. Според моя лекар проблема се е получил при мен следтвие на конизация на маточна шийка. Изрязано е прекалено дълбоко, затегнато е и при зарастване каналчето е много стеснено. Предлага ми да направи дилатация. Сега започвам да се чудя дали да се съглася, или да потърся още мнения. Моля ви, ако някой е минал през това, да си каже мнението.
Мила, попитай във форума за АРТ. Много от момичетата там са правили дилатация.
Успех!  :wink:
*

    Sof

  • ****
  • 1084
  • Непоправим ОПТИМИСТ!
Re: цервикален_канал
« Отговор #18 -: Юли 03, 2008, 20:08:00 pm »
Благодаря ти много, ще попитам там! :bighug:

Когато животът ти поднесе лимони, поръчай си текила и сол и ми се обади!
*
Re: цервикален_канал
« Отговор #19 -: Юли 03, 2008, 23:08:36 pm »
Да се включа и аз. На мен ми правиха дилатация с ламинария. Това е един вид водорасло с формата на малко дръвче, има различни размери. Сори за сравненията, ама на такова ми прилича. При мен се наложи заради тесен и крив канал, с крипта, който прецаха първия ми ЕТ. Слагаха ми ламинарията с пълна упойка. Седи 24 часа и се раздува, а след това сама се изхвърляла. При мен не стана точно така, но това е една друга тема. За втория ЕТ всичко беше ок и явно има ефект.
Не знам дали това е точно дилатация, но поне описах при мен как беше. Успех и дано и други споделят
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"