0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Моля,коментиряйте графиката ми-графиката на juliana83
« Отговор #160 -: Август 22, 2012, 12:49:15 pm »
Момичета имам едно две въпросчета и знам, че вие ще ми отговорите. Най-накрая се престраших и записах час в клинка Щерев при д-р Андреева, казаха ми да си нося всички изследвания, та искам да попитам как обикновенно минава първият преглед,някакви мнения за д-р Андреева и трябва ли да си взема направление от джи-пито за всеки случай. Благодаря ви!
Re: Моля,коментиряйте графиката ми-графиката на juliana83
« Отговор #161 -: Август 22, 2012, 13:05:10 pm »
Juliana83 ето тук може и да намериш нещо полезно http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=24297.0
Ще те помоля ако е удобно след прегледа да ми пишеш на лични и да ми кажеш какви са ти впечатленията, защото и аз смятам да си запиша час ноември-декември месец в Щерев и се чудя при кой лекар да се запиша.Прочетох добри отзиви за д-р Андреева и д-р Савова и мисля при една от двете да се запиша и аз.Успех мила и дано още този месец се случи и вашето чудо! :goodluck: :bfp: :goodluck: :bighug:
Re: Моля,коментиряйте графиката ми-графиката на juliana83
« Отговор #162 -: Август 23, 2012, 09:56:52 am »
Здравей Джули,
радвам се, че си направила тази стъпка напред и аз смятам да я направя септември-октомври и ще са радвам да споделяш с нас преживявания и впечатления. Направление, доколкото знам, не ти трябва и задължително си носиш всички изследвания. Моята лекарка също ми препоръча д-р Андреева, а иначе съм чула много добри отзиви и за д-р Савова. Аз също ще се записвам при една от двете.
Джули, пиши как стоят нещата с плащанията - всеки път ли се плаща и каква сума и т.н., че при мен това ще е важно.
На 12-ти септември имам записан час (във Вега) за безплатен ехограф и спермограма и като излезнат резултатите ще ходя в Щерев.
Успех в начинанието ти  :bighug:
... пък може да се засечем някой път в болницата  :balk_602:
Re: Моля,коментиряйте графиката ми-графиката на juliana83
« Отговор #163 -: Август 27, 2012, 13:31:02 pm »
Както и да е ще споделя мнение след 20 Септември, исках да зная дали д-р Андреева е внимателна,защото има всякакви лекари, а аз ще ходя с половинката, а той е доста притеснителен и другото което ме интересуваше е финансите, просто да зная как е след първият преглед.
Не искам да чета чак толкова мнения, защото това все пак са лекари-не богове, а и разни хора, разни идеали. Всеки си има различно мнение.
Никой не може да каже каква е като специалист,защото ние не сме чак толкова образовани, ако е така просто нямаше да ги търсим.
Ще споделя мнение за отношението,обстановката,организацията, но по отношение на работата и няма да давам оценка,ако мога да оценя работата и няма да ходя при тези лекари,а ще се справя сама с проблема  :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Моля,коментиряйте графиката ми-графиката на juliana83
« Отговор #164 -: Август 27, 2012, 19:59:42 pm »
Аз също ходя в клиника "Щерев",вече 3 пъти съм била,но не при тази лекарка.Много съм доволна от отношението на всички,като се почне от регистратура та до лекарката ми.Много са внимателни,а аз съм обиколила доста лекари и клиники и смея да твърдя,че от тази съм най-доволна.Относно плащането,да,всеки път се плаща,като първия ехографски преглед е 50лв,всеки следващ 30 или 35лв,пише им в ценоразписа.Един път отидох по спешност с леко зацапване и въпреки,че чакалнята беше пълна веднага ме прие лекарката,при която си и ходя от тогава.Това е моето мнение за клиниката,мисля,че няма да сбъркате.Относно парите,да,не е лесно,но в поликлиниките рядко бихте намерили някой да ви обърне внимание,няма да коментирам апаратура и отношение въобще,така,че парите оправдават целта според мен.Успех мила!




Re: Моля,коментиряйте графиката ми-графиката на juliana83
« Отговор #165 -: Септември 21, 2012, 10:41:21 am »
Здравейте, мацки
моя преглед мина, вчера бях в Щерев при д-р Андреева. Очарована съм от клиниката, от организацията и персонала. Не чакахме дълго, може би около 15мин. което според мен е напълно нормално. Първоначално влязохме двамата, обяснихме нашата ситуация. Аз носех епикризата от операцията ми и хормоните, които съм правила два пъти тук във Враца. Тя ги прие между другото, каза, че колкото и да ме боцкат и да ги изследват явно с тях няма проблем и ги приема. Започна моя преглед, първо ми огледа гърдите и след това (сега може би ще прозвуча доста тъпо)постави нещо като член в мен (наистина не зная как се казва и честно до сега не са ме преглеждали по този начин). Резултатът беше, че единият яйчник (този на който е била по-голямата киста) е доста по малък, но функционира нормално, а другият е доста по-голям и произвежда голям брой фоликообразуващи клетки(изброи ги до 11), което се оказва, че също не е много добре. Каза, че иска да направим спермограма и аз и отговорих, че сме подготвени, но за нея също се записва час, а ние нямахме. Тя се обади по телефона в лабораторията и ги помоли да ни приемат без час и много благодаря, че се съгласиха. Каза ни да изчакаме да излязат резултатите (около 40мин.)и да се върнем да и ги покажем. Оказа се, че и тя е добра. Разбрахме се да си взема час за вторник(на 25.09) да правим ХУЗК (хистеросалпингосонография)от която доста се притеснявам и във Враца да си направя ПКК(пълна кръвна картина) и СУЕ(РУЕ)-Скорост на утаяване на еритроцитите и ако всичко е наред ще преминем към Вътрематочната инсеминация, но кога ще е ще ми каже след ХУЗК-то. Изписа ми и лекарства - Неофолик мета, Неоксид и Аспирин протект. След това отидох на касата да платя, беше нужно само да си кажа имената. Заплатих 50лв. Очаквах доста повече, и попитах каква е цената на ХУЗК (95лв.) и така...
Сега във вторник пак съм там и доста се притеснявам въпреки че д-р Андреева ми обясни, че тази процедура не боли, но въпреки всичко доста се притеснявам. Ако може някой да сподели. Благодаря! Поздрави на всички  :bighug:
*
Re: Моля,коментиряйте графиката ми-графиката на juliana83
« Отговор #166 -: Септември 21, 2012, 14:06:52 pm »
успех juliana83 :crossfingers:
Re: Моля,коментиряйте графиката ми-графиката на juliana83
« Отговор #167 -: Септември 21, 2012, 15:53:33 pm »
Много се радвам мила, че резултатите при вас за сега са ок и няма нищо притеснително.Надявам се много скоро да видиш двете чертички :) И аз звънях да си запиша час, но тъй като исках да си запиша час чак за края на октомври ми казаха да звънна другата седмица!Много успех ти желая и още този месец да видите  :bfp: тестче :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Моля,коментиряйте графиката ми-графиката на juliana83
« Отговор #168 -: Септември 21, 2012, 16:29:49 pm »
Много се радвам мила, че резултатите при вас за сега са ок и няма нищо притеснително.Надявам се много скоро да видиш двете чертички :) И аз звънях да си запиша час, но тъй като исках да си запиша час чак за края на октомври ми казаха да звънна другата седмица!Много успех ти желая и още този месец да видите  :bfp: тестче :bighug: :bighug: :bighug:
Явно доста хора искат час края на октомври,защото вчера докато чаках да вляза в кабинета (той е точно до регистратурата) чух момичето как обяснява на някой по телефона че графикът още не е готов, да звънне след седмица и половина. Но също разбрах, че вече са го започнали, :cheerleader: кабинетът беше на доста стратегическо място  :jump12:
Мерси за пожеланията, ще пиша как е минало ХУЗК-то!
Re: Моля,коментиряйте графиката ми-графиката на juliana83
« Отговор #169 -: Септември 22, 2012, 11:08:15 am »
Здравей Джулс,
не можеш да си представиш колко ми е полезна информацията, която даваш, защото на 25-ти и аз имам час при Щерев, но съм се записала при д-р Савова. Предполагам и аз ще тръгна по твоя път, ако всичко е наред. Моля те, ти си една крачка пред мен, затова се надявам да даваш информация за това, което ти се случва.
Много хубави новини и успехи!
 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: Моля,коментиряйте графиката ми-графиката на juliana83
« Отговор #170 -: Септември 23, 2012, 11:13:49 am »
Здравей Джулс,
не можеш да си представиш колко ми е полезна информацията, която даваш, защото на 25-ти и аз имам час при Щерев, но съм се записала при д-р Савова. Предполагам и аз ще тръгна по твоя път, ако всичко е наред. Моля те, ти си една крачка пред мен, затова се надявам да даваш информация за това, което ти се случва.
Много хубави новини и успехи!
 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
В колко ти е часът? Защото аз ще съм там в 9 часа, предполагам че ХУЗК-то не се прави в приемните кабинети, а някъде на друго място, защото доколкото знам след това трябва да се полежи 30/40 мин. и може би ще се разминем някъде по коридорите. Ще пиша след това какво се е случило и как се чувствам. Надявам се да не е болезнено, защото вярвайте ми много ме е страх!
Re: Моля,коментиряйте графиката ми-графиката на juliana83
« Отговор #171 -: Септември 23, 2012, 18:58:37 pm »
На мен часът ми е в 12,30 часа. Ако имах възможност щях да дойда по-рано, за да се видим, но ще излизам от работа в последния момент. Надявам се да се засечем някой друг път и да се запознаем. Силно се надявам да споделяш какво ти се случва и да знаеш, че винаги можеш да разчиташ, ако имаш нужда от нещо. На една позната скоро  правиха това изследване и коментара й беше: "Болката е все едно имаш болезнен мензис. Неприятно е, но е търпимо."
Надявам се при теб също да мине възможно най-безболезнено.
 :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Моля,коментиряйте графиката ми-графиката на juliana83
« Отговор #172 -: Септември 25, 2012, 13:57:48 pm »
Вече съм си в къщи. И моята хидротубация премина, за мен беше ужасно болезнена, не можах да издържа на цялото вещество и ми направи само половината (20кубика). Д-р Андреева беше изключително внимателна, постоянно ме питаше как съм, на няколко пъти се наложи да спре с впръскването, защото просто не издържах. Стана ми лошо по едно време и явно бях добила особен цвят на лицето и тя ме попита дали ще издържа още няколко секунди и приключихме. Наложи се да полежа малко под нейно наблюдение докато Акушерката отиде да ми донесе вода, даже ме попитаха да ми донесат ли някакво безалкохолно или кафе.
И тук мисля че е моментът да отбележа че заедно с впръскването тя правеше вагинална ехография и след като станах видях, че цялата процедура я има на серия от снимки (на хартиен носител). След това ми изписа някакъв антибиотик (полувинката ще го донесе след малко и ще дам повече инфо за него) и една инжекция МЕРОНИАЛ 150Е, която ми я направиха веднага и се разбрахме на 27 пак да съм там. Процедурата струваше 95лв., а Мерионал-а е 56лв. Тук също искам да подчертая доброто отношение на д-р Андреева,оказа се че няма час за тази дата и тя каза да съм там без час и тя ще ме приеме за да видим за подходящо фоликулче. Сега все още се чувствам зле, но болката вече я няма, само едно неприятно издуване и тежест. Надявам се от тук натам всичко да е наред и безболезнено!
Re: Моля,коментиряйте графиката ми-графиката на juliana83
« Отговор #173 -: Септември 27, 2012, 08:54:01 am »
важното е,че тръбите са проходими
сега като са ги по разрошили шанса за забременяване е много по-голям
късмет
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: Моля,коментиряйте графиката ми-графиката на juliana83
« Отговор #174 -: Октомври 02, 2012, 14:18:36 pm »
Здравей миличка,
как мина второто посещение при д-р Андреева? Аз утре в 8ч. съм там за проследяване на овулацията. При теб имаше ли такова?
Re: Моля,коментиряйте графиката ми-графиката на juliana83
« Отговор #175 -: Октомври 08, 2012, 10:23:32 am »
Извинявай, че се забавих, но имах проблем със сайта. И отговора вече ми е безсмислен, но все пак. Да, ходих,но понеже първият преглед беше доста след МЦ и изпуснах месеца.
Re: Моля,коментиряйте графиката ми-графиката на juliana83
« Отговор #176 -: Октомври 11, 2012, 18:12:49 pm »
Късмет сладуранке :bfp: :goodluck: :goodluck: :goodluck: :crossfingers: :bighug: :bighug: :bighug: :balk_21:
Re: Моля,коментиряйте графиката ми-графиката на juliana83
« Отговор #177 -: Октомври 13, 2012, 11:31:34 am »
Здравей Джулс,
искам да те питам на теб проследяваха ли ти овулацията, защото на мен досега това ми правеха и чак сега ще ходя на ПКК+СУЕ и на изследването на проходимост на тръбите?
Освен това на мен д-р Савова ми каза, че това изследване се прави в Тина Киркова, при теб къде беше?
ПКК+СУЕ изследванията на кой ден от МЦ ги прави, а хидротубацията?
Re: Моля,коментиряйте графиката ми-графиката на juliana83
« Отговор #178 -: Октомври 14, 2012, 10:50:29 am »
Здравей Джулс,
искам да те питам на теб проследяваха ли ти овулацията, защото на мен досега това ми правеха и чак сега ще ходя на ПКК+СУЕ и на изследването на проходимост на тръбите?
Освен това на мен д-р Савова ми каза, че това изследване се прави в Тина Киркова, при теб къде беше?
ПКК+СУЕ изследванията на кой ден от МЦ ги прави, а хидротубацията?
Както ти казах по-рано, аз за първи път отидох доста след МЦ, имаше доста фоликули и само един беше порасна повече. Два пъти ходих за проследяване, през два дни. Не беше пораснал достатъчно, но не беше дошла Ову-то. На следващия преглед правихме Хидротубацията и ми сложиха 1 инжекция за стимулация, няма точно определен ден за нея, по преценка на лекаря (поне аз така разбрах).
А що се отнася до ПКК и СУЕ то се прави сутрин преди хидрутубацията(аз ги правих предния ден,защото това не е нещо което може да се промени за ден,два или седмица), защото тя-хидротубацията все пак е някакъв вид манипулация. Д-р Андреева ми каза, че ПКК и СУЕ не е някакво супер сложно изследване, което може да се сбърка, освен това минава през здравната каса и ако искам мога да си взема направление от личния и да си го направя някъде където работят със здравната каса или в тяхната лаборатория, където преценя.
А от нея зная, че хидротубацията е хубаво да се направи преди Ову-то, защото освен изследване за проходимост, тя има и ефект на продухване на тръбите и по тази причина в много случай се получава бременност по естествен път.
Но при всеки човек е строго индивидуално, аз се пазя от съвети и гледам да слушам лекаря си, защото ако толкова много разбираме ние от тези неща няма да ходим по болници, а ще се лекуваме сами.
« Последна редакция: Октомври 14, 2012, 10:52:55 am от juliana83 »
Re: Моля,коментиряйте графиката ми-графиката на juliana83
« Отговор #179 -: Октомври 18, 2012, 09:45:53 am »
Здравейте, милички! Много съм притеснена, вече пет дни ми закъснява, правих тест и е отрицателен. Днес ще ходя на преглед в Щерев, за да видя какво се случва и ми е многооооооооооо гадно, защото всичко ми се получава по-най трудния начин. Този месец трябваше да правя ИНСЕ и сега май няма да се случи. Какво се прави в такива ситуации, когато имащ МЦ като часовник, не съм в критическата, няма бременност, но няма и МЦ (единственото логично обяснение за случващото се според мен е Мерионала)С хапчета ли се предизвиква МЦ? Ще може ли в такъв случай да се направи ИНСЕ? Има ли някой преминал и през това?