0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Моята Градинка 2
« -: Юни 22, 2007, 22:06:54 pm »
                                        Втора част на темата за цветята.



               
                                                    Claude Monet

            Предишна тема за цветята, с много снимки, полезни съвети и линкове, тук:
                                                  Моята Градинка 1
« Последна редакция: Юни 22, 2007, 22:10:07 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #1 -: Юни 23, 2007, 10:06:58 am »
Здравей, Осиана!
Разбирам, че много обичаш цветята и знаеш как да се грижиш за тях :), което  естрахотно. Аз също много ги обичам, но засега съм на съвсем любителско ниво като познания. Сега ми е хрумнала една безумна идея, във връзка с приближаващата есен, да си засадя хризантеми, само че не знам кога се садят и дали може в саксии. Случайно да си запозната с този въпрос? Идеята ми е да насадя наколко саксии с жълти и златисти хризантеми, които до октомври месец да започнат да цъфтят. Само ще допълня - миналата есен си купих от тези декоративните хризантеми, в саксия - уж продавачката ми каза, че щели да цъфтят поне няколко месеца, а те изсъхнаха.
« Последна редакция: Юни 23, 2007, 10:12:15 am от seasmilebg »
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #2 -: Юни 23, 2007, 11:38:03 am »
И аз се записвам в темата с три снимки на моите цветя :D. На първото не му знам името :lol:, другите са мушкато и здравец.





*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #3 -: Юни 23, 2007, 11:52:36 am »
Здравей, Осиана!
Разбирам, че много обичаш цветята и знаеш как да се грижиш за тях :), което  естрахотно. Аз също много ги обичам, но засега съм на съвсем любителско ниво като познания. Сега ми е хрумнала една безумна идея, във връзка с приближаващата есен, да си засадя хризантеми, само че не знам кога се садят и дали може в саксии. Случайно да си запозната с този въпрос? Идеята ми е да насадя наколко саксии с жълти и златисти хризантеми, които до октомври месец да започнат да цъфтят. Само ще допълня - миналата есен си купих от тези декоративните хризантеми, в саксия - уж продавачката ми каза, че щели да цъфтят поне няколко месеца, а те изсъхнаха.

За хризантемите не знам много.
По мое наблюдение и лично мнение, цветята които са пригодени да виреят на открито, засадени навън, посяването в саксия не им се отразява добре. Понякога наистина виреят, но самото им отглеждане и запазване на красивият им вид става по-труден.

Ще се поинтересувам за хризантемите и ще пиша повече по-късно. И мен ме интересува. :lol:



Бори, браво мила, прекрасни цветенца. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #4 -: Юни 23, 2007, 12:03:35 pm »
Благодаря, Osi! :kiss:
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #5 -: Юни 23, 2007, 14:47:56 pm »
до колкото знам хризантемите се засаждат пролетта,а цъфтят наесен.става и в саксии.аз имам на балкона,но ми е от много години.зимата само я орязвам и си стои на открито.продават се такива и в саксии,които са в омален размер.за да бъдат кичестио трябва да ин се кършат върховете
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #6 -: Юни 23, 2007, 19:20:51 pm »
И да добавя за хризантемите, че ако се гледа в саксия, не иска много топло. Така както ги гледа Кит Кат е правилно.
Ей Ози, честито за новата тема.
 Ето три снимки на тъфналите слънчогледи, далия и малко поовехтелия зокум.


П.П. Бори, това ми прилича на каланхое.
Ози, искам и аз такава красавица.
« Последна редакция: Юни 23, 2007, 19:41:28 pm от Mary »
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #7 -: Юни 23, 2007, 20:26:36 pm »
Честита нова-стара темичка момичета :D,

Благодаря на Оси, както за тази прекрасна роза, която е една от любимите ми, така и за новата темичка, че старата наистина стана доста тромава.

Браво за страхотните цветя на Баракудка и Мари :balk_104: :balk_47:.

Баракуда, първото ти цвете, както ти е казала и Мари е каланхое.
Мари, специални благодарности за олеандъра - обожавам аромата им :D.

И като сме почнали, ето малко цветенца и от мен:
Последната ми придобивка   
Една от оцелелите петунии 
И тагетис, специално за Rally_pat  .
« Последна редакция: Юни 23, 2007, 21:02:35 pm от peti_pati »
Намерихме нашето синче.
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #8 -: Юни 23, 2007, 20:34:38 pm »
Пети, тагетиса много е порастнал, а петуниите са ти доста по - добри от моите. Това на първата снимка ми прилича на стоманте, но не се увеличава снимката и не мога да го видя.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #9 -: Юни 23, 2007, 21:03:58 pm »
Мари,
честно да си призная техническите ми умения стигат само колкото да кача снимките :oops:.
За съжалениенезнам как се прави да могат да се увеличават.
Намерихме нашето синче.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #10 -: Юни 23, 2007, 21:08:13 pm »
Честито откриване на втора част на прекрасната ни тема!
  :balk_102: :balk_101: :balk_102: :balk_101: :balk_102: :balk_101: :balk_102: :balk_101: :balk_102: :balk_101: :balk_102: :balk_101: :balk_102:

Браво за страхотните цветя на Баракудка и Мари :balk_104: :balk_47:.
Баракуда, първото ти цвете, както ти е казала и Мари е каланхое.
:lol: :lol: :lol:Ех,че ме развесели,peti_pati!
Ами и очила сложих,търсих,пулих се,ама незаслужено обирам ларвите на нашият нов участник bori_st!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #11 -: Юни 23, 2007, 21:18:25 pm »
      bori_st ,peti_pati ,Mary ,Osiana ,браво!Изплакнах окото!
          Давате добър старт!
  Аз пък да ви се оплача,че днес невероятна градушка е унищожила градините ми... :?
Ами това беше...сега ще участвам в рубриката "Оцелели"! :lol:
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #12 -: Юни 23, 2007, 21:28:28 pm »
Ле-лееееееееее, Бари. Съжалявам. Малко ли са оцелелите?
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #13 -: Юни 23, 2007, 21:55:02 pm »
Ле-лееееееееее, Бари. Съжалявам. Малко ли са оцелелите?

  Абе,не искам да го вземам много на сърце,защото само храстите и здравеца са оцелели,розите ошушкани...Бях на работа(а,там само преваля леко),когато милото ми се обади и ми съобщи "трагичната" вест със успокоението:"Е,нали си беше снимала повечето цветя?"Прибрах се със свито сърце...на Дивата розичка мушкатата са направо прелест пред гледката,която заварих...Но,здраве да е!Сега ще спасявам каквото мога! :wink:
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #14 -: Юни 23, 2007, 22:25:37 pm »
П.П. Бори, това ми прилича на каланхое.

Сега погледнах в гугъл и се оказа, че е точно това. Мерси, вече ще знам какво си отглеждам :D.

Ех,че ме развесели,peti_pati!
Ами и очила сложих,търсих,пулих се,ама незаслужено обирам ларвите на нашият нов участник bori_st![/color]


Айдеее, обра ми лаврите :lol: :lol: :lol:.
Между другото как се казва точно – лаврите или ларвите :lol:?
 
Извън майтапа, Баракудич, дано успееш да спасиш повечето цветенца. 
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #15 -: Юни 23, 2007, 22:34:01 pm »
Мила Баракудке, много съжалявам за цветята ти. Неприятно е, като се случи такова нещо. Човек си ги сади, грижи се за тях, пoлива ги и чака с нетърпение да покарат а и най-вече да цъфнат, и след една такава буря, на човек му става мъчно. :(

Обаче аз си мисля, че те пак ще покарат, нали корените не са засегнати, те пак ще избият, ще мине време, но ще се оправят.






Ози, искам и аз такава красавица.
Mary, надявам се след около 2-3 години и ти да имаш. :D





Пети пати, снимките нещо не се виждат. :(





Бори, ларвите ги остави, :lol: че от толкова гадини тази година ми писна, колко препарати купих, не е истина. :( :lol: :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #16 -: Юни 23, 2007, 22:51:16 pm »
Само ще допълня - миналата есен си купих от тези декоративните хризантеми, в саксия - уж продавачката ми каза, че щели да цъфтят поне няколко месеца, а те изсъхнаха.

Недей изобщо да слушаш продавачки. И не само на цветя, ами и на всичко останало. Те гледат да те омаят и да си продадат стоката. Как не ти е казала че ще цъфтят чак до другата пролет?!
Аз като си купя цвете, чета и се уча как да се грижа за него и никакви продавачки не могат да ме излъжат. Все едно да ми кажат, че розите цъфтят през януари и аз да им повярвам. На продавачки съм се отказала и да искам мнение. За тях едно е важно - КУПИ !

(моля да ме извинят всички продавачки :oops:, ама си е така)
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #17 -: Юни 23, 2007, 23:31:06 pm »

  Абе,не искам да го вземам много на сърце,защото само храстите и здравеца са оцелели,розите ошушкани...Бях на работа(а,там само преваля леко),когато милото ми се обади и ми съобщи "трагичната" вест със успокоението:"Е,нали си беше снимала повечето цветя?"Прибрах се със свито сърце...на Дивата розичка мушкатата са направо прелест пред гледката,която заварих...Но,здраве да е!Сега ще спасявам каквото мога! :wink:

Направо, моите съболезнования. Като знам как боли да се трудиш над нещо, да го гледаш с толкова любов и накрая да се случи нещо такова, направо не ще ти се реве, ами ..........  На нас преди няколко години това ни се случи с зеленчуковата градина, на свекито направо не и се влизаше в нея, как не зарева. На следващата година пък цялата нива след всичкия хвърлен труд, чакахме вече реколтата. Абе срещу природата не можем да се борим.
Пети, вярно ти изчезнаха снимките. Ти ли ги скри?
« Последна редакция: Юни 23, 2007, 23:32:50 pm от Mary »
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #18 -: Юни 23, 2007, 23:34:48 pm »
Нарочно изчаквах да не пиша първа, за да не съм лош късмет с уменията си за цветята ви!  :D И се оказах права, защото вече има снимки на прекрасни цветя!
Боре, чудесни са цветята ти! Изглеждат някак си спокойни, уравновесени и много свежи. Може би ти им предаваш нещо от себе си, та са толкова хубави! Все така да ти вървят!
Мари, и твоите са чудесни!
Пети, и аз нищо не видях от твоите снимки.
На Ози розата няма да я коментирам, защото е ясно, че е вълшебна!
Сега за Баракудка не ми е много ясно: тази градушка истинска ли е, или е мнима?!  :D Щото четох, че било 40 градуса, а ти сега излизаш с някаква градушка, дето ти избила цветята?!  :D Да не би да имаш някакви амбиции за срамните номинации?!  :D Май при филмите тази награда беше някаква Малинка?! Тук как ли да я кръстим?!
« Последна редакция: Юни 23, 2007, 23:39:34 pm от DivaRoza »
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #19 -: Юни 23, 2007, 23:38:15 pm »
Мисля, че не ни подготва предварително. Одеве в новините чух, че е имало градушка, но вара сладко и неможах да чуя каде. Хич си не е майтап.