0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #300 -: Ноември 02, 2014, 20:11:34 pm »
Понякога дали заради нагласата на майките или тяхното настояване, децата наистина силно се противопоставят  :) И моят сам си капе физ. разтвор и се натиска за сиропите, виж други капки ако капя, нали отказвам да му дам пипета и търси начин да ми я измъкне  :lol:
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #301 -: Ноември 08, 2014, 16:14:49 pm »
Здравейте,
моята дъщеря е на 4 години. Започна да кашля без да спре, след това направи и спазъм. От тогава ходим по доктори, почти не е спирала да кашля.  Първо й установиха алергия към домашен прах, след това ходихме в пулмологията на Александровска - при проф Переновска. Тя й диагностицира астма. Няколко месеца след това се оказа, че има и рефлукс и за него пие лекарства. Сега отново кашля без да спре, приема Сингулер от 3 месеца, сега сме на инхалации с Вентолин и Пулмикорт, който лекарката тук в Русе й предписа, но не беше много категорична в начинът на употребата. И сега питам в крайна сметка разрежда ли се е физ р-р при инхалация и в каква дозировка - цялата доза еднократно или на два приема? Вече се чудя къде да ходим и кой да я преглежда, всички казват едно и също - урбазон,ако закъсаме, ветнолин и това е.

Благодаря за търпението на тези, които изчетоха целият пост  :D
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #302 -: Ноември 08, 2014, 22:40:56 pm »
Досега само веднъж съм ползвала Пулмикорт за инхалация.Педиатъра ни каза да разделям дозата на две и да добавям 2 мл. ф.раз-р.Другата половина се съхранявала максимум 12ч., тоест при нужда може сутринта  да направиш инхалация с остатъка.Но това само при нужда.Каза да не правя инхалации с Пулмикорт повече от 4-5 дни.

Знам че вместо урбазон може да се ползва медрол по схема, но каква е нямам представа.Поинтересувай се.
« Последна редакция: Ноември 08, 2014, 22:44:35 pm от tanj74 »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #303 -: Ноември 09, 2014, 23:21:33 pm »
Mishata, и на нас така ни го предписаха Пулмикорта - половин доза, т.е. 1 мл., само че в 1 мл. физ. разтвор. Не знам това доколко ще е от помощ, аз бих настоявала лекар да ми каже дозата  :?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #304 -: Ноември 09, 2014, 23:42:16 pm »
Никога не съм давала половин дози на Ивана Винаги е била цяла доза и нищо не съм разреждала. Ако обаче са ви казали да разреждате, физиологичният разтвор би следвало да е толкова, колкото е половината от дозата ( за да допълниш обема, който си махнала).  Ако цялата капсулка е 2 мл и я разделяш на 2, би следвало да добавиш по 1мл на всяка половинка.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #305 -: Ноември 10, 2014, 11:18:50 am »
Да, освен това повечето инхалатори работят с минимум 2 мл. течност, така че половин доза неразредена няма да е много удачно, ако сте със стандартен инхалатор.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #306 -: Ноември 19, 2014, 14:31:39 pm »
Здравейте,

търсих някакво инфо за инхалатори/инхалации и тук ме прати.
Ако има някаква специална тема - сори не я намерих.

Та да,
Слава Богу не разбирам нищичко от лекарства.
Откакто имам пълен и самостоятелен контрол над приема на лекарства ( 3 год. вече ), Дара приема само разни хомеопатични и имуностимулиращи, повече в стил превенция.

Сега нещо се разкашля ( което е за втори път в живота и сигурно ) и аз най-после реших да купя инхалатор...пак по-скоро с превантивна цел.
Мислех че това е някаква доста проста работа, а четейки повече направо ми се вижда и опасно.
Не ставали всички разтвори, можело да попаднат някакви бактерии, едри частици в дробовете...ужаси всякакви прочетох. На всичкото отгоре се оказа че съм направила инхалация с неподходящ физ.разтвор, поне само една де..

Моля за някакво инфо !
Кога е добре да се ползва ?
За превенция добре ли е ?
С какви разтвори ?

За лекартсва - ясно, те с рецепта,
но четох за чайове, сребърна вода..сода?!

Благодаря !
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #307 -: Ноември 19, 2014, 16:30:32 pm »
За превенция, според мен поне, не става инхалаторът. Няма как физиологичен разтвор да ти предпази лигавиците, но пък като са вече поразени от вируса, може да облекчи състоянието. Според повечето лекари, с които говорих, няма смисъл от инхалации и при хрема, чак като се разкашля... Освен с физ. разтвор, не бих се осмелила да "инхалирам" с друго. Лекарства - по предписание. И да, четох и аз писанията за разтворите... казано честно, не знам доколко имат смисъл и основание тези твърдения, но не пречи човек да си вземе инжекционен разтвор за по-сигурно. Ампули такива (пластмасови и инжекционни) съм намерила само на Браун за сега. Въпросните Демо, които рекламираше фармацевтът в статията си, явно или не се внасят вече или са голяма рядкост.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #308 -: Ноември 19, 2014, 17:49:17 pm »
Как така неподходящ физиологичен разтвор - физиологичния разтвор е само един , представлява 0.9% сол във вода - стерилни, разбира се. Всякакви други концентрации на сол, не са физиологичен разтвор.



  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #309 -: Ноември 19, 2014, 18:47:08 pm »
Боби, в България поне се продават два вида - единият е стерилен, другият стерилен и апирогенен. Ти сигурно по-добре от мен ги разбираш, но за инжекции се използва само вторият, бил пречистен не само от бактерии, ами и там каквото произвеждали бактериите или нещо такова :). Не е до концентрации.

ПП А, намерих и линк към "статията" за когото се интересува (не че искам да му генирирам трафик ;))
http://eruditabg.com/?pid=17&NewsID=73
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #310 -: Ноември 19, 2014, 20:56:41 pm »
Аз понеже имам инхалатор сега и да се образовам  :lol: :lol: :lol:
vanyush, всички дозички физиологичен разтвор като Тонимер, Маример, Назо либеро и подобни не са подходящи така ли?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #311 -: Ноември 19, 2014, 21:18:32 pm »
досега не ми е казвал лекар за такива особености при използването на физиологичен разтвор за инхалации. винаги съм ползвала пластмасовите ампулки от рода на Тонимер и подобните.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #312 -: Ноември 19, 2014, 21:40:13 pm »
И аз използвам Тонимер ,на мен пък ми казаха,че е по-добре от банка .
<br />
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #313 -: Ноември 19, 2014, 23:05:56 pm »
Боби, в България поне се продават два вида - единият е стерилен, другият стерилен и апирогенен. Ти сигурно по-добре от мен ги разбираш, но за инжекции се използва само вторият, бил пречистен не само от бактерии, ами и там каквото произвеждали бактериите или нещо такова :). Не е до концентрации.

ПП А, намерих и линк към "статията" за когото се интересува (не че искам да му генирирам трафик ;))
http://eruditabg.com/?pid=17&NewsID=73
Да, значи че няма токсини от бактерии, не само, че няма живи бактерии. Аз лично за първи път чувам, че има 2 различни вида. Мислех, че всички са пречистени. В САЩ поне, на разтвора за инжекции, не пише изрично, че е апирогенен, просто пише стерилен. Мислех, че всеки стерилен е И пречистен.
 Специално за инахалции, след като няма да си го инежктираш във вените, едва ли има значение кой от двата ще се ползва.

z22, аз не бих позлвала от банка, понеже той е стерилен само първият път, после вече технически не е стерилен. А индивидуално опакованите са си направени баш за това.


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #314 -: Ноември 19, 2014, 23:53:35 pm »
аз нещо не разбирам - въздухът, който инхалираме, да не би да е стерилен? защо е нужно физиологичният разтвор за инхалации да е стерилен? нима стерилизирате всички части на инхалатора?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #315 -: Ноември 20, 2014, 00:09:52 am »
Ох... Аз точно затова се обърках !
Доколкото прочетох, ако е банка се ползва два дни - после се изхвърля понеже вече не е стерилен.
Но за самите разтвори имало такива които стават за инхалации и такива които не стават ( повечето известни ми в стил Стеримар - не стават ). Освен това разтвора трябва да е изоосматичен и аспиратирен...
Да не е от банка, да не е от стъклена ампула... Абе тотално се обърках :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #316 -: Ноември 20, 2014, 00:18:53 am »
ох,аз така съм го написала ,че да се чуди човек - та исках да кажа ,че по-добре е малките дозички, а не банката и не беше за стерилността точно .
<br />
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #317 -: Ноември 20, 2014, 10:26:04 am »
аз нещо не разбирам - въздухът, който инхалираме, да не би да е стерилен? защо е нужно физиологичният разтвор за инхалации да е стерилен? нима стерилизирате всички части на инхалатора?
Защото бактериите нямат крила и не летят :-) т.е. дори ида има малко във въздуха, те са си постоянна (минимална) концентрация. Също така не се размножават и на сухо, трябва да имат "храна". Банката обаче, ако се замърси по невнимание, може да създаде условия за развитие на повече бактерии. Проблема с бактериите винаги е, не някакво минимално количество, което седи постоянно, а да няма условия за развитието на повече. Както при нормалната флора и инфекцията - нали именно това е разликата. Имаш си бактерии, те си седят, не правят проблем, не се увеличава броят им - като създадеш условия за развитие, същата тази нормална флора те разболява. Та и с банката е същото горе долу, макар чистата солена вода да не е кой знае каква предпоставка, ама за всеки случай. Не се знае кой с какво може да я замърси по невнимание.  Реално, ако си теглиш през през тези гумените  тапи и със стерилна игла всеки път, няма как да я замърсиш.

Раиса, изотоничен е разтвор, който е с концентрация на солта 0.9% т.е. физиологичният разтвор си е изотоничен. Това просто означава, че озмоларността му е еднаква с тази на клетките ни, не е повече или по-малко. Затова някой я е сметнал точно тази концентрация на солта, за да се изравни с човешкото тяло.
« Последна редакция: Ноември 20, 2014, 10:29:49 am от Bobbie »


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #318 -: Ноември 20, 2014, 10:31:43 am »
Тоест, Боби, ако си ползвам добре измит и изсушен инхалатор и го пълня с отваряна всеки път нова пластмасова ампулка физиологичен разтвор - нямам проблеми, нали?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #319 -: Ноември 20, 2014, 10:58:44 am »
 и аз да попитам, обмислям покупка на инхалатор и гледам има варианти с накрайник за нос и без такъв. Каква е функцията на този накрайник ии помага ли при течащ нос?