0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #260 -: Април 26, 2011, 11:39:08 am »
tranka,без да се стресираш опитай се да намериш по-ранен час. Аз досега бях винаги с ТСХ под 1, да не казвам, че в началото на бременността бях с 0,14 и въпреки това всеки месец пускам контрола. Последното изследване ми е 1,2 и д-ра каза че не е много добре, но заради срока на бременността ми няма да пия хапчета, поне до следващата контрола, но ако съм в по-ранене етап-задължително. Не зная откъде си , но тук в София сме доста облагодетелствани по отношение на часовете-от днес за утре без никакъв проблем( е то си зависи при кой лекар, но досега никога не ме е върнал). Вземи мерки и не чакай. С Напредване на срока ТСХ се качвало, е аз съм живия пример за това.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #261 -: Април 26, 2011, 11:47:47 am »
Ехее, не мога да ви изчета! :D Надявам се да сте изкарали хубави празници!  :balk_45:

Благодаря за милото посрещане. :D

Надин, не знам дали още четеш, но стискаме няколко чифта лапи да е всичко ОК при вас!

За ТСХ-то, ще взема да си пусна и аз едно. Не знаех, че се пуска всеки месец.


 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #262 -: Април 26, 2011, 12:09:34 pm »
За ТСХ-то, ще взема да си пусна и аз едно. Не знаех, че се пуска всеки месец.


При мен лекаря каза да го пускам всеки месец, не зная дали е такава практиката по принцип.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #263 -: Април 26, 2011, 13:58:53 pm »
.... Последното изследване ми е 1,2 и д-ра каза че не е много добре, но заради срока на бременността ми няма да пия хапчета..... С Напредване на срока ТСХ се качвало, е аз съм живия пример за това.
Нали  д-р Начев посещаваш?
Какво е имал впредвид, че  не е много добре с-ста  и заради срока на бременността няма да пиеш хапчета  -  тироксина не  е противопоказен .Имал е впредвид ,че е висока ли ?  В тези седмици аз бях на долна граница и д-ра каза,че е идеална.


 
....С Напредване на срока ТСХ се качвало, е аз съм живия пример за това.
При мен обратно - започна да пада ТСХ,е и дозата ми бе увеличена .
Но не е ли логиката  в началото на бременността да скочи ТСХ  / доколкото знам при повечето момичета е така  /, когато ембриона няма собств.жлеза  и с напредване на бременността да пада ?

Zai, при бременни , при които не е имало проблеми не знам да е нужно всеки месец изследване . При положителния тест според мен е задължително и след това, ако не  е  била проблемна с-ста  , не знам кога пак .
Иначе при пациенти с проблем  -контрол на 30-40 дни  за корекция на дозата .

При бременност се следят ТСХ и ФТ4  едновременно.
« Последна редакция: Април 26, 2011, 14:02:43 pm от nimika »


*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #264 -: Април 26, 2011, 14:35:24 pm »
Да, при Начев съм. Точно това каза, че 1,2 е малко високо, но т.к. досега не съм била на медикаменти( никога не съм имала проблеми с щитовидната жлеза), каза че засега няма да имам лечение, а и че е по-лошо високото ТСХ в ранните етапи от бременността, а не че тироксина е противопоказен, предполагам че изчаква да види нататък как ще е стойността, защото аз започнах от ТСХ доста под нормата. Следваща контрола след 30 до 45 дни и тогава щял да реши. Пускам го всеки месец и миналия беше 0,8, но сега скочи още.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #265 -: Април 26, 2011, 15:02:36 pm »
elis , правилно съм  разбрала значи  :wink:

Ами ти си дала отговор  и за тези които не са терапия - ТСХ  значи е хубаво да се следи през цялата бременност  ,независимо дали някога е имало или не проблем  !

Само да  допълня ,че  ако се приема еутирокс - интервала  за прием на  магнезиеви препарти е 4-5 часа, а на желязосъдържащи  6-7 часа след тироксина !


*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #266 -: Април 26, 2011, 15:39:51 pm »
Като заговорихте ТСХ, аз никога не съм го изследвала. Сега като съм в 22г.с. трябва ли да започна да го следя? И въобще за тези седмици какви изследвания се препоръчват?
Lolly стиснати палчета и от мен, дано ни се похвалиш скоро.
Туци, то при теб не останало време вече  :) Леко раждане на теб и на останалите


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #267 -: Април 26, 2011, 16:12:15 pm »
Като ви чета сега явно аз съм забравила вече дали в началото или на по късен етап не беше фатално,ако се покачи малко ТСХ-то.А може и да не съм го разбрала др.Начев защото като му се обадих в четвъртия месец,че ТСХ-то ми е над две беше се покачило и ме направи на пет стотинки,че не съм му се обадила по рано и взе да ми обяснява ама аз се бях шашнала и той както "бавно"говори и ми е останало в ума грешна информация.Но ясно помня,че при момчета и многоплодна бременност ТСХ-то се влияе повече.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #268 -: Април 26, 2011, 16:25:29 pm »
Мерси момичета. :P
Аз не съм в Бг, иначе още при първите изследвания да бях отишла на ендокринолог, но в чужбина е малко по сложничко, няма го този директен достъп до специалисти както в Бг ( поне в Испания е така). И хем аз си направих допълнителна здравна застраховка, за да мога да си искам консултации, без да ми трябват направления, но пак се бавят понякога. Часа ми е за 6 май, ще трябва да потрая до тогава. :(
« Последна редакция: Април 26, 2011, 16:27:10 pm от tranka »
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #269 -: Април 26, 2011, 17:23:41 pm »
Мерси момичета. :P
Аз не съм в Бг, иначе още при първите изследвания да бях отишла на ендокринолог, но в чужбина е малко по сложничко, няма го този директен достъп до специалисти както в Бг ( поне в Испания е така). И хем аз си направих допълнителна здравна застраховка, за да мога да си искам консултации, без да ми трябват направления, но пак се бавят понякога. Часа ми е за 6 май, ще трябва да потрая до тогава. :(

Не можеш ли да посетиш на частен прием?

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #270 -: Април 26, 2011, 17:54:45 pm »
tranka, и аз като deep бих казала да отидеш на платен преглед. Лекарството, което най-вероятно ще ти предпишат, е генерично и евтино, така че просто прежали парите за консултацията. Като искаш час, настоявай и обясни, че си бременна. Или директно отиди до кабинета и изчакай пролука да те вмъкнат.

И като си говорим за приемливите граници на ТСХ при бременност, американските ендокринолози приемат 2 до 3 за нормално ниво. Аз съм около две и нещо и продължавам с непроменена дневна доза от 75 микрограма.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #271 -: Април 26, 2011, 17:59:58 pm »
Не става момичета, аз на 6 май съм на платен прием, то на неплатен хич не мога да отида без направление от личния лекар, а той не дава. :x Трябваше още преди 2 седмици като видях че е високо това ТСХ да си запиша час,но се надявах че ще падне.  Няма начин, ще изчакам 10 дни.
 
Цигу как си? Отминаха ли неразположенията вече? :D

deep :bighug:
« Последна редакция: Април 26, 2011, 18:04:10 pm от tranka »
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #272 -: Април 26, 2011, 18:45:47 pm »
оффф аз пак с моите болежки и оплаквания, ама какво да правя като все нещо не ми е наред.
Сега последната гадория която ми се появи е много силна пареща болка точно под ребрата.  :( По принцип всичко започна с онова изтръпване на кожата дето си говорихме по-рано и малко по малко се обърна на болка, първо пареща от време на време леко вдясно от слънчевия сплит, сега е вече постоянна, понякога по-слаба, понякога доста силна по цялата линия под ребрата,  а нощите са ми кошмарни! Няма удобна поза в която да не ме боли. Бях питала ЖК-то преди седмица когато ме болеше само от време навреме - каза ми че бебка ми подпирала диафрагмата и нищо не може да се направи, даже по-лошо щяло да става, като родя съм щяла да се оправя. Е да ама от 2-3 дена, кошмара е постоянен вчера и онзиден направо не мога да си намеря място. Днес ходих при моя си лекар - обясних му какво къде ме тормози, а той каза че не са му известни такива симптоми свързани с бременността  8O, ако мога да си го търпя, а като не мога да се обадя да видим какво ще правим. Направо ме разби - ами аз имам повече от 2 месеца, не ми стига акъла как се търпи това. Какво може да е, някой имал ли е подобни оплаквания в този период. Записах си час за гастроентеролог - ама си мисля, ами ако излезе нещо от там какво? Как ще го лекувам като мога да пия само но-шпа, бусколизин и парацетамол.
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #273 -: Април 26, 2011, 18:52:23 pm »
Мерси момичета. :P
Аз не съм в Бг, иначе още при първите изследвания да бях отишла на ендокринолог, но в чужбина е малко по сложничко, няма го този директен достъп до специалисти както в Бг ( поне в Испания е така). И хем аз си направих допълнителна здравна застраховка, за да мога да си искам консултации, без да ми трябват направления, но пак се бавят понякога. Часа ми е за 6 май, ще трябва да потрая до тогава. :(

Не можеш ли да посетиш на частен прием?

tranka има право..Дори и да отиде на частно няма да и изследват ей така хормони.. И аз съм в Испания и ми е до болка позната процедурата.Търпение !!!
Да си кажа и моята стойност на ТСХ беше 1.75.. нормално според докитата.Преди да забременея пиех еутирокс 25 мг.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #274 -: Април 26, 2011, 18:56:19 pm »
Nadine утре и твоят ред дойде много късмет и стиснати  :crossfingers:,неповторима среща и бързо възстановяване :P после ще разказваш.Успех.А и момичета имате ли представа колко струват инжекциите който се слагаха за по бързо развиване на дробчетата на бебетата
« Последна редакция: Април 26, 2011, 19:43:23 pm от бина »
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #275 -: Април 26, 2011, 22:41:58 pm »
Nadine утре и твоят ред дойде много късмет и стиснати  :crossfingers:,неповторима среща и бързо възстановяване :P после ще разказваш.Успех.А и момичета имате ли представа колко струват инжекциите който се слагаха за по бързо развиване на дробчетата на бебетата

Бина,стотинки струват  :wink:, на мен 4 инжекции излязоха 3-4лв заедно със спринцовките и игли  :wink:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #276 -: Април 27, 2011, 00:30:59 am »
оффф аз пак с моите болежки и оплаквания, ама какво да правя като все нещо не ми е наред.
Сега последната гадория която ми се появи е много силна пареща болка точно под ребрата.  :( По принцип всичко започна с онова изтръпване на кожата дето си говорихме по-рано и малко по малко се обърна на болка, първо пареща от време на време леко вдясно от слънчевия сплит, сега е вече постоянна, понякога по-слаба, понякога доста силна по цялата линия под ребрата,  а нощите са ми кошмарни! Няма удобна поза в която да не ме боли. Бях питала ЖК-то преди седмица когато ме болеше само от време навреме - каза ми че бебка ми подпирала диафрагмата и нищо не може да се направи, даже по-лошо щяло да става, като родя съм щяла да се оправя. Е да ама от 2-3 дена, кошмара е постоянен вчера и онзиден направо не мога да си намеря място. Днес ходих при моя си лекар - обясних му какво къде ме тормози, а той каза че не са му известни такива симптоми свързани с бременността  8O, ако мога да си го търпя, а като не мога да се обадя да видим какво ще правим. Направо ме разби - ами аз имам повече от 2 месеца, не ми стига акъла как се търпи това. Какво може да е, някой имал ли е подобни оплаквания в този период. Записах си час за гастроентеролог - ама си мисля, ами ако излезе нещо от там какво? Как ще го лекувам като мога да пия само но-шпа, бусколизин и парацетамол.
Абе човек, невролог ти трябва, нали говорихме за това изтръпване. Парещото усещане също е неврологично. Ако може да ти дадат нещо докато се роди бебето ще е добре, ако не - честно казано не знам как се търпи това два месеца.


Б.


  
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #277 -: Април 27, 2011, 00:33:37 am »
на мен миналия месец ТСХ  ми беше 2.150 и д-р Начев каза че е много лош резултат. увеличи ми дозата и сега е 0.230 - което по неговите думи е отлично
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #278 -: Април 27, 2011, 00:47:44 am »
Момичета аз пьк никога не сьм си правила изследване за ТСХ,направо всех да се замислям,май само аз не сьм си пускала такова нещо.Аз днес цял ден стягам багаж и след няколко часа трьгваме за София,доктора ме праща да сьм там ако трьгна да раждам преждевременно,и аз нали си му вярвам и го слушам и ето ме на заминаваме с мьжо,не че много ми се ходи,но с близнаци предочитам да не рискувам,щом така е преценил.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #279 -: Април 27, 2011, 01:04:17 am »
fifonqk , не само ти не си пускала такива изследвания, споко и аз не съм ;) Преди да забременея съм пускала де и като бяха ОК, Док е преценил, че няма защо да пускам и като бременна предполагам.

dessi-kk , права е Боби, иди на невролог и си кажи оплакванията. Подобни специфични несгоди се коментират с тесен специалист в съответната област, не е работа на АГ, или супер профи репродуктивен специалист да знае това от какво се получава при теб и да ти окаже адекватна помощ, те не са лекари "по всичкология" все пак. Всеки медик, независимо в коя област точно е специалист, знае какво лечение е приложимо при бременна и кърмеща жена и какво не е. В този смисъл, не се тревожи, че неврологът би ти предписал медикаменти, застрашаващи бебето, а ако пак се опасяваш - консултирай препоръките на невролога със следещия бременността ти лекар.
Когато аз имах яки проблеми със стомаха като бременна, ходих при гастроентеролог и именно това ме изкара "от тинята" дето един месец - хем гладна, хем подрискана, хем с контракции и никакво подобрение. Е, предписаха ми лечение, съобразено с бременния ми организъм и за седмица се оправих. :) Яд ме е само, че не отидох по-рано, ами мъчих и себе си и бебето, ама...акъл-море глава-шамандура моята работа  :lol: Не повтаряй тази грешка и дано скоро си по-добре!  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!