0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #860 -: Януари 31, 2009, 02:17:42 am »
Не, не може да се измие.
« Последна редакция: Януари 31, 2009, 12:41:23 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #861 -: Януари 31, 2009, 14:51:40 pm »
Докторе, благодаря за отговорите на предните ми въпроси.

Друг  :oops: - Кристина беше с лека кашлица и "задна хрема", каквото и да значи това. Ок, стичали се секретите в гърлото...Това беше преди месец. Тогава пи само сироп за кашлица и Олинт за носа. Педиатърката все ми казва други капки, но аз от Вас си знам за Олинта и напомням, че съществува. Тя е възприемчива, обсъждаме го и в крайна сметка слагам Олинт. Сега, месец след последният път Кристина е с по-обилна хрема, пак питах за Олинт и тя каза, че този път не може да слагаме, било често и изписа Виброцил. Да, обаче е кошмарно трудно да го сложа тоя Виброцил, Кристина плаче, дави се и повъръща, понеже се напъва да се бори. Иначе няма никакъв проблем с другите капки, нито с физ. разтвор, само този Виброцил...
Може ли или не може Олинт според Вас?
Благодаря Ви!!!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #862 -: Януари 31, 2009, 19:51:06 pm »
Да.
Може да дадете Аериус за 3-4 дена-веднага ще спре хремата. Ако няма инфекция,разбира се.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #863 -: Януари 31, 2009, 20:29:11 pm »
Привет Докторе!
Преди около година и половина бях Ви писала, а и не веднъж сме го обсъждали това, че Вики има рядка и тънка косичка. Много съвети сте ми давали. Като един от тях беше да използвам Фунгорал шампоан. Така и не намерих, казаха ми че не се внася в Бг и аналогът му тук е Низорал. Само веднъж успях да я измия с него, явно много й щипеше на очичките, и след това поне месец не искаше да влиза в банята и с големи ревове и писъци успявахме да се изкъпем. Така и не повторих. Но тези крусти така и не се махнаха. Пробвах с шампоан и крем п/в крусти на Мустела, от няколко месеца ползваме и шампоана на А-Дерма, но резултат никакъв. Сега след баня забелязах, че отзад на тила има един много малък лющеш се участък, нещо като лишейче. Преди като съм споменавала на педиатърка ни за тези крусти ми е казвала с памуче да втривам Елоком.
Понякога си мисля, че точно заради тези корички толкова бавно и почти незабележимо и сгъства косичката.
Да пробвам пак с Низорал шампоан или Елоком? Или има и друг вариант?
Ще съм Ви благодарна за съвет!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #864 -: Февруари 01, 2009, 11:38:28 am »
Здравейте докторе!
от снощи детето е с жълтеникави секрети в носа.УНГ,миналата седмица каза че детето не трябва да ползва капки ,а само физ.разтвор,заради мукопластичен ринит,и Кузикром,така и правехме но хремата беше бистра,сега е с гноен вид.може ли да ПОЛЗВАМ фУСИТАЛМИК?това увреждане на лигавицата,от всички капки ли се получава или само от съдосвиващите?детето имаше стафилокок ауреус,направихме един курс с Бактробан 7 дни.имам Фуситалмик ,и прочетох че е добър точно срещу тази бактерия.бЛАГОДАРЯ!
« Последна редакция: Февруари 01, 2009, 11:43:28 am от palikarova.br »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #865 -: Февруари 01, 2009, 15:12:03 pm »
Това не значи непременно инфекция!
Много вирусни ринити са с такъв ход преди края на ринита.
Не мислч че засега освен малко физиологичен разтвор нещо е нужно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #866 -: Февруари 01, 2009, 15:13:20 pm »
Привет Докторе!
Преди около година и половина бях Ви писала, а и не веднъж сме го обсъждали това, че Вики има рядка и тънка косичка. Много съвети сте ми давали. Като един от тях беше да използвам Фунгорал шампоан. Така и не намерих, казаха ми че не се внася в Бг и аналогът му тук е Низорал. Само веднъж успях да я измия с него, явно много й щипеше на очичките, и след това поне месец не искаше да влиза в банята и с големи ревове и писъци успявахме да се изкъпем. Така и не повторих. Но тези крусти така и не се махнаха. Пробвах с шампоан и крем п/в крусти на Мустела, от няколко месеца ползваме и шампоана на А-Дерма, но резултат никакъв. Сега след баня забелязах, че отзад на тила има един много малък лющеш се участък, нещо като лишейче. Преди като съм споменавала на педиатърка ни за тези крусти ми е казвала с памуче да втривам Елоком.
Понякога си мисля, че точно заради тези корички толкова бавно и почти незабележимо и сгъства косичката.
Да пробвам пак с Низорал шампоан или Елоком? Или има и друг вариант?
Ще съм Ви благодарна за съвет!
Фунгорал (Низорал шампоан) + Мустела Стелакер са най-добрия избор за тези смигматороични дерматити.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #867 -: Февруари 01, 2009, 15:14:40 pm »
Докторе, моля да погледнете снимките и да кажете на какво може да се дължи този обрив? Появи се преди около 1-2 седмици. Водихме го на кожен, но нещата не отшумяват (мазахме с някъв течен препарат с цинк, а от два дни с Lipobase). Тази сутрин отново беше много обострен обрива. Съмненията бяха за реакция към киви, но оттогава не е ял киви, а обривът си остана.http://www.snimka.bg/album.php?album_id=336984&pid=10330430
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #868 -: Февруари 01, 2009, 15:23:32 pm »
Това не значи непременно инфекция!
Много вирусни ринити са с такъв ход преди края на ринита.
Не мислч че засега освен малко физиологичен разтвор нещо е нужно.
Благодаря !дори и Кусихром ли да не слагам,изписан е за месец,заради ал.ринит
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #869 -: Февруари 01, 2009, 18:48:39 pm »
Благодаря Ви, Докторе!
Ще пробвам пак с Низорал шампоан. Пък дано се изчистят и вземе да посгъсне малко косичката,ако въобще има врзъка с това.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #870 -: Февруари 01, 2009, 19:47:52 pm »
Докторе, моля да погледнете снимките и да кажете на какво може да се дължи този обрив? Появи се преди около 1-2 седмици. Водихме го на кожен, но нещата не отшумяват (мазахме с някъв течен препарат с цинк, а от два дни с Lipobase). Тази сутрин отново беше много обострен обрива. Съмненията бяха за реакция към киви, но оттогава не е ял киви, а обривът си остана.http://www.snimka.bg/album.php?album_id=336984&pid=10330430
Кожата е суха,грапава?
Само на едната ръка?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #871 -: Февруари 01, 2009, 19:48:23 pm »
Това не значи непременно инфекция!
Много вирусни ринити са с такъв ход преди края на ринита.
Не мислч че засега освен малко физиологичен разтвор нещо е нужно.
Благодаря !дори и Кусихром ли да не слагам,изписан е за месец,заради ал.ринит
Това за вирусния ринит ли го дадоха?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #872 -: Февруари 01, 2009, 20:19:27 pm »
Това не значи непременно инфекция!
Много вирусни ринити са с такъв ход преди края на ринита.
Не мислч че засега освен малко физиологичен разтвор нещо е нужно.
Благодаря !дори и Кусихром ли да не слагам,изписан е за месец,заради ал.ринит
Това за вирусния ринит ли го дадоха?
за алергичния,казаха само физ.разтвор и Кусихром,никакви други зарадимукопластичен ринит.
Здравейте докторе!
от снощи детето е с жълтеникави секрети в носа.УНГ,миналата седмица каза че детето не трябва да ползва капки ,а само физ.разтвор,заради мукопластичен ринит,и Кузикром,така и правехме но хремата беше бистра,сега е с гноен вид.може ли да ПОЛЗВАМ фУСИТАЛМИК?това увреждане на лигавицата,от всички капки ли се получава или само от съдосвиващите?детето имаше стафилокок ауреус,направихме един курс с Бактробан 7 дни.имам Фуситалмик ,и прочетох че е добър точно срещу тази бактерия.бЛАГОДАРЯ!
« Последна редакция: Февруари 01, 2009, 20:22:04 pm от palikarova.br »
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #873 -: Февруари 01, 2009, 23:25:08 pm »
Здравей Бърди. Днес сутринта дъщеря ми / 5 г./ ми каза, че много й се спи и вижда черни точки. Премерих температурата -35,5 и много се притесних. Мерих я три пъти - същият резултат. Премерих и моята, за да се убедя, че термометърът показва вярно. Вечерта отново беше ниска - 36. Предходната седмица имаше хрема и болки в гърлото, които все още продължават. Не е вдигала температура над 37 и не съм давала никакви температуропонижаващи. Давах единствено хомеопатичното за гърло хомеожен. Въпросът ми е, на какво може да се дължи такова понижаване на температурата и трябва ли да й се направят кръвни изследвания?   :thankyousign:
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #874 -: Февруари 02, 2009, 18:55:18 pm »
Добър вечер!тази нощ детето го заболя ухо,ходихме на УНГ,слабо възпалено,каза че детето е в добро състояние и може да мине без АБ.изписа ни Отипакс,по 3 пъти на ден,и наистина за се га няма оплакване.хремата обаче е много по -сериозна от вчера.почнах Фуситалмика.преди месец ви писах че открихме стафилокок ауреусв носоглътката ,УНГ В София,настоява да почне Зинат ,заради това,местен УНГ,смята че не е нужен,детето е видимо добре,защо да го "тровя" излишно?гърлото е спокойно.няма температура,да почна ли Зината според Вас?а относно нощните ни кашлици,спряха след пиенето на Мотилиум.днес при тази хрема ,изобщо не кашля,а до скоро мислехме че кашля от "задна хрема".в епикризата за астмата пише отслабено везикуларно дишане,без хрипове.възможно ли е да се е получило от рефлуксната кашлица в продължение на две седмици?след седмица сме при пулмоложката,просто да имам някакво основание да изисквам,обмисляне на диагнозата.представям си как ще и кажа ,мисля че детето ми няма астма,и тя ще се съгласи.Фликсотида го спряхме,защото направи спазъм,но лекарката изобщо не помисля ,че може да е неправилно изписан.каза че явно прави реакция от съставка в разпрашвателя на лекарството.а ние сме го ползвали при обструкция ,преди две години ,и имаше добър ефект
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #875 -: Февруари 02, 2009, 21:31:14 pm »
Докторе, моля да погледнете снимките и да кажете на какво може да се дължи този обрив? Появи се преди около 1-2 седмици. Водихме го на кожен, но нещата не отшумяват (мазахме с някъв течен препарат с цинк, а от два дни с Lipobase). Тази сутрин отново беше много обострен обрива. Съмненията бяха за реакция към киви, но оттогава не е ял киви, а обривът си остана.http://www.snimka.bg/album.php?album_id=336984&pid=10330430
Кожата е суха,грапава?
Само на едната ръка?
Да, суха и грапава е. На двете ръце, по гърдичките и отзад на врата. Кожата му по принцип е суха. Доскоро беше със запек, ако има значение...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #876 -: Февруари 03, 2009, 01:13:32 am »
Добър вечер!тази нощ детето го заболя ухо,ходихме на УНГ,слабо възпалено,каза че детето е в добро състояние и може да мине без АБ.изписа ни Отипакс,по 3 пъти на ден,и наистина за се га няма оплакване.хремата обаче е много по -сериозна от вчера.почнах Фуситалмика.преди месец ви писах че открихме стафилокок ауреусв носоглътката ,УНГ В София,настоява да почне Зинат ,заради това,местен УНГ,смята че не е нужен,детето е видимо добре,защо да го "тровя" излишно?гърлото е спокойно.няма температура,да почна ли Зината според Вас?а относно нощните ни кашлици,спряха след пиенето на Мотилиум.днес при тази хрема ,изобщо не кашля,а до скоро мислехме че кашля от "задна хрема".в епикризата за астмата пише отслабено везикуларно дишане,без хрипове.възможно ли е да се е получило от рефлуксната кашлица в продължение на две седмици?след седмица сме при пулмоложката,просто да имам някакво основание да изисквам,обмисляне на диагнозата.представям си как ще и кажа ,мисля че детето ми няма астма,и тя ще се съгласи.Фликсотида го спряхме,защото направи спазъм,но лекарката изобщо не помисля ,че може да е неправилно изписан.каза че явно прави реакция от съставка в разпрашвателя на лекарството.а ние сме го ползвали при обструкция ,преди две години ,и имаше добър ефект
Простете... едно по едно

*детето в момента няма кашлица при спрян Фликсотайд?
*ако има хрема повече от 1 седмица дори и без т-ра АБ ще е нужен.
*отит при деца се лекува с АБ. Не с капки (като основно лечение).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #877 -: Февруари 03, 2009, 01:17:17 am »
Да.
Може да дадете Аериус за 3-4 дена-веднага ще спре хремата. Ако няма инфекция,разбира се.

Докторе, благодаря. Днес бяхме на преглед, педиатърката ни установи, че има лек спазъм на дробчето, не много, но зачервено гърло, освен много силната и давеща кашлица и ужасната хрема.
Предложих и Аериус по ваш съвет и тя веднага одобри. т.е. имате си фен педиатър у нас, тайно.  :wink:
Изписа още Вентолин, АЦЦ Кидс и сменихме Виброцила с Олинт.
Дано се оправят нещата, че има много неприятни пристъпи на кашлица, от които повръща.

Благодаря още веднъж, че ни помагате със съвети!
Бъдете здрав!




  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #878 -: Февруари 03, 2009, 01:24:16 am »
Докторе, моля да погледнете снимките и да кажете на какво може да се дължи този обрив? Появи се преди около 1-2 седмици. Водихме го на кожен, но нещата не отшумяват (мазахме с някъв течен препарат с цинк, а от два дни с Lipobase). Тази сутрин отново беше много обострен обрива. Съмненията бяха за реакция към киви, но оттогава не е ял киви, а обривът си остана.http://www.snimka.bg/album.php?album_id=336984&pid=10330430
Кожата е суха,грапава?
Само на едната ръка?
Да, суха и грапава е. На двете ръце, по гърдичките и отзад на врата. Кожата му по принцип е суха. Доскоро беше със запек, ако има значение...
Снимките са мътни и без фокус.
Единственото,което мога да кажа е че съм имал един,два пъти такъв обрив-и в двата случая се повлия от правено кремче със силен КС. Никакви липобази и цинк тук не помагат.

Много пъти съм търсил отговор какъв е по вид този обрив (и като диагноза). Не намерих отговор никъде. А имам доста обстойна база като атласи, изображения и помагала.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #879 -: Февруари 03, 2009, 08:51:18 am »
Здравейте, докторе! Няколко пъти сте ми помагал, сега отново се нуждая от Вашето мнение. Започвам с предисторията на случая / може да е от значение /. Синът ми / сега направи 5 години / миналият хпонеделник сутринта вдигна температура, заведох го същия ден при педиатърката му - не установи нищо в гърлото или дробовете му, предположи вирус, каза да давам само температуропонижаващи. Така до сряда, в четвъртък й се обадих да го види, защото температурата му продължава и вече е отпаднал, започна да кашля вечерта в сряда. В четвъртък го прегледа и преслуша отново не установи нища, но аз още сутринта в четвъртък започнах да давам Зинат / който тя бе написала на гърба на първата рецепта ако се усложни нещо/. В петък той отново с температура и отвратителна кашлица, докторката не си вдига телефона, заведохме го на своя глава на снимка - и резултата пневмония. Упорито започнах да й звъня, късно вечерта ми вдигна - и нищо не ми изписа, друго освен Зината имам предвид. В неделя отново й звънях - продължава температурата - не е по цял ден и не е много висока, но има и детето вече е като парцал и апетита му намаля силно. В неделя вечерта отново го прегледа и ми изписа + Зината и Азитрокс и сироп Бранхолитин. Днес следобед отново сме на снимка, но детето не е добре, не му минава, имам чувството че този Зинат изобщо не му действа. Температура продължава да вдига 1-2 пъти дневно. Може след втората снимка да има известна яснота, но днес е 9 ден от болестта и аз съм ужасно притеснена. Моля за Вашия съвет.Благодаря Ви.