0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Болки в областта на матката
« -: Ноември 20, 2008, 20:13:05 pm »
Здравейте!
Искам попитам дали някой е имал подобни симптоми и на какво могат да се дължат.
Като начало, преди повече от 10 години имам 2 аборта по желание, като след втория получих леко възпаление.
Нямах никакви оплаквания, докато не забременях преди 3 години. Тогава започнаха пробождания в областта на матката - много кратки, доста силни (събуждах се от тях) и не се повлияваха от спазмолитик. За съжаление, бременността приключи много скоро - в 6 г.с.
От 1 година пак правим опити за бебе, включително и една инсеминация. През това време отново се появиха тези пробождания - два пъти около предполагаемото време за имплантация.
Всичко това съм го казвала на лекарите си, които считам за добри специалисти - но никога не съм получавала отговор на какво може да се дължи това.
Заради това реших да питам дали някой е имал подобни симптоми.
Аз имам няколко хипотези:
- сраствания в матката - но винаги са ми казвали, че е чиста - поне на УЗИ
- проблеми с кръвоносни съдове (имам малко разширени вени по принцип и болката е сходна)
- имунологична реакция/възпаление при имплантация - пуснах имунологични изследвания и сега чакам резултата.

Какво мислите, какво може да е и как да процедирам?
Може пък тези пробождания да са нормални при имплантация/бременност и аз напразно да се шашкам?
Re: Болки в областта на матката
« Отговор #1 -: Ноември 24, 2008, 13:01:38 pm »
Може пък тези пробождания да са нормални при имплантация/бременност и аз напразно да се шашкам?

Здравей!
Не съм много компетентна, но това и аз си го мисля на база собствен опит.
Имала съм такива пробождания (а също и придърпвания)около седмица преди очакваната М, а последните 2-3 дни преди да ми дойде е направо ад. Но това е друга тема...
И при мен така и не се изясни причината за пробожданията. За щастие, когато това ми се случи за последно се оказа, че съм бременна :D. По същия начин като теб се будех нощно време от болката, пиех нош-па и с часове не можех да заспя.
Все още получавам такива болежки отвреме-навреме (в 3-и месец съм), но лекарите казват, че е от нарастването на матката. Вземам нош-па и така ...
Дано да няма сериозен проблем при теб!
Пожелавам ти най-хубавия резултат  :bfp: в скоро време, а после и  :bori_007: или  :bori_004:!
И пиши какво става :wink:
*
Re: Болки в областта на матката
« Отговор #2 -: Ноември 24, 2008, 16:35:52 pm »
Благодаря много за отговора!
Наистина беше важно за мен дали и други са имали подобни усещания - защото лекарите само свиват рамене и аз не мога да разбера - дали защото няма нищо страшно или защото нямат идея какво е...

Лека и безпроблемна бременност ти пожелавам! :)
Re: Болки в областта на матката
« Отговор #3 -: Януари 20, 2009, 16:27:51 pm »
Здравейте и аз имам подобни болки долу ниско пробождания откакто правим опити за бебе от 2 месеца, Сега ми дойде за 2 дни само и не знам дали да си мисля нещо. Възможно ли е да съм забременяла и да ми е дошло? Направих 2 теста преди да ми дойде и единият беше положителен, но другият отрицателен помислих , че като ми доъде нямам никакви причини за надежда, че в мен има бебч. Лекарката ме извика на ехграф днес, но не мога да отида и ще се побъркам от притеснение. Дайте ми мнение :(
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Болки в областта на матката
« Отговор #4 -: Януари 20, 2009, 16:36:51 pm »
Заминавай на лекар момиче с това шега не бива :crossfingers:
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Болки в областта на матката
« Отговор #5 -: Януари 20, 2009, 16:40:54 pm »
Здравейте и аз имам подобни болки долу ниско пробождания откакто правим опити за бебе от 2 месеца, Сега ми дойде за 2 дни само и не знам дали да си мисля нещо. Възможно ли е да съм забременяла и да ми е дошло? Направих 2 теста преди да ми дойде и единият беше положителен, но другият отрицателен помислих , че като ми доъде нямам никакви причини за надежда, че в мен има бебч. Лекарката ме извика на ехграф днес, но не мога да отида и ще се побъркам от притеснение. Дайте ми мнение :(

Направи си още един тест и марш при доки  :wink: