0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #40 -: Юли 28, 2008, 23:05:37 pm »
Момичета, помагайте.
Предстои ни да правим погача ама толкова противоречиви неща прочетох в нета, че съвсем се обърках. Преди 40-тия ден или след него се прави? Понеже 40-тия ни се пада в петък и тогава ще отидем само на църква. А и трябвало задължително да бъде в неделя, така ли е? Вие как правихте вашите?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #41 -: Юли 28, 2008, 23:26:49 pm »
ние правихме погачата в Неделя и Жори беше на 2 седмици.
 При нас има горе долу режим - храненето ни е по едно и също време всеки ден,но със спането се получава разминаване понякога,защото Жори не обича много да спи.Има дни,в които за 12 часа спи само 20 мин.
Я да кажат мамите на момченца,пипат ли си пишлетата малчовците и спирате ли ги.Георги от една седмица само се подръпва за пишлето.
<br />
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #42 -: Юли 28, 2008, 23:28:38 pm »
Ние правихме след 40-ия ден. А на самия ден ходихме на църква с малките. Всеки прави по различен начин и на различни дни, и куп небивалици се разправят. Съберете се, почерпете се за здравето на детето и това е. Ние приготвихме питки, сладки неща, мезета, алкохолни, безалкохолни, абе сериозна почерпка си беше :wink:, но аз така посрещам гости винаги. Както си решите така я направете. И не слушай бабини-деветини, защото наистина ще полудееш, ако спазваш всичко. Весело изкарване.
И моите си дърпат пишлетата, ще да е нормално във ваната. За режима, имаме си режим, и още спят по 3-4 пъти на ден, но вече за по-кратко.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #43 -: Юли 28, 2008, 23:36:08 pm »
Весела и здрава седмичка и от нас!
Майчета, ще откача скоро време. Малките постояно отварят къде що има шкаф, днес Сами най-накрая схвана как се отваря хладълника. Май имам нужда от още 2 чифта очи 8O. Не ми се мисли, какво чудо ще е като проходят.
Имам въпрос към мъжките мами отностно дърпането на пишчиците. Тази седмица ще посещаваме педиатърът, и моя позната чието дете е горе-долу наборче, ми се оплака как педиатъра дръпнал, малкия пищял(посещаваме един и същи педиатър). Наложително ли е да се прави това, или от само себе си ще се забелят? Много се притеснявам, но май няма да позволя това мъчение :?

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #44 -: Юли 28, 2008, 23:42:23 pm »
Мече, на моите се забелиха още мнооого отдавна, редовно почиствахме по време на баня и те изкочиха. Аз съм противник на това да не се почиства, и т.н., след което следват редица проблеми.
И ние щъкаме навсякъде с проходилките, много трудно става. Искат вече да стоят прави за решетките на леглата, отказват да седят, изобщо става весело.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #45 -: Юли 29, 2008, 00:46:04 am »
Да, Каси, аз също всяка вечер повреме на банята им ги забелвам лекичко докато усетя съпротивление(незнам как иначе да го обясня) и ги измивам, но педиатъра е дръпнал рязко изцяло да се покаже главичката. Ние вече не признаваме много проходилките, предпочитаме да си ги тикаме :wink:. Алекс иска постоянно да го държа за ръчички и да ходим, като го пусна плаче и идва при мен да го взема пак. Добре поне, че Сами предпочита да пълзи, но пък е страшно торпедо :lol:. Изправят се по мебелите и си правят стъпчици.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #46 -: Юли 29, 2008, 07:50:28 am »
Погачата я направихме след 40 ден. Това, че трябва в неделя и
аз го чух, но си я направих в събота. Мисля, че няма никакво значение.

За режима, на около 5-6 месеца започна да се храни по едно и също време.
За спането обаче, трудна работа. sunnyflower, води се по детето.

Лейди, много неприятно! Бързо да оздравява Вики.

п.п има още бременни, които да си признават.
Хайде да не посочвам :D :wink:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #47 -: Юли 29, 2008, 08:07:00 am »
ми хайде де и аз искам да си признаят  :lol:
на погачата Касита, не се слага алкохол и солени истории, мезета и т.н, за това му се вика сладко парти. Канят се само жени, ние го направихме в деня, вкойто Стефания стана на 40 дни, сутринта след 10 отидохме на църква /беше Разпети Петък и трябваше да мине литургията/ и към 13 бяхме поканили гости.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #48 -: Юли 29, 2008, 08:10:41 am »
Здравейте и нас с Боби и лека седмица!
От петък и ние се сдобихме със зъбче, Бобко става вече все по силен, доказателство - снощи така силно риташе в кошарата, че я проби и му щръкнаха краката навън /според баща му, причината е, че кошарата си е китайски боклук/, но явно мъничето се мъчи да се обръща от коремче по гръб, пълзи назад и всяко място вече му е тясно! :lol:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #49 -: Юли 29, 2008, 08:31:42 am »
ми хайде де и аз искам да си признаят  :lol:
на погачата Касита, не се слага алкохол и солени истории, мезета и т.н, за това му се вика сладко парти. Канят се само жени, ние го направихме в деня, вкойто Стефания стана на 40 дни, сутринта след 10 отидохме на църква /беше Разпети Петък и трябваше да мине литургията/ и към 13 бяхме поканили гости.


Да, и не се канят жени в цикъл 8O, аз пък съм присъствала на погачи и с малки дечица-момченца и не само със сладки неща.  :wink: Всъщност това, което със сигурност знам, че се спазва е питката да е сладка.  :D

Чакаме хубавите новини с нетърпение.  :wink: :D
« Последна редакция: Юли 29, 2008, 08:52:45 am от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #50 -: Юли 29, 2008, 08:35:10 am »
За погачата - не мога да помогна, просто такава не правихме.

За пишката - откриването на пишката явно е велико нещо за бебето - момче. И ние я дърпаме , а иначе се вглеждаме в памперса и дърпаме него. Баща му казва че е нормално , на мен не ми се струва тъй за това "обяснявам", че не е редно, но кой ли слуша?!?
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #51 -: Юли 29, 2008, 08:36:18 am »
На питата на Стилияна имаше и сладки и солени неща. За първи път чувам да се казва сладко парти 8O
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #52 -: Юли 29, 2008, 08:50:46 am »
Добро утро и от мен  :D
За питата баба и и прави сладка питка на 40 ден.Беше в четвъртък.Гости не сме имали,но всяка сутрин бабите от квартала се събират на кафе и там баба и я занесе.

Това с режима и при нас е трудна работа.Тази сутрин се събуди в 6.00ч изпи си млякото и отказа да заспи ,едва в 8ч заспа за 20минути.Следобед само поспива за около час.От седмица и вечер и е трудно заспиването.Преди това заспиваше към 21ч.След банята докато си пиеше млякото и вече спеше.
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #53 -: Юли 29, 2008, 09:02:55 am »
"режимът" при нас дойде, когато вече детето ми спеше приблизително еднакво време като продължителност през нощите и следобедите и през приблезително еднакво време огладняваше - съобразявах се с това, започвайки от часът на ставане и така бях достатъчно гъвкава да организирам други дейности. казармен режим да заковем на часа не сме имали, не съм се и старала, не ми е и бил необходим.
с този режим ходех и до Красно село без проблеми и притеснения :lol:

и аз сега чувам за сладко парти, поне на софийфките дето съм ходила, има и сладки и солени неща. ние много се отдалечихме от традицията, на нашето имаше и мъже :lol:
« Последна редакция: Юли 29, 2008, 09:06:27 am от tzvetenze »
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #54 -: Юли 29, 2008, 09:04:38 am »
Аз пък, дали защото съм зодия Рак и все вървя назад, съм противник на традициите.
Сватба не сме правили, отказах да правим каквото и да било при изписването на Миша. Просто отидохме с мъжа ми и си прибрахме детето /пояснявам, че беше на 30дни/. Да, имаше сърдити баби, но предварително ги бяхме отрязали. Презирам болницата, в която Миша беше преведена и не искам снимки от там.
И следвайки това, не съм правила нищо на 40 дни. Ще ме извините, ама щом чуя "40 дни" и веднага се сещам за помен на мъртвец. е, съжалявам, не искам да отбелязвам 40 дни на детето си.

Честито на озъбените бебета! :D

Лейди,
дано се преборите с конюнктивита.

За режима, отказала съм се. Оставила съм детето да яде когато и колкото иска. Ако тя огладнее в 11ч, тогава какво да и кажа: "Я, виж часовника и изчакай да стане 12ч?!" :?

Манхатън,
публикувай ни малко от Крисковия тълковен речник. :)

Мари,
успех в борбата с комарите! :) При нас рядко има комари и ако ги има те хапят само и единствено мен. Явно Миша не я обичат, нито мъжа ми. Ние си имаме друга напаст - молци. Накакво нашествие! Купили сме всевъзможни препарати и капани, на които се лепят. И пак не можем да се отървем. А тази нощ, като станах да храня Михаела, се запознах и с хлебарка! Ужас! Умрях от погнуса!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #55 -: Юли 29, 2008, 09:27:14 am »
За забелването - трябва да забелите пишлето не докато усетите съпротивление, а докато се покаже главичката нацяло. Сигурно е неприятно и страшно за майките, но правилното изпълнение на тази процедура ще спести много проблеми. Ако сами не си свършите тази работа, наистина ще се наложи педиатъра да го направи. Аз лично станах свидетел в кабинета на следната сцена:
(момченце на 3-4г.)
- Нали няма д ами пипаш пишката!
(педиатъра)
- Не бе, няма, само ще погледна...
- Ама няма да я пипаш.
- Няма, само да я видя
(смъкват се гащите и следва пак реплика)
- Ама няма да ми пипаш пишката...

За 40-ия ден - при нас той се падна в събота, в съшия ден отидохме на църква и събрах приятелки. На масата имаше и солени неща, но както повелява традицията  :lol: преобладаваха сладки неща. Питата поръчахме от "100 гр сладки" и съм много доволна, имаха голям избор. Наистина се казва, че не трябва да има неразположени жени, а питата се разчупва над държащата в ръцете си бебето майка от две жени, чиито родители са живи. В бялата кърпа сложихме първото парче, като приятелките ми нахвърляха и монети вътре.
Основна дейност по време на цялото мероприятие беше обаче щракането на снимки ;)
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #56 -: Юли 29, 2008, 09:55:52 am »
Здавейте мацки,
Пиша Ви с молба да ме осветлите малко по един въпрос.Касае се за следното:Искам да тръгна на работа и да си взема след това отпуската, която съм натрупала и си е доста. Междувременно няколко пъти за времето, в което не съм на бачкане ми е актуализирана заплатата и ми се иска за отпуската да вземам новата заплата и да се видя и аз малко в пари различни от великите 220лв.Та,интерсува ме следното:Подават ли се някакви документи, че ще се връщам на работа? Трябва ли да попълвам някакви декларации и т.н бумаги, че детето ми ще тръгне на ясла, колко дни трябва да се ходи на бачкане, за да може заплатата за времето на отпуска да е актуализираната ми?
Съжалявам, че Ви занимавам с тия неща, но за пореден път като запитам личен състав в работата ме ядосва само и ми обяснява да съм чела еди къде си, че тя не знаела. То сигурно и заради това спокойствие дето я е налегнало е 200кг и се тресе като желе.
Питам Ви тези неща, понеже доста от Вас тръгнаха на работа и сигурно имате идея от опит какво се прави.Аз сега чета разни форуми, но за момента така и не намирам отговори точно з моя си случай.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #57 -: Юли 29, 2008, 10:05:08 am »
Силви, подават се документи и за двете неща! Аз сега тряббва да отида да подам, че оставам на 220лв. от 15 август, а като се връщаш също се подава декларация. Успех и леко "завръщане"  :D!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #58 -: Юли 29, 2008, 10:09:34 am »
Мерси, Касси. Мен голяма треска ме тресе с това завръщане, защото трябва да направя нещата така че октомври със сигурност да съм си у дома, за да гледам малката, че баща и заминава по чужбинско и не ми се мисли каква каша ще става в бачкането с документите, които ще подавам, понеже личния състав и счетоводките са човек на човека и не вършат работа и за един, но създават нерви за .................
Но да не Ви занимавам с проблемите ми, че сега са толкова много, че роман мога да напиша, а няма смисъл да товаря някой друг с тях, че всички си имаме доста май.
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #59 -: Юли 29, 2008, 10:12:56 am »
Мия започна да си изгражда режим след като спряха коликите и тя се успокои. На 4 месеца вече си имаше прекрасен режим. Аз нямам никаква заслуга по въпроса. Тук няма да се съглася с Мари, че майката само изгражда режима. При нас беше точно обратното -аз само следвах желанията на дъщеря ми. На нея така й беше удобно и досега си има режим, сама си иска храната, сока, слагаме я да спи по едно и също време и т.н.
<br />[link=http: