0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Анестезия при хистероскопия?!
« -: Март 20, 2006, 23:10:02 pm »
Момичета  предстои ми хистероскопия, та  искам да ви попитам каква упойка е за предпочитане-епидурална или трахеална?
Ще се радвам ако споделите мнение коя от двете е
 ,,по-щадяща,, според вас :!:  :?:
*
Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #1 -: Март 21, 2006, 04:35:26 am »
Нева,

аз бях със спинална(вкарва се ендократно, а не както при епидоралната да се постави катетър и да се добавя още ако се проточи операцията). Трябваше уж да е по-лесно от пълната, такава също са ми поставяли. Но истината е, че не можах да се вдигна почти една седмица от леглото заради ужасното главоболие, което получих, въпреки голямото количество течности, което поемах. При пълната упойка един час след като се събудих си хапнах сладко щото бях ужасно гладна, въпреки че сетрите имаха някои опасения за последствията. :wink:


*
Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #2 -: Март 21, 2006, 10:50:03 am »
Благодаря ти Габи ,надявах се да се включиш!
Като чета тук май на повечето са  поставяли спинална упойка и аз най-вероятно такава ще си поискам .Голяма треска ме тресе от притеснение, но дано всичко мине добре и да махнат този полип.
Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #3 -: Март 21, 2006, 11:36:28 am »
Здрасти Нева,
на мен също мо предстои хистеро за премахване на полип.
Ти къде ще го правиш и при кого?
*
Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #4 -: Март 21, 2006, 11:41:48 am »
Цитат на: petiofi
Здрасти Нева,
на мен също мо предстои хистеро за премахване на полип.
Ти къде ще го правиш и при кого?


Ами мисля че ходим на едно и също място :wink: Аз- при Д-р Стаменов и сигурно ще е в понеделник на 27.03.,не се уговорихме с док защото е на конгрес но сигурно ще е тогава...
Re: Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #5 -: Март 21, 2006, 11:45:12 am »
Цитат на: neva
каква упойка е за предпочитане-епидурална или трахеална?


Моята също беше със спинална и нямах абсолютно никакви проблеми. Единствено вместо след очакваните 2-3 часа ме пусна след 5-6 часа - до тук добре - но защо ли послушах сестрите да се опитвам да си мърдам пръстите на краката - доста е гадно да се напрягаш да го правиш, пък да не можеш :evil:
Под трахеална не знам какво се има предвид?
Иначе са ми правили и 4 пълни упойки - по-слаби и по-силни. С по-слабите също нямах никакъв проблем.

При спиналната също вкарват леко успокоително, а предлагат по желание и да те приспят :D
Благодаря ти, Бени!







Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #6 -: Март 21, 2006, 11:45:21 am »
:lol: Ми да на едно и също място сме мила :lol:
Дали Д-р Стаменов сключи договра с Здравната Каса, знаеш ли?
Аз всъщност това чакам по негов съвет за да ми излезне по-евтино, щото съм се замаяла от тия цифри вече :cry:
*
Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #7 -: Март 21, 2006, 11:48:56 am »
Цитат на: petiofi
:lol: Ми да на едно и също място сме мила :lol:
Дали Д-р Стаменов сключи договра с Здравната Каса, знаеш ли?
Аз всъщност това чакам по негов съвет за да ми излезне по-евтино, щото съм се замаяла от тия цифри вече :cry:


Не, доктора  със сигурност  не е сключил договора с касата и на мен се подвоуми да ми предложи да изчакам ,но аз не искам повече.Затова въпреки цифрата се реших да се подложа и да минава.
Re: Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #8 -: Март 21, 2006, 11:49:00 am »
Цитат на: FreshBreeze
Под трахеална не знам какво се има предвид?


Фреши, ако не се лъжа, това е упойката, при която ти слагат маска на лицето, ама не съм 100% сигурна...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #9 -: Март 21, 2006, 11:55:45 am »
Рали -да слагат ти маска на лицето но те  и интубират което на мен ми се струва доста инвазивно, а и четох някъде че е противопоказно при хроничен бронхит /какъвто аз имам /и май ще предпочета спиналната че поне да не ме боли после гърлото..

Фреши, на няколко пъти ти препрочитам историята на твоето хистеро и съм доста наясно вече с всичко благодарение на теб :)
 Много си ми сладка !!!
Пожелавам ви на всички само хубави неща
Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #10 -: Март 21, 2006, 12:17:28 pm »
Благодаря ти за отговора Нева.
То и аз не зная докога ще мога да чакам ... след няколко дни ще навърша 35 години... ужас.
Пожелавам ти много успех и после да разкажеш как мина всичко при теб!
Стискам ти палци!!!
Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #11 -: Март 21, 2006, 13:27:49 pm »
Цитат на: petiofi
То и аз не зная докога ще мога да чакам ... след няколко дни ще навърша 35 години... ужас.


Петьофи, я не си го слагай присърце това за 35-те години  :x  Не е важно ЕГН-то какво казва, а на колко се чувстваш :!:

Аз кат правя 36 юни месец и какво? Чувствам се на 18 и ми е супер хипер добре :!:

Така че "держи хвост топором" и хич да не ти пука :!:  :!:  :!:  Ще си имаме толкова дълго очакваните бебета  :D  :balk_21:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #12 -: Март 21, 2006, 13:39:55 pm »
rally_pat то и аз не се чувствам стара, напротив, само за бебето се притеснявам да не е станало късно.
Но то това е божа работа май  :lol:
Благодаря ти за нужната ми подкрепа мила, държа се и ще продължавам така  :lol:
Дано много скоро да си имаме така дългоочакваните бебчета!!! :balk_21:
Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #13 -: Март 21, 2006, 13:41:24 pm »
Нева, благодаря ти за милите думи :D  Всичко най-най-хубаво и при теб :D

Добре де, има ли вече клинична пътека за хистероскопия? До миналата година нямаше, а се поемаше от Републиканския бюджет, а сега няма финансиране и от бюджета.
Благодаря ти, Бени!







Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #14 -: Март 21, 2006, 13:47:09 pm »
И на мен ми е интересно това Фрешче, дано някой да внесе яснота по въпроса.
Не би ли трябвало да има щом Стаменов каза, че при сключване на договора му с касата ще ми излезне доста по-евтино???
*

    balmi

Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #15 -: Март 21, 2006, 14:03:05 pm »
На мен ми правиха със спинална упойка хистероскопията. Бях в съзнание през цялото време и всичко приключи за десетина минути. Изобщо не се притеснявайте. Манипулацията е лека, а само страха преди нея голям. Успех и на двечките - Нева и Петьофи !!!
 :balk_21:  :balk_21:
Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #16 -: Март 21, 2006, 14:09:23 pm »
Мерси Балми :balk_21:
Аз като говорих със Стаменов за упойката, той ми каза, че ще бъде епидурална в гръбначния стълб, за спинална даже не сме и говорили. :roll:
*

    balmi

Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #17 -: Март 21, 2006, 14:24:31 pm »
Петьофинка, значи аз нещо съм в грешка с термините. Мислих, че спиналната е в гръбнака. Много се извинявам за невежеството.
Та значи моята хистероскопия беше с упойка в гръбнака. Раздвижих се доста бързо след това и я препоръчвам за този вид манипулация.

И още целувки :balk_21:
Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #18 -: Март 21, 2006, 14:27:55 pm »
Балми не знам дали аз не съм в грешка, но това си спомням от разговора ми с Д-р Стаменов, който беше поне преди 2 месеца, но така мисля че каза епидурална в гръбнака. :lol:
Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #19 -: Март 21, 2006, 14:41:13 pm »
Ето какво открих с търсачката:

"Аз родих дъщеря си с епидурална упойка. Бях се наслушала на мнения, повечето от които бяха против тази упойка, но понеже съм много страхлива реших да не се отказвам. Мога да кажа само, че когато започнаха да се засилват контракциите бях много доволна, че съм избрала тази упойка.
Сложиха ми упойката когато разкритието беше 5-6 см /тогава болките вече бяха доста силни/. Между 4-5 прешлен се слага катетър, като предварително мястото се обезболява с месна упойка, така че абсолютно нищо не усещаш. Малко е трудно само да стоиш в тази поза в която иска анестезиологът. Катетърът се залепва с левкопласт по гръбначния стълб и краят му, в който се вкарва упойката стой пред рамото ти. В момента, в който ти сложат първата доза от упойката, усещах хладина по гръбначния стълб, не след дълго започват да ти изтръпват краката."
Значи съм права за тази упойка  :lol: