0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #20 -: Септември 15, 2011, 11:55:13 am »
Aз съм пропускала къпане и то неведнъж, предимно по същата причина като Блу  :lol: Само да се измами да заспи дребния - не будя по никакъв повод, че после става страшнооо. При Дани обаче, връзка "къпане - сън" така и не се получи, не че не хвърлих неистови усилия да я изградя. До дете си е, както винаги се оказва при подобни обсъждания. :wink:
Еленка, лично аз не виждам никакъв проблем, ако прецениш в някаква ситуация - да пропуснеш къпане. Щом детето е спокойно, спи си и прескачането на банята не й нарушава режима по някакъв начин и не й причинява дискомфорт - няма защо да я будиш. Познавам и бебета, които без банята и то в определен час - не могат да заспят пък... Ти най-добре можеш да прецениш твоето бебе от кой "вид" е.
Всъщност, не само за къпането, ами за каквото и да било, аз съм на мнението, че детето не трябва да се буди. Ако детенце има някакъв зор /ще му се вана, храна, или друго/ - едва ли ще си спи сладко, сладко. Поне аз така ги виждам нещата, не твърдя че съм "най-права", само споделям мнение.  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #21 -: Септември 15, 2011, 13:37:10 pm »
Познавам и бебета, които без банята и то в определен час - не могат да заспят пък... Ти най-добре можеш да прецениш твоето бебе от кой "вид" е.

Ние сме от тези :wink: Понякога се излъгва да заспи по-рано. Даже в началото се радвах, че така рано е заспал и не смятах да го будя. Да, обаче малкият точно в 20ч. се буди като по часовник и си иска къпането  :lol:  Иначе сме пропускали баня няколко пъти. Най-вече като  сме били на гости до късно вечерта, но с доста рев, защото пак си искаше да се къпе. Не мисля, че е проблем да се пропуска от време на време, ако бебо си спи и не се буди сам.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #22 -: Септември 15, 2011, 15:47:54 pm »
Аз не будя заради банята, а заради последното хранене в 9. Отнема ни около 15 минутки да се разсъни, но ни спестява ставане в 3 посред нощ. 
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #23 -: Септември 15, 2011, 16:10:59 pm »
Elle, а пробвала ли да я храниш Терезка заспала? У нас е редовен номер  :).






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #24 -: Септември 15, 2011, 17:01:01 pm »
Elle, а пробвала ли да я храниш Терезка заспала? У нас е редовен номер  :).

Не ставаааа... Но на помощ идва банята. Имаме огромно огледало на стената - щом зърне с половин очо образа си, веднага се събужда и започва един флирт... После храненето е лесно  :wink:.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #25 -: Септември 16, 2011, 01:07:14 am »
Elle, а пробвала ли да я храниш Терезка заспала? У нас е редовен номер  :).

Не ставаааа... Но на помощ идва банята. Имаме огромно огледало на стената - щом зърне с половин очо образа си, веднага се събужда и започва един флирт... После храненето е лесно  :wink:.

е поне детето има добър вкус  :D.

оф, толкова е просто - не правиш нищо дето не ти идва отвътре или на теб или на детето, най-добре и на двама ви, обаче, нещо напоследък твърде много вежди се повдигат като кажа, че се кърмим на поискване, спим не на режим и понякога пропускаме банята, че вече започнах да се чудя, та ми е много добре като получа потвърждение. иначе и аз знам, че няма да се захабят ако не се изкъпят.

да питам още нещо - на моята девойка има нещо отзат на дупето - кожата по гръбчето в продължение на цепката на дупето й изглежда червена и понякога е на люспички, не е много дълго окол 2-3 см максимум. буквално изглежда като раничка на която й е паднала коричката, нали знаете как кожата е по-розова. не я боли, като попитах лекаря си той каза " няма косми, няма секрет - не е спина бифида"  8O, което аз си знаех, но не каза нищо какво да правя. от експериментите досега резултатът е - по-добре й е да я мажа с хидратантния крем, отколкото с крема против подсичане, мисля, че ако не се мокри е още по-добре, но няма как да не я мия или къпя точно там повече от 24 часа. дали някоя от вас е имала такава точно екстра?
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #26 -: Септември 16, 2011, 13:12:18 pm »
Аз не будя заради банята, а заради последното хранене в 9. Отнема ни около 15 минутки да се разсъни, но ни спестява ставане в 3 посред нощ. 

И ние сме така. Даже, точно снощи след упорито мрънкане заспа малко преди банята (явно причината е била че му се спало) но въпреки това след половин час леко го разбудих, той бързо се събуди и продължихме с обичайните процедури. Тъкмо се притеснявах, че после няма да заспи лесно с това късно спане, но пак не познах -беше по-бързо от обичайно и спа по-добре (но последното може и да от това, че малко увеличих дозата).

Елена, ако е сухо мажи с крем или олио за след баня. Но може да пробваш и с крем "здраве бебе" - този крем (стандартния здраве) върши чудеса.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #27 -: Септември 16, 2011, 18:29:15 pm »
сами, аз също си мислех за него и исках да питам наистина ли е добър или е по типа "мажете със зехтин", просто защото нас с такова са ни мазали? ако върши работа веднага й го купувам.

опасявам се, че имам още един въпрос - тъй като ади не се роди в българия, ходих да я записвам в службата по вписване в общнината, в понеделник ще й взема егн-то и следват въпросите ми:

от службата по вписванията ли дават акта за раждане или от някъде другаде
след като взема акта за раждане трябва да ходя до социални грижи (май, но не съм сигурна, т.е. трябва ли да ходя е въпроса), за детски и там разни други подкрепи, които държавата дава на майките (еднократната помощ за дете, например)

правилно ли съм разбрала или процедурата е съвсем различна?

съжалявам, че питам такива прозаични неща, но искам да съм сигурна къде отивам и какво правя, за да не се мотая по служби като муха без глава.

благодаря
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #28 -: Септември 16, 2011, 22:48:10 pm »
Здравейте д-р Бърди,
Моля за вашия съвет.
Дъщеря ми която е на (9м.) 24часа беше с 38,5; 39 градуса температура, която не се повлияваше от никакви температуро понижаващи медикаменти. Педиатъра ни я прегледа и нищо, гърло добре ушички също, никаква видима причина за температурата.
Като минаха 24часа температурата падна, но спряхме почти да се храним и да пием течности. За целия ден днес е изяла следното:
7ч. 180мл АМ;
12.30 около 80гр зеленчуково пюре;
17.30 около 100гр. плод. настърган
22ч. 50мл АМ
За целия ден е изпила 30мл вода
Възможно ли е да е от зъбки или да търся причината някъде другаде. М/у другото имаме два долни зъба, които изкара без никакви проблеми и промени в държанието.
Да пусна урина или нещо друго? Вашето мнение?
Благодаря Ви предварително!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #29 -: Септември 17, 2011, 09:55:11 am »
Здравейте д-р Бърди!
Днес ситуацията е следната:
Без температура сме.
Сутринта изпи в 6,45ч -80мл АМ, които след 10мин. повърна на фонтан.
Към 8ч изпи 50мл сок от ябълка.
В 9ч изяде около 100гр, може и по малко, каша.
Притеснявам се, че не поема течности, а акото й започва да става като по редичко пюре.
Вашето мнение? Знам, че без преглед е трудно, но някакви насоки биха ми били от полза.
Благодаря Ви предварително!
Лек и усмихнат ден!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #30 -: Септември 17, 2011, 12:16:32 pm »
Заведи си бебето отново да го види лекар!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #31 -: Септември 17, 2011, 14:00:02 pm »
след като взема акта за раждане трябва да ходя до социални грижи (май, но не съм сигурна, т.е. трябва ли да ходя е въпроса), за детски и там разни други подкрепи, които държавата дава на майките (еднократната помощ за дете, например)
Елена , с оригинала  на акта за раждане  и копие на него и на лк отиваш в съответната соц .служба  и попълваш декл за изплащане на еднократна помощ за раждане.
Ако имаш банкова с-ка , по която искаш да ти се преведат парите , носи от банката удостоверение за банковата с-ка .Ако нямаш  с-ка или не декларираш по коя с-ка искаш  превода, те по служебен път ти откриват с-ка в банката , с която работят-ще ти кажат в коя банка-за всяка община е различна.
Сега  нещо което не знам дали ще ти искат - на мен не го искаха , на приятелка  го искаха- удостоверение за семейно положение -за да видят кое по ред е детето .

За детски-ако отговаряте на условията за дохода , но и да не отговаряте - може да подадеш, пък те ще ти откажат ,ако надвишавате :lol:  -служ .бел. за дохода  ,  бел. от личния лекар за направени ваксинации  , да допълнят момичетата  какво още .
Имаше тема тук май по въпроса.
« Последна редакция: Септември 17, 2011, 14:01:37 pm от nimika »


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #32 -: Септември 17, 2011, 15:32:37 pm »
Заведи си бебето отново да го види лекар!

Заведох я пак на лекар. Защото отново сме с температура леко разтройство (като рядко пюре), не се храни и неиска течности.
Диагноза:силно зачервено гърло, а в четвъртък уж нямаше.
Изписа ни АБ Седакс 36мг/мл по 3мл на 24часа. Как така стават нещата за един ден незнам. За разтройството сме на Хумана вместо АМ и картофено пюре, ако иска.
Вашето мнение д-р Бърди за АБ-ка правилна ли е дозата? И вече за зачервено гърло ли изписват АБ?!?
В понеделник сме на контролен.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #33 -: Септември 17, 2011, 23:39:36 pm »
Запис...


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #35 -: Септември 18, 2011, 11:42:31 am »
Здравейте д-р Бърди!
Пиша Ви как се развиват при нас нещата.
Аз не започнах АБ на моя глава, следвам интуицията си.
Днес заведох дъщеря ми (9м) при друг педиатър. Неговото мнение е, че няма зачервено гърло, най-вероятно е ентероколит. Защото има леко разтройство и повръщане (веднъж за днес на фонтан).  То всичко започна с температура и постепенно разреждащи на консистенция изпражнения. Каза ни че може да е било зачервено гърлото ако е имала температура. Възможно ли е? Сега лечението ни е: Ентерол прахчета 2х1, Хидрасек и лечебна хумана 3 шишета и две каши колкото иска и панадол ако има т-ра.
Съвсем се обърках?!?!?
Ако имате някакъв коментар...
Лек и слънчев ден!
« Последна редакция: Септември 18, 2011, 11:44:42 am от happymery »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #36 -: Септември 18, 2011, 14:19:31 pm »
Без преглед и пряк поглед, нищо не мога да къжа.
Искрено съжалявам и моля за разбиране... .
Не мога да коментирам находки на другите, защото не знам какво е истина от това, което са видели ( за мен, персонално).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #37 -: Септември 18, 2011, 19:12:48 pm »
Без преглед и пряк поглед, нищо не мога да къжа.
Искрено съжалявам и моля за разбиране... .
Не мога да коментирам находки на другите, защото не знам какво е истина от това, което са видели ( за мен, персонално).

Да, напълно Ви разбирам и сте прав.
Просто майките в БГ се лутаме заради "кадърни" доктори
За сега сме на хидрасект, хумана вместо АМ и каша, и оризова вода.
Утре сме пак на преглед. Добре, че тази седмица сме с един почивен ден, а той минава бързо с три деца :)
Благодаря Ви!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #38 -: Септември 19, 2011, 01:29:25 am »
Може ли да ми препоръчате нещо ефикасно за облекчаване на болката и сърбежа при никнене на зъбки..
Мажа с калгел, обаче ефект няма никакъв.Пробвах да мажа венците с витамин С от ампула-пак същото.
Максим е много неспокоен, не спи добре, предполагам, че го боли.Станал е много капризен.
Благодаря предварително!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #39 -: Септември 19, 2011, 15:58:02 pm »
Може ли да ми препоръчате нещо ефикасно за облекчаване на болката и сърбежа при никнене на зъбки..

  Аз давах на Митачето таблетки "Дентокинд", дали си въобразявах или наистина помагаха, но спеше спокойно.
http://apteka.framar.bg/30010137/%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%BE%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%B4-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB-150-dhu-arzneimittel