0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ваксина-пентаксим
« -: Февруари 23, 2007, 13:08:24 pm »
помня,че писахте за ваксините,ама сега незнам къде да търся.с 2 думи,доволни ли сте от тази ваксина?няма странични ефекти,нали?
нашто педи иска да слагаме от 2рия месец,че върлувал коклюш.успя да ме уплаши.вие от кой месец сложихте 1вата ваксина>
*
Re: ваксина-пентаксим
« Отговор #1 -: Февруари 23, 2007, 15:56:52 pm »
Ето тук бистрихме ваксините:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=8784.0

На Юлия слагахме на 2,3 и 4мес. именно Пентаксим и нямаше абсолютно никакви усложнения.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ваксина-пентаксим
« Отговор #2 -: Февруари 24, 2007, 22:27:02 pm »
помня,че писахте за ваксините,ама сега незнам къде да търся.

горе вдясно на страницата има едно поленце. написваш в него "Пентаксим", натискаш бутончето "Търсене" и ти дава всички теми, в които е писано за това.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: ваксина-пентаксим
« Отговор #3 -: Февруари 26, 2007, 09:46:41 am »
Моят син понесе много добре ваксината, без абсолютно никакви странични реакции. Слагахме я на 2,3 и 4 месеца.
Re: ваксина-пентаксим
« Отговор #4 -: Февруари 26, 2007, 11:50:40 am »
благодаря,Гъбка.да питам и още нещо за съхранението-аптекарката казала-да седи в хладилника и всеки ден да се изважда за 1 час 8O,звучи ми странно.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ваксина-пентаксим
« Отговор #5 -: Февруари 26, 2007, 13:56:32 pm »
на листовката си пише как се съхранява - при температура от 2 до 6 градуса. което значи - в хладилника, при това не на вратата, където е най-топло.
изваждай я всеки ден за по 1 час и накрая ще имаш неработеща ваксина.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: ваксина-пентаксим
« Отговор #6 -: Февруари 26, 2007, 17:02:20 pm »
Тъкмо се канех да потърся и аз нещо за тази ваксина, щото и двете ни педита казаха да си я купим.
Вие от къде си я купихте?
Частното педи каза, да се обадя в Търговска лига и да си я поръчам. Обаче аз още не съм свършила таз работа. :balk_159:

*
Re: ваксина-пентаксим
« Отговор #7 -: Февруари 26, 2007, 17:20:41 pm »
Оги, има я и в аптечната мрежа, но е голям зор с намирането, все няма, така че ако намериш направо си вземи и трите дози и ги дръж в хладилника.
*
Re: ваксина-пентаксим
« Отговор #8 -: Февруари 26, 2007, 23:37:28 pm »
Морковче не я вади в никакъв случай.Няма такова нещо вади и слагай обратно.Успех  при ваксинирането :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: ваксина-пентаксим
« Отговор #9 -: Февруари 26, 2007, 23:39:10 pm »
мерси за отговорите,но аз все пак ще се разходя утре до онази аптека,за да проуча въпроса :lol:.да не ме правят на шантава :x.
абе то било цяло аптечно управление и оттам са дали тези инструкции.
« Последна редакция: Февруари 26, 2007, 23:46:00 pm от morkovche »
*
Re: ваксина-пентаксим
« Отговор #10 -: Февруари 27, 2007, 00:11:04 am »
аптечно управление с отиде с комунизма.вероятно някой склад ще е бил?? хайде кажи утре като отидеш.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ваксина-пентаксим
« Отговор #11 -: Февруари 27, 2007, 00:25:09 am »
пазя си листовката на Пентаксим.

пише да се съхранява при температура между 2 и 8 градуса, в хладилник, да не се замразява.

нищо не пише за изваждане по 1 час навън. и на мен ще ми е интересно да науча откъде го е измислила това нещо аптекарката.

Ния, няма ли някакви санкции за такива случаи? ако се дават такива погрешни съвети, може да има сериозни последици.

в тая връзка, на мен миналия месец ми продадоха капки за нос за кърмаче с изтекъл срок на годност и на другия ден спокойно ми обясниха, че затова били с намалена цена, видиш ли... аз си мислех, че е забранено да се продават лекарства извън годност? не е ли така?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: ваксина-пентаксим
« Отговор #12 -: Февруари 27, 2007, 00:36:14 am »
за санкции едва ли, защото зад повечето аптеки стоят хора които си плащат редовно по всякакви инстанции.те малките аптеки почти са пред фалит,остават големите вериги с особени собственици,които хабер си нямат от фармация.
според закона, нямаме право да продаваме с изтекъл срок, НО има аптеки които намаляват цената на дадени продукти и при закупуването им трябва да уведомят клиента.Може би разчитат на това, че вносните лекарства могат да се използват до 6м след изтичането на срока им.По неписано правило разбирасе.Аз категорично не бих рискувала.В аптеката,където работех преди правехме такива намаления само на скъпа козметика.Съответно и клиентите знаеха какво купуват на половин цена.Но на лекарства - не.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: ваксина-пентаксим
« Отговор #13 -: Февруари 27, 2007, 06:46:51 am »
В истинските аптеки като останат два месеца до изтичане на срока на годност, намаляват цената на лекарството. А на мен веднъж ми "продадоха" тест за бременност, чийто срок изтичаше на следващия или по-следващия ден, но понеже го бяха свалили от наличност, ми го дадоха без пари.

Джами, смени аптеката.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: ваксина-пентаксим
« Отговор #14 -: Февруари 27, 2007, 12:43:30 pm »
Стефи, Пентаксим вече има навсякъде, дойде новия внос, няма нужда от презапасяване :D
Като купих последната доза миналата седмица, имаше още 20 бройки в аптеката :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: ваксина-пентаксим
« Отговор #15 -: Февруари 27, 2007, 12:47:25 pm »
Е браво, крайно време беше :D