0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Имунологичните на Naha!
« -: Ноември 15, 2006, 18:19:02 pm »
Здравейте дами, получих така чакания мейл от Конова. Ще ви пусна резултата с референтните ст-сти и ще напиша какво е дала като препоръка:
Антифосфолипидни антитела:
   
Анти-кардиолипин IgG   2.04 (-)   (N<10, Low pos. 10-20,
Med. pos. 20-80, High >80)
      
    Анти-кардиолипин IgM   2.54 (-)   (N<10, Low pos. 10-20,
Med. pos. 20-80, High >80)
      
   Aнти-b2GPI –  IgG, IgA, IgM   0.345 (-)   (Cut off 0.623)

Яйчников резерв (3 ден от МЦ):
   Inhibin-B   65.20   (N>45 pg/ml)
   LH     8.59   (1-15  mIU/ml)
   FSH     9.93   (3-12 mIU/ml)

Антитела срещу гамети:
   Анти-овариални антитела     5.83 (-)   (N<10 U/ml)
   Анти-зона пелуцида     4.83 (-)   (N<10 U/ml)
   Анти-спермални антитела   77.30 (+)   (N<60 U/ml )

Имунофенотипизиране:
           CD3–CD56+16+NK-клетки   10.5%   (N<12%)

Заключение:

От направеното имунологично изследване се установява:

1/ Показатели на яйчников резерв – в границите на референтните стойности.

2/ Изследваните антифосфолипидни антитела – отрицателни.

3/ Антиовариални антитела – отрицателни, положителни антиспермални антитела.

4/ Периферни CD3-CD56+CD16+ NK клетки – в границите на референтните стойности.

Не се установяват имунологични рискови фактори за успеха на имплантацията при ART процедура.


Та аз, не че не се радвам на добрия резултат ама ей тея положителни антиспермални като, че ли ме притесняват. Някои ако има идея как се вкарват в норма или дали трябва да се повторят или де да знам всичко ще се радвам да ми каже. А инъче отделно правих:
Естрафдиол:
ст-ст- 51.25 при референтни стоиности за 3-ти ден 12.5-166
Тестостерон:
ст-ст- 1.41 при референтни ст-сти за 3-ти ден 0.22-2.9
Пролактин:
699 при референтни ст-сти 127-637

Малко е завишен. но ще го пускам поне още 2 пъти за окончателно мнение по него. С това мисля, че се привършиха половите хормони. Другия месец ще направя щитовидните. Ама тея антиспермални направоооооо................... извинявам се, че стана дългичко ама нямаше начин. Прегръщам ви всичките.
Re: Имунологичните на Naha!
« Отговор #1 -: Ноември 15, 2006, 18:24:32 pm »
Надич, супер бе!!! Спермалните антитела не ти пречат при АРТ, до колкото знам аз, май иначе нямат вкарване в норма, поне при антиспермалните антитела при мъжа ми е така. Супер са си ти имунологичните!!! Браво! Айде сега смело напред, живи здрави, имаш всички изгледи за бърз успех!!! Целувки!!!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Имунологичните на Naha!
« Отговор #2 -: Ноември 15, 2006, 18:42:53 pm »
Браво Наха!
Успех!

lb2f
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Имунологичните на Naha!
« Отговор #3 -: Ноември 15, 2006, 22:13:04 pm »
Ееее, видя ли че изгрява слънцето бе, а те само се шашкаш.  :lol:
Поздравления за хубавите резлтати, пък за тия антитела - мисля че Миники е права. Айдееее смело напред!!!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Имунологичните на Naha!
« Отговор #4 -: Ноември 16, 2006, 10:25:13 am »
Благодаря за добрите думи. Миники и за подкрепата по другия начин 8) благодаря. Обаче наистина ми стана чудно дали инсето може да се практикува при наличие на тея антиспермални? Момичета прегръщам ви. Всичко е Божа работа, но поне ще знам, че при неуспех( недай си Боже) причината няма да е имунологична, което е хубаво нали 8) :?. Та така с ясен поглед вперен в бъдещето ще дейставаме с тежката артилерия пък каквото Господ даде. Много успехи на всички пожелавам. Но се убедих, че подобен род изследвания трябва да се правят преди арт. Най-малкото за собствено успокоение. Не съжалявам, че ги направих. :D
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Имунологичните на Naha!
« Отговор #5 -: Ноември 16, 2006, 11:46:42 am »
имунологичните са ти страхотни. антиспермалните вече са ти казали че се преодоляват с арт. не мисля че има някакъв друг начин по който може да им се повлияе. пролактина проследи отново и ако пак е завишен трябва да се вкара в норма. тва е. успех на арт-а.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Имунологичните на Naha!
« Отговор #6 -: Ноември 16, 2006, 12:19:03 pm »
Мерси Лили. Мислиш ли че може да се направи инсе с тея антиспермални? Въобще някои чувал ли е да пречат за инсе???
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Имунологичните на Naha!
« Отговор #7 -: Ноември 16, 2006, 13:54:38 pm »
бе май ин витро предпочитат...ма знам ли. говори си с д-ра. може пък и да реши да пробвате инсе
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Имунологичните на Naha!
« Отговор #8 -: Ноември 16, 2006, 14:52:39 pm »
 :bighug: Мерси мерси за отговора. Бе да ти кажа първо да видим дали ще намерим килипира на овулацията, че то при мене не стига, че ги убивам плувците пък нямам и ову. Абе всичко сочи за арт и сега желанието ми се засилва още повече и търпението се изчерпва. Искренно се надявам всички мадами да успеят в начинанията си, обаче има една мацка дето ми е много на сърцето и всеки ден се молим с нея за така дългоочакваното бебече да се получи този път. Всеки по реда си  :balk_600: И нашия ден ще доиде. :bighug: силно се надявам.
Re: Имунологичните на Naha!
« Отговор #9 -: Ноември 16, 2006, 19:01:18 pm »
 :balk_47: :balk_47: страхотни резултати Наха.
*
Re: Имунологичните на Naha!
« Отговор #10 -: Ноември 20, 2006, 02:18:10 am »
Успех Нахи и само ндпред с хубавите резултати :bighug:
17.01.2005                                                                              21.11.2013