0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #120 -: Юли 11, 2008, 13:47:25 pm »
Във Варна мисля че не правят на ЕЦ, в София аз лично ти препоръчвам Владимиров, Стаменов или Персенска. Владимиров е един от най-добрите по диагностициране на ИЯР. Но си мисля, че при теб има и друг проблем, не е чак толкова ИЯР. А вие правили ли сте SDI тест?
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #121 -: Юли 11, 2008, 14:00:04 pm »
И аз съм се насочила към тези доктори, но записването е за много напред във времето,след десет дни ставам на 35 :(А за SDIтест съм чела тук във форумите и понеже не тук мястото ще се поровя сега..
Танитка, наистина ли мислиш,че не точно ИЯР, а InhibinB, а лошия отговор
Благодаря за вниманието, знам че тук на никой не му е лесно, и се възхищавам на всички,намират сили да продължават и два пъти повече сили да помагат
Голямо благодаря на всички, с ваша помощ продължавам,а ми е толкова мъчно още...
Късмет!!!!
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #122 -: Юли 11, 2008, 15:45:01 pm »
Здравейте момичета! И аз се записвам за тази тема, тъй като при мен нещата се развиват от лошо към още по-лошо и вече незнам докога. На 30 години съм. От съмнение за хидросалпингс, минахме през оперативна лапароскопия на която се оказа дермоидна киста на десен яйчник - 6 см., която премахнаха заедно с яйчника /Видях, че и други момичета във форума са на същото дередже, така да се каже/. Освен това две непроходими тръби! Приказка! :x Преди да ми махнат яйчника изследвахме Инхибин В и АМХ. Инхибин - 33,88, АМХ - 4,7. Е поне АМХ е в норма /ако реф. стойности са от 1 до 10/! При консултация с док. варианта, естествено е ИКСИ /при нас и поради в известна степен мъжки фактор - лоша морфология на съпруга ми/. Ами това е: чакам с нетърпение септември месец - при д-р Владимиров съм, не сме говорили каква стимулация мисли да ми приложи, но и на прима виста тогава не бяхме решили на 100 % какво ще правим. Това което чета във форума обаче само ме хвърля в размисли, ами ако реши по-сериозна стимулация дали ще можем да си го позволим? Как ли ще реагирам на стимулацията, все пак яйчникът е само един! Остава да вярвам и да се надявам! Стискам палци на тези, които вече са започнали!Прегръщам Ви силно и дано всяка от нас скоро да сбъдне дългоочакваната си мечта! Нека Господ е с нас!
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #123 -: Юли 11, 2008, 15:54:16 pm »

 meci73 Както вече Танитка ти е писала не мисля че е толкова зле положението.Имам 2 стимулации/първата  беше с Пурегон 350,а втората С Гонал и Менопур/И при двете имам по 3 фоликула само а както гледам ти отговаряш по-добре.Имах месец с ФСХ-18 но веднага на следващият падна на 8.Инхибин така и не изследвах по препоръка на моята Док./прекалено много аномалии дава и не може да се разчита само на това изследване/При теб мисля че трябва да търсите на друго място проблем.
 Успех!
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #124 -: Юли 14, 2008, 09:38:14 am »
Meci73, не ти е толкова лош отговора, мила, не се притеснявай! Виждала съм с далеч по лош отговор вече да са бременни, така че споко;-)))
Мился че при Владимиров чакането е по-малко, запиши се, трябва добре при теб да се диагностицира проблема! И не се притеснявай с твойте 35 - чудесна възраст, тук има и доста по-стари ( като мен );-)))))
Успех и късмет!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #125 -: Юли 14, 2008, 13:55:57 pm »
Здравейте момичета! И аз се записвам за тази тема, тъй като при мен нещата се развиват от лошо към още по-лошо и вече незнам докога. На 30 години съм. От съмнение за хидросалпингс, минахме през оперативна лапароскопия на която се оказа дермоидна киста на десен яйчник - 6 см., която премахнаха заедно с яйчника /Видях, че и други момичета във форума са на същото дередже, така да се каже/. Освен това две непроходими тръби! Приказка! :x Преди да ми махнат яйчника изследвахме Инхибин В и АМХ. Инхибин - 33,88, АМХ - 4,7. Е поне АМХ е в норма /ако реф. стойности са от 1 до 10/! При консултация с док. варианта, естествено е ИКСИ /при нас и поради в известна степен мъжки фактор - лоша морфология на съпруга ми/. Ами това е: чакам с нетърпение септември месец - при д-р Владимиров съм, не сме говорили каква стимулация мисли да ми приложи, но и на прима виста тогава не бяхме решили на 100 % какво ще правим. Това което чета във форума обаче само ме хвърля в размисли, ами ако реши по-сериозна стимулация дали ще можем да си го позволим? Как ли ще реагирам на стимулацията, все пак яйчникът е само един! Остава да вярвам и да се надявам! Стискам палци на тези, които вече са започнали!Прегръщам Ви силно и дано всяка от нас скоро да сбъдне дългоочакваната си мечта! Нека Господ е с нас!

nunu, твърде неприятно се е случило при теб.  :bighug:

Искам да те обнадеждя,  независимо от факта, че си с един яйчник не е задължително да реагираш трудно и на много силна стимулация.
 
Имам позната, която  също е с един яйчник и е мама на прекрасно момченце. :D

Стискам палци през Септември за хубави новини.  :wink:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #126 -: Юли 14, 2008, 19:07:34 pm »
Благодаря ти deep! Както и на всички останали момичета във форума! Силно вярвам, че скоро и на нашата улица ще изгрее слънце! Прегръщам ви всички! :bighug:
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #127 -: Октомври 18, 2009, 10:21:12 am »
Здр момичета, малко стара темичка, но ако има някой който може да даде съвет..
Ходя при Владимиров от известно време и /1м/, направих си всички изследвания НА 2-РИ ДЕН ОТ МЦ и те са следните
Inhibin B 32.5
AMH 0.79
DHES 290.3
E2 50.2
PRL 4.4
TSH 0.8
TESTO 0.55
FSH 14.0
LH 3.9
Владимириров беше категоричен ИЯР и при евентуялно ИКСИ 25 % успеваемост....... Има ли възможност тази диагноза да се промени или поне да опитам с нещо друго.. наистина ли няма надежда и само едно изследване е достатъчно за да се постави тази диагноза.. Миналия февруари бях бременна / по естествен път/ , но 9г.с. имаше мисед..Просто се шашнах дали да се посъветвам с още накой???
Ще ви бъда много благодарна за мнения.

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #128 -: Октомври 19, 2009, 14:32:25 pm »
Здравей!
Аз също съм пациентка на Владимиров и ситуацията при мен е горе-долу същата:
Този януари имах миссед в 9 г.с. при забременяване по естествен път.
После през юли т.г. си направих пълните изследвания при Владимиров: при мен FSH също е 14, AMH ми е 0.62, Инхибина ми е малко по-добър от твоя - 50 и няколко, не помня вече. Док също каза ИЯР и препоръчва инвитро със силна стимулация. Аз си направих на своя глава повторни изследвания, но в клиниката на д-р Стаменов - само FSH, LH, E2, AMH и Inhibin B, при тях FSH вече е в норма - 5 и нещо, AMH е 0.915 (реф от 1 до 10), Inhibin B е 66 и нещо си (пак в норма). В общи линии AMH-то пак показа намален ЯР, но нещата не са толкова трагични, явно хормоналните колебания са ми почнали след бременността. Сега се опитвам да се добера до консултация с д-р Стаменов, просто искам да чуя още едно мнение, преди да взема решение какво да правим и на кой доктор да се доверя. Съветът ми е, ако имаш възможност, повтори някои изследвания за свое успокоение, пък после взимай решение какво да правиш. Аз съм на принципа два пъти мери, веднъж режи. Особеко като си бил вече бременен по естествен път е много трудно да приемеш, че ти трябва АРТ, поне аз съм така. Но най-вече - не се шашкай! Като гледам тук във форума има забременели момичета и с по-тежки резултати от нашите, така че горе-главата, шанс има.
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #129 -: Октомври 19, 2009, 15:15:37 pm »
Здрасти, благодаря за подкрепата!Мнението на Владимиров е, че всеки миг за мен е ценен. Не ми даде кой знае каква надежда 25% си е страшничко. При Стаменов бях записана миналата година, като дойде момента на прегледа 2 дни преди това се обадих /все пак чаках повече от 6м./ и ми казаха, че НЯМАМ записан час и не могат да ми помогнат. ПРосто се отказах от Стаменов, ако сега си запиша час това значи 2011 да ме приеме на първичен преглед. Все още не съм отишла при Владимиров да си потвърдя решението, но толкова се ошашках, че нищо не ми идва на ум. Ходих известно време при обикновени лекари - само пари на вятъра, а и имам чувството, че на тях просто не им се занимава. Знаеш ли някой добър ендокринолог или поне къде да направя тези изследвания още веднъж? Владимиров беше категоричен, че няма смисъл да ги изследвам повторно /това беше 1-вият ми въпрос/. Инхибин Б красноречиво показва моето състояние. Чета, че най-добрия вариант при нашия случай е ИКСИ на ЕЦ, а на теб е предложил силна стимулация .!!! Защо? При повечето момичета се получава при 2-ри, 3-ти опит и то на ЕЦ. Нещо не разбирам. Ти кога си при СТаменов?

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #130 -: Октомври 19, 2009, 19:01:48 pm »
Здравей!
Аз също съм пациентка на Владимиров и ситуацията при мен е горе-долу същата:
Този януари имах миссед в 9 г.с. при забременяване по естествен път.
После през юли т.г. си направих пълните изследвания при Владимиров: при мен FSH също е 14, AMH ми е 0.62, Инхибина ми е малко по-добър от твоя - 50 и няколко, не помня вече. Док също каза ИЯР и препоръчва инвитро със силна стимулация. Аз си направих на своя глава повторни изследвания, но в клиниката на д-р Стаменов - само FSH, LH, E2, AMH и Inhibin B, при тях FSH вече е в норма - 5 и нещо, AMH е 0.915 (реф от 1 до 10), Inhibin B е 66 и нещо си (пак в норма). В общи линии AMH-то пак показа намален ЯР, но нещата не са толкова трагични, явно хормоналните колебания са ми почнали след бременността. Сега се опитвам да се добера до консултация с д-р Стаменов, просто искам да чуя още едно мнение, преди да взема решение какво да правим и на кой доктор да се доверя. Съветът ми е, ако имаш възможност, повтори някои изследвания за свое успокоение, пък после взимай решение какво да правиш. Аз съм на принципа два пъти мери, веднъж режи. Особеко като си бил вече бременен по естествен път е много трудно да приемеш, че ти трябва АРТ, поне аз съм така. Но най-вече - не се шашкай! Като гледам тук във форума има забременели момичета и с по-тежки резултати от нашите, така че горе-главата, шанс има.

 :good_post:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #131 -: Октомври 27, 2009, 12:29:38 pm »
Здрасти, благодаря за подкрепата!Мнението на Владимиров е, че всеки миг за мен е ценен. Не ми даде кой знае каква надежда 25% си е страшничко. При Стаменов бях записана миналата година, като дойде момента на прегледа 2 дни преди това се обадих /все пак чаках повече от 6м./ и ми казаха, че НЯМАМ записан час и не могат да ми помогнат. ПРосто се отказах от Стаменов, ако сега си запиша час това значи 2011 да ме приеме на първичен преглед. Все още не съм отишла при Владимиров да си потвърдя решението, но толкова се ошашках, че нищо не ми идва на ум. Ходих известно време при обикновени лекари - само пари на вятъра, а и имам чувството, че на тях просто не им се занимава. Знаеш ли някой добър ендокринолог или поне къде да направя тези изследвания още веднъж? Владимиров беше категоричен, че няма смисъл да ги изследвам повторно /това беше 1-вият ми въпрос/. Инхибин Б красноречиво показва моето състояние. Чета, че най-добрия вариант при нашия случай е ИКСИ на ЕЦ, а на теб е предложил силна стимулация .!!! Защо? При повечето момичета се получава при 2-ри, 3-ти опит и то на ЕЦ. Нещо не разбирам. Ти кога си при СТаменов?
С цялото ми уважение към Владимиров и адските стимулации, на които подлага пациентките си - това са пълни глупости! Идиотско е да се твърди, че няма нужда от повторно изследване - хормоните при жените варират, не само по време на цикъла, а и между различните цикли. Иди и си пусни следващо изследване, запиши си час при Персенска, ако няма при Стаменов, и непременно потърси второ мнение! Прочети тази статия, вероятно ще ти се изяснят някои неща http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32215.0
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #132 -: Октомври 27, 2009, 15:29:55 pm »
Четох я около 10 пъти. Просто толкова съм шокирана и се хващам като удавник за сламка. От днес съм на Марвелон, др седмица изследвания на мъжа и декември процедура.
Просто незнам какво да правя, Владимиров каза, че няма какво повече да ми изследва. Просто беше категоричен.

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #133 -: Ноември 02, 2009, 09:58:51 am »
искам да ви споделя тук моя опит с вариациите с хормоните.

миналото лято, при трети инвитро опит, хормоните ми буквално колабираха. опита беше само с един месец пауза от предходящия и лекарите предполагат, че организма не е имал време да се вьзстанови.

какво беше интересното - прослувутият НЕвариращ АМХми беше след опита 0,1.  osi_12 лекарите бяха категорични ИЯР. при положение че при пьрвите ми 2 опита правех по 13 ЯК.

изследвах се отново месец по-кьсно - всички хормони в норма, АМХ беше придобил послушната стойност 1,6.

сегашният ми лекар като погледна резултатите, ми каза че аз сьм точен пример за водещата се понастоящем в научните среди дискусия, за стойностите на хормоните като маркер за ЯР. досега се е смятало, че АМХ е константа и неговите сойности се променят само в една посока с течение на вьзрастта - т.е. влошават се. това схващане обаче в момента се ревидира...

мисля че в комбинацията от фактори е истината -това е много хубаво описано в статията преведена от cambozzola. osi_9 :bighug:

аз за себе си мога да кажа, че вьпреки, че отговарям лошо на стимулация, това не се вижда от нивата на хормоните, но ясно личи при преброяването на антралните фоликули. така че сверявайте мненията на лекарите и не се доверявайте на едно изследване 8)
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #134 -: Ноември 02, 2009, 11:53:28 am »
искам да ви споделя тук моя опит с вариациите с хормоните.

миналото лято, при трети инвитро опит, хормоните ми буквално колабираха. опита беше само с един месец пауза от предходящия и лекарите предполагат, че организма не е имал време да се вьзстанови.

какво беше интересното - прослувутият НЕвариращ АМХми беше след опита 0,1.  osi_12 лекарите бяха категорични ИЯР. при положение че при пьрвите ми 2 опита правех по 13 ЯК.

изследвах се отново месец по-кьсно - всички хормони в норма, АМХ беше придобил послушната стойност 1,6.

сегашният ми лекар като погледна резултатите, ми каза че аз сьм точен пример за водещата се понастоящем в научните среди дискусия, за стойностите на хормоните като маркер за ЯР. досега се е смятало, че АМХ е константа и неговите сойности се променят само в една посока с течение на вьзрастта - т.е. влошават се. това схващане обаче в момента се ревидира...

мисля че в комбинацията от фактори е истината -това е много хубаво описано в статията преведена от cambozzola. osi_9 :bighug:

аз за себе си мога да кажа, че вьпреки, че отговарям лошо на стимулация, това не се вижда от нивата на хормоните, но ясно личи при преброяването на антралните фоликули. така че сверявайте мненията на лекарите и не се доверявайте на едно изследване 8)

Привет! Би ли могла да цитираш стойностите? Пробвали ли сте на ЕЦ? Май в такива случай е най-успешно!

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #135 -: Ноември 02, 2009, 12:26:12 pm »
пиша само основните хормони при последните ми изследвания преди 2 месеца

АМХ 1.6
ЛХ 5.83
ФСХ 4.69

за сравнение стойностите от преди една година (след неуспешния опит, а не на трети ден от цикьла, но факт е че АМХ варира)

АМХ 0.1
ФСХ 23.6

сега виждам, че нямам Инхибин, но той все по-малко се смята за маркер и  оставам с впечатление, че не го изследват винаги.

не сьм пробвала на ЕЦ, правя си фоликули сьс стимулация (при това лека - 150 единици гонал), но малко на брой. както казах, антр. ми фоликули са малко, но и аз сьм си вече на 35г. така чееее :wink: това е полжението. докато стават фоликули, имаме шансове. аз така ги виждам нещата 8)


Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #136 -: Ноември 02, 2009, 14:54:37 pm »
пиша само основните хормони при последните ми изследвания преди 2 месеца

АМХ 1.6
ЛХ 5.83
ФСХ 4.69

за сравнение стойностите от преди една година (след неуспешния опит, а не на трети ден от цикьла, но факт е че АМХ варира)

АМХ 0.1
ФСХ 23.6

сега виждам, че нямам Инхибин, но той все по-малко се смята за маркер и  оставам с впечатление, че не го изследват винаги.

не сьм пробвала на ЕЦ, правя си фоликули сьс стимулация (при това лека - 150 единици гонал), но малко на брой. както казах, антр. ми фоликули са малко, но и аз сьм си вече на 35г. така чееее :wink: това е полжението. докато стават фоликули, имаме шансове. аз така ги виждам нещата 8)

Естествено, че имаме шансове!!!! Изследванията от преди 2м са ти перфектни! Нещо не разбирам  osi_13! Тук има момичета с доста опит! Хайде момичета дайте съвет!
 :balk_160:


*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #137 -: Ноември 02, 2009, 17:31:23 pm »
И аз мисля, че в комбинацията от фактори е истината.

gallardo, изследвахте ли Е2 заедно с ФСХ,ЛХ и АМХ?

Естрадиолa обикновено се измерва едновременно с базалната ФСХ. Дори, и ако базалната ФСХ е нормална, повишение по-голямо от 70 pg/ml се свързва с лош отговор при стимулация на яйчниците. Повишените нива на Е2 в ранен фоликулярен етап може да покаже един неподходящо напреднал стадии на развитие на фоликулите, знак за остаряване на яйчниците, чиято клинична изява е по-къс менструален цикъл. От друга страна повишените нива на Е2 във ФФ може "изкуствено" на намалят нивата на ФСХ и всъщност да показват нереална такава. Другия вариант за повишени нива на Е2 е естроген секретираща ( "функционална") киста на яйчниците.

АМХ е Мюлериан инхибирано вещество, което се произвежда от гранулозните клетки на Преантралните и Антралните фоликули.

В тази връзка мисля, че изследването на АМХ,ФСХ,ЛХ и Е2 заедно с УЗ преброяване на АФ може да се направи заключение за ЯР.

И най-важното годинките разбира се!  :?


Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #138 -: Ноември 02, 2009, 21:05:51 pm »
И аз мисля, че в комбинацията от фактори е истината.

gallardo, изследвахте ли Е2 заедно с ФСХ,ЛХ и АМХ?

Естрадиолa обикновено се измерва едновременно с базалната ФСХ. Дори, и ако базалната ФСХ е нормална, повишение по-голямо от 70 pg/ml се свързва с лош отговор при стимулация на яйчниците. Повишените нива на Е2 в ранен фоликулярен етап може да покаже един неподходящо напреднал стадии на развитие на фоликулите, знак за остаряване на яйчниците, чиято клинична изява е по-къс менструален цикъл. От друга страна повишените нива на Е2 във ФФ може "изкуствено" на намалят нивата на ФСХ и всъщност да показват нереална такава. Другия вариант за повишени нива на Е2 е естроген секретираща ( "функционална") киста на яйчниците.

АМХ е Мюлериан инхибирано вещество, което се произвежда от гранулозните клетки на Преантралните и Антралните фоликули.

В тази връзка мисля, че изследването на АМХ,ФСХ,ЛХ и Е2 заедно с УЗ преброяване на АФ може да се направи заключение за ЯР.

И най-важното годинките разбира се!  :?




Ocean какво ще кажеш за това?

Inhibin B 32.5
AMH 0.79
DHES 290.3
E2 50.2
PRL 4.4
TSH 0.8
TESTO 0.55
FSH 14.0
LH 3.9

Антр фоликуликули 4-5 на 2-ри ден, аз съм на 32г. Може ли това да говори за ИЯР?

*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #139 -: Ноември 02, 2009, 21:46:12 pm »
Може би не е толкова розово положението. Инхибина е на ръба, АМХ - малко под долна граница. Нормалния брой АФ на жени около 30г. възраст са 12-16. Ако преброяването им на 2-3 ден от МЦ са < 10 и ФСХ > 9 се говори за ИЯР.

Разбира се трябва да се гледа оптимистично на нещата. Има забременели и успешно родили с много по-високи стойности. Погледни ТУК