0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

преоткрий препечена филия със сирене  :D
разкарай безалкохолните и мини на чиста вода.
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
а, прощавай, Боби, ама кисело мляко не се яде при остра диария! нищо млечно.
Точно кисело мляко се порепорчва заради лактобацилите. Елиминират се другите млечни продукти, освен кисело мляко. Прясно мляко не се препоръчва заради лактозата. В киселото мляко няма лактоза. Това са си стандартните препоръки,кисело мляко се порепоръчва за баланс, т.е. и за запек и за разстройство.
http://www.livestrong.com/article/461808-toddler-diarrhea-and-yogurt/

Иванита, ето ние докато обсъждаме и то разминало :-). Само на мен ли ми се струва малко прекалено да се тича веднага на лекар за едното разстройство?
« Последна редакция: Март 02, 2013, 21:38:33 pm от Bobbie »


  
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.0
« Отговор #62 -: Март 02, 2013, 22:23:35 pm »
Не знам дали сте чували,но мелатонин се приизвежда само на тъмно.

В момента не се сещам какво е, но ако е свързано с нервите май ще трябва да гасим  :wink:

Ама то май с цвета на кожата нещо беше :)
« Последна редакция: Март 02, 2013, 22:26:47 pm от м-и »
*
Боби, ако поста ти е насочен към мен - консултацията с лекар, не е тичане, а всяко неразположение на бременна жена е добре да се съобщи на лекар. Ако за теб това е прекалено - ок.
П.П.Май просто се чудиш за какво да се драчиш...Аман...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Боби, нали се разбрахме да не даваме случайни линкове?

в Америка вече нищо не може да ме учуди. давате ледени напитки на пеленачета, защо да не давате и кисело мляко при диария...

в България НИКОЙ, подчертавам, НИКОЙ лекар няма да ти препоръча мляко при диария, било то и кисело. лактобацилът може да възстановява нормалната чревна флора, но СЛЕД като премине острата фаза, когато лигавицата на тънките черва е нарушена, раздразнена и не задържа нищо. СЛЕД това - ДА, препоръчително.

линкове нямам намерение да търся, всички тук сме имали епизоди на диария и всички сме чували съвети на лекар, ако не за себе си, то поне за децата си. последният път, когато ми се наложи да чуя съвета на педиатъра относно хранителния режим на детето при диария беше едва преди 3 седмици, та ми е пресен.
цитирам - въглехидратни храни, предимно сухар, обикновени бисквити, оризова вода, картофено пюре, течности.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.0
« Отговор #65 -: Март 02, 2013, 23:25:25 pm »
Не знам дали сте чували,но мелатонин се приизвежда само на тъмно.

В момента не се сещам какво е, но ако е свързано с нервите май ще трябва да гасим  :wink:

Ама то май с цвета на кожата нещо беше :)
Ами хормона на съня. дори го продават като хранителна добавка за сън.\

мими26,споко, прибери щита. Въобше не бях обърнала внимание, че именно ти си го предложила, сега като каза и след известна чуденка и четене назад зацепих за какво въобше говориш. Постът ми очевидно не е насочен към теб, а към Иванита на която го казвам, ама като си тръгнала - да според мен е прекалено за половин ден разстройство да тича по спешни кабинети в събота.

джам, не са случайни линковете, а е Livestrong, на които вярвам, но ето ти и американската асоциация по гастроентерология http://gi.org/guideline/acute-infectious-diarrhea-in-adults/  Изрично е адресирано това, което си написала за млечните продукти и защо не е вярно. Но въпреки всичко, аз не бих дала продукт с лактоза, но киселото мялко не е. Честно казано от това, кеото ми пишеш, аз започвам сериозно да се съмянвам, че в България някой въобще следи новостите, а не си практикуват медицина като от преди 20-30 години.
« Последна редакция: Март 02, 2013, 23:27:36 pm от Bobbie »


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.0
« Отговор #66 -: Март 02, 2013, 23:46:27 pm »
джам, не са случайни линковете, а е Livestrong, на които вярвам, но ето ти и американската асоциация по гастроентерология http://gi.org/guideline/acute-infectious-diarrhea-in-adults/  Изрично е адресирано това, което си написала за млечните продукти и защо не е вярно.


цитирам от страницата, към която даваш линк:

"During a bout of acute diarrhea, calories (energy) should be provided to facilitate enterocyte renewal (56). Diet follows clinical course. Boiled starches/cereals (potatoes, noodles/rice, wheat, oat) with some salt represent ideal foods during episodes of watery diarrhea. Crackers, bananas, yogurt,    soup, and boiled vegetables can also be used. When stools are formed, diet may return to normal as tolerated. Many authorities would exclude milk products early in the illness but clinical lactose intolerance is not commonly found in cases of acute diarrhea."

подчертаното е дадено като ideal food по време на епизода на acute диария. останалото, вкл. йогурта, е could be used. отделно от това пък, many authorities биха напълно изключили млякото early in the illness.

аз не виждам никаква разлика между съветите на моя педиатър и горното. ти да виждаш такава разлика, че правиш такива грандиозни заключения как никой в България не четял новости и не се развивал?

Боби, в някои области медицината се развива. но човешкото тяло все още си е същото. не може медицината да се развие дотолкова, че да се обърне с главата наопаки по отношение на основните и добре изучени физиологични процеси и хранителни режими.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Ти каза, че е противопоказно, а тук пише, че  това е част от диетата ,която може. Прочети това, което си цитирала - да виждаш противопоказно да пише? И освен това е адресирано и твърдението ти за млечните продукти по принцип, пак в това, което си цитирала. Но пак повтарям, млeчни продyкти и кисело мляко е различно, понеже бактериите в киселото мляко са изяли лактозата.

Мен ми е много итересно като така говорят, защо все препоръчваха препечена филийка със сиренце? От както се помня все това ми даваха като съм така. Ако твърдят, че киселото мляко е пролбме, то сиренето какво е - да не им е убегнало, че и то е млечен продукт. Значи много добре знаят, че ням,а проблем с млечените продукти по принцип.
 
Както и да е- аз на моите деца давам и им помага. Който иска да не дава, ако го е страх.

Тялото не се е променило, процесите и режимите не са изучени :-).
« Последна редакция: Март 03, 2013, 01:53:10 am от Bobbie »


  
*
По този въпрос знам от ветеринаря (баща ми, за тези които не знаят, чии мъдрости цитирам от време на време :lol:), че след като премине острата фаза на диария, примерно по 15 изхождания на ден може да се включи по 1-2-3 лъжички кисело мляко, но не да мушнем една кофичка и да чакаме да ни мине :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Ти каза, че е противопоказно, а тук пише, че  това е част от диетата ,която може.

аз казах, че е противопоказно, докато трае острата фаза, демек - докато дрискаш течно. :) а тук пише, че може, ама като мине острата фаза. същото, което и аз казах.

надявам се след още 3-4 рунда да го изясним окончателно... :) аз търпение имам.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
 :lol: :lol: :lol:
Голямо разнищване падна за това д..... :wink: Мина ми още вчера - очевидно нещо съм объркала комбинациите на храните или нещо подобно. Но пък се образовах в коя фаза какво се дава :D


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
надявам се след още 3-4 рунда да го изясним окончателно... :) аз търпение имам.

Дай малко търпение насам моля  :lol:.
Аз се отказах отдавна. Пиша, че губим пари по проекти, в същото време ми предлагат да ми издигнат кандидатура. Изобщо  :lol:.


http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Брее, Боби, тогава и немците не са напреднали в изучаването на тялото и новостите, щото и при нас не дават млека. Даже първото, което пише в листовката при такива състояния е да спрем всички млека, млечни продукти и храни и да даваме лека храна.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Не знам какво да ви кажа, понеже всички ми скочихте все едно аз съм си го измислила. Що не направихте забежка на Вени като каза за сиренето?  Всички знаете много добре, че  всеки лекар казва да ядеш препечена филийка със сирене.  Или сега и това си измислям? Аз не си спомням случай да са била с разстройство и педиатърката да не е казала на баба ми да дава препечена филийка без масло с обезсолено сирене. Това си беше стандартно, сега как реагирахте все едно не го знаете.  По-млечен продукт от това, освен самото мляко ако има, здраве му кажи.
 
Между другото, понеже пак аз не съм добре, ше ви кажа, че те дори отрекоха специалните диети след стомашно чревен вирус, но тук чета че ги препоръчват и всички си ги спазвате, дори по седмици понякога. Ми това е отречено вече, до сега не съм казвала нищо по въпроса, но е истина, че това са остарели вярвания. И го отрекоха не защото няма разлика, а защото точно обратното е вярно - децата се възстановяват по-бързо, ако в диетата им има месо и въобще всичко балансирано, а не както до сега казваха да карат нам колко си време на ориз и картофи. Аз съм наясно, че никой тук не иска и да чуе, затова до сега не съм го писала, но не е трудно да се провери, ако на мен не ми вярвате.  За млякото -  хората са разбрали, че не е всичко млечно, а е самото мляко и то само при малък процент от хората, не при всички.  Сирене ( в Бъгария също го дават) и кисело мялко няма проблем да се ядат.

 Не знам колко от вас са дали кисело мляко по време на острата фаза на разстройството, че спорят, че не е вярно, но аз винаги давам. Всъщност на Андреа съм давала дори прясно мляко, защото нищо не пи цял ден и накрая клекнах и дадох за да не ситгнем до системи и се оказа, че явно тя не е от тези чувствителните към мляко, защото не и повлия зле. Така че вече нищо не спирам за нея и разлика няма. Поне при моите. В статията,която дадох изрично пише, че това е при много малка част от хроата и без това.

Така че дори и от собствен опит знам, че това което пиша е вярно.  То стана като темата с пиенето на студено, климатиците, антибиотиците и всичко друго, което е различно за там. Щом не сме го виждали, не е така и толкоз. Ок, не ми вярвате, ваша си работа. Аз го пиша, защото вярвам, че ще помогне,а и за себе си знам че когато пиша такива неща, никога не си пиша ей така каквото ми хрумне, да си чешам пръстите. Нито си пиша, защото искам да ви е зле.


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Аз не съм от тея дето дори и да не са видяли, викат няма. Моите деца им се е случвало дори без разстройство от мляко да са зле. Затова изобщо и не помислям да давам като са с такъв проблем, за да не влоша положението. Така че представи си - пробвано е, ама не важи.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Мисля, че др.Бърди също отрича диетата при разстройство за децата. Дано не греша, разбира се.

При възрастните не знам, поне на мен една диета винаги ми се отразява добре.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Аз не съм от тея дето дори и да не са видяли, викат няма. Моите деца им се е случвало дори без разстройство от мляко да са зле. Затова изобщо и не помислям да давам като са с такъв проблем, за да не влоша положението. Така че представи си - пробвано е, ама не важи.
Ами това е съвсем друго, много хора получават растройство от прясно мляко дори и без нищо да им няма. Но честно казано до сега не съм чула за разстройство от сирене примерно. Може да има, аз не знам. Но иначе и аз не давам прясно мляко.

Ама на твоите от кисело мляко ли им е зле?  
« Последна редакция: Март 03, 2013, 18:01:02 pm от Bobbie »


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Кисело мляко ядат много, в огромни количества, къде на таратор, къде от тия плодовите млека. Обаче като имат проблеми със стомаха става страшно положението. Ако има и повръщане - съвсем. Затова ти казвам, че не всички реагират добре. А за сиренето - навън специално, това не е така познато, поне фета сиренето. Като бях бременна и все подпитвах моята докторка и тя все ми казваше - вие жените от източните държави все искате сирене да ядете, то не ви помага толкова много. Та и затова предполагам не се споменава в тия диети.
Ема, аз също не ги карам да пазят диета като са болни така, но гледам и да не товаря стомаха все пак. Няма как да го изплющиш с мазната пържола, ако му е зле на стомаха.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
То като повръщаш почти всичко дразни.
Няма как да го изплющиш с мазната пържола, ако му е зле на стомаха.
Е не, то трябва да е здравословн все пак, не да тъпчеш мазно или черен пипер :-). Но отричат тези диети дето бяха много стриктните, Но неотвавна имаше майка в другият форум на която от болницата и бяха казали ва пази тази диета, не помня каква точно беше, ама беше бая дълга и стриктна.



  
*
Честит празник! 2bg