0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #160 -: Ноември 09, 2009, 15:02:11 pm »
Отговарям на Скарлет на лични, тъй като отговорът ми не е свързан с ИЯР.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #161 -: Ноември 09, 2009, 16:27:15 pm »
cambozzola, аз нямам много опит, но наистина не мога да разбера защо са правени пет опита на дълъг протокол и нито един на къс, или пък на ЕЦ. Какво ти обясняваха за неуспеха на процедурите? Много стискам палци шестият опит да е твоя и да е поне двоен! :)
Точно това и аз щях да питам!  8O

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #162 -: Ноември 10, 2009, 14:55:08 pm »
Момичета, някоя от вас има ли изследване на АнтиОвариални Антитела? Били в изобилие при ИЯР и при наличието на такива се предприемат различни методи. Имат значение за успеха от процедурата и т.н. Аз нищо незнаех за тези АОА и дори не ми е правено изследване, а декември ми предстои процедура  :ask: :ask: :ask: Ако някой е запознат моля да сподели  :balk_81:

*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #163 -: Ноември 10, 2009, 17:47:07 pm »
Момичета, някоя от вас има ли изследване на АнтиОвариални Антитела? Били в изобилие при ИЯР и при наличието на такива се предприемат различни методи. Имат значение за успеха от процедурата и т.н. Аз нищо незнаех за тези АОА и дори не ми е правено изследване, а декември ми предстои процедура  :ask: :ask: :ask: Ако някой е запознат моля да сподели  :balk_81:
Аз правих преди започване на процедурата и бяха отрицателни въпреки ИЯР.


Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #164 -: Ноември 10, 2009, 20:32:14 pm »
Блягодаря Виа. Още в петък ще го коментирам с док. Просто се чудя да не прозвучи грубо  :oops:  Все пак той не ми е казал да ги направя, но пък и при консултацията ми с имуноложката още не беше установен проблема.  :ask:

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #165 -: Ноември 20, 2009, 09:11:59 am »
Здравейте и от мен!Моите резултати са Инхибин Б 30,61,АМХ 2,22,Е2-46,9 при граници/24-534/,hLH-3.8 при граници/1.2-103/!Доктора каза,че ми е намален яйчниковия резерв.Някой може ли да направи коментар,защото нямам границите на първите две!Благодаря предварително!
« Последна редакция: Ноември 20, 2009, 09:17:51 am от toni_21_I »


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #166 -: Ноември 20, 2009, 09:19:27 am »
Аз мога да кажа само за инхибина,неговата граница е над 45 се води че всичко е добре, под 45 вече завизи или намален или изчерпан.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #167 -: Ноември 20, 2009, 11:05:26 am »
Здравейте и от мен!Моите резултати са Инхибин Б 30,61,АМХ 2,22,Е2-46,9 при граници/24-534/,hLH-3.8 при граници/1.2-103/!Доктора каза,че ми е намален яйчниковия резерв.Някой може ли да направи коментар,защото нямам границите на първите две!Благодаря предварително!

Всяка лаборатория има различни референтни стойности. При Владимиров долната стойност на Инхибина е 33 а на АМХ 0,70. Имаш ли ФСХ? На кой ден от МЦ са правени? Броихте ли антралните фоликули?

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #168 -: Ноември 22, 2009, 13:28:38 pm »
Изследванията са правени при доктор Владимиров,но не са ми дадени резултати на ФСХ.


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #169 -: Декември 17, 2009, 21:05:26 pm »
Четох, четох и съвсем се обърках! Моите изследвания са от преди броени дни при Владимиров: антрални фоликули на 3-ти ден -общо в двата яйчника-7! Док каза: никак не са много.... :( /В последствие ми обясни, че в яйчник трябва да има 3-7, а някой беше писал тук за много по-голяма бройка! 8O/
АМХ-1,31
Инхибин-73,
аз много се радвах за Инхибина, а док ми обясни, че бил висок, защото на 3-ти ден вече съм имала оформен доминантен фуликул 11 мм! Така, че изглежда и от това се влияе Инхибина...Та обясни ми, че никак не е розово положението, а накрая каза, че не вижда никаква причина за 2 годишноя ми стерилитет!? Аз съм почти на 33, с майка с много ранен климакс...За сега док пак се насочи към партньора ми /а той е с иначе отлична спермограма/, очевидно и нас ни готви за скок в дълбокото! :(
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #170 -: Декември 17, 2009, 21:52:17 pm »
Не искам да те плаша, но при мен ситуацията е сходна- атрални фоликули -общо 8, Инхибин -99, АМХ-3,03, ФСХ-7,0. Правих стимулация за ИКСИ- 7 фоликула, а стимулацията беше силна(ако се интересуваш на лични ще ти пиша лекарствата и количествата), но извадени само 3 яйцеклетки :(. На всичкото отгоре 1-неузряла, 1- неоплодена и ми върнаха само 1 ембрион. Сега чакам нова среща с доктора, но съм много притеснена, защото при това развитие на нещата май ще ме насочи към донорска програма. Аз съм на 30 години и пристъпихме към ИКСИ заради проблеми при мъжа ми.Дано при теб нещата се развият доста по-добре :goodluck:
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #171 -: Декември 18, 2009, 08:41:12 am »
Четох, четох и съвсем се обърках! Моите изследвания са от преди броени дни при Владимиров: антрални фоликули на 3-ти ден -общо в двата яйчника-7! Док каза: никак не са много.... :( /В последствие ми обясни, че в яйчник трябва да има 3-7, а някой беше писал тук за много по-голяма бройка! 8O/
Извинявам се за объркването, грешката е моя :oops:. Стаменов каза за по около 5 фоликула във всеки яйчник и, че при стимулация може да изкара поне 10-15 от мен, аз съм се изхвърлила с по 15-тина във всеки яйчник. Нещо съм се отнесла, докато съм го писала тоя пост.

По темата - аlimania, elis, ако фоликулите трябва да са между 3 и 7 във всеки яйчник, а вие имате съответно 7 и 8 в двата, според мен нещата са в норма...

alimania, АМХ ти е перфектен, инхибинът също ти е в норма според референтните граници на лабораторията на Владимиров. Не знам защо се внушават тези идеи за ИЯР на момичета, които не е сигурно, че имат такъв проблем! Инхибинът, както пише в статията, която непрекъснато цитирам http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32215.0, варира. Също така не си дала ФСХ и ЛХ, за да видим за какво става въпрос... Както и да е, комбинацията АМХ и броят антрални фоликули, според мен не доказват ИЯР. Лично аз бих ти препоръчала да се консултираш и с друг лекар. По мои наблюдения почти всички пациентки на Владимиров имат ИЯР, което оправдава канските дози лекарства, с които ги блъска. Включително аз минах по тоя път.

За сравнение: при Владимиров имах стимулация с по 575 - 600 единици Гонал на ден, резултат 5 фоликула, 4 яйцеклетки, върнати 3 ембриона. След това имам още една стимулация с по 225 единици на ден и абсолютно същия резултат - 5 фоликула, 4 яйцеклетки и 3 ембриона. Не е необходимо да навлизам в подробности защо предпочитам втория вариант от гледна точка на здравето ми - както физическо, така и финансово.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #172 -: Декември 18, 2009, 08:49:04 am »
Абсолютно съм съгласна със cambozzola! Имах две стимулации при д-р Владимиров. Първата с по 600 ед. дневна доза лекарство - 15 дни, резултатът беше 2 яйцеклетки. На следващата година правих на спонтанен цикъл и няколко дни стимулация с по 225 ед. гонал, резултатът пак беше същия. Момичета, ако сте още млади, а не на моята възраст, не бързайте да се впускате през глава в силни стимулации. Консултирайте се и с друг лекар. Пробвайте с нормална стимулация. Не бързайте да се съгласявате и за донорска програма. Пробвайте с ваша, до като имате. Вярно е, че процента на успеваемост с донорска яйцеклетка при нашите случаи е по-голям, но за вас не е доказано, че сте като нас. Желая ви успех!

*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #173 -: Декември 18, 2009, 21:55:12 pm »
Не искам да те плаша, но при мен ситуацията е сходна- атрални фоликули -общо 8, Инхибин -99, АМХ-3,03, ФСХ-7,0............
8O При вас изобщо ставало ли е въпрос за проблем с резерва!?
cambozzola, du6ka , даже и незнам какво ме чака мен! ФСХ и ЛХ са добре! Изобщо за мое огромо удивление всичките ми изследвания извън резерва са супер /до сега все нещо е мърдало/. Владимиров за сега пак се насочи към партньора ми / а спермограмата му от преди дни е отлична/ Чудя се дали просто с тези изследвания търси най-подходящата за нас процедура, или наистина търси проблем при мъжа!?
Така не ми се иска да стигам до инвитро или икси... :(
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #174 -: Декември 19, 2009, 10:10:55 am »
alimania, да разбирам ли, че при теб няма открит категоричен проблем (с тръбите, например)? Какви други изследвания, освен тези за резерва, са ти правени?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #175 -: Декември 19, 2009, 12:14:26 pm »
Аз съм пациентка на д-р Владимиров и няколко пъти досега ми намекна , че нещата с яйчниковия резерв не са добре- е явно е бил прав, след резултата от пункцията, но аз тогава така се разревах, че явно реши да ми спести за момент истината, а след няколко дни съм пак там и ще пиша какво правим оттук нататък.
du6ka , мерси за насоките, но май не аз ръководя стимулацията, каквото каже д-р Владимиров това правя, а дозите се меняха през 2-3 дни, а и не мога да отстоявам каквото и да е мнение при положение че не съм компетентна-от мен се иска да си поставям инжекциите и да следвам препоръките- за съжаление се получи много лош резултат и сега незнам накъде, но каквото каже доктора -ще му се доверя-избор нямам.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #176 -: Декември 19, 2009, 13:33:29 pm »
elis, решението си е твое. Ние не ти казваме да си водиш сама стимулацията, а да потърсиш второ мнение. И на мен ми се намекваше за "проблеми с ЯР", а такива нямам. Така че - успех, каквото и да решиш!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #177 -: Декември 19, 2009, 14:40:48 pm »
И се сетих нещо, което искам да кажа на всички момичета, попаднали по една или друга причина в тази тема: намеците и недомлъвките на Владимиров не са същото, като диагностициран "изчерпан яйчников резерв". Имайте го предвид и го проверявайте, няма да ви струва повече от парите, които ще дадете за стимулация, а може да промени леко гледната точка. Във ваша полза.
Късмет!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #178 -: Декември 19, 2009, 16:59:56 pm »
cambozzola , мила дай насока как да го проверя наистина дали имам ИЯР-то нали д-р Владимиров се води най-добрият лекар по отношение на този проблем. А и който е при него , знае как протича процедурата и затова си мисля че du6ka ще разбере какво съм искала да кажа. Относно консултаця  с друг лекар-ами май всички знаем колко се чака-между 1 и 2 години-честно казано се лутаме вече 2 години, но на мен ми се струва че е десетилетие, а колко ли още ще ни трябва и в цялото това висене по клиниките, си мисля че съм станала като робот, каквото се каже правя, но разликата че освен сълзи и болка друга емоция не ми остана. Така че съм отворена към всякакви съвети и съм много благодарна за разясненията Ви.
 ПП. Сега видях че си била и ти в тази клиника, така че надявам се ме разбираш, а и си права за заплащането-ние си платихме изцяло ИКСИто и в общи линии май фалирахме.
« Последна редакция: Декември 19, 2009, 17:03:25 pm от elis »
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #179 -: Декември 19, 2009, 18:05:08 pm »
elis, не знам дали Владимиров е най-добрият специалист по отношение на ИЯР, просто ми прави впечатление, че пациентки на други лекари много по-рядко се сблъскват с този проблем.
При Стаменов се чака 1-2 години, но има и други клиники. А дори и да смяташ, че Стаменов е единствената ти алтернатива, пак си струва да си запишеш час - никой не е казал, че трябва да не правиш нищо през това време. Мога да ти кажа, че моята борба продължава вече 6-та година, аз също съм се чувствала отчаяна и ми се искаше всичко да приключи още с първото ин витро. Е, не стана.
При всички положения, мисля, че си заслужава да си пуснеш изследванията и в друга лаборатория и да чуеш мнението на още един специалист.
Успех, каквото и да решиш!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.