0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #460 -: Юни 24, 2015, 23:08:12 pm »
Свате, така е трябва да се каляват децата. Аз щом я изкъпах в морето при температура около 20 градуса на морската вода...Е беше хладничка вода, но детето си пищеше от удоволствие.

А аз да изпълня на Jbrul заръката да се оплача.
Преди 5 дни посред бял ден в Равда разбиха колата на мъжът ми-лични документи, на колатсюа, телефон и голяма сума пари. Точно смятахме да купуваме с тези пари на детето легло, да плащаме на майсторите за мазането и да взимаме ламинат и теракот. Е сега ще се простим с това. А майчинството ще отиде за мазачите. Направо побеснях от неговата безотговорност да оставя всичко в колата. А в полицията и акт му написаха за откраднатите документи.
Това е, дойдоха джебчиите. Преди седмица моята кола се опитаха да отворят посреднощ за да вземат столчето на детето. Но имах късмет, бях тръгнала да водя майкс нс спешен кабинет и такс само с разбити ключалки се оказах. Крадат особенно по детските площадки я яке я играчка илу портмоне изчезва. И понеже е само пълно с руснаци за крадците си е рай.
Ами оплаках се.
Сега ще му мисля как ще направим рожденият ден. Мислех на къщата, но засега ще останем без ламинат само на замазка. Освен да метна един килим и хайде на купона ;)
Jbul добре се справих с писането, особенно че пиша през телефона.
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #461 -: Юни 24, 2015, 23:13:30 pm »
Уф, много неприятно, свате  :(
Лошо е да вземат и малкото, което имаш!
Важното е, че сте здрави. Другото не го мисли.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #462 -: Юни 25, 2015, 00:43:12 am »
Стоека, изпари ми се всякакво желание да мрънкам за нещо, като те прочетох. Искрено и нецензурирано ще кажа просто : много съжалявам  и "мамка им на такива"  :x Ще ти кажа и това дето си го повтарям от около 5 часа на себе си: "Абееее, ще се оправиш пак бе, всичко ще се намести, здраве да е". Не, че това покрива разходи и компенсира похабени нерви, ама поне е истина и вЕрно е най-важното. Ако сме болни и сакати - таковам ти парите и "безгрижието" - мерси. По-добре да имаме ядове, ама от друго естество все пак ;)

Рожден ден се прави така. Бебе, торта, щастливи роднини и приятели, които носят подаръци и ви се радват на щастието. Никой не идва и без това за яденето, пиенето, или плочките ти, дето няма да ги има, нито ако ги има -му дреме на някой за тях. И на теб да не ти дреме за такива неща - имаш Мария, имаш семейство, пък другото - все някога ще съберете пари и ще го купите. И ти го казвам като майка, която е изгубила семейството си, пък плочките и парите колко ми компенсират такава загуба - познай. Иначе имам баси жестоките плочки в коридора примерно, моА ти ги снимам.... Е, уверявам те, че предпочитам да ги нямам, ама да имам нормално семейство и да съм щастлива ;) Не го приемай това като оплакване мое, просто като "друга гледна точка" на сегашната ти ситуация. Иди го гушни мъжа ти, не е искал така да стане човека, това са поправими неща.

За да ви кажа и нещо весело и не особено дълбоко по темата, ще ви споделя една трагикомична история с моя близка. Свястно момиче, омъжи се рано (нямаше 20) голяма любов, 2 деца, цялата работа 5 години изкара със скандали, пиянстване негово и за жалост - побои когато той е пиян. Разведе се, завърши си образованието, хвана хубава работа за хубави пари, родителите й много помагаха с децата... Отстрани погледнато беше - хубава като картинка, успяла жена, две деца като слънца, хубава работа, хубави доходи.. Виждаме се случайно, седнахме на кафе, аз тогава с бившия си съпруг още на фаза гаджелък и нещо се тръшкам и мрънкам за някаква глупсот. Тя ме слуша, слуша и ми казва в един момент: "Оххх понякога ми се иска, просто да имам някой до себе си и да ме набие и хич не ми дреме къде си е хвърлил чорапите и с какво е омазал дивана, или че ми подарил баш рози, пък аз съм казала, че не ги харесвам". Естествено, че репликата й не беше буквална и не би се съгласила пак някой да я бие, сакън да го има. Беше просто елегантен опит да ми каже, че се тръшкам за незначителни неща. Тя го знаеше, защото й се бяха случили по-рано отколкото на повечето от нас (ако се случат изобщо). Тогава реших, че съм я разбрала добре. Всъщност - добре я разбирам едва сега. И на мен взе да ми се ще "да има кой просто да ме набие", не редовно, ама понякога поне   :lol: :lol: :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #463 -: Юни 25, 2015, 06:47:31 am »
Добро утро!
Зай?



Весел четвъртък!
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #464 -: Юни 25, 2015, 07:09:07 am »
Добро утро  :D
Злате, отплеснах се, иначе съм будна  :lol:

Един зелен чай за разкош.



Стоека, много съжалявам за кражбата! Ужасно е, а още по-лошото е, че полицията спи и нищо не прави :(
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #465 -: Юни 25, 2015, 07:39:43 am »
Добро утро  :D

мерси за кафето и чайчето  :P

нямам време даже да отворя да ви погледна  :)

Стоека, много неприятно   :?  Преди няколко години мъжа ми имаше подобна случка и също получи акт като създал предпоставка за кражбата

Хубав ден!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #466 -: Юни 25, 2015, 08:20:52 am »
Добро утро.
Злате, достойно заместване на Зайчето. Благодаря за хубавото кафе, особено за гарнитурата от бонбоните! :P
Аз ще сложа закуската вместо Пешето, че нещо я хванала липсата ..


Стоека, много съжалявам за кражбата! Знам колко е неприятно. Миналата година така на баща му откраднаха целият аванс от колата, а хем не сме в курортен град. :?

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #467 -: Юни 25, 2015, 09:28:25 am »
Чудничка закуска, Теди! Мислено се пренасям там  :D

Марси, какъв ти е фотоапарата?

Смайли, сега те прочетох. Леле, голям купон  :lol:

Жбрулка, до утре ли искаш 50 страници? Не може ли до другия петък  :?
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #468 -: Юни 25, 2015, 09:45:58 am »
Добро утро и от мен!
Супер кафенце и закуска.
Стоека, съчувствам ти за кражбата, на мен още не ми е минало от миналогодишната домашна кражба, докато бях завела мама на море. И брат ми почти всяка вечер е бил у нас. Имаше около 2 дни без надзор и те ти случка! Добре че полицаите се държаха прилично.
Ние спахме малко повече, по-скоро се излежавахме, щото малкият таласъм само се върти и ме ръчка.  :D И сега чакам да напече слънцето и хващаме улиците.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #469 -: Юни 25, 2015, 09:56:26 am »
Добро утро  :P
Взимам си от всичко - обичам и кафе и чай, а на закуската направо се нахвърлям.

Днес от автомивката казали на мъжа ми, че ни били чакали до 22.30 ч., което е пълен абсурд, защото ние бяхме там в 21.30 ч. Явно са си тръгнали по-рано, защото са нямали други клиенти. Официално работно време така и не видяхме залепено някъде.
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #470 -: Юни 25, 2015, 10:26:48 am »
Добро утро и от мен!

Разкошно кафе и чай  :) ,  закуската също, но ще я пропусна.

Аз няма да мрънкам-само още един ден и отивам в любимата Гърция, дано там ме посрещне слънчево време  :)

Иначе и ние сме със счупено стъкло на колата...





Бореща се за една мечта.
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #471 -: Юни 25, 2015, 11:25:58 am »
Аз няма да мрънкам-само още един ден и отивам в любимата Гърция, дано там ме посрещне слънчево време  :)

Иначе и ние сме със счупено стъкло на колата...

Завиждам ти за Гърцията. Да си изкарате много хубаво! Къде точно отивате?
Попитай Посейдон какво ще е времето - много е добър в предсказанията  :lol:

http://poseidon.hcmr.gr/weather_forecast.php?area_id=gr

Стъклото е много неприятен момент. Дано няма други липси. При нас чупиха веднъж, крадоха. Чупиха втори път и нямаше какво да вземат (бяхме си научили горчивия урок...).
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #472 -: Юни 25, 2015, 11:34:06 am »
Жбрулка, до утре ли искаш 50 страници? Не може ли до другия петък  :?
Зайче, хубаво е, че се опитваш да спомогнеш за изписването на темата.
Ама давайте и другите, де. :P
И къде мога да се порадвам на твоите снимки?

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #473 -: Юни 25, 2015, 11:46:17 am »
Теди, душицо , с тази разкошна закуска, как да не се изкуши човек. После в 9 месец няма да вървя, ами ще се търкалям. Взимам си чинията с кивито и бягам, преди да съм омела масата, като Тазманийския дявол  :D. Златето и тя тука с разни бонбони ни изкушава. Взимам си кафенце  :lol: и един бонбон ( за бебето ) :oops:
Като гледам повечето май са отпускари и затова не пишат. Капитанът и той нещо се губи тия дни.
Айде и аз да почерпя едно айс кафе ;)


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #474 -: Юни 25, 2015, 11:52:11 am »
Синеочке, хапвай смело. Сега имаш най-хубавото оправдание. После самото то ще ти стопи килограмите. :P
Айс-кафето е страхотно. Имай милост и за не-бременните, моля! :lol:

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #475 -: Юни 25, 2015, 12:13:58 pm »
И къде мога да се порадвам на твоите снимки?

Във фейса  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #476 -: Юни 25, 2015, 12:23:06 pm »
Ех, тоя фейс! Ще ме принудите и аз да си направя някакъв измислен профил, само за да ви шпионирам снимките. :P

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #477 -: Юни 25, 2015, 12:26:42 pm »
Е, измислен  :D
Всички сме малко или много различни във ФБ и в реалността.
Време ти е за тази социална мрежа.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #478 -: Юни 25, 2015, 12:30:17 pm »
Теди, синчето няма ли да ползваш неговия. Братовчедка ми така прави, ползва на племенника. Иначе и тя като теб е твърдо против фб.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #479 -: Юни 25, 2015, 12:44:36 pm »
Зайче, ми аре пък като си рекла 50 другия петък - другия да е  :lol: Все някога ще се научите как се спами надявам се - трябва и скорост на "производството" все пак. Бе глупости пиша, не ме отразявай, не съм много наред с главния тези дни. Имам предвид повече от обичайното  :lol:

П.П. Нова задача, като не можете тази за 50-то страници да изпълните до утре - който още няма ФБ да си направи незабавно. Стига с това - скрито покрито, никове, форуми - ми така бъгвате шпионските усилия на много хора бе! Бива ли такива безобразия а?!  :lol: Аз отде да знам какво сте яли одеве, или че сте си счупили нокът преди малко, или че "уффф тъпо ми е", със снимки приложени естествено - (иначе не се брои за случило се изобщо)  :lol:  ако нямате ФБ? Питате ли ме как спя без това безценно инфо...  :( :( :( И ми разправяте ся тук - кой в Гърция, кой в Турция, кой на Марс бил...лъжли  :lol: Ако не се тагнете от въпросните места + снимки оттам разбира се - може да се приеме, че не сте там и точка. Така "работи системата" вече - няма не искам.  :lol:

Хубав ден на всички!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!