0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #20 -: Януари 18, 2008, 12:05:41 pm »
При мен вливането беше 7 дни преди трансфера. Не си спомням обаче кой ден от стимулацията беше.
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #21 -: Януари 18, 2008, 12:09:41 pm »
При мен вливането беше 7 дни преди трансфера. Не си спомням обаче кой ден от стимулацията беше.
извинявай,може би ще бъда малко некомпетентна, но си самоназначих изследвания, т.к просто иман някакви предубеждения, че не съм направила всички изследвания преди първото си инвитро - резултатите са в норма с изключение на анти В - при норма до 0.692 те са 0.76 . въпроса ми е с каква цел ще се правят вливанията и колко ти струваха, болезнено ли е ; клиниката,в която ще правя инвитрото няма нищо против там да ги направя, затова отивам утре за рецепта в плевен
 
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #22 -: Януари 18, 2008, 12:33:31 pm »
Ако питаш мене, при мене вливанията ще са заради високи НК клетки. Рецептата Конова ми я даде по телефона, тоест ми каза кога да направя вливанията.Броя ампули завси от килограмите.Ампулите ми струваха към 14 лв. едната. Вливането още незнам колко ще ми струва.
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #23 -: Януари 18, 2008, 12:44:39 pm »
Моите вливания бяха заради високи НК клетки (по-скоро бяха на границата), но тъй като ми беше втори опит доктора реши все пак да влеем 30 ампули, за да сме направили всичко възможно. Имуновенина беше по 12 лв ампулата, а за самото вливане ми взеха 50 лв. в София, а втория път вече бях бременна и правих вливане в Плевен, понеже НК клетките се бяха повишили. Тогава отново ми вляха 30 ампули по препоръка на доц. Конова и за вливанията платих 60 лв.
Не е болезнено, е не е особено приятно докато ти сложат абоката, но след това няма проблем.
« Последна редакция: Януари 18, 2008, 12:51:17 pm от Galia »
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #24 -: Януари 18, 2008, 16:51:16 pm »
Вливане на Имуновенин интакт е в рамките на 3-4 часа, имам предвид за количество от 30 ампули.

Времетраенето е в  зависимост от количеството.
 
30- те ампули, се разделят на 3 части по 10, първите  се вливат  по-бавно, на следващите 10  се увеличава скоростта и последните се вливат  доста по-бързо. Вливането завърша с пускане на Ringer разтвор.

При бременност се извършва повторно вливане между 6-7 гестационна седмица.
4 седмици след повторното вливане се проследяват отново, Нк клетките и Антифосфолипидните антитела, защото има вероятност бременността да  "активира", по-специално вторите.

Някои клиники от чужбина препоръчват Активна имунизация при завишени НК клетки.

 
« Последна редакция: Януари 18, 2008, 18:48:31 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #25 -: Януари 18, 2008, 16:57:31 pm »
На кой ден от стимулацията ви вливаха имуновенина.И на кой ден пред трансфера?Има ли значение?Конова ми каза 3 дни след първия пурегон и 10 дни преди трансфер,което няма как да стане,защото абсурд е на 13 ден от М да имам трансфер.

При мен беше на 9 ден от началото на стимулацията и 5 дни преди трансфер.

Вливането още незнам колко ще ми струва.

Вливането в к-ка " Малинов "  струва 50лв.
« Последна редакция: Януари 18, 2008, 17:00:03 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #26 -: Януари 18, 2008, 17:54:34 pm »
Оставам с впечатление че няма фиксиран  ден на вливане  и на всеки е казвано различно.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #27 -: Януари 18, 2008, 18:31:57 pm »
Оставам с впечатление че няма фиксиран  ден на вливане  и на всеки е казвано различно.

По спомен доц. Конова на мен ми каза от 6 до 10 дни преди ембриотрансфер. Но все пак самият лекар  (ако евентуално не забрави!  :wink:) ти назначава деня за вливане.
« Последна редакция: Януари 18, 2008, 18:33:29 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #28 -: Март 04, 2008, 17:15:40 pm »
някой правил ли е вливане в Пирогов?
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #29 -: Март 04, 2008, 21:24:32 pm »
Оф,понеже най-вероятно и аз ще стигна до тези "вливания" та да питам.Значи ,идва ми цикъла ,отивам си на трети ден на преглед и си започваме процедурата,като по някое време се включва и вливането...

 Фреши,дано да прочетеш това,че не мога да ти пратя на лични: д-р Тимева на ясно ли е с тези вливания.Хубаво,д-р Конова дано да ми назначи по мейла,обаче Тимева дали ще е наясно какво точно да прави. И друго ,кажи, да пращам ли серума за антиовариалните антитела в Плевен или може да си го пусна и в клиниката..

Ако някой друг знае, да се включва