0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Нямам овулация , моля за коментари .
« Отговор #20 -: Април 07, 2006, 14:36:42 pm »
Мога само да кажа внимавай с Клостилбегита. Пие се само 6 месеца през живота на жената като след третия се прави почивка. Ела да видиш страничните ефекти от лечението с клостил. Вече има по съвременни лекарства за стимулация. Да не кажа, че в Шейново лекарите са на мнемние, че нашия проблем ПКЯ е най-лесно лечим. ЛАПАРОСКОПИЯ. Внимавайте какво пиете и при какви доктоери ходите. Казвам го защото след 10 години лечение на ПКЯ като в началото не съм имала мерак за бебе, сега бебе няма, а само странични ефекти и умора. Успех
*
Нямам овулация , моля за коментари .
« Отговор #21 -: Април 07, 2006, 21:18:10 pm »
Ще ви разкажа моята история накратко.Няма да пиша на лични защото подкрепям мнението на Василена, че тук пишем и четем именно за да научим повече.
     През 1999 г бременност непланирана.Завърши със спонтанен аборт. Причината два плода единия спира развитието си и повлича и другия при изхвърлянето.Като си помисля само, че сега щяхме да имаме близнаци на 7г......уви!! После 1г. пазене по препоръка на лекаря, след това нищо и така до сега. Вече съм на границата с полудяването.
   Сега по- конкретно- установихме липса на овулация и доктора веднага каза-стимулация. Хормоните всички в норма. Поради други оплаквания най-вече сърцебиене направих консултация с ендокринолог, изследвания и изскочи проблема- хипофункция с Хашимото  ТАТ и МАТ пет пъти над нормата. Започнах да пия еутирокс преди 8 мес. Още не съм успяла да сваля TSH-последно беше 5.2 ,което си е страшно много.Стимулация не правих.Ендокриноложката каза, че трябва да получа спонтанна след като коригираме хормоните на щит. жлеза.Както тя ми обясни хормоните на щит. жлеза участва в пукането на Граафовия фоликул и като са в недостиг това не може да стане.Освен това щит. жлеза е във взаимодействие с другите жлези с вътрешна секреция-хипофиза,полови жлези, надбъбречни жлези.При мен FSH спадна с две единици и сега е 7.6 при реф. ст. до 12.5
    Сега съм в процес на изчакване и междувременно съм решила да се насоча към някоя от клиниките по стерилитет.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Нямам овулация , моля за коментари .
« Отговор #22 -: Април 12, 2006, 15:13:48 pm »
Цитат на: anelka
Започнах да пия еутирокс преди 8 мес. Още не съм успяла да сваля TSH-последно беше 5.2 ,което си е страшно много.


как не можеш да свалиш ТСХ 8 месеца :?: това е толкова лесно, трябва да ти коригират дозата :evil: е не е истина просто. на мен за две седмици ми се повлиява. а на 5 месец забременях :D
анелка, ако само това ви е проблема, веднага намери кой да ти оправи дозата. Успех :!:
*
Нямам овулация , моля за коментари .
« Отговор #23 -: Април 12, 2006, 19:08:20 pm »
manhattan, ходих няколко пъти при ендокриноложката, която ме лекува, промени ми дозата от 50 на 100 мг. еутирокс.Каза ми да мине поне месец и половина с новото лечение и да пусна пак изследване.И това ще стане след няколко дни.Струва ми се обаче, че тази доза ми е висока.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Нямам овулация , моля за коментари .
« Отговор #24 -: Април 13, 2006, 12:14:25 pm »
а защо ти се струва. трябва да свалиш нивото, това е показател. постепенно ще свикнеш с новата доза. и аз в момента пия 75мг. заради бременността и имам аритмия от време на време, но това е положението :(
*
Нямам овулация , моля за коментари .
« Отговор #25 -: Април 13, 2006, 19:20:43 pm »
manhattan, ти ме успокои именно това сърцебиене ме притесняваше.Ходила съм и на кардиолог нищо ми няма на сърцето кръвното нормално само от щит жлеза е проблема.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Нямам овулация , моля за коментари .
« Отговор #26 -: Април 14, 2006, 12:50:23 pm »
да, Ани от това е :(
ама ако е само това е добре, щото има и много други "екстри" иначе :)
*
Нямам овулация , моля за коментари .
« Отговор #27 -: Април 15, 2006, 00:34:35 am »
manhattan, много ти благодаря за коментарите по темата!!!
*
Re: Нямам овулация , моля за коментари .
« Отговор #28 -: Юли 19, 2006, 22:42:37 pm »
И аз съм със същия проблем.Една докторка ме тъпка с клостилбегит
цели 3месеца и нищо.Тя дори не ме накара да си правя изследва-
ния.След това отидой при д-р Коларов,който ме накара да си напра-
вя някои изследвания.При мен тръбите са проходими,хормоните са ми нормални,но овулация нямам.Откри ми полип в матката и удебе-
лени стени.Каза ми първо да оправим това,а след това ще се стиму-
лира овулацията.И аз нямам напредстава с какво ще ми я стимулира,
и от къде идва проблема че я няма.
Надявам се по някакъв начин да се оправим.т.е всички който имат
такъв проблем.Късмет!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                    :balk_103: :balk_122: :balk_122: :balk_103:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Нямам овулация , моля за коментари .
« Отговор #29 -: Юли 19, 2006, 22:55:36 pm »
Фокси Тат и Мат изследваха ли ти??????Пушиш ли?????
*
Re: Нямам овулация , моля за коментари .
« Отговор #30 -: Юли 20, 2006, 07:47:09 am »
Здравей, Мирай!Сега прочетох темата ти, въпреки че е от април, и бързам да пиша.Екипът ти е от Варна, нали- Нанов-андролог.Момиче, моят съвет е-сменяй го, ако не си го направила вече. Имаме близка среща само със Нанов, но е достатъчна.Спермограмите на Нанов може и преди години да са ставали, но вече не.На мъжа ми резултатите бяха добри според него и след лечението ставаха все по-добри, успокоявахме се, но като отидохме при Александров и при Тачева, истината блесна.При него резултатът ни беше43000000на мл,а при Александров-7000000,при Владимиров12000000.Друго-при първото посещение той дал на мъжа ми същата схема за стимулация и на мен/без аз да съм там и без изследвания/.Още като разбрах това се усъмних и настоявах да го сменя.Как ще ме стимулира като все още не бях проверявала тръби и при мъжки фактор?Не ги пих и добре, че!!!От тези неща съдя, че и останалите изследвания трябва да се подложат на съмнение.Не вярвай на това, което ти казват, без да си го проверила и при друг.Моя колежка две 3 години вярваше, че няма ову, че е с висок пролактин и т.н., а се оказа, че проблемите и са измислени, а проблемът е мъжки фактор.Сега е бременна.
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*
Re: Нямам овулация , моля за коментари .
« Отговор #31 -: Юли 21, 2006, 16:22:03 pm »
Не съм правила ТАТ и мАТ.Да пуша,по една кутия на два дни.
Надявам се липсата на овулация да не идва от щитовидната жлеза.
Има ли вероятност да има и там проблем.Колко струва и каде мога да си пусна тези неща за изследване.
                  благодаря ви!!!!!!!!!!!!!!!::


                     :balk_110: :balk_110: :balk_110: :balk_110: