0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Косопад
« Отговор #20 -: Август 09, 2006, 13:09:04 pm »
elena_d, щом няма ефект я спирай ,мила! Аз съм на мнение, че всяко нещо има и лоша страна, така че по-добре не я ползвай въобще. Аз я ползвам точно за косопад и ми помага, но хората са различни...
*
Re: Косопад
« Отговор #21 -: Август 09, 2006, 15:54:42 pm »
Ходих в 4 аптеки. Не намери нищо от изброените шампоани. Таблетките се оказаха по 30-40 лв. и не си ги купих. Има Мерц дражета за 13-14 лв., но на тях не пише, че са против косопад и не посмях да ги взема. Купих си шампоан Фитовал и себорал форте, но шампоана съм ползвала само веднъж, а за маска не съм имала време, така че още не знам как ми действат. Препоръчаха ми и някакво лекарство за мазане, което се купувало от ветеринарните аптеки, но действало добре и на човешка коса. Колежките ми си правели маски с него и били много доволни.
Re: Косопад
« Отговор #22 -: Август 09, 2006, 16:11:24 pm »
УЛТРА,казваш хининова вода,ама ,нали при бременност не бива хинин???
Кажете,какво мога да слагам,останах без коса,капе на цели кичури :x
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: Косопад
« Отговор #23 -: Август 09, 2006, 17:03:44 pm »
Ще споделя и своя опит, когато имах същия проблем. При мен беше предизвикан от твърде честото и изключително силно третиране на косата, блонирах си корените на всеки 20-30 дни + боя за матиране, за да поддържам платинено русо, а естествената ми коса е много тъмно кестенява, отговаря на 4-ка по каталогизацията на естествените коси. И така в продължение на година. През цялото време съм ползвала серията на Керасатз с вита цимент - шампоан, маска и 2 пъти седмично ампули от същата серия + веднъж на 6 месеца си купувах комплеката на Керастаз от ампули против косопад, които си бяха доста скъпички (о/о 250лв.), но предполагам, благодарение на тях останах с коса. Сега не ползвам толкова силни продукти - защото се върнах към естествения си цвят практически, правя редовно маски, пия си фолиева киселина и се радвам на здрава и бляскава косица.
Горещо препоръчвам ампулите на Керастаз срещу косопад на всички момичета с такъв проблем, невероятни са. Мога да проверя дали са противопоказни при бременност
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Re: Косопад
« Отговор #24 -: Август 09, 2006, 17:39:12 pm »
Благодаря,Рали :lol:.Ами,трябва да се вземат мерки,утре ще отида да се подстрижа,дано помогне малко и после ще видя какво ще купувам за мазане.
*
Re: Косопад
« Отговор #25 -: Август 09, 2006, 22:50:53 pm »
Хининовата вода е противопоказна при бременност?! 8OТова важи ли, когато се маже по кожата?
« Последна редакция: Август 24, 2006, 23:05:12 pm от Lan »
Re: Косопад
« Отговор #26 -: Август 10, 2006, 12:43:51 pm »
Косопадът може да има различни първопричини.Аз ще споделя моят опит за стимулиране на растежа,плътност и блясък.
1.Себорал форте, около 1.50лв.символичната цена не ознавача  неефективност-както за пърхот, така и за косопад  е удачен.Аз впръсквам в корените само и масажирам.Активната съставка е чемерика и е отровна.Затова се избягва досег с очи , уста, ръцете се мият след мазане.
2.маска с АДЗЕ-лекарството е за авитаминози при животните :D, купува се от вет. аптеки.Съдържа А, Д  и Е витамини.
Правя маската преди миене на косата веднъж седмично.Състав-2 с.л. АДЗЕ,по 1с.л. разтопена мас, ракия, оцет и жълтък.Последното е за доброто отмиване на маската.Стоя със завита коса минимум час, после мия както обикновено.
Откакто правя въпросната маска хининовата вода, стимуланта на Икаров и натуралните масла за растеж просто ги забравих.
Re: Косопад
« Отговор #27 -: Август 10, 2006, 13:06:34 pm »
Знаете ли,може да Ви се стори странно,но съм чувала за третиране на косата с урина.Втрива се в корените-може да е твоя,може и на детенце урината.Малко е неприятно,но пък е абсолютно безвредно и ефикасно.Успех!
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*
Re: Косопад
« Отговор #28 -: Август 10, 2006, 13:17:34 pm »
 :balk_159: :balk_160: :balk_160: :balk_160:
Re: Косопад
« Отговор #29 -: Август 10, 2006, 13:50:36 pm »
Знаете ли,може да Ви се стори странно,но съм чувала за третиране на косата с урина.Втрива се в корените-може да е твоя,може и на детенце урината.Малко е неприятно,но пък е абсолютно безвредно и ефикасно.Успех!


Аз не вярвам особено на "ефекта" на отпадните продукти.Доколкото разбирам си чувала, но не си пробвала.
Благодаря, че сподели с нас.
Не бих опитала подобно лечение, поне не на този етап.
Re: Косопад
« Отговор #30 -: Август 10, 2006, 14:35:36 pm »
Ваша работа,просто споделих!
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
Re: Косопад
« Отговор #31 -: Август 11, 2006, 11:59:18 am »
Айде стига бъзици,ще си слагам урина на главата 8O
Re: Косопад
« Отговор #32 -: Август 11, 2006, 12:28:11 pm »
Има книга"Уринотерапия".....и в нея са описани не един случай на лечение и то за далеч по-сериозни проблеми!!!
Това дали ще прибегнеш до описаните рацепти си е лично твой избор,но когато човек е отчаян изпробва всичко,...явно при теб проблемът не е сериозен!
Дано да е така,успех :)!
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
Re: Косопад
« Отговор #33 -: Август 11, 2006, 12:30:20 pm »
Морки, имам приятел, който е живял няколко години на квартира с хазяи и те навсякъде са имали съдове и съдчета с урина и са я ползвали за какво ли не - главно са я пиели  8O  /от това ми се доповръща като разбрах/.
Така че съм чувала и аз за много приложения на урина!
НО не пробвайте това у дома!
Струва ми се ужасно да се прилагат отпадни продукти - още повече, че има достатъчно други средства!
Re: Косопад
« Отговор #34 -: Август 11, 2006, 12:44:01 pm »
Морки, имам приятел, който е живял няколко години на квартира с хазяи и те навсякъде са имали съдове и съдчета с урина и са я ползвали за какво ли не - главно са я пиели  8O  /от това ми се доповръща като разбрах/.

8OЕ,не.Определено въпросните хора не са били много наред.
Иначе и аз съм чувала за уринотерапия, но не бих...
Чувала съм  , че се използва даже в кремове за ръце. :?
Re: Косопад
« Отговор #35 -: Август 11, 2006, 13:10:50 pm »
Мауси, ти се изгуби бе момиче!  :)
Въпросните хора са държали навсякъде тази "течност" и са прилагали уринотерапията много упорито.
Аз направо се отвратих и го питах защо е понасял това, а не е отишъл в друга квартира, но явно наема е бил нисък и не е имало голям избор /Велико Търново това/ по онова време / началото на 90 те години/.
А в кремовете съм чувала, че има друг продукт, който е всичко друго но не и отпаден  :lol:!
Re: Косопад
« Отговор #36 -: Август 12, 2006, 01:58:29 am »
А,Елена,знаеем го този продукт още от ученички :balk_69:Сега остава и на главите да си го слагаме :sperm2:хахаха
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Косопад
« Отговор #37 -: Август 12, 2006, 09:32:11 am »
Вече втори път си правя маска за коса с Vialiton.
По известен е Тривитаминола или АД3Е.
Използва се във ветеринарната медицина. Мои познати го ползват от години и най-после се реших и аз. Отзивите са страхотни.
Говорих с 2-3 лекари и това че се използва във ветеринар. медицина не е проблем. Но може би някои вече знаят за него и са го ползвали. Просто напомням за него :D
След море, винаги започва да ми пада косата/ и мисля, че това е нормално, стига да е в умерени граници и за кратко/.
Преодолявам това състояние с много витамини и маски, които прилагам поне 1.5-2 месеца.
Но пак си зависи и от вида на косопада и причината. Ако косата пада много, добре е да се направи консултация с дерматолог. Трябва да се има и в предвид че косъмът, който пада сега е 'умрял' преди повече от месец, т.е причините да се търсят много преди самият косопад.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Косопад
« Отговор #38 -: Август 12, 2006, 14:22:39 pm »
Вече втори път си правя маска за коса с Vialiton.
По известен е Тривитаминола или АД3Е.
Използва се във ветеринарната медицина. Мои познати го ползват от години и най-после се реших и аз. Отзивите са страхотни.
Говорих с 2-3 лекари и това че се използва във ветеринар. медицина не е проблем. Но може би някои вече знаят за него и са го ползвали. Просто напомням за него :D
След море, винаги започва да ми пада косата/ и мисля, че това е нормално, стига да е в умерени граници и за кратко/.
Преодолявам това състояние с много витамини и маски, които прилагам поне 1.5-2 месеца.
Но пак си зависи и от вида на косопада и причината. Ако косата пада много, добре е да се направи консултация с дерматолог. Трябва да се има и в предвид че косъмът, който пада сега е 'умрял' преди повече от месец, т.е причините да се търсят много преди самият косопад.
Аз си правя маска с тривитаминола. :DКакви са твоите впечатления от него?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Косопад
« Отговор #39 -: Август 12, 2006, 15:06:27 pm »
mini_mouse 
За сега са много добри, несмея да твърдя, но мисля че доста намаля косопада. Все пак е само 2 пъти правена маската.
Ти от колко време я правиш?
Исках да взема Тривитаминол, но лекарят/ветеринар/ ми препоръча Виалитон, което е същото, но воден разтвор/не маслен/.По лесно е измиването.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум