0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #940 -: Май 27, 2012, 15:50:48 pm »
Благодаря Лемон :)Осведомих се до колкото можах да си преведа. Наистина не е обяснено защо е така, но щом са го написали хората... Никога не е късно да научим нещо ново.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #941 -: Май 27, 2012, 15:58:08 pm »
Боги много ти благодаря за куража който ми вдъхна, че точно в този момент се почувствах толкова раздвоена. Зная, че не трябва да се ровичкам постояно във форумите, но вече го направих и попаднах на това>
 
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=494628.15 и определено се почувствах зле от прочетеното, но пък благодаря на vali, че е разсеела черната поредица от лоши думи с добър резултат и тя е имала от 18 фул само 5 Я и на финала прекрасно бебче. Като прочетох това си поех възух. Истината че ме е страх толкова много, страх неконтролируем,  да не би да не стигнем пак до трансфер или пък пак отрицателен тест.
Искам бебе, искам бебе, искам бебе......господи моля те!!!!
:bighug:
Меги,не се притеснявай 5 фоликула е направо супер!При мен извадиха само три но слава Богу и трите се развиха и ми ги върнаха всичките.Сега се надявам всичко да е ок. И да има поне едно живо и здраво бебе.Сигурна съм че ще имаш хубав резултат.Важното сега е да се успокоиш,тепърва ще имаме какви ли не притеснения,правиш всичко което зависи от теб останалото е Божа работа.Утре ще ти звъннат с хубави новини,сигурна съм.
*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #942 -: Май 27, 2012, 16:09:13 pm »
Възможно е някой фоликул да се е пукнал...

Категорично е невъзможно - тогава всички останали яйцеклетки стават негодни.

Лемон те не ми казаха дали са годни или не Я, а че са 5, попитах дали са хубави и д-р Шефкетова каза, че утре ембриолозите ще знаят. Не се ли вижда още при ваденето на Я дали е хубава, зряла,презряла....? Някой знае ли по какви критерии се определя качеството на Я?
Ще се боря до край, за да те имам!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #943 -: Май 27, 2012, 16:12:32 pm »
И още нещо, в предишната клиника в която правихме първия опит ми казаха че виждат 5 фоликула,извадиха 3 в последствие ми върнаха 1.Резултат отрицателен.Освен това трансфера го направиха без да използват ехограф,а и аз незнаех преди да дойда в клиника"Надежда",че това е задължително за да се види къде точно ги поставят в матката.Тук стимулацията ми беше по друг протокол,различен от първия(неуспешен) опит,от извадените яйцеклетки всички се оплодиха и развиха успешно и всички върнаха ,имаме положителен тест за бременност.(не съм и мислела че ще се получи след 1 провал).Лично аз вярвам в професионализма и компетентността на лекарите в клиниката.Недей да се поддаваш на съмнения и черни мисли.Всички ще е наред ще видиш :wink:
*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #944 -: Май 27, 2012, 16:16:29 pm »
Благодаря много Kotich  :cuddle: :balk_21:
Ще се боря до край, за да те имам!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #945 -: Май 27, 2012, 16:18:23 pm »
Възможно е някой фоликул да се е пукнал...

Категорично е невъзможно - тогава всички останали яйцеклетки стават негодни.

Лемон те не ми казаха дали са годни или не Я, а че са 5, попитах дали са хубави и д-р Шефкетова каза, че утре ембриолозите ще знаят. Не се ли вижда още при ваденето на Я дали е хубава, зряла,презряла....? Някой знае ли по какви критерии се определя качеството на Я?

Изобщо не могат да се пунктират.

Меги, мила, спри да четеш. Затвори страницата на форума, иди се разходи с приятели, мисли за нещо хубаво (ех, поне да не валеше...). А утре, когато ти се обадят ембриолозите, ела да ни кажеш какви хубави ембриони са ти отгледали  :bighug:
*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #946 -: Май 27, 2012, 16:27:54 pm »
 :D ех приятели, разходка. М да, истината е че прекарвам последните дни от "почивката" си в София, където единствения ми приятел е Компа и няма начин да не се изкуша да ровичкам във форума  :D. И тя вашата слънчева София много е гостоприемна - от 10 дни 8 вали. Ела те във Варна, морето и сините вълни :beach1: :sunshine: :sunshine: :sunshine:
Ще се боря до край, за да те имам!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #947 -: Май 27, 2012, 16:47:35 pm »
Зная, че не трябва да се ровичкам постояно във форумите, но вече го направих и попаднах на това>
 
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=494628.15 и определено се почувствах зле от прочетеното

Меги79, спри да четеш наистина.
АРТ процедурите не са нещо сигурно и можем само да се надяваме, че ние ще сме късметлии и всичко ще е наред.
Винаги ще има коментари на момичета, при които не се е получило от този род.
Просто вярвай и нещата ще се случат.
Аз винаги съм била изключително позитивно настроена и съм вярвала, че ще успеем.
Отне ни доста време, но винаги съм знаела, че се прави всичко необходимо и един ден докторът ще открие точната формула за нас.
Този опит ми беше четвърти и засега сме добре. Бременна съм и съм много щастлива, като се надявам всичко да върви добре и занапред.
Днес д-р Стаменов ми показа едничкото как лекичко се движи, а и двете бяха двойно по-големи от прегледа предната седмица. Според ехографа, едното е в 9 г.с. и 1 д., а другото както аз съм си изчислила 8 г.с. и 6 д. :lol:
Знам, че ми предстоят още много притеснения, но просто вярвам и се надявам.
Вярвай и ти!  
« Последна редакция: Май 27, 2012, 17:19:41 pm от Bogi »
*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #948 -: Май 27, 2012, 17:09:03 pm »
Мила Боги по-принцип съм много позитивен и усмихнат човек и до последно ходих с усмивка до ушите в клиниката и изобщо не съм съмнявала в никой и нищо, но се бях настроила поне за 8Я и бях разочарована от резултата и малко ми падна пердето  :evil: osi_4 - чисто по женски, но сигурно е заради бума на хормони!
Желая от все сърце твоите бебчета да растат доволни и щастлива в корема на мама, а след 8м да ги разцелуваш където място намериш  :D
Ще се боря до край, за да те имам!
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #949 -: Май 27, 2012, 19:40:40 pm »
megi79 , колкото и да ни се иска, при ин витрото не е като при математиката и 2+2 не винаги е равно на 4. Аз при единият си опит се бях притеснила, че е нисък естрадиола и акушерката Таня ми каза изобщо да не го гледам, защото понякога при висок естрадиол лекарите вадят по-малко от качествени яйцеклетки и обратното. Аз самата винаги съм реагирала добре на стимулациите и съм имала по много фоликули,качествени яйцеклетки, перфектни ембриони, но опитити ми са заъвршвали с неуспех. На последния си трансфер бях с едно момиче, което също беше с поредица неуспешни опити и то ми разказа за нейна приятелка, която пък била с изчерпан яйчников резерв. Върнали я от няколко клиники, като и казали, че е невъзможно да забременее с нейна яйцклетка, но д-р Стаменов я приел. Казал й е, че не може да се рискува със стимулация, но ще опитат все пак на естествен цикъл. И 6-7 месеца поред имала само празни фоликули, не можели да извадят яйцеклетка. На 8 месец най-накрая успели да извадят яйцеклетка, оплодила се и трансферирарали само нея, но тя била достатъчна, за да забременее. Момичето сигурно вече ще ражда скоро :) Така че недей да смяташ и изчисляваш, лекарите ни си знаят перфектно работата, никой точно в тази клиника няма да направи направи нищо нередно с твоите яйцеклетки. Пет яйцеклетки са чудесна бройка, някои момичета се молят да имат една. Всеки се носи негова съдба, вярвай, че твоята ще те изненада приятно именно с тези 5 яйцеклетки, за които съм сигурна, че утре ще ни се похвалиш, че са оплодени и се развиват добре.

Боги, много ме зарадва с твоя пост :) Все така добре да растат мъниците ти :)  
« Последна редакция: Май 27, 2012, 21:11:15 pm от iva17 »
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #950 -: Май 27, 2012, 20:06:08 pm »
След мен днес имаше и една жена с положителен тест. И на нея й беше четвърти опит. И ето Чудото се случило.
А иначе като доктор по мениджмънт не мога да не се сещам, че колкото и висока да е общата успеваемост в една клиника, когато ти не си в тази статистика, при теб неуспехът си е 100% (затова и разбирам напълно написаното в темата, линк към която беше копирала Меги).
Може би и затова, пък и защото е невероятен човек, д-р Стаменов изживява всеки неуспех лично.
Исках да напиша нещо позитивно. Дано бъда разбрана правилно!
Стискам палци за всички нас!

« Последна редакция: Май 27, 2012, 20:16:38 pm от Bogi »
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #951 -: Май 27, 2012, 21:12:37 pm »
всички пишете за професионализма на д-р Стаменов,а споделете моля впечатления и за д-р Персенска,защото аз съм при нея и незнам дали тя преживява всеки един случай и мисли за него- така както и д-р Стаменов.При последната ми среща с нея ми каза ,че на моите години 38-39 е много трудно забременяването,което ме обезкуражи тотално и като че ли целия ми ентусиазъм се срина.Досега нямам правени опити ,сега трябваше да правя на естествен цикъл,но се отложи защото се спука фоликула ми преди пункцията.И сега съм меко казано отчаяна.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #952 -: Май 27, 2012, 21:35:17 pm »
Хриси, не мога да споделя впечатления за д-р Персенска. Само веднъж ме е преглеждала.
А за годините не се обезкуражавай - строго индивидуално е. Имам позната, която забременя след инсеминация при д-р Персенска. Тогава мисля, че беше на 42 г. Сега си гони щуравия син. Една от най-близките ми приятелки пък роди близначките си на 38 г., след икси при д-р Стаменов. И с годините става по-трудно, но това не значи че е невъзможно.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #953 -: Май 27, 2012, 22:43:54 pm »
Момичета пъхам се в темата да споделя мъката си с вас,защото само вие ще ме разберете.Вчера мина и моя дълго чакан тест който се оказа отрицателен .Много се сринах ,добре че мъжа ми беше с мен :balk_145:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тем
« Отговор #954 -: Май 27, 2012, 22:52:01 pm »
За доктор Персенска мога да кажа само хубави думи.Винаги се е отнасяла много внимателно и помни всяка подробност за моя случай.Когато се върнах от 200 км с кървене след пункцията я извикаха и лично тя се зае да види къде е проблема при мен,нищо че Шефкетова ме при в кабинета,извикаха я и ме прегледа.Ходя на месеца по веднъж,но когато вляза на преглед си помни всичко което сме говорили предния месец.За мен тя е прекрасен лекар,на който му пука дали ще успееш.

mravi,писали сме едновременно-съжелявам,миличка!Горе главата,просто не е бил твоят опит!Битката е изгубена,но войната продължава,напред към твоята мечта!
« Последна редакция: Май 27, 2012, 22:53:50 pm от pimi »
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #955 -: Май 27, 2012, 22:54:45 pm »
mravi , много съжалявам :( Така ми се искa да ти кажа нещо успокояващо, но знам, че няма какво. Аз лично след всеки неуспешен опит успявам сама да си се  надъхам, че няма да се откажа така лесно от мечатата си да стана майка и с нова надежда започвам следващия опит. Вярвам, че рано или късно усилията ни ще бъдат възнаградени и това ми дава сили да продължавам да се боря.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #956 -: Май 27, 2012, 23:07:32 pm »
Мрави, и аз като Ива ще ти кажа да гледаш напред. През м. март при третия ни опит резултатът беше 0.00. Само месец по-късно при изключително несполучлива стимулация, видяхме силно положителен резултат, от който сега ми се гади :lol:
Така че, вярвай и имай надежда! Имаш нашата подкрепа.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #957 -: Май 27, 2012, 23:09:41 pm »
Благодаря ви момичета за милите думи.Трудно ми беше защото но много години се борим и вярвах че това е нашия първи и последен опит.Аз знам че всички тук сме много борбени и ще стигнем до щастливия финал.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #958 -: Май 28, 2012, 10:04:31 am »
marvi Не се отчайвай ,знаем всички ,че е гадно ,но почвай да правиш плана за слезващите стъпки ,така няма да мислиш за болката (изпитан метод ) :bighug:
*

    Insomnia

  • *
  • 5
  • как така някой претендира, че може да ми даде "клю
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #959 -: Май 28, 2012, 11:58:07 am »
Здравейте, момичета  :hello2: и аз влизам в темата, след броени дни трябва да направи своя тест след Икси, пациентка сам на д-р Персенска и за нея Хриси мога да кажа "ЧЕ Е СРАХОТЕН ЧОВЕК И ПРОФЕСИОНАЛИСТ", не се тревожи нямаш причина, тя разсъждава реалистично и сигурна съм че затова ти е казала така , тя те подготвя за добро в същото време не иска да ти дава напразни надежди. Но ти ВЯРВАЙ и не се предавай .За момичета в нашето положение е много важна вярата защото без нея за къде :balk_103: същото мога да кажа и на Мрави. Кураж