0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #140 -: Ноември 03, 2009, 00:21:34 am »
Подкрепям с две ръце казаното от ocean. Шанс винаги има, просто трябва малко късмет и много инат да успееш.
Аз също съм с намален ЯР, януари се готвехме да почваме процедура при д-р Владимиров. Е, преди два дни тестът ми показа две чертички. Още нищо не се знае, вече имам един миссед, така че гледам да не прекалявам с ентусиазма, само се надявам всичко да е наред този път.
Въпреки диагнозата обаче, очевидно понякога си произвеждаме яйчица, важното е да уцелим момента.
Кураж, момичета, не губете надежда. Тази диагноза наистина звучи много страшно, като доживотна присъда, но чудеса понякога се случват!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #141 -: Ноември 03, 2009, 08:48:58 am »
Скарлет това е страхотно! Браво, честито!!!! Много  :bighug: :bighug: :bighug:

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #142 -: Ноември 03, 2009, 08:55:48 am »
Здравейте има ли на някой да му е показало изследването на Инхибна грешен резултат?
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #143 -: Ноември 03, 2009, 08:59:19 am »
Аз лично не съм го повтаряла. Владимиров каза, че няма смисъл.

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #144 -: Ноември 03, 2009, 09:04:20 am »
Ами на мене Александров напълно ми го отрича това изследване,и аз направо не знам на къде да хвана,няколко пъти го питах той е категоричен е не е реално и че не си струвало пак да го пускам,не знам.Иска ми се да вярвам на него понеже е по добра опция,а не на инхибина ама....,май пак ще ги пускам.На кой ден според вас е най добре,понеже моя цикъл е най обилен на 2 ри ден,на 3 ти е по слаб вече?
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #145 -: Ноември 03, 2009, 10:00:29 am »
Подкрепям с две ръце казаното от ocean. Шанс винаги има, просто трябва малко късмет и много инат да успееш.
Аз също съм с намален ЯР, януари се готвехме да почваме процедура при д-р Владимиров. Е, преди два дни тестът ми показа две чертички. Още нищо не се знае, вече имам един миссед, така че гледам да не прекалявам с ентусиазма, само се надявам всичко да е наред този път.
Въпреки диагнозата обаче, очевидно понякога си произвеждаме яйчица, важното е да уцелим момента.
Кураж, момичета, не губете надежда. Тази диагноза наистина звучи много страшно, като доживотна присъда, но чудеса понякога се случват!
osi_9
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #146 -: Ноември 03, 2009, 10:26:51 am »
Scarlett, страхотна новина! Даваш ни много надежда  :). Пожелавам ти всичко да е наред  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17.
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #147 -: Ноември 03, 2009, 20:18:17 pm »
Страхотна новина Скарлет ,наистина ни даваш голяма надежда :D
 :crossfingers: :crossfingers: всичко да е наред!
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #148 -: Ноември 03, 2009, 20:56:41 pm »
Scarlett, лека и успешна бременност!  :crossfingers:

Здравейте има ли на някой да му е показало изследването на Инхибна грешен резултат?
Ами на мене Александров напълно ми го отрича това изследване,и аз направо не знам на къде да хвана,няколко пъти го питах той е категоричен е не е реално и че не си струвало пак да го пускам,не знам.Иска ми се да вярвам на него понеже е по добра опция,а не на инхибина ама....,май пак ще ги пускам.На кой ден според вас е най добре,понеже моя цикъл е най обилен на 2 ри ден,на 3 ти е по слаб вече?



В днешно време почти никой не изследва Инхибина. Inhibin B е хормон, който се отделя от гранулозните клетки на антралните фоликули. В този смисъл само преброяване на АФ дава почти същата информация. 
АМХ също се продуцира от гранулозните клетки, но на преантралните и антрални фоликули. Това означава, че АМХ дава по-достоверна информация, защото хваща секретирането дори на най- малките антрални и преантрални фоликули. За да се определи ЯР, както казахме вече трябва да се пусне АМХ,ФСХ,ЛХ,Е2 и преброяване на АФ.

АМХ няма значение на кой ден от цикъла е пуснат, а за всички останали 2-3-ти ден.
Успех!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #149 -: Ноември 04, 2009, 09:15:44 am »
Исе, не знам какво значи грешна стойност на Инхибин, но на мен в два поредни цикъла ми е показвал различни стойности, както и АМХ-то, което уж не се променяше. Наистина не бяха коренно различни, в смисъл в двете крайности, но все пак втория път резултатът беше доста по-добър от първия. Така че при възможност, повторна проверка.
Благодаря за пожеланията, мили момичета!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #150 -: Ноември 04, 2009, 10:20:39 am »
Ами аз няма да се повторя, просто ще го кажа за хиляден път - инхибинът варира, влияе се и от стойността на ФСХ, ФСХ на свой ред се влияе от ред други неща, изследването на инхибина не дава сигурна информация за стойността на яйчниковия резерв, ocean го е обяснила много ясно... разбира се, може отново да повдигнем въпроса колко пъти и какво трябва да се изследва... де да знам, сигурно не е станало ясно.
Късмет!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #151 -: Ноември 05, 2009, 09:31:47 am »
cambozzola, сигурно и от моя пост не е станало ясно, но в него никъде не съм писала, че съм изследвала отделно само инхибин или, че само по него се прави оценка на яйчниковия резерв. Прави се чрез преброяване на антрални фоликули, изследване на фсх, лх и другите полови хормони, амх и инхибин. Така се създава цялостна картинка. Е, аз я повторих два пъти цялата картинка, без преброяването на антралните фоликули - имаше разлика във всички хормони. Което потвърждава и казаното от теб, че хормоните от цикъл до цикъл се менят, включително и уж най-точното амх. Надявам се този път да е ясно.
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #152 -: Ноември 07, 2009, 10:18:11 am »
Напротив, Скарлет, твоят пост беше пределно ясен  osi_9 Желая ти лека бременност и да се пазиш от върлуващите грипове-мрипове!

Сигурно не е зле да се добави още един коментар - примерно, гледайки резултатите на gallardo, си мисля, че не е изключена възможността за лабораторна грешка. В крайна сметка, хора работят в лабораториите... А може да има и случаи, в които АМХ да не е константа.

Както и да е, смятам, че няма излишно повтаряне на хормоналните изследвания, особено когато стойностите на хормоните са гранични или много различни от сравнително скорошно предно изследване. Да не говорим, че броенето на антрални фоликули може да обърне нещата (аз, например, съм по-особен случай с ФСХ >9 и антрални фоликули >10 във всеки яйчник).
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #153 -: Ноември 08, 2009, 14:01:11 pm »


Сигурно не е зле да се добави още един коментар - примерно, гледайки резултатите на gallardo, си мисля, че не е изключена възможността за лабораторна грешка. В крайна сметка, хора работят в лабораториите... А може да има и случаи, в които АМХ да не е константа.

Както и да е, смятам, че няма излишно повтаряне на хормоналните изследвания, особено когато стойностите на хормоните са гранични или много различни от сравнително скорошно предно изследване. Да не говорим, че броенето на антрални фоликули може да обърне нещата (аз, например, съм по-особен случай с ФСХ >9 и антрални фоликули >10 във всеки яйчник).



здрасти, cambozzola :balk_64:

ами аз явно с течение на времето се развих и превьрнах в твоя "негатив" - мойте резултати са наобратно на твоите :balk_600: :balk_80: - хормоните са добре, а антралните ф-ли са малко. резултата при стимулация обаче, както вече сме го обсьждали и преди, при нас двете  е подобен. това показва, че има по-особени, гранични случаи . и на лекарите им е трудно с нас, защото не реагираме сьвсем "логично" :?

а иначе за вариращия АМХ, това ми го каза сега лекуващия ме професор - от около година са се поразклатили схващанията за този хормон, точно защото много лекари са споделили, че имат такива случаи в практиката с резки отклонения на АМХ. Заради това е подета дискусия в научните среди -моя доктор е доста в час и се занимава сериозно с научна работа...

а за Scarlett се радвам много и й стискам много палци :D
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #154 -: Ноември 09, 2009, 10:36:23 am »
cambozzola, а при твоите резултати също ли се говори за намален ЯР, защото на мен си ми изглеждат добре.
Моите резултати бяха доста по-зле от твоите.
Благодаря ви за пожеланията, момичета! Стискам палци да ви се връща скоро тъпкано! :)
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #155 -: Ноември 09, 2009, 11:55:36 am »
Scarlet, при моите резултати въобще не се "говореше", само се "намекваше", докато ми се предписваха дози от 757 единици Гонал на ден (това беше стартовата доза, приключих на 600 единици). След като (по мои подозрения) бях препотисната и наблъскана с тези количества Гонал, направих само 4 фоликула и отново не се спомена ИЯР, а само "проблеми с резерва" в отговор на въпроса ми какво става, след като обикновено правя по 9-10 фоликула. Тогава реших, че повече в съответната клиника няма да стъпя, изрових статията за яйчниковия резерв, пуснах си още веднъж пакета (без АМХ) и отидох при Стаменов. Той погледна нещата и не пожела да коментира нищо, преди да преброи антралните фоликули. Изкара ги по около 15-тина във всеки яйчник. Категоричното му мнение (после потвърдено при друг преглед и по друг повод и от Персенска) беше, че при мен не може да става въпрос за намален или изчерпан яйчников резерв.
Очевидно е обаче, че ФСХ ми е над благоприятните стойности и съотношението ФСХ-ЛХ не е добро. Инхибинът ми варира в зависимост от ФСХ и понякога е в, а друг път извън референтни граници. Правя проблем и при стимулациите (вдигам ЛХ преждевременно, а ако не е ЛХ - прогестерон), което съответно прецаква качеството на ембрионите и имплантационния ми потенциал. Всичко това, в комбинация с факта, че при мен винаги е прилаган дълъг протокол с пиене на противозачатъчни предния месец, както и с хидросалпингса, който ми беше открит и премахнат след петото инвитро, общо взето завършва картинката. Ще видим какво ще стане при шестия опит.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #156 -: Ноември 09, 2009, 13:10:12 pm »
cambozzola, при мен хормоните са почти като при теб варира ФСХ ,ЛХ винаги скача преждевременно ,отговарям много трудно на стимулации.Вече съм само на ЕЦ ,но пък при него е проблем ,че не можем да озаптим ЛХ.В един от месеците пък прогестерона ми беше висок в началото на цикъла.Док Стаменов не ми е изследвал АМХ ,но пък говорим за ИЯР.Не съм го питала за антрални фоликули, дали е възможно той да ги е преброявал и да си е записал само ,без да ми е казал и от там да съди че съм с ИЯР.
Ти правила ли си стимулации при Стаменов?
Пожелавам ти шестия опит да е твоя!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #157 -: Ноември 09, 2009, 13:22:18 pm »
Радост, преброяването не трае дълго, не е като на пръсти да ги брои  :wink: :lol: :wink:
Попитай го какво мисли, при мен на ЕЦ хормоните са ок, объркват се при стимулациите. Сега (не е ясно точно кога ше е сега) ми предстои стимулиран опит при Стаменов - дано стане!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #158 -: Ноември 09, 2009, 13:41:16 pm »
Мерси за отговора мила.Ще го попитам,но най вероятно, както ми е казал не са розови нещата не вярвам наизуст да ми говори.Много стиснати палци имаш от мен за стимулирания ти опит.Дано дано! :D
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #159 -: Ноември 09, 2009, 14:23:21 pm »
cambozzola, аз нямам много опит, но наистина не мога да разбера защо са правени пет опита на дълъг протокол и нито един на къс, или пък на ЕЦ. Какво ти обясняваха за неуспеха на процедурите? Много стискам палци шестият опит да е твоя и да е поне двоен! :)