0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: "За" или "против" задължителните имунизации
« Отговор #20 -: Юни 27, 2008, 18:33:08 pm »
Efirche, тук не става дума за екзотични ваксини. Никой няма да седне да си ваксинира детето заради спорта. Всяка майка разпитва по 1000 пъти за страничните ефекти и всички рискове преди да сложи ваксина.

Тамара , не съм си и помислила друго. Сравнението ми е преувеличено в смисъл-заболявания които не се срещат или се срещат рядко не се включват в задължителната превенция и в това има смисъл , знаеш ваксините не са съвсем безобидни.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: "За" или "против" задължителните имунизации
« Отговор #21 -: Юни 27, 2008, 18:52:56 pm »
Не споря. Мисля че още първият път си го казала ясно.
Не могат да се слагат всички измислени ваксини.
Ама не може и причината да не се слага някоя ваксина да е това, че на касата не й се дават пари.
Ако 2% от майките слагат ваксина против малария, ясно че няма да се включи. Ама ако 60% от майките слагат петвалентната, нормално е именно тя да влезе в календара. Не е нормално осигурените да си плащат за ваксините. А и не е нормално по-бедните да са принудени да слагат боклуци, само защото нямат пари за лекарства. Не живеем по дърветата.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: "За" или "против" задължителните имунизации
« Отговор #22 -: Юни 27, 2008, 19:35:44 pm »
Тъкмо днес съм на вълна "ваксини".
Днес с Миша бяхме на една лекция на тази тема. Лектор беше д-р Антония Антонова /позната ви е от "Бон Апети" всяка сряда/.
Беше доста полезно. Докторката обясни подробно за имунизационния календар, за живи и убити ваксини, за болестите, срещу които ще ваксинираме и наблегна на Пентаксим-а, като по-щадяща за децата. Беше обстойна и говореше на достъпен език.
Питах я за Превенар-а, за да чуя мнението и. Тя специално препоръчва Пневмо 23 на 2 годишна възраст, еднократно. Ще мисля още относно Превенар или Пневмо 23.

Между другото, на "Марешки" Пентаксим-а е 52лв. За 3 приема ще спестим 30лв, което си е един пакет еднократни пелени. :wink:

Имаше и представител на sanofi pasteur - производителя на Пентаксим.

П.П. Да се изфукам :) По програма Север на БНТ излъчиха репортаж и показаха Миша как спи блажено в количката. :D То и майка и показаха, ама не беше за гледане. :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: "За" или "против" задължителните имунизации
« Отговор #23 -: Юни 27, 2008, 21:49:42 pm »
В момента държа листовката на Превенар и в нея пише следното:

Цитат
Употребата на пневмококова конюгагатна ваксина не замества използването на 23-валентни пневмококови полизахаридни ваксини при деца на възраст на или над 24 месеца. Въз основа на ограничени данни, интервалът между Превенар и 23-валентната ваксина трябва да бъде не по-малък от 8 седмици.
*
Re: "За" или "против" задължителните имунизации
« Отговор #24 -: Юни 27, 2008, 22:59:31 pm »
абсолютно, това за превенара и пневмо 23 е изказване на педиатър незапознат с ваксината. двете ваксини нямат нищо общо.
Re: "За" или "против" задължителните имунизации
« Отговор #25 -: Юли 28, 2008, 22:55:39 pm »
Зачетох се нещо в темата и по повод маларията да ви уведомя, че баща ми като дете е боледувал 2 пъти от малария. Май я има и на нашите ширини тази болест.. Казват съшо, че като боледуваш веднъж от малария и не те повтаряло..ама той е повторил.
*
Re: "За" или "против" задължителните имунизации
« Отговор #26 -: Юли 28, 2008, 23:56:34 pm »
Гледам линкчето и се чудя, явно я има Превенара вече в България! То хубаво, но в Стара загора ли само, я накой да си направи "реклама" и за София! :) Не че не ми се ходи до Гръцко, но все пак...
А иначе, страшно ми се щеше ,Ефирче, да си права, но не вярвам! В нашата родина ПЪРВО се гледа цената. Това го доказват редица "лечения" на тежки болести по Здравна каса, пациентът е нищо и ако мре, най-хубаво. На раково болните им се бавят лекарствата с месеци. На диабетиците им се полага нискокачествен инсолин, дето им правел еди какво си (имам приятел дето си купуваше по-качествен, вместо да ползва безплатният по каса)и още редица примери.
« Последна редакция: Юли 29, 2008, 00:08:39 am от Lan »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: "За" или "против" задължителните имунизации
« Отговор #27 -: Юли 29, 2008, 07:11:05 am »
Зачетох се нещо в темата и по повод маларията да ви уведомя, че баща ми като дете е боледувал 2 пъти от малария. Май я има и на нашите ширини тази болест.. Казват съшо, че като боледуваш веднъж от малария и не те повтаряло..ама той е повторил.
За малария не съществува ефективна ваксина.

Боби


  
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: "За" или "против" задължителните имунизации
« Отговор #28 -: Юли 29, 2008, 07:18:53 am »
Момичета, моля споделете вашето мнение по въпроса. Съгласни ли сте изборът да е изцяло наш или не? Благодаря Ви!
"За", разбира се, но с някои уточнения.
1. Поне първата ваксина за детски паралич да е с мъртъв вирус ( не знам какви се прилагат в момента в България), защото другите имат малък шанс ( 1 на 3милиона) да мутират и да причинят болестта.
2. Да не се поставят по един куп ваксини на веднъж както правят в САЩ примерно. Част от тях съдържат живак и независимо, че е в малки количества, при по-чувствителни деца, като им напраскат много ваксини и може да доведе до сериозни проблеми. Да не говорим какво става с имунната системя, кяото се опитва да изработи антитела срещу толкова много нови антигени наведнъж. Преди няколко месеца в САЩ дори държавата призна, че има случай на аутизъм заради ваксини. На детето бяха дали 9 ваксини наведнъж. Това го рпавят редовно така че очевидно почти никога не е проблем, обаче ако е твоето дете няма да те интересува статистиката. Аз съм на принципа - по-добре предпазливо, от колкото после да съжаляваш.

Ако се спазват някои елементарни правила, ваксините са въможно най-ефективното средство срещу инфекциозни заболявания.

Боби


  
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: "За" или "против" задължителните имунизации
« Отговор #29 -: Юли 29, 2008, 08:07:32 am »
Гледам линкчето и се чудя, явно я има Превенара вече в България! То хубаво, но в Стара загора ли само, я накой да си направи "реклама" и за София! :)

Лан, може да се поръча в аптеката на ъгъла на бул.Гоце Делчев и Дойран.
*
Re: "За" или "против" задължителните имунизации
« Отговор #30 -: Юли 29, 2008, 09:20:36 am »
Гледам линкчето и се чудя, явно я има Превенара вече в България! То хубаво, но в Стара загора ли само, я накой да си направи "реклама" и за София! :)

Лан, може да се поръча в аптеката на ъгъла на бул.Гоце Делчев и Дойран.

Предполагам, че може да се поръча във всяка аптека срещу определено капаро.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: "За" или "против" задължителните имунизации
« Отговор #31 -: Юли 29, 2008, 13:06:39 pm »
Превенар има в София, миналата седмица поръчах от кварталната аптека, доставиха ми го за 2 часа. цена за една доза - 143 лв.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: "За" или "против" задължителните имунизации
« Отговор #32 -: Юли 29, 2008, 13:35:39 pm »
 :DБраво! Ще проверя в нашите квартални как стои въпроса, крайно време беше!
Благодаря много!
Re: "За" или "против" задължителните имунизации
« Отговор #33 -: Септември 23, 2008, 17:02:25 pm »
Темата е доста интересна и отговорна за майките, особено когато е поставена пред избор каква имунизация да поставят на детето и. Трябва повече информация по тази тема, щом изборът ще бъде на родителите - ползи и вреди от имунизациите да се поставят на кантар. Ето един материал по темата, макар че сигурно сте запознати: http://www.bg.yosif.net/med/index.htm  8)
Мъдър е този, който знае не много, а нужното.
Есхил
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: "За" или "против" задължителните имунизации
« Отговор #34 -: Септември 23, 2008, 18:40:43 pm »
Не мисля , че критерий за задължителна ваксина е цената й.
Според мен критерия е заболеваемост на населението.
Цели институции се занимават с това , едва ли ще спестят нещо , ако е наложително.
А ти как мислиш тези цели институции формират бюджетен излишък и пращат шепа смехотворни пенсионери на море? С цената на моето, твоето и на Пенчо здравето, както и на нашите деца, дори с цената на възможността да имаме деца.

По темата: за ваксините съм. Систематизирам линкове дадени от Бърди :
сравнителна схема на имунизационни календари на ЕС
http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/finland.html
Превенар на анг:
http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/finland.html
Re: "За" или "против" задължителните имунизации
« Отговор #35 -: Септември 24, 2008, 00:00:37 am »
А ти как мислиш тези цели институции формират бюджетен излишък и пращат шепа смехотворни пенсионери на море? С цената на моето, твоето и на Пенчо здравето, както и на нашите деца, дори с цената на възможността да имаме деца.
Не тези институции имах в предвид. :)
А тези:
http://www.ncphp.government.bg/napr.php
http://www.riokoz-sfo.com/ и останалите по райони.
Те следят епидемии , пандемии и пр. глобални или локални , заразни болести както и тяхното движение , съответно и профилактика на  на населението срещу тях.
Поне такава беше функцията им ,... преди да влезем в ЕвропаТА.
« Последна редакция: Септември 24, 2008, 00:06:05 am от Eфирче »