0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #740 -: Май 28, 2010, 09:30:20 am »
Благодаря ти kriska за светкавичния отговор!Мисля,че отговарям понеже след цветната снимка две запушени тръби напълно непроходими,Иво Тодоров каза ти си директно за ин витро на снимките било категорично и видимо!Аз оба4е не искам да подавам документите в неговата клиника,а при Владимиров...А междудругото Тодоров ми каза,че дори и да ми направи пластика щяли да останат две "чуканчета" и накрая пак щяло да се наложи ин витро...
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #741 -: Май 28, 2010, 09:32:51 am »
Благодаря ти kriska за светкавичния отговор!Мисля,че отговарям понеже след цветната снимка две запушени тръби напълно непроходими,Иво Тодоров каза ти си директно за ин витро на снимките било категорично и видимо!Аз оба4е не искам да подавам документите в неговата клиника,а при Владимиров...А междудругото Тодоров ми каза,че дори и да ми направи пластика щяли да останат две "чуканчета" и накрая пак щяло да се наложи ин витро...

Остави го "доктор" Тодоров!
Доктор Владимиров ще те прегледа и ще прецени какви да са следващите ви стъпки! Запиши час на мъжа ти за спремограма за същия ден, така че като влезнеш на преглед при него вече да имате и спермограмата готова!
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #742 -: Май 28, 2010, 09:40:17 am »
Точно това си мисля и аз да направим комбинацията.Но часа ми е за 11:30 сутринта дали ще успеем до обяд със спермограмата?
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #743 -: Май 28, 2010, 09:42:04 am »
Може и да успеете. Колкото по-рано си запишеш час толкова по ранен час ще успееш да запишеш. А и часа като ти е в 11:30 това незначи че ще влезнеш на време  :)
При доктора се чака доста.
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #744 -: Май 29, 2010, 13:11:34 pm »
Записах час за спермограма в съшия ден на моя преглед!Момичета благодарна съм Ви,че сте готови да споделяте опит и помагате на другите момичета!Криска успех и на теб мила!Пиши какво става с ИКСИ-то...Целувки
*
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #745 -: Юли 22, 2010, 14:12:56 pm »
Здравейте момичета, посетихме д-р Владимиров и направихме редица изследвания от които стана ясно, че съпруга ми е с нисък процент по критериите на Крюгер - 5% и причината да не се получават нещата при нас е точно тази. Доктора ни препоръча да направим инсеминация, но ние решихме да се посъветваме и с друг специалист и посетихме един от известните андролози. Той също назначи изследвания на съпруга ми и каза, че за инсеминация няма никакъв проблем и можем да я направим без да се притесняваме. Андролога назначи лечение, но това всъщност не е точно лечение, а по-точно е стимулация на един цикъл, т.е. прием на медикаменти 3 месеца и след това пак правим спермограма. Ако резултатите са добри те могат да останат такива средно около 6 месеца, но няма никаква гаранция за успех. В момента сме в голяма дилема. Трябва да вземем решение дали да направим стимулацията или да действаме с инсеминацията, а може би да направим и двете. Това мога да споделя за сега. Ако някоя от вас е имала подобен проблем, моля да ми даде съвет. Желая ви весело лято.
Винаги е трудно да направиш избор, но по-трудно е после да живееш с него!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #746 -: Юли 22, 2010, 14:24:06 pm »
5% не е зле, но не е и добре. С витамини и добавки ние подобрихме всичко останало, но не и морфологията (3%). Но ако си имате достатъчно добър материал след обработка нищо не пречи да правите инсеминации "сряда и петък" (:wink:). Единственото нещо което може да ме откаже е цената. В криниката която ти посещаваш, според споделеното във форума, едно инсе излиза около 1000 лв.
Лятото е благодатен сезон, аз лично бих дала на съпруга ми да попие витамини и добавки някой друг месец.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #747 -: Юли 22, 2010, 14:29:46 pm »
Дидио, откриха ли причината за лошата морфология? Попорчети темите в Стерелитет при мъжа.
Не пречи да правите АРТ докато лекувате мъжкия фактор. Инсетата при Владимиров излизат между 450 и 700 лева, в зависимост дали са стимулирани или не. Ако при теб няма проблем ги правете на ЕЦ. УСПЕХ!


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #748 -: Юли 22, 2010, 14:31:06 pm »
пред цената на инвитрото си е добре, ако само 1000 лева се вложат и успеете от веднъж
да не говорим, че голяма част от парите заминават за изследвания, които не се покриват от здравната каса, и ако си професионалист, ще ги направиш
никой доктор не прави услуга на пациентите си, като не им прави определени задължителни изследвания, за да им спести средства  :wink: имахме наскоро доста пропищели от това
според мен, зависи от колко време датират опитите ви и самите вие на каква възраст сте
все повече момичета забременяват с морфология на спермограмата на партньора около вашите проценти, аз самата съм забременяла спонтанно два пъти с актуална морфология 2% и това не е чудо, лекарствата на месец му струваха 180 лева /11 месеца ги приема/, без контролите и ходенето до Пловдив
ако сте достатъчно млади и в началото на опитите на бебе- почакайте, 3-9 месеца не са голям период от време, но след това продължавайте напред
поздрави и хубаво лято и на вас
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #749 -: Юли 23, 2010, 10:17:31 am »
Правим опити от 2 години, аз съм на 34, а той на 35 години. При него другите показатели са сравнително добри според Владимиров и според Бъчваров. За сега решението ни клони към инсеминация, защото смятаме, че имаме по-голям шанс с нея, а и нямаме много финансова възможност за да опитаме и с двата метода, т.е. да пие витамини и да му слагат инжекции и едновременно с това да правим и инсеминации. Аз съм без работа от доста време (криза), а за всички изследвания до сега изхарчихме по-голямата част от спестяванията си. Знам, че намесата на парите в тази тема е малко неуместна, но все пак те са много основателен довод човек да прави или да не прави нещо. Точно за това клоним повече към по-сигурния метод, поне на нас така ни изглежда. Въпреки всичко не преставаме да се надяваме нещата да се получат спонтанно и по нормален начин. Благодаря на всички за бързата реакция. Наистина ми беше нужно да зная и колко приблизително излиза инсеминацията със всичко включено в нея - изследвания, медикаменти и т.н. Ако ми излезе до 1000 лв. можем да започнем веднага с първия опит (дай Боже да е успешен), а за втори ще почакаме малко. Смятаме това да стане септември/октомври. Ще ви разказвам всичко което се случва. Стискайте ми палци и аз се моля за всички семейства да осъществят мечтата си. Прегръщам ви.
Винаги е трудно да направиш избор, но по-трудно е после да живееш с него!
*
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #750 -: Юли 23, 2010, 10:20:22 am »
Пропуснах да отговоря на въпроса на Раши - причината е вече отшумяло възпаление в левия тестис.
Винаги е трудно да направиш избор, но по-трудно е после да живееш с него!
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #751 -: Септември 01, 2010, 22:05:16 pm »
Здравейте!

Записвам се, за да следя темата. На 09.09. имам час за първичен преглед при д-р Владимиров. Записах се на 19.07.2010, доколкото разбрах впоследствие, се оказах голяма късметлийка с този час за след по-малко от месец и половина. Просто докторът е бил дал допълнителни дни за прием, иначе бил отпуск и по симпозиуми.

Записах час при него, тъй като четох, че е най-добрият специалист по изчерпан яйчников резерв. При мен имаше такива индикации - покачващо се до 15 FSH. На 29 години съм и ИЯР ми звучеше кошмарно  :? Междувременно се оказа, че и СГ на мъжа ми не е китка с 31% подвижност на сперматозоидите тип А и В, при минимум 50%.

Бих искала да ви попитам дали докторът няма да ме отпрати за по-късно, когато разбере, че имаме само 7 месеца опити? Всъщност аз отивам при него най-вече заради обезпокоителния резултат от FSH.

Сега очаквам часа си спокойно и се надявам светлата дата 9 септември да ми донесе добри новини  :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #752 -: Септември 01, 2010, 22:15:14 pm »
Изследването надявам се ти е правено в 3 поредни месеца (ФСХ имам предвид), аз също съм имала фалшиво високи, дори много високи резултати ~50 ФСХ и ~30 ЛХ при това правени на 3 ден. В крайна сметка се оказа огромна грешка. Реагирам на стимулации повече от добре и съм с напълно съхранен яйчников резерв.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #753 -: Септември 01, 2010, 22:25:22 pm »
Да, в 3 поредни месеца е, дори след като излезе първият лош резултат, 2-и и 3-и месец ги пуснах в две лаборатории за по-сигурно. На прегледа ще съм 2 ден от МЦ, тъй че поредните изследвания ще може при него да ми ги пусне.

юни 2010
FSH 10.73 (2.5 - 10.2)

юли 2010
FSH 14.08 (2.5 - 10.2)
FSH 15.6 (3.5 - 12.5)

август 2010
FSH 10.42 (2.5 - 10.2)
FSH 8.3 (3.5 - 12.5)  8O

Изследвани са ми и антимюлеров хормон 3.12 (1 - 10) и инхибин Б 73.4 (10 - 200).

И пак да кажа - притеснява ме докторът да не ми каже да опитваме спонтанно забременяване до навършване на пълна година (7 месеца досега) и да ме отпрати от прегледа  :oops:
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #754 -: Септември 01, 2010, 22:43:25 pm »
Café con leche, не мисля, че ще те отпрати. Не се притеснявай, точно на втори ден от МЦ ще може да изброи и антралните фоликули. Те са един от показателите за състоянието на ЯР. Най-вероятно ще те накара да направиш тест за проходимост на тръби, ако нямаш такъв. Така си мисля аз, но ти си изчакай прегледа и обсъди с доктора всичко, което те притеснява.
*
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #755 -: Септември 02, 2010, 08:54:42 am »
Café con leche , не се притеснявай че ще те отпрати. на нас след като ни видя изследванията ни каза няма какво да си губите времето и да чакате 1 година (бяха минали 5 месеца от както бебеправехме) и ни подхвана с различни изследвания.
*
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #756 -: Септември 02, 2010, 09:54:37 am »
Цитат
Бих искала да ви попитам дали докторът няма да ме отпрати за по-късно, когато разбере, че имаме само 7 месеца опити? Всъщност аз отивам при него най-вече заради обезпокоителния резултат от FSH.
Няма да те отпрати със сигурност!
ФСХ ти е малко обезпокоително, наистина, както и спермограмата на мъжа ти. Имаш сериозни основани да отидеш при него.
Както каза и evro, много важно е как ще реагираш на стимулация, както и броя на антралните фоликули, които ще ти ги види на 2-ри ден.
Моя съвет е да провериш щитовидната си жлеза - пусни едно TSH - може всеки един ден, единственото условие е сутринта да не си пила кафе. Много често жлезата скапва резерва.
Хубавата новина е, че възрастта ти е само 29, което бях чела някъде често е достатъчно добра предпоставка за добър отговор при стимулация, дори и при започнат процес на ИЯР. Тук има доста изписано по темата - можеш да прочетеш.
Така че споко и късмет!
*
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #757 -: Септември 02, 2010, 09:58:03 am »
Стойностите на Инхибин Б и АМХ все пак не са никак зле, така че миля, че имаш голям шанс! Късмет!
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #758 -: Септември 02, 2010, 11:16:53 am »
Благодаря на всички за отговорите!  :D

Когато излезе FSH 15, като се отърсих от първоначалния шок от прочетеното, записах час и в Щерев, не можех да чакам спокойно часа си при Владимиров от 17.07. до 09.09.

Имам проходими тръби, установено след хидротубация, хормоните на ЩЖ са ми отлични (TSH 1,44), антрални фоликули на 6-и ден от МЦ бяха 7-8, което май не е много добре  :?

Освен хидротубацията и изброяването на ант.фоликули, абсолютно всичко останало като изследвания - репр.хормони (вкл.протестерон) 3 пъти (в по 2 лаборатории), хормони на ЩЖ, АМХ и Инхибин Б, спермограма - всичко съм пускала по самоинциатива и благодарение на форумите (Зачатие в голяма степен  :D).

Всъщност съм на 29 г. и 2 м., но като написах това във формуляра на Щерев, той задраска месеците и останаха само целите години  :mrgreen:

Прочетох тук, или в друга тема, че няма смисъл да се попълва анкетата от сайта, защото докторът така или иначе си задава същите въпроси на първичния преглед  :)
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #759 -: Септември 02, 2010, 11:59:21 am »
Прочетох тук, или в друга тема, че няма смисъл да се попълва анкетата от сайта, защото докторът така или иначе си задава същите въпроси на първичния преглед  :)

Ами май да. Аз си я бях попълнила, но д-р Владимиров не ми я поиска. Всички въпроси ги задава на място и си попълва едни други бланки.