0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Миличкиииии,
нали ви говорих за гадното предчувствие - знаех си аз, че не може да е всичко толкова спокойно и да изкараме истинска почивка.
ПРЕДВАРИТЕЛНО СЕ ИЗВИНЯВАМ ЗА ДЪЛГИЯ ПОСТ..
Моля да ме извините, но имам нужда от вас.
Незнам дали съм ви казвала, че сега ходя на хомеопат. Имам е-коли, но по принцип вече ми писна от гинеколози.
Откакто получих преди 4 години гъбички така се влачех - лекува ме една, всяка седмица нова микробиология - едни бактерии се махат, други излизат и така три-четири месеца...
Накрая уж ми мина... После като получих пак гъбички, та 3 години ги влача - то не бяха антибиотици, то не бяха гинеколози един след друг, микробиологии, свещички.....
Накрая се ядосах и четох много за хомеопатията - отидох на хомеопат. Тази жена за два месеца с лекарство за 3 лв ми излекува тези тъпи гъби, като цяло организма ми се повлия много добре, да не говорим, че и разговорите ми с нея ми влияеха много добре психически - все едно бях на психолог.
Сега през февруари реших да ида при един гинеколог по каса да ми пусне хормоните. Той ми пусна и микро ( а аз нямах някакво течение или събреж) - оказа се бактериална вагиноза и е-коли. Почна той да ме лекува - по антибиограма - на другата микро - бактериална вагиноза, гъбички  , друга бактерия, после пак антибиотик, - микро - бакт. вагиноза, е-коли..
И на мен вече ми писна - звъннах на тази хомеопатка и за мое най-голямо разочарование тя ми каза, че има други планове и вече не практикува.  Тогава влязох и в болницата и ми пуснаха и там микро - и излезе е-коли. Лекуващият ми лекар е ендокринолог - в ендокринологична клиника бях- каза ми, с антибиограмата да ида на гинеколог - той да ми изпише лечение.
Но аз реших да ида при хомеопат, че ми писна от целуя този омагьосан кръг.
Намерих името, във форумите, препоръка и от приятел и отидох при друга лекарка. Говорихме с нея - бях доволна, изписа ми два вида лекарства - хомеопатични. Едните ги пия вече трета седмица ( а трябва месец), а другите само на 15-ти и 30-ти ще ги пия. Да, но вчера и днес ми се засили малко паренето и най-притеснителното за мен беше, че вчера и днес на два пъти като се избърсах на хартийката имаше течение с бледорозов оттенък. Няма нищо общо с червено и кръв, предстои ми ову - не е цикъл и аз се притесних и звъннах на хомеопатката. Обясних й и я питах дали е притеснително и дали е от лекарствата. Тя като ми се опули - нищо не можела да каже - да съм идела на гинеколог  като много добре знае, че не искам да ходя и той ще ми изпише антибиотик. И какво да кажа като ида при него - че се лекувам с хомеопатия - той да ми се изсмее и да ме наблъска пак с антибиотици.    Тъпанарка.  Как така откъде да знае - нали тя ме лекува и би трябвало да знае това лекарство как действа. Да съм изчакала 2 дни и ако го има да ходя на гинеколог.  А аз нали отивам утре на море.....
Незнам какво да правя, милички, имам нужда от съвет...
Нито да спирам лекарствата - все пак какъв ефект ще имат изобщо... Нито да ходя на гинеколог, а да се притеснявам по време на почивката - голяма почивка - няма що...
Отчаяна съм - моля ви дайте ми съвет какво да правя, защото ще се побъркам.........
« Последна редакция: Юли 25, 2008, 12:38:39 pm от Мели »


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*
Re: Моля ви, помогнете ми.........
« Отговор #1 -: Юли 18, 2008, 14:53:51 pm »
Мими миличка,звучи ми много несериозно да лекуваш гъби и коли с хомеопатия.Но избора си е изцяло твой.
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Моля ви, помогнете ми.........
« Отговор #2 -: Юли 18, 2008, 15:03:11 pm »
Мими миличка,звучи ми много несериозно да лекуваш гъби и коли с хомеопатия.Но избора си е изцяло твой.
Знам, но от опит го казвам - гъбичките минаха само с хомеопатия. А 3 години по антибиограми никакви антибиотици не ми помогнаха....
Не самите бактерии, а да се състави имунитет съм тях, че вече от антибиотици и свещички само ми се развали флората - аз не мога да си обясня как лекувам с антибиотик по антибиограма една бактерия, на следващата микробиология - тази бактерия е минала, а е излезнала друга и така до безкрай...
Така или иначе антибиотици и гинеколози не ми помагат.... :(


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*
Re: Моля ви, помогнете ми.........
« Отговор #3 -: Юли 18, 2008, 15:14:48 pm »
Преди незнам вече колко години и аз получавах гъбички/кандида/,и разбрах че при мен така се получава от прием на антибиотик,  излекувах ги с др.лекарство което не е атнибиотик. Пиех го 3 дена в месеца,и три месеца подред по същата схема в комбинация със глобули и още едно лекарство. Оттогава нямам рецедив.Но от тук натам когато ми се налага прием на антибиотик аз винаги си взимам нистатин или нещо подобно в комбинация с антибиотика и нямам никакви проблеми.Късмет!
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Моля ви, помогнете ми.........
« Отговор #4 -: Юли 18, 2008, 15:19:18 pm »
Преди незнам вече колко години и аз получавах гъбички/кандида/,и разбрах че при мен така се получава от прием на антибиотик,  излекувах ги с др.лекарство което не е атнибиотик. Пиех го 3 дена в месеца,и три месеца подред по същата схема в комбинация със глобули и още едно лекарство. Оттогава нямам рецедив.Но от тук натам когато ми се налага прием на антибиотик аз винаги си взимам нистатин или нещо подобно в комбинация с антибиотика и нямам никакви проблеми.Късмет!
Благодаря ти за загрижеността - там е работата, че вече не става дума за гъбички, а за всякакви видове бактерии - най-различни - това ме притеснява. :(


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*
Re: Моля ви, помогнете ми.........
« Отговор #5 -: Юли 18, 2008, 15:39:41 pm »
Гъбички - не се лекуват с антибиотик.

naskomimi, според мен положението е станало сериозно и хомеопатията няма да е силна... Потърси добър гинеколог. Да ти изпише лечение след антибиограма. Лечението трябва да е по-продължително, за да се изчисти тотално бактерията и не остане нещо от нея, при по-малко число може и да нямаш оплаквания, но нея да си я има и да се размножи. Половинката трябва да се лекува успоредно с теб, ще не ще това е положението или ще си я прехвърляте само. След лечението контролна микробиология. Ако има още. Продължава се лечението. Ако не - тогава хомеопатия. По време на лечението контакти с презерватив. Повишена хигиена и двамата, сигурно я спазвате, но вероятно има какво още да се направи поне в периода на лечение и след това. И един много гаден въпрос - поговорете със златото, да няма нещо чуждо... надявам се, че няма такова нещо, но едно питане не пречи.

Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моля ви, помогнете ми.........
« Отговор #6 -: Юли 18, 2008, 15:55:07 pm »
Цитат
Половинката трябва да се лекува успоредно с теб, ще не ще това е положението или ще си я прехвърляте само. След лечението контролна микробиология
Абсолютно!

Като чета какво си писала Наскомими, се сещам за една моя приятелка. Тя също като теб с години влачеше ту гъби, ту бактерии и не знам още какво. Накрая се оказа че има хламидия от години!! и от там идва всичко това. Дори лекува ставите си защото хламидията нанесла поражения и там (цяла година лечение). Всъщност така откриха че има хламидия, де. Отишла на ортопед с оплаквания - болки във всички стави по тялото. Веднага я пратили да се изследва за хламидия. Въпреки цялото лечение, най-вероятно едното и коляно ще подлежи на операция. Поне за сега обаче няма такива оплаквания - гъби и подобни.
Не искам да те плаша. При теб може да не е така. Но според мен изследвай всичко и се лекувай заедно с партньора, иначе няма смисъл.
Успех.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Моля ви, помогнете ми.........
« Отговор #7 -: Юли 18, 2008, 15:58:59 pm »
Гъбички - не се лекуват с антибиотик.

naskomimi, според мен положението е станало сериозно и хомеопатията няма да е силна... Потърси добър гинеколог. Да ти изпише лечение след антибиограма. Лечението трябва да е по-продължително, за да се изчисти тотално бактерията и не остане нещо от нея, при по-малко число може и да нямаш оплаквания, но нея да си я има и да се размножи. Половинката трябва да се лекува успоредно с теб, ще не ще това е положението или ще си я прехвърляте само. След лечението контролна микробиология. Ако има още. Продължава се лечението. Ако не - тогава хомеопатия. По време на лечението контакти с презерватив. Повишена хигиена и двамата, сигурно я спазвате, но вероятно има какво още да се направи поне в периода на лечение и след това. И един много гаден въпрос - поговорете със златото, да няма нещо чуждо... надявам се, че няма такова нещо, но едно питане не пречи.


Благодаря ти, мила!
Ще ти отговоря на всичко.
Първо - всякакво лечение след антибиограма и антибиотик според нея - винаги досега. Винаги контролна след лечение - и винаги нови бактерии... Затова - хомеопатия.. Хигиена - абсолютна - откакто получих за пръв път гъбичките. Само бебешки сапун - Нивеа, пране на бельото само с бебешки сапун и преваряване постоянно - писнало ми е от това. :x
Правим секс с презерватив от ноември месец заради забрана на ендокринолог заради щитовидни проблеми :x От февруари получих пак проблемите - така че със сигурност не е от неговото нелечение или презерватив - дори февруари лекувахме и него, въпреки, че не сме имали контакт и оттогава пак само с презерватив.
Доверие му имал пълно и безпрекословно - ако нямах - нямаше да искам дете от него :(
Миналия месец вече имаме зелена светлина за опити и затова попитах хомеопатката евентуално за неговото лечение и дали да бебеправим с това.
Тя ми каза, че  тази бактерия е не толкова опасна, колкото други - по-важното е да се изгради имунитет към тази бактерия и изобщо, защото тя е нетипична и за тук - била в дебелото черво.
Та така - благодаря ти за интереса - ще се радвам ако коментираш пак нещата около мен.


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Моля ви, помогнете ми.........
« Отговор #8 -: Юли 18, 2008, 15:59:52 pm »
Цитат
Половинката трябва да се лекува успоредно с теб, ще не ще това е положението или ще си я прехвърляте само. След лечението контролна микробиология
Абсолютно!

Като чета какво си писала Наскомими, се сещам за една моя приятелка. Тя също като теб с години влачеше ту гъби, ту бактерии и не знам още какво. Накрая се оказа че има хламидия от години!! и от там идва всичко това. Дори лекува ставите си защото хламидията нанесла поражения и там (цяла година лечение). Всъщност така откриха че има хламидия, де. Отишла на ортопед с оплаквания - болки във всички стави по тялото. Веднага я пратили да се изследва за хламидия. Въпреки цялото лечение, най-вероятно едното и коляно ще подлежи на операция. Поне за сега обаче няма такива оплаквания - гъби и подобни.
Не искам да те плаша. При теб може да не е така. Но според мен изследвай всичко и се лекувай заедно с партньора, иначе няма смисъл.
Успех.
Ами и хламидия съм правила - с цервикален секрет и нямам такава.


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моля ви, помогнете ми.........
« Отговор #9 -: Юли 18, 2008, 16:04:52 pm »
Браво. Радвам се.

За бактерията
Цитат
към тази бактерия и изобщо, защото тя е нетипична и за тук - била в дебелото черво.
вероятно може да бъде пренесена от анален секс. При тази моя приятелка поне беше така. :lol:

ПП Въпреки всичко, след всички болести, приятелката ми, сега се радва на момиченце на година и половина.
« Последна редакция: Юли 18, 2008, 16:09:29 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Sof

  • ****
  • 1084
  • Непоправим ОПТИМИСТ!
Re: Моля ви, помогнете ми.........
« Отговор #10 -: Юли 18, 2008, 21:23:05 pm »
Ако сега възразиш, че не практикувате анален секс, тогава помисли за прашките. Колкото и да ги обичаме и да са ни удобни, на мен док винаги за това ми се кара. Обяснението е, че по тънката лентичка от ануса към влагалището се пренасят бактерии, които както вече знаем - не са безопасни. Съвет от мен - носи памучно бельо, по възможност гащички. Аз си ги обувам всеки ден като се прибера от работа. Душче, хвърляш прашките и обуваш гащички.

Когато животът ти поднесе лимони, поръчай си текила и сол и ми се обади!
Re: Моля ви, помогнете ми.........
« Отговор #11 -: Юли 18, 2008, 22:15:45 pm »
Naskomimi,моля те разкажи повече за това че ползвате презерватив зареди щитовидната,какво общо има?Аз нещо :ask:,
*
Re: Моля ви, помогнете ми.........
« Отговор #12 -: Юли 18, 2008, 23:57:16 pm »

Първо - всякакво лечение след антибиограма и антибиотик според нея - винаги досега. Винаги контролна след лечение - и винаги нови бактерии... Затова - хомеопатия.. Хигиена - абсолютна - откакто получих за пръв път гъбичките. Само бебешки сапун - Нивеа, пране на бельото само с бебешки сапун и преваряване постоянно - писнало ми е от това. :x


Ако приемаш съвети от препатили: НЕ си пери бельото на ръка, 60 градуса в пералнята са достатъчни за дезинфекция, и аз мислех, че прането на ръка с антибактериален сапун действа, но се оказа, че е най - голямата ми грешка.


Това, което не ме убива, ме прави по - силна.
Re: Моля ви, помогнете ми.........
« Отговор #13 -: Юли 19, 2008, 00:53:40 am »
Незнам и аз как е точно, лекар би отговорил по-вярно, но аз съм правила два пъти тест за хламидии с цитонамазка и двата пъти отрицателен и един път кръвен положителен :( Пак да кажа, незнам кой от двата е по-достоверен.
А за след лечение на гъби и бактерии на мен лично ми е помагал Лактофем, апликатор. Създава естествена микрофауна, която предпазва от повтаряне отново в бъдеще на инфекции.
 :)
*

    ellysot

  • ***
  • 202
  • Животът не е навредил никому,но и почивката също!
Re: Моля ви, помогнете ми.........
« Отговор #14 -: Юли 19, 2008, 10:28:11 am »
 :balk_48:
Здравейте!Аз също съм страдала от безумни течения,лечения продължителни и т.н.
И това,което моя док успя да ми набие в канчето :bonk: е
.... за прашките. Колкото и да ги обичаме и да са ни удобни, на мен док винаги за това ми се кара. Обяснението е, че по тънката лентичка от ануса към влагалището се пренасят бактерии, които както вече знаем - не са безопасни. Съвет от мен - носи памучно бельо, по възможност гащички. Аз си ги обувам всеки ден като се прибера от работа. Душче, хвърляш прашките и обуваш гащички.

Аболютно е права sof !!!Признавам си трудно изградих този навик,в началото не се примирявах и непрекъснато висях с ютията(не питай колко дантелки изгоряха)и от време на време,по-силно е от мен  :balk_80: слагам и този вид бельо...,но винаги "сгазвам лука"!

Та това мила е моят най-голям съвет..,не изпускай лечението,както твоето,така и на партньора(нищо че той няма оплаквания),забрави за sex-а поне при слагането на глобулите при теб(обърни внимание на листовките,там винаги предупреждават,че презервативите влиаят)
Но пък после борбата е жестока да можем да задържим чисто влагалището!!!
Успех мила!!
P.S.Взимай нещо да подсилиш имунната система!А колкото до Lactofem,той беше страхотен продукт,но вече го няма от доста време по аптеките!(аз работя в аптека)
*
Re: Моля ви, помогнете ми.........
« Отговор #15 -: Юли 19, 2008, 15:33:20 pm »
naskomimi ,
очевидно правите всичко както трябва... Само не се лъжи тази бактерия е опасна, трябва да се изчисти.

Какво още бих могла да те посъветвам като препатил човек от подобни "чудесии" - повече от ясно е, че имунитетът ти е паднал, затова организмът лесно се поддава на инфекции... Според мен е добре да си направиш флоуцитометрично изследване (такова се прави със сигурност при доц. Конова в Плевен, напр.). Защо ти го предлагам. Тази пролет направих такова и се оказа, че тези левкоцити, които отговарят за защитата на организма от такива бактерии и "чудесии" горките хич ги няма при мен. Това обяснява честите набези на бактриите, гъбички, вируси...В момента съм на имуностимулираща терапия и мога да кажа, че от както съм на нея "да чукна на дърво" не са се обаждали "гадините". Само хомеопатията според мен няма да помогне - при нея резултати, ако се постигнат ще е след много време, което на нас бебеправещите не е изгодно...

Какъв е проблемът ти с щитовидната жлеза? По принцип и аз съм с такъв, съвсем от скоро стана ясно...

Подкрепям съвета на Jojo - бельото само в пералнята на градус, на ръка не можем да изперем толкова качествено. Лошото е, че гъбите са устойчиви и на температура, но бактериите и вирусчета се трепят. Лошото е, и, че по-често трябва да купуваме бикини, но... какво да се прави.

За лична хигиена ползвай по-добре не бебешки сапуни, а интимни лосиони, в момента в аптеките, дори и по магазините се предлагат много видове...на различни цени и евтини и скъпи...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Моля ви, помогнете ми.........
« Отговор #16 -: Юли 19, 2008, 17:17:18 pm »
здравей те и от мен
Re: Моля ви, помогнете ми.........
« Отговор #17 -: Юли 19, 2008, 18:42:27 pm »
И аз искам да добавя нещо - ако имаш запек е добре да лекуваш и него. При запек обитателите на дебелото черво "по съседство" преминават във влагалището, където не им е мястото и предизвикват поразии.
*
Re: Моля ви, помогнете ми.........(влагалищна инфекцl
« Отговор #18 -: Август 14, 2008, 11:12:15 am »
Аз нещо седя и се пуля тука, ма не схванах, не разбирам от всичко, затова си позволявам да питам-по какъв начин дебелото черво е свързано с влагалището, че да преминават 'по съседски' при това при запек?Тука за прашките и неправилното бърсане-ясно.Ма запека къв го раздава тука?
Пак казвам-не знам, затова питам.Стана ми интересно, не се правя на важна...Просто запека нешо ми е тъмен в конкретния случай...
И аз така кат Мимса, се чудя какво общо има между запека и Колите във влагалището?

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!