0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #240 -: Юни 09, 2015, 07:56:10 am »
Добро утро  :D

леле, колко сте изписали, много емоции сте събрали  :P


Мерси за кафето, спи ми се, но пусто трябва да ставам рано напоследък

хубав ден!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #241 -: Юни 09, 2015, 08:05:19 am »
Добро уро!
Зайко, взимам си вай-голямата чаша, че много ми се спи тия дни.
Сервирам ви закуска с полъх на море, че нали го обещават горещо в края на седмицата.



Лек ден!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #242 -: Юни 09, 2015, 08:44:01 am »
...
Добро утро.
Зайче, щях да пиша за тези петици в часът ти на публикуване, но покрай многото емоции и пропуснах.
Това са т.н. ангелски числа - повторение на цифри или комбинация от цифри.

555 - "Закопчайте коланите", тъй като голямата промяна в живота е пред вас. Тази промяна не би трябвало да бъде определяна като "позитивна" или "негативна", тъй като всички промени са просто естествена част от потока на живота. Възможно е тази промяна да е отговор на вашите молитви, затова продължете да виждате и чувствате себе си в мир. :D

Понеже аз вярвам в такива неща и все търся знаци във всичко, затова ви го споделям.

Рачо, дискриминация, а? И мен все ме карат да си правя профил във ФБ, ама няма да е. Добре, че детето(което вече е малък мъж) има такъв и ще го помоля най-учтиво през неговия профил да видя снимките на Марси. :P

Хубав ден, макар и мрачен! Слънцето да е в душите ви.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #243 -: Юни 09, 2015, 08:56:28 am »
555 - "Закопчайте коланите", тъй като голямата промяна в живота е пред вас. Тази промяна не би трябвало да бъде определяна като "позитивна" или "негативна", тъй като всички промени са просто естествена част от потока на живота. Възможно е тази промяна да е отговор на вашите молитви, затова продължете да виждате и чувствате себе си в мир. :D

Тединка  :bighug:
Лично за мен ДРЗ се оказа неочаквано полезно - видях се с д-р Попов и разчитам на известна промяна.

Рачо, време ми е да си купя по-истински фотоапарат. ММ захранва тези ми мисли  :lol:
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #244 -: Юни 09, 2015, 09:30:21 am »
Добро утро  :P

Зайче, Пеше, благодаря ви за кафенцето, закуската и красивата гледка.
Зайче, стискам палци да ти се отвори парашута за един хубав фотоапарат и тази символика с тези петици да е само на хубаво  :P

Желая ви прекрасен ден!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #245 -: Юни 09, 2015, 09:33:53 am »
Лично за мен ДРЗ се оказа неочаквано полезно - видях се с д-р Попов и разчитам на известна промяна.
Зайче, дано промяната е позитивна и да те очаква нещо хубаво и голямо!
 :bighug:



Радвам се, че ви намерих.
Научавам толкова много неща от вас. Благодаря, че ви има!
« Последна редакция: Юни 09, 2015, 09:48:51 am от Tеди »

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #246 -: Юни 09, 2015, 09:50:04 am »
Добро утро! Аз и трите кафета ще подкарам, че тази сутрин още не мога да отлепя :)

Нещо не мога да спя. Сънувам огледално-рефлексни фотоапарати  :lol:

От онези с еднометровите обективи ли? :) Пожелавам скоро да се сдобиеш чуден фотоапарат. Голяма краста е това - първо тяло, после обективи, после ... си закачаш един преносим банкомат  :lol: ,  но пък кефът е голям. :)

Хубав ден на всички. :)
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #247 -: Юни 09, 2015, 10:36:32 am »
Здравейте и от мен!

Взимам си от кафето, защото много ми се спи. Сутринта пак бях на изпит, ако съм го взела, остава още един и декември защита.





Бореща се за една мечта.
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #248 -: Юни 09, 2015, 10:43:28 am »
От онези с еднометровите обективи ли? :) Пожелавам скоро да се сдобиеш чуден фотоапарат. Голяма краста е това - първо тяло, после обективи, после ... си закачаш един преносим банкомат  :lol: ,  но пък кефът е голям. :)

Благодаря! Същите, да  :?
Краста е :(

Фрея, сигурно си взела изпита. Успех нататък  :hug2:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #249 -: Юни 09, 2015, 11:43:01 am »
Зайо, и аз отдавна се замислям за огледално-рефлексен фотоапарат. Пробвах не помня кой EOS и един Никон от по-лаишките модели. Мой колега преподъчва Канон, по-малко трябвало след това да се обработват снимките. Мини препоръча Никон. По-добре ми седи в ръката. Освен това, единият от големите ми синове има същата марка и ще можем да си разменяме обективи (евентуално). Последно мини ми препоръча D3300.

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #250 -: Юни 09, 2015, 14:02:36 pm »
Блу, мерси за мнението!
Аз мъдрувам за D7100, но може би ще е малко тежък за мен. Иначе си бях харесала D5200, но като че ли качеството на снимките идва повече от обектива. Днес се консултирах и с един приятел и като му показах един, втори, трети обектив, само казваше "тъмен", т.е. не става. А светлите са много скъпи...
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #251 -: Юни 09, 2015, 14:22:36 pm »
Зайче, Блу, и аз благодаря за мненията за огледално-рефлексен фотоапарат. Искам да сменя моя с по-добър, но не съм правила още никакво проучване, ще съм благодарна на всяко споделено мнение за различни марки и модели (разбира се, важна е и цената), пък ако слагате и линкове най-добре  :lol:

Зай, това за тъмния обектив за първи път го чувам, такива мнения от хора с опит са най-ценни. Благодаря, че сподели  :)

п.п. може ли линк на някой от "тъмните" да се ориентирам
и съответно с какви показатели са добрите
« Последна редакция: Юни 09, 2015, 14:25:03 pm от marsi »

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #252 -: Юни 09, 2015, 14:36:21 pm »
Преди 4 г. купих Canon EOS 450, от ниските класове DSLR, който вървеше с китов обектив. В последствие закупихме още един. Ентусиазмът ни беше наистина голям. Установих за себе си, че преди да се "скача" на качествено различни и по-добри апарати потребителят трябва да е наясно с възможностите им и как да ги използва, иначе е излишно хвърляне на много пари. Та в този смисъл планирам в близкото бъдеще един фотографски курс, защото само с книжки и четене в нета, поне при мен не се получава съществен резултат.
Успех момичета! :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #253 -: Юни 09, 2015, 14:55:36 pm »
Аз съм писала тук за моя апарат, и снимки сте виждали.
Значи, много е добър и прави страхотни снимки на професионално ниво, но при добра светлина (искам да кажа добра осветеност от слънцето). При облачно време, при изкуствено осветление снимките са много зле и вече направо му се дразня :) (стои мътно, променя цветовете, телефонът ми прави по-добри снимки), та затова съм се замислила.
« Последна редакция: Юни 09, 2015, 14:57:26 pm от marsi »

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #254 -: Юни 09, 2015, 15:12:31 pm »
Марси, числата след милиметрите са светлосилата. Например 18-55 са мм, след това идва 3,6-5,6, което е светлосилата. Второто число се отнася зо дългия срай на обектива. Ако е само 2,5 например значи че е еднакво светъл по цялата дължина (ако е варио, разбира се - т.е. ако вариат милиметрите).
И колкото.е по-малко числото за светлосила, нолкова по-малко светлина изисква машинката най-общо казано. Китовите обикновено са тъмни.
Другото важно е стабилизацията на обектива VR при никоните и IS май беше при каноните.
При мен лошото е, че. ме влече дългия обектив, а един качествен дълъг е мнооого пари...
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #255 -: Юни 09, 2015, 15:43:00 pm »
Не съм влизала от векове,а ви сварвам на любимата ми тема-фотографската.И аз планирам покупка на по-добър апарат и ви чета с интерес.За съжаление времето ми е не стига да се образовам достатъчно и фотографията си остава неосъществената ми любов.Но...някога,на старини може би ...
Рачо,Теди,и аз все упорствам за Фейсбук,но скоро май ще се предам,но пък за нещо смислено.С няколко семейства мислим да правим родителски кооператив,като алтернатива на детските ясли и бавачките в къщи,че наближава момента да тръгвам на работа и някой трябва да се грижи за близнаците.Та другите си общуват във Фб в група,а на на мен все по телефона трябва да ми се предават нещата и някък не е удобно.Та въпрос на време е да се прежаля.Само да напреднем с организацията.
Пожелавам хубави летни емоции на всички,че не знам кога пак ще се отбия за кафенце.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #256 -: Юни 09, 2015, 15:56:46 pm »
Зайче, мерси за кафето!
И мен ме вълнуват фотоапаратите, периодично се образовам и пак ги зарязвам де  :lol: май и аз на старини ще се видя с време за снимки.
Марси, дали няма някаква настройка твоят фотоапарат за да прави хубави снимки и без слънце?

Изобщо не мога да разбера някой защо така са се запънали с ФБ профилите и не искат да си правят?! Може ли някой да ми обясни? Там споделяте само Ако и Каквото пожелаете, както и тук примерно.
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #257 -: Юни 09, 2015, 16:22:05 pm »
И аз като Dodich смятам, че си трябва курс по фотография. Бях се засилила преди време да ходя при Бони Бонев, но така и не си реализирах мечтата. То с курса и фотоапарата е малко като с яйцето и кокошката. На курса е добре да имаш вече фотоапарат (те не ти дават техен обичайно), но пък там може да ти кажат, че си си взел много неподходящ  :lol:

Изобщо не мога да разбера някой защо така са се запънали с ФБ профилите и не искат да си правят?! Може ли някой да ми обясни? Там споделяте само Ако и Каквото пожелаете, както и тук примерно.
А така, м-и, кажи им  :lol:
На моя мъж доскоро ФБ профила нямаше дори снимка. Беше забранил да му пишат на стената и нищо не публикуваше и така няколко години.
Тук преди една седмица го видях, че е сложил снимка на тримата  :lol: 
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #258 -: Юни 09, 2015, 21:22:54 pm »
И аз не мога да обясня много добре що се дърпам от ФБ. :)Сигурно подсъзнателно се пазя от нещо.Загуба на време?Претрупване с информация?Знам,че сами решаваме кое и колко,но...нали човек някак се увлича.Все едно.Като навляза в дебрите му лека-полека ще разбера.
Чесстит ден на приятелството!Пийте по едно за стари и верни приятели.И за нови и виртуални,даже и за тези от Фейса. :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #259 -: Юни 09, 2015, 21:44:43 pm »
Марси, а една допълнителна светкавица не би ли ти решила проблема (поне частично)?