0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
антиспермални тела
« -: Август 02, 2007, 00:34:30 am »
момичета помогнете ми имам много над нормата от тези тела лекуват ли се и как , с кого да се консултирам.
Re: антиспермални тела
« Отговор #1 -: Август 02, 2007, 00:52:17 am »
д-р Генов от Света София завеждащ отделение по инвитро е доста наясно с нещата по този въпрос.


Гласувай за мен и за моето бебе инвитро http://www.bankazaidei.com/?p=top&id=981&s=
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: антиспермални тела
« Отговор #2 -: Август 02, 2007, 07:24:08 am »
 Вътрематочната инсеминация със или без използване на медикаменти за стимулиране на овулацията се прилага като лечебна процедура при наличие на антиспермални антитела. Смята се, че тази процедура е ефективна, тъй като доставя сперматозоидите директно в маточната кухина, като заобикаля цервикалния мукус.

Ин витро процедурата изглежда е най–ефективния метод за преодоляване на антиспермалните антитела, особено при наличие на много високо ниво на антитела (близо 100% от сперматозоидите са с прикрепени антитела). Няма твърдо указание дали интрацитоплазмена спермална инжекция (ICSI), директно оплождане на яйцеклетката от един сперматозоид, е препоръчителна като лечение на случаите с антиспермални антитела, освен когато е налице пълна липса на оплождане при предишни проби за ин витро фертилизация.