0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #40 -: Юли 05, 2011, 20:48:07 pm »
Боби, и Ники беше така. 2 дни беше пил само 50мл. вода, а устните му напукани. И мляко отказваше повече от 100 гр. Накрая купих ябълков сок, слесих 100мл. сок и 100 мл. вода и бяха изпити на екс. Така започнах да го прекарвам и междувременно му купих чаша със сламка от преди 3 дни и се научи да пие така :)
Пък моята свекърва разправяла пред съседите, че не даваме храна на детето и го държим гладно. Съпругът ми я направил на 2 стотинки пред всички :lol:

Джам
, а когато започна да ги яде казваше ли кой му ги дава (лелката например?)
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #41 -: Юли 05, 2011, 21:00:03 pm »
Джам, а когато започна да ги яде казваше ли кой му ги дава (лелката например?)

не, той не споделя такива неща, нито помни какво е ял, но менюто е изложено на видно място :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #42 -: Юли 05, 2011, 21:10:11 pm »
не, той не споделя такива неща, нито помни какво е ял, но менюто е изложено на видно място :)

Може би остават и издайнически петна по дрехите и трохи по джобовете. :lol:
*
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #43 -: Юли 05, 2011, 21:12:50 pm »
По този повод да ви се похваля от новата градина. В петък като ги взимах видях, че в менюто фигурираше суха паста за следобедна закуска (сутрин незнам поради каква причина менюто се слага след 9 часа и не можем да го видим). Попитах учителката те дали са яли, отговора беше: "А не, ние сме си сложили бележка тук (в стаята на таблото) какво сте посочили да не им даваме и ние си проверяваме преди всяко хранене" Попитах какво са яли и учителката малко виновно "Ами едно детенце имаше рожден ден и черпеше и ние съчетахме със закуската и на тях дадохме масленки (купени). Нали не съм объркала? В тях няма какао и ядки"
Зарадвах се, че не дават това, което съм казала и приемат присърце нещата. Естествено те не бяха яли и масленки, но все пак все някога ще ядат - това е едно от моите лекарства за болеста ми  :lol:
А торта ядоха за първи път сега на рождения си ден (тази която аз правих), купена все още не са яли. Изключвам бисквитените и бишкотените торти (пак домашни).
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #44 -: Юли 05, 2011, 21:15:55 pm »
Хубаво де, и по мое време закуските бяха подобни, обаче нямаше шоколад. Дори и в Каварна баба ми правеше палачинки, пържени филийки, питки, понички и до днес обичам шоколад, но от повечко ми призлява (онзи ден на сватбата тортата беше изцяло шоколадова, едва изядох 2 хапки). Каква точно е разликата в онези менюта и днешните? Защо не могат да вкарат повече плодове? Сега има варианти, нали?
И още нещо. Махнали ли са:
1.каша от пиле
2.мляко с ориз
3.грис
4.кус-кус със мляко и сирене

Предлагат ли още чай е онези металните купички?
Това от любопитство питам.
[/url][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #45 -: Юли 05, 2011, 21:16:12 pm »
Jam, грешиш-въобще не са ми любими
ама фирма, кво да правя, трябва да си защитавам работното място  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #46 -: Юли 05, 2011, 21:21:37 pm »
Вени, всичко изброено го има в менюто (само кус-куса е без мляко). За чая не знам в какви купички го сервират, но имат чай сутрин. Плодове има в 10ч и за десерт на обяд.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #47 -: Юли 05, 2011, 21:29:50 pm »

сега... да не ви разочаровам, но и това най-вероятно ще отмине, когато се настаните трайно в детските ясли и градини.


Абсолютно съм наясно с това. Просто ѝ се радвам на новите номера. Но все пак .... колко добре звучи. :wink:
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #48 -: Юли 05, 2011, 21:42:57 pm »
Здравейте,ами аз лично искам не искам компромис със стола за кола правя,но съм склонна да предоставя моето дете на всяка една кандидат майка за да видя ако тя успее да го накара да спре да пищи и плаче истерично,на ръце ще я нося.Моето дете не иска и не иска,страх ли е не знам,но писъците са неистови,опитах се да изляза с него онзи ден с колата ,амииии познайте,100 пъти спирах на аварийни да се опитам да го успокоя,ама нее съответно накрая спрях наистина в една пряка ,и зачаках една приятелка да дойде че да го вземе  а аз да паркирам,през това време.Детето ,трепереше от рев,пищешее и едвам го успокоих.Много искам и аз да го сложа в стола,и да ми е поне по малко притеснено,а не да го държа и да се страхувам да не стане нещо не дай си боже  :? :? :?,ноо не става.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #49 -: Юли 05, 2011, 21:49:24 pm »
Мънки, пробвай да "поиграете" със столчето в къщи, оставяй го за по малко в него, нека постои да го разгледа, но не го насилвай. На брат ми чедото така го "излекувахме" от страха от столчето. Ако искаш пробвай може и при вас да проработи.

Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #50 -: Юли 05, 2011, 22:10:16 pm »
Здравейте,ами аз лично искам не искам компромис със стола за кола правя,но съм склонна да предоставя моето дете на всяка една кандидат майка за да видя ако тя успее да го накара да спре да пищи и плаче истерично,на ръце ще я нося.Моето дете не иска и не иска,страх ли е не знам,но писъците са неистови,опитах се да изляза с него онзи ден с колата ,амииии познайте,100 пъти спирах на аварийни да се опитам да го успокоя,ама нее съответно накрая спрях наистина в една пряка ,и зачаках една приятелка да дойде че да го вземе  а аз да паркирам,през това време.Детето ,трепереше от рев,пищешее и едвам го успокоих.Много искам и аз да го сложа в стола,и да ми е поне по малко притеснено,а не да го държа и да се страхувам да не стане нещо не дай си боже  :? :? :?,ноо не става.
Както загатнах съм имала подобни изпълнения. Зарязвала съм колата в пресечка и съм се прибирала с такси с ревящо в ръцете ми дете.
Един път след консултация в коридора на клиниката се опитвах да я вържа в кошницата за кола, след 20 минути взаимно гърчене педиатърката излезе да види що за какафония творим :oops:. И тогава викнах майка ми по телефона за подкрепление.

Ако ме питате как се оправи детето - ми никак - порасна :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #51 -: Юли 05, 2011, 22:11:47 pm »
Monkey, от родилният дом ли е в него? Ако да, то кога започна това пищене? Аз бих го оставила, защото ако от сега не свикне, не те виждам какво ще правиш, когато зпоачне съвсем да разбира и да не иска. Виждала съм такова дете, на която му правеха компромиси и на 2 годинки се гърчеше като змия и не можеше да со сложиш въобще в стола. 

Боби


  
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #52 -: Юли 05, 2011, 22:24:44 pm »
Джам, а когато започна да ги яде казваше ли кой му ги дава (лелката например?)

не, той не споделя такива неща, нито помни какво е ял, но менюто е изложено на видно място :)

Принципно тези неща се дават на цялата група и лелята ги сервира на всички. В ДГ на сина ми е изложено седмичното меню. Всеки ден го преглеждам, и казвам на лелята какво не искам да се дава на моя син. Ми познайте , тя не му дала, но той скочил на бой за сухата паста на друго дете. Така че, яде си градинското меню по принцип.
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #53 -: Юли 05, 2011, 22:27:08 pm »
Аз пък се замислих дали това "споко, не е нужно столче" не е донякъде следствие от грешни форумски изказваия (не за този форум, тук никой няма да даде подобен съвет). Мисля си го това, защото все по-често в съседен форум срещам изказвания, които не само, че не са компетентни, но и могат да доведат до лоши последствия. И всеки опит за показване на възможни рискове не се приема. даде ми повод за размисъл от вредата от форумите (пак казвам, размислите ми не са във връзка с този форум, тук не съм срещала безумни изказвания).
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #54 -: Юли 05, 2011, 22:38:58 pm »
Аз пък се замислих дали това "споко, не е нужно столче" не е донякъде следствие от грешни форумски изказваия (не за този форум, тук никой няма да даде подобен съвет). Мисля си го това, защото все по-често в съседен форум срещам изказвания, които не само, че не са компетентни, но и могат да доведат до лоши последствия. И всеки опит за показване на възможни рискове не се приема. даде ми повод за размисъл от вредата от форумите (пак казвам, размислите ми не са във връзка с този форум, тук не съм срещала безумни изказвания).

Вени, много си права. в крайна сметка, дотам стигат нещата, че Интернет става вреден. за първи път стигнах до този извод по повод правописа. но и за останалите сфери на живота е така.

помня, Мели ми беше казвала защо се отчаяла и спряла да пише в бг-мама. натрупвало се е много и дълго, но камъчето, което обърнало колата, май е била една тема, която разтревожена майка-идиотка, чието бебе паднало от масата на главата си, пуснала, за да пита съфорумките дали това е проблем и какво да прави – вместо веднага да тича при лекар. Та Мели с ужас установила колко много народ твърдял, че няма никакъв проблем, да не води бебето на лекар. Писала тя ЛС-та на една две майки да ги пита – защо давате такива съвети, та вие имате по-големи деца, не може да не знаете каква е истината. И получила отговор – „ами да, знам каква е истината, ама човек във форума ако не се помайтапи – къде другаде...” тоест, оказало се, че има и хора, които съвсем злоумишлено и целенасочено дезинформират под благовидното прикритие на загриженост.

Аз, между другото, считано от преди няколко дни, също окончателно престанах да пиша в проблемното забременяване на бг-мама. Насила акъл не се налива, нека си трошат главите на воля.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #55 -: Юли 05, 2011, 22:46:08 pm »
Ето точно поради гореизложените причини никога не съм писала във форум освен тук.
А и тук една година само четях и събирах впечатления. Иначе в Мамата имам регистрация от 2007-ма година, но никога не ми дойде отвътре да пиша там.
Много ме обнадеждават разказите ви за ДГ, в които ви чуват какво им казвате за храненето на децата.Аз знам, че няма начин тръгне ли по ДГ и на училище да не се научи на някои вредни храни, но все си мисля,че ако у дома се храни здравословно и са му изградени вкусове към здравословна храна,  опущенията не са чак такъв проблем.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #56 -: Юли 05, 2011, 22:49:50 pm »
Джам, щом ти си се предала, положението е много зле.
Защо хората изпадат в крайности, защо успокояват без да са лекари, после не ги ли тормози, че може да са дали грешен съвет?
[/url][/url]
*
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #57 -: Юли 05, 2011, 22:54:47 pm »
Вени, просто има хора, които са толкова убедени в правотата си без да имат медицинско образование, само от прочетено или чуто, че ако целия свят им каже, че не са прави - светът ще е крив  :wink:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #58 -: Юли 05, 2011, 23:21:57 pm »
Джам, щом ти си се предала, положението е много зле.
Защо хората изпадат в крайности, защо успокояват без да са лекари, после не ги ли тормози, че може да са дали грешен съвет?
Хайде  те поне не са отговорни за това дете, а каква е тази майка, на която детето и пада по глава и тя ходи по форумите да пита какво да прави.

На един приятел детето от инат си било така главата в земята, че после повръщало. И той ми звъни късно вечерта да ме пита дали можело да има мозъчно сътресение и дали да я водел в болницата. Казах му, че аз не мога да гадая има или няма сътресение, но определени всеки път, като има повръщане след травма на главата си е за притеснение и да я заведе. Той обаче реши, че нямало да я води, а щял да я наблюдава. Ами това можеше да си го реши и без да ми звъни на мен. Казах му, че аз не мога да го накарам насила, но поне да не и дава да гледа телевизия и въобще възможно по-лекичко да я кара за всеки случай. Звъня след един час да питам как е детето и майката ми отговаря „-Ми сега гледа телевизия“. Попитах я като изрично им казах да я заведат на лекар и като решиха, че няма да я водят и като изрично им казах да не гледа, защо сега са и дали да гледа телвизия - отговорът беше, че тя искала и нямало какво да се направи. Та такива хора не искат съвет, те си търсят някой да им потвърди, че са си прави и ако не си намерят пак си взимат същото решение.


А по повод това дали е от форумите - ми то и на кафе да седнеш с някой или дапиташ по комшийски, пак подобни съвети ще чуеш за столчетата. Не мисля че е  от интернета.

Боби
« Последна редакция: Юли 06, 2011, 00:40:02 am от Bobbie »


  
*
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #59 -: Юли 05, 2011, 23:47:15 pm »
Както стана ясно - аз съм твърдо ЗА използването на столчето, НО. По повод поста на Мънки. Има и "по-особени" деца, което някак не си го представят родители, чиито деца не са, или не са били такива. Колкото и да се опитваме да бъдем обективни - всеки изхожда от личния си опит, как е било с неговото дете/деца... Колко пъти чух за своя син, в различни ситуации как "ама няма начин това да не стане и да не помогне" и после тези същите хора хънта-мънта, ами то аз такова нещо не съм виждал/виждала  :wink: А безумния съвет: "остави го да реве" - все едно в каква ситуация, просто не го коментирам. Защото се оказа доста родители има, които не са наясно, че няма "нареваване" при някои деца. Има лиги, сополи, давене, задушаване, посиняване, но спиране - не! Та Мънки, също мисля, че най-добрият ти шанс е да слагаш Майки в столчето у дома, да е като игра, после да го закопчаваш, всичко малко по малко, докато посвикне. После да го возиш с придружител, накрая да опиташ и сама. От раз и насила и да го оставиш да пищи, че "да схванел, че няма накъде" - няма да сработи мисля аз. Успех!

Относно форумите и мненията из тях... Не можеш да спреш някой идиот да се гаври в сериозна ситуация, но що за идиот трябва да си, в сериозна /спешна/ ситуация да седнеш да питаш в нета какво да правиш?  8O Поне аз не мога да квалифицирам майка, чието дете е паднало на главата си и тя не е хукнала на лекар по друг начин. Едни идиоти - вредят на други идиоти. Ако не са идиоти и от двете страни - вреда няма как да настъпи, или е малко вероятно. Както каза Джам по друг повод - естествен отбор/подбор /да не изпаднем пак в обяснения/  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!