0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Този клуб е много по-различен от останалите.
Той се посещава от хора с надежда (и), неутешими оптимисти, хора със сърце (а). Това много се харесва на Birdie, който въпреки всичко си остава непоправим оптимист и вярващ в по-доброто. Където и да го търсим.

Кой е Birdie?
Педиатър на частна практика. Честно-няма лъжа.
Обичам си работата, обичам животните, обичам да работя с настроение и хъс. Само така става нещо значимо и резултатно. Защото ако си обичаш работата, няма да ти се наложи нито един ден от живота си да ходиш на работа. Иначе-животът си върви, децата порастват, а ние... но няма значение. Всяка възраст си има своите прелести, стига да не стигнеш до момента да запиташ една сутрин съпругата си "Ти коя беше?". Но тогава ще се оттегля в Дания, в къщичка с много сняг наоколо и прясна риба.

С каквото мога да бъда полезен... моля, питайте.
Приемам горещи дискусии, мнения, коментари.

п.с. Много често ме питат кой е "младежа" на снимката от аватара. Това е Св.Рихтер-най-великият пианист живял някога на тази земя. Страст на Birdie е неговата музика, без която нито един ден не минава. Независимо дали ще е Бах или Рахманинов. Който има интереси в тази област ще ме разбере...  :D

« Последна редакция: Ноември 06, 2007, 20:51:43 pm от jam »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Мнения на посивяващата птичка Birdie...
« Отговор #1 -: Февруари 13, 2007, 18:26:57 pm »
Добре дошъл  :balk_5:
Радвам се, че си приел поканата, със сигурност ще си полезен!
Чудесно представяне :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Мнения на посивяващата птичка Birdie...
« Отговор #2 -: Февруари 13, 2007, 18:47:24 pm »
Добре дошъл!


*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Мнения на посивяващата птичка Birdie...
« Отговор #3 -: Февруари 13, 2007, 18:47:29 pm »
Добре дошъл, Бърди. Благодаря, че се включваш. Тук със сигурност всички ще са ти благодарни. :lol:
*
Re: Мнения на посивяващата птичка Birdie...
« Отговор #4 -: Февруари 13, 2007, 18:58:27 pm »
Добре дошъл, радвам се, че се отзова :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения на посивяващата птичка Birdie...
« Отговор #5 -: Февруари 13, 2007, 19:00:12 pm »
Добре дошъл на доктор Birdie - педиатър с опит, знания и сърце!  :)

Мили майчета - настоящи и предстоящи - поканихме доктор Birdie да отвори постоянна тема за консултации по педиатрични въпроси. Темата е постоянна. Задавайте тук вашите въпроси към Birdie, а той е поел ангажимент да им отговаря, когато има възможност. Апелирам тук да не водим странични дискусии, за да се поддържа темата стегната и удобна за преглед.
Лично аз съм получавала много пъти бързи и компетентни отговори на моите въпроси към него. Сигурна съм, че ще бъде полезен и на вас.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Добре дошъл! :lol: Хубаво е да имаме един такъв помощник на наша страна :)
Аз лично в момента имам много сериозен проблем и просто не мога да намеря решение. Интересува ме колко време може да трае при диагноза бронхит - зверската кашлица и хремата. Вече 10ти ден кашля много жестоко, носа е пълен със секрет, а след закашляне повръща. Давам лекарства, отхрачващи сиропи, но не се повлиява. Вече имам крещяща нужда от малко сън, а детето ми от спокойствие и почивка. Ако има нещо, което мога да направя - моля за съвет и малко помощ.
Предварително благодаря от сърце!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Добре дошъл! :lol: Хубаво е да имаме един такъв помощник на наша страна :)
Аз лично в момента имам много сериозен проблем и просто не мога да намеря решение. Интересува ме колко време може да трае при диагноза бронхит - зверската кашлица и хремата. Вече 10ти ден кашля много жестоко, носа е пълен със секрет, а след закашляне повръща. Давам лекарства, отхрачващи сиропи, но не се повлиява. Вече имам крещяща нужда от малко сън, а детето ми от спокойствие и почивка. Ако има нещо, което мога да направя - моля за съвет и малко помощ.
Предварително благодаря от сърце!
Практиката ми показва,че хреми и кашлици над 3-4 дена без подобрение и с прогресивно влошаване (или неподобряване-"без положителна динамика") се нуждаят от антибиотик. Температурата изобщо не е задължителна. Може да имате температура ден или два след започване на антибиотика. Което само по себе си е индиректен белег за налична инфекция.
Защо избираме АБ в този случая:
*неповлияване на кашлицата за два до три дена говори или за грешна диагноза (и от това неподходящо лечение) или за инфекция. Най-често-второто. Най-често, защото очакват температура и други "типични" прояви на инфекция, което обаче съвсем не е задължително.
*избягваме синузита да стане хроничен-оттам кашлицата с месеци, което се "кръщава" "астма", но не е.
*избягваме тежки промени в белите дробове от 10 дена събиране на секрет.
*избягваме уголемяване на аденоидните вегетации от инфекциозния процес в назофарингса.
*често при тези случаи може да се касае за Стрептокок, или носно носителство на Мораксела или Стрептокок-да вземем преди започване на антибиотик назален и фарингеален секрет е добър подход.
*дълги носни обструкции са идеални за развитие на тежки и упорити отити-вижте ушенцата!
*почиствайте нослето с впръсквания "Стеримар" или "Низита", след което с "помпичка" изсмукваме секретите. След това-Олинт 0.05% по една,две капки. Ако детето не иска, само аспирацията стига. Една доза Панадол вечер (несвързано с температурата) понякога е много ефективно средство за добър детски сън при запушени нослета..

Обсъдете с педиатъра.
Нищо под 8 дневен прием на АБ не се смята за сериозен подход.
Избягвайте Кларицид и подобни. Също и Бисептол.
Аугментин в добра доза или Амоксил са най-добрите избори.

Благодаря за добрите думи.  :D
« Последна редакция: Февруари 13, 2007, 20:19:25 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Добре дошъл, Birdie! :welcome:

Тъкмо днес видях първия Ви постинг в темата за захранването и се чудех как сте се озовал тук. Мисля, че е отлично решение на момичетата да ви поканят.
Не съм Ви писала в bg-mamma, но съм изчела почти всичко, което сте писал за ваксините, както и много други Ваши постинги.
Абсолютно съм сигурна в полезността на съветите Ви!

П.С. Аз също харесвам класическа музика.:balk_63:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Благодаря за бързия отговор. Не знам като лекарство какво мога да дам друго. От 10 дни даваме антибиотик - Cefalexin на сироп, на 8 часов прием. Успоредно с това - капки за нос Olynth, добавям и Sterimar за по-добро почистване на секрета. Антибиотика е предписан от педиатър тук в Германия. В началото, когато беше поставена диагнозата температурата беше 39.8. Постепенно спадна, сега е постоянно 37.1. При прегледа при педиатъра - уши, гърло и дробове бяха описани като чисти. За кашлицата давам още сироп - Ambroxol или Prospan, тъй като дневната доза и на двата е по 2.5 мл два пъти дневно. Независимо от всичко обаче кашлицата и хремата не се повлияват по никакъв начин. Това ужасно много тормози малкия и нощем кашля много упорито, като задавяйки се връща храна или изкарва храчки.
Големия проблем тук е, че не мога да закупя почти никакъв антибиотик от аптеката без рецепта или голяма част от нещата, които има в България, тук не ги предлагат аптеките. Затова търся някакъв алтернативен вариант. Тукашните педиатри са изключително скептично настроени към приема на антибиотици и такива се предписват в много краен случай.
Още веднъж благодаря за бързата реакция!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Благодаря за бързия отговор. Не знам като лекарство какво мога да дам друго. От 10 дни даваме антибиотик - Cefalexin на сироп, на 8 часов прием. Успоредно с това - капки за нос Olynth, добавям и Sterimar за по-добро почистване на секрета. Антибиотика е предписан от педиатър тук в Германия. В началото, когато беше поставена диагнозата температурата беше 39.8. Постепенно спадна, сега е постоянно 37.1. При прегледа при педиатъра - уши, гърло и дробове бяха описани като чисти. За кашлицата давам още сироп - Ambroxol или Prospan, тъй като дневната доза и на двата е по 2.5 мл два пъти дневно. Независимо от всичко обаче кашлицата и хремата не се повлияват по никакъв начин. Това ужасно много тормози малкия и нощем кашля много упорито, като задавяйки се връща храна или изкарва храчки.
Големия проблем тук е, че не мога да закупя почти никакъв антибиотик от аптеката без рецепта или голяма част от нещата, които има в България, тук не ги предлагат аптеките. Затова търся някакъв алтернативен вариант. Тукашните педиатри са изключително скептично настроени към приема на антибиотици и такива се предписват в много краен случай.
Още веднъж благодаря за бързата реакция!
Вероятности:
*АБ "не работи".За това говори поддържането на температурата.-нужен е или Аугментин или по-силен цефалоспорин-цефпрозил, например.  Но аз бих се спрял на Аугментин. Може би изначално да се касае за синузит, който обикновено е упорит.
*може би става въпрос за Микоплазмена инфекция, която изобщо не се влияе от Антибиотици от групата на Цефалексина. Този АБ само подтиска температурата, без да лекува белодробната инфекция. В този случай само Кларицид или Зитромакс са добър избор!
*има алергичен елемент в ринита и затова антихистамин успоредно (Аериус, например) би намалил драстично секретите от нослето. Алергичния ринит и вирусния имат общи пътища на изява на симптомите им и затова често вирусни ринити се повлияват много добре от Аериус (но не от Зиртек).
*детето е с овладяващ се инфекциозен момент (в което се съмнявам, щом още поддържа температура) но е с обструкция и се нуждае от инхалаторен Вентолин или небулайзер Вентолин.

При такава кашлица и секрети да не се чува нищо проблемно при аускултацията е малко странно.Аз лично не виждам смисъл да давате Проспан и Амброксол заедно. За влажна кашлица със секрети аз бих предпочел АЦЦ-кидс (Ацетилцистеин). Но ако има непокрита инфекция, каквито и отхрачващи да даваме-ефекта е нулев. Също и ако имаме обструкция-без Вентолин-пак също нищо като ефект. Ако инфекцията дава секретите и оттам обструкцията се нуждаем от Вентолин+подходящ и работещ АБ.

Аз бих отишъл отново на преглед, обяснявайки че няма никакъв прогрес.
« Последна редакция: Февруари 13, 2007, 20:40:15 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Ами тъй като за съжаление нямам стетоскоп, не бих могла да проверя дали наистина се чува нещо или не. За мен има нещо грешно в цялата схема, но не мога да открия какво е. Имам само някакви бегли познания за нещата и се опитвам с подръчни средства да се справя. Тук даже витамин ц на ампули няма. На 15и имаме час и ще помоля за по-сериозен преглед. За съжаление, въпреки че са много хвалени като специалисти, тук са ужасно тромави и ограничени в някакви рамки.
Благодаря още веднъж за търпението и вниманието!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Тук даже витамин ц на ампули няма. На 15и имаме час и ще помоля за по-сериозен преглед. За съжаление, въпреки че са много хвалени като специалисти, тук са ужасно тромави и ограничени в някакви рамки.
Благодаря още веднъж за търпението и вниманието!
Никъде в Европа не се ползват ампули Вит.Ц в Педиатрията.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Възможно е, но пък и такива заболявания не се лекуват с хомеопатия, към която тук са ужасно привързани.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Благодаря на всички за добрите думи!
 :D

Към всички майки живеещи в чужбина.
Не съдете тамошните педиатри с Бг критерии.
Нашите разбирания за Педиатрия са толкова порочни, че всичко което виждаме навън ни се струва сюрреалистично. Но вината е в нас. Бъдете сигурни. Както го разбирате това и в почти всяка сфера от живота там.
Хомеопатията е "модерна" във всяка Европейска страна. И не само Европейска. Никой сериозен професионалист педиатър обаче не се занимава с подобни неща. Не че няма да използва продукти от полза. Манталитета и терапевтичното му поведение е извън "миазмите".

Разбира се че и там има добри специалисти и не толкова. Че има грешки и пропуски.
Търсете за децата си добри педиатри-търсете хора с които ще имате разбиране, доверие и бързи реакции от тяхна страна на всеки Ваш проблем. Не разчитайте само на държавната система-комбинирайте така, че да имате винаги адекватна реакция. Обикаляйте,търсете, оценявайте хората.
Не забравяйте и "емигрантския елемент"-когато посещавате държавната система или частник на Вас винаги се гледа като на емигранти, колкото и ние да не изглеждаме такива. Това отношение се отразява на реакцията и поведението на лекарите спрямо Вашите деца. Несъзнавано, но се отразява. От нас зависи да се отнасят добре с децата ни-постарайте се да владеете съвършено езика на страната и полагайте огромни усилия в това направление. Старайте се да изглеждате и да се държите идентично с местното население,обичаи и нрави-това ще Ви отвори много врати. Не ги съдете строго-помислете какво има зад Вас и колко има пред Вас.

Не ходете при двама педиатри, взаимно "проверявайки ги".
Това се счита за много грозно и неприемливо. В нашите среди винаги има начин да се разберат тези неща.

Простете ако някой се почувства засегнат от тези мисли...
« Последна редакция: Февруари 13, 2007, 21:17:52 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Благодаря за помощта и разбирането. Не ги съдя с БГ критериите, а по това до каква степен има ефикасност на приложеното лечение. Имам доста сериозна база за сравнение между държавната болница тук и частните педиатри. До скоро намирах доста добра и адекватна помощ. В момента обаче лечението явно изобщо не е адекватно и не помага. А детето ми е в това състояние около 15 дена вече. Антибиотика давам от 10. Ако беше адекватно - то си мисля, че все щеше да има някакво подобрение. Някак си не ми се иска да сменям за 4 път лекар :?
« Последна редакция: Февруари 13, 2007, 21:24:44 pm от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Не ходете при двама педиатри, взаимно "проверявайки ги".
Това се счита за много грозно и неприемливо. В нашите среди винаги има начин да се разберат тези неща.

Тук обикновено практиките са от по двама лекари и ако случайно единия не може да приеме пациента - другия го прави, като всички данни по досието са нанесени в компютър, т.е. достъпни са за всеки от самата практика. Ако не си доволен от нещо, то значи не си доволен от самата практика. Но тук всеки покрива колегата си. Имам доста неприятен опит от последните два месеца с лекарите тук, за съжаление. Просто търся някакъв начин да помогна на детето си без голяма вреда за него.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Не ходете при двама педиатри, взаимно "проверявайки ги".
Това се счита за много грозно и неприемливо. В нашите среди винаги има начин да се разберат тези неща.

Тук обикновено практиките са от по двама лекари и ако случайно единия не може да приеме пациента - другия го прави, като всички данни по досието са нанесени в компютър, т.е. достъпни са за всеки от самата практика. Ако не си доволен от нещо, то значи не си доволен от самата практика. Но тук всеки покрива колегата си. Имам доста неприятен опит от последните два месеца с лекарите тук, за съжаление. Просто търся някакъв начин да помогна на детето си без голяма вреда за него.
Това не важи, когато двама имат обща практика.
Бих Ви посъветвал да бъдете настойчива-изисквайте, безпокоете ги. Не чакайте дати на визита-обадете се и изискайте решения!!
Това е нашата работа, все пак. Да ни безпокоят...
Подтиквайте ги да вземат решения, изразявайки недоволството си от лошия резултат-нищо не работи по-добре от засегнатото ни честолюбие че не сме добри и ефективни. А който това не го "задвижва", то нищо не е в състояние да го.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Благодаря, надявам се да успея да ги "задвижа" :lol:
П.С. Аз лично не се засягам от такива мисли и винаги си търся правата. Не понасям да ме третират като трета ръка човек :D Още повече когато става дума за детето ми.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
добре дошъл, д-р бърди! :P
пожелавам на всички момичета ,скоро да имат"причина" да се допитват до вашите съвети.
успех!