0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #180 -: Януари 03, 2012, 19:47:57 pm »
Пак аз  :oops:
Справихме се с млякото, след като изпробвахме всичко изброено във форума, искала да го пие от чаша... сама... Реши и да се храни самостоятелно, та сме във фаза мазало  :lol:
Бина, аз като човек изял буквално тонове цвекло през бременността, съвсем забравих за него при захранването и го въведох чак в края на 10 месец.
По принцип около мен го даваха в началото на захранването, заради желязото.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #181 -: Януари 04, 2012, 10:45:37 am »
 :( От 2 дни се опитвам да пробутам картоф с АМ, не го иска, и това си е :lol:. Пробвах да го смеся с малко тиква, т.то вече съм я въвела, но пак не ще...
Някакви идеи, или да преминавам към друг зеленчук :?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #182 -: Януари 04, 2012, 11:18:27 am »
 ...бих преминала на друго. Иначе си мисля, че ако държиш да го даваш, може да опиташ с морков.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #183 -: Януари 04, 2012, 21:40:10 pm »
Бреив, опитай пак след някои ден, а междувременно може да въведеш морков. Картофа какъв е, ти ли го правиш? Моето много го харесваше с АМ, а също и с молков- което си е основно меню за тази възраст.

Аз отложих доста попарата и закуската въобще, защото бяхме на диета около седмица преди Коледа заради разстройство и вирус, които беше с кашлица. После пак избягвах нови неща, защото и досега от време на време ака редичко, но вече съм решила, че е крайно време. Оказа обаче, че едните прости бисквити и сухари е същата неразбория, като с кашите- трябва да прекараш часове в четене на етикети и каво ли още не. Не знаех, че и в бебешки бисквити има захар и мляко  8O аз ли не съм в ред, какво става, но все си мисля че е рано за захар, а я има почти в няколко топ марки, и млякото е доста също. Моля, кажете вие какви сухари и бисквити купувате за попарата, а и въобще..
« Последна редакция: Януари 04, 2012, 21:48:16 pm от sami123 »
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #184 -: Януари 05, 2012, 11:08:01 am »
ЧНГ, мили момичета, с пожелание за много здраве и добре похапващи дребосъчковци  :lol: !!!
Хм, за цвекло хич не съм знаела че мога дам, ама ще взема да купя и да се пробваме. Че от 2седмици не съм дала нищо ново  :oops: (правих опити да я приуча на купешки пюрета - опита пак неуспешен  :lol:) , всъщност от онзи ден се опитвам да пробутам синя слива (пак купешка  :lol:), но нещо не ѝ харесва - ама и днес пак ще ѝ бутна 3-4 лъжички за да знам че  съм я въвела...
Брейф, този картоф май мъчи повечето  :? Пробвай да сложиш повече тиква и малко картоф, добави ако щеш и малко морков. Аз вече комбинирам каквото се сетя само и само да яде. Вчера дадох тиквичка с морков и много ѝ хареса - всичко си изяде. Онзи ден тиква, която по принцип обича, смесих със сладък картоф (за мен той си е същинска тиква, ама нейсе...) - е, не ги яде  :( И бях направила по-голямо количество и сега са във фризера за следващ опит  :lol:

Сами123, наистина е така със захарта и млякото  :x Уж казват на по-късен етап пък ги има в продукти за 4месец  :? Същото и с глутена, нали се въвеждал след 6месец, защо тогава е в продукт за 4месец  :x Изобщо защо пишат от кои месеци да се дават храните като те не отговарят на съветите на педиатрите и могат да навредят  8O
А на кашата която давам пише че съдържа пълномаслено мляко на прах и обезмаслено мляко на прах  8O :lol: - шашава работа...

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #185 -: Януари 05, 2012, 13:13:43 pm »
Като ви чета как се мръщят децата ви на картофи - чак смешно ми става. Елате да ги видите моите гладници - изяждат си пюретата (вече по 240гр им е порцията) и двамата надават кански рев - искат още! Без значение какво е било (аз им готвя, купешко не са близвали). И т.к. няма как да им давам допълнително, им режа по малко картофче на дребни кубчета и им го слагам пред тях на масичката. Ей, всичко си омитат, като прахосмукачки - гол картоф, без сол, без масло, без нищо. Ядат, та ушите им пращят. Разбира се, размазват порядъчно количество - от ухо до ухо - докато уцелят устата. До сега не съм забелязала да не ядат нещо - нито плод, нито зеленчук. А аз такива комбинации им забърквам - общо взето - каквото хвана, го слагам в тенджерата. Пу-пу-пу да не ги урочасам само! За тези, които готвят - ето аз как правя нещата горе-долу - с тази разлика, че готвя през ден - 4 порции (защото са ми 2 бебетата) и не замразявам - държа в хладилника сготвеното за втория ден.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #186 -: Януари 05, 2012, 13:52:17 pm »
Сами, аз правя попарата с бели сухари "Еlite"; моята доки казва, че пълнозърнестите са по-трудни за храносмилане и да не ги затрудняваме отсега, затова с бял "хляб" почнахме. Така въведох и глутена. А за бисквитките - права си, няма обаче марка, която да не слага захар, отдавна търся. Мен лично млякото не ме протеснява, отдавна си му давам млечни каши и т.н.- той е на АМ от 2рия си месец и не виждах да има алергия; та тук не знам как да помогна. Минала ми е идеята да направя една доза бебешки бисквити аз, но не съм сигурна за рецептата...
Кай много си обича попарата, може би и на вас ще хареса :-)
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #187 -: Януари 05, 2012, 17:56:19 pm »
Мами,днес реших да дам следобед каша(след пюрето на обяд)имам на Хип оризова безмлечна,но като я приготвих както пише в указанието,че тя много редичка стана :lol:
мисля,че бях чела мами дето я приготвят на"око"до желаната гъстота или се лъжа :oops:
защото то така на нищо не прилича :P
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #188 -: Януари 05, 2012, 21:24:50 pm »
Надин, мерси, ще търся тези. Чела съм със сигурност, че се дава отначало бял хляб. Сигурна съм, че ще му харесат, но още се чудя как Плазмон ми ги хвалеха, а тези които намерих дори на мен са ми доста сладки  8O За млякото знам за вас, но аз имах предвид, че има обикновено пълномаслено мляко, което разбира се има и в някои пюрета и дори каши, както коментирахме преди време, обаче не мислех че и в сухари има  :o
Надеж, поне за кашите има слава богу повече избор. На Хип, бейбилове (ДМ) и мисля Милупа са с АМ. Аз още съжалявам, че преди време не знаех че има млечна елда на Хип, да си спестя малко време за кашата (нашия като види че правя нещо започва едно мучене- като звяр  :lol:), тъй като сме и на същото мляко.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #189 -: Януари 05, 2012, 23:51:37 pm »
Тъкмо днес разглеждах нашенските бисквитки. Не че държа да Тереза да ги яде, а искам да я насърчавам да гризе. Преди седмица й дадох парче ябълка /брат й вече изяждаше цяла на нейната възраст  :lol:/, но тя отхапа парченце и се задави. Струва ми се, че леко изоставаме с по-едросмляната храна.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #190 -: Януари 06, 2012, 08:43:53 am »
Тъкмо днес разглеждах нашенските бисквитки. Не че държа да Тереза да ги яде, а искам да я насърчавам да гризе. Преди седмица й дадох парче ябълка /брат й вече изяждаше цяла на нейната възраст  :lol:/, но тя отхапа парченце и се задави. Струва ми се, че леко изоставаме с по-едросмляната храна.
Не мисля, че изоставате. Ивана, която иначе яде всичко, за първи път хапна парче ябълка миналата седмица. До сега не можеше да я дъвче,беше много твърда за венците, но вече и от двете страни има кътници и може. Аз съм много щастлича от този факт, защото е един от най-полезните плодове.


  
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #191 -: Януари 06, 2012, 10:13:43 am »
Аз също мога да споделя нашия опит със сухарите и бисквитите, за попара ползваме сухарите елит , които се продават масово по бебешките магазини , че и по хранителните магазини , плазмон му давам от 7 месец някъде , започнахме с плазмон на прах , а по-късно с бисквитките за след 4 месеца , които слагах в плодовите пюрета за да стават по-засищащи , тъй като моя бебешок е по-слабичък и му трябват повече калорийки.Никога не съм гледала имат ли захар  или нямат да си кажа честно , давам му и бисквити "закуска" в кремчетата и в киселото мляко , много добре се разтварят , подобре от плазмона, според мен на моето дете му е по-вкусно с малко захар отколкото без и затова му слагам и в попарата и в кремчето , а да не говорим че сме на детска кухня и там също има захар в десертите.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #192 -: Януари 06, 2012, 14:08:56 pm »
Днес от кухнята за десерт има баница с тиква :?. Малко ми е странно и се чудя дали да я давам, досега не съм давала такива неща, а и не знам от кога се започва. Моля, някой ако има опит да пише.
И още нещо зная, че е обсъждано, но търсачката не ми извади резултат.
От кога се започва приучаването към чаша?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #193 -: Януари 06, 2012, 16:59:38 pm »
бина, прави кашата "на око"  :)!

Не знам дали има точна възраст, да се учат да пият от чаша, много майки започват към годинката. Аз още не съм започнала, защото не ми пречи да си пие от биберон. Пробвах преди известно време, не можеше и го оставих на спокойствие.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #194 -: Януари 06, 2012, 19:31:56 pm »
 Нашето захранване пък върви мнооого бавно. Калоян очевидно не е гладен, кърмата му стига, и този месец е качил 800гр.
 Давала съм круша, оризова каша, ябълка и морков. От всяко едно не може да изяде повече от 4,5 лъжички. Пробвала съм го по различно време на деня и в различни ситуации, имам предвид, гладен, сит, полугладен. Не мисля, че скоро ще мога да заместя кърмене, което пък се чудя, задължително ли е на тази възраст. не може ли просто да си му въвеждам храните, да се получава като дохранване. Предполагам, че в един момент, според нуждите на бебо, нещата ще се наместят.
 И друго, което се сещам, като следствие. как смятате, въведена храна в такъв случай коя се води, тази, която съм давала поне 4,5 пъти /дни/ или тази, от която е успял да изяде определен грамаж?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #195 -: Януари 06, 2012, 20:04:29 pm »
Дидонка, следвай детето си и хич не се притеснявай. Неможеш да го насилваш да яде като неиска. Давай по малко всеки ден и лека полека ще започне и повечко да хапва.
За въведена храна се смята тази от която е хапнало 3-4дни и няма алергична реакция.
И при нас се получи нещо такова и аз тогава въведох плодова овесена каша и оттогава я ядем за закуска и вечеря, но само по 4мезурки. Но пък и ние нямаме заместено ядене - яде по 60-80мл. от зеленчуците и плодовете, само от кашата може да изяде повече, но аз не давам   :?
Пробвай да дадеш ядълка с тиква например, тиквата по принцип се харесва от децата. 

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #196 -: Януари 06, 2012, 21:11:37 pm »
И още нещо зная, че е обсъждано, но търсачката не ми извади резултат.
От кога се започва приучаването към чаша? [/color]
Лекарката ми казва до годинката трябва да са научени, но ако не ходи на градина аз не виждам проблем и по-късно, ако не ти се занимава. Ивана на 8 месеца вече пиеше само от чаша. Започнах опитите около месец преди това и на 8 месеца прибрах всички шишета и биберони. Обаче чашата с накрайник, от обикновена още не пие. Може, но после я обръща и излива и не ми се занимава да я дебна. Няма зор, но аз мразя да мия шишета и особено биберони и Андеа също рано смятам да я науча.

Дидон, не мисля че е от това че му стига кърмата, а си е до дете. И нана Андреа и стига АМ не съм и го намалявала. Давам храна първо и после АМ. Явно просто не обича да яде толкова или още време му трябва. Моите и двете обичат да ядат и не съм имала проблем с това. 


Боби


  
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #197 -: Януари 07, 2012, 02:50:27 am »
И още нещо зная, че е обсъждано, но търсачката не ми извади резултат.
От кога се започва приучаването към чаша? [/color]
Лекарката ми казва до годинката трябва да са научени, но ако не ходи на градина аз не виждам проблем и по-късно, ако не ти се занимава. Ивана на 8 месеца вече пиеше само от чаша. Започнах опитите около месец преди това и на 8 месеца прибрах всички шишета и биберони. Обаче чашата с накрайник, от обикновена още не пие. Може, но после я обръща и излива и не ми се занимава да я дебна. Няма зор, но аз мразя да мия шишета и особено биберони и Андеа също рано смятам да я науча.


Ох, вече напълно се обърках... Имах предвид от обикновена чаша, а ти с какъв накрайник ми говориш? Алекс пие с такъв накрайник:  http://kasida.bg/nuk-shishe-pp-za-sok-s-tpe-nakrajinik-mickey-150-ml-cherveno-82-11486.html
Към някакъв друг ли трябва да се насоча? Или направо да уча на обикновена чаша?


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #198 -: Януари 07, 2012, 07:35:43 am »
Ох, вече напълно се обърках... Имах предвид от обикновена чаша, а ти с какъв накрайник ми говориш? Алекс пие с такъв накрайник:  http://kasida.bg/nuk-shishe-pp-za-sok-s-tpe-nakrajinik-mickey-150-ml-cherveno-82-11486.html
Към някакъв друг ли трябва да се насоча? Или направо да уча на обикновена чаша?



Аз говорех за подобен като вашият. Мислех, че пие с биберон и затова питаш. Да, следващата стъпка е обикновена чаша или такава, която има накрайник, но все пак като я обърнеш тече. Аз лично за обикновена чаша все още нямам нерви. Може да пие, но трябва да и държа чашата и честно казано хич не ми се занимава. Тя сега като свърши да пие си изхвъля чашата на земята,но поне от тази не тече. Мисля да мина към обикновена, когато и мине мерака за хвърляне и изливане, че сега ми е достатъчно да и събирам храната от пода :-). Има една чаша пак с накрайник,но от нея тече като се обърне - няма да ти казвам каква веселба пада като я докопа сама - обръща и гледа как тече. Затова вече е надлежно прибрана в колата, за случаите в които забравя да и взема чашата за яслата. Според мен, ако можеш да го научиш по-рано е по-добре за теб, че пак по-малко миене и най-вече че не трябва да мислиш да взимаш чаша като излизате някъде. Аз просто си знам щерката, че сигурно и косата ще започне да си полива и затова изчаквам още малко.
« Последна редакция: Януари 07, 2012, 07:59:49 am от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #199 -: Януари 07, 2012, 11:36:53 am »
 здравейте и честит имен ден на всички.които празнуват!
 Да ви питам,ако детето ви не иска да яде количествата твърда храна, както споменах ,че е при нас, давате ли го с шише? Абе в нас, мине се не мине, бабата ми подметне, по-лесно ще ти е с шише. Е да, ама аз смятам ,че самото захранване не е само акт за натъпкване, а също и за развиване на нови умения на детето,  храненето с лъжичка е ново приключение, което развива и  моториката.
 Да, предполагам, че в случаите, в които бебчо изостава в теглото сигурно ще е по-важно храната да се приема и тогава може би е по-удачно да се предлага с шише...  нов нашия случай, казвайте ако греша /ние сме на 6м и сме 9320гр/