0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #720 -: Май 21, 2019, 13:16:11 pm »
Чочолинка, аз в Щерев правих при Магунска лапарото, доволна съм, но тя после не дойде да говори с мен а направо с лекаря ми.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #721 -: Май 21, 2019, 13:18:31 pm »
Чочолинка, ако се наложи си дай ЕЗОК и помоли във фактурата да е записан номера ѝ. Аз при ситуация, която не беше животозастрашаваща в Гърция, в частен кабинет направих така и ми върнаха част от парите за преглед. Нищо не губиш, ако се наложи, да го направиш.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #722 -: Май 21, 2019, 13:21:19 pm »
Wided нямам си и на идея кой ги прави тези процедури ,аз съм при Тимева .
Павла благодаря за съвета ще го направя ако се стигне до там , все още имам 1% надежда ,че сама ще се изчистя .
Никъде не намирам колко е цаната ако се направи това с тази инжекция която каза . Утре ще питам и за това .
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #723 -: Май 21, 2019, 13:34:30 pm »
Не би трябвало да е скъпо, защото препаратът е евтин. Вече ако има наистина 2 дена престой в болница- тогава се оскъпява. За абсолютно всичко свързано с тази бременност искай фактури, даже ако могат направо на английски да ти ги правят. Все някаква част ще ти върнат.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #724 -: Май 21, 2019, 13:43:42 pm »
Чочолинка щом имаш европейска карта в болница която работи с касата би трябвало да ти я признаят щом при нас в спешното ги признаваме
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #725 -: Май 21, 2019, 14:29:04 pm »
Ще ги питам утре задължително , много ви благодаря 🤗❤️
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #726 -: Май 21, 2019, 14:39:21 pm »
Ако ги питаш ще ти кажат, че не може да бъдеш реимбурсната. Въпросът е какво признава касата в ГБ. Ако там минава- няма проблем. ПО- скоро се обади на организма си, който е отговорен за здравното ти осигуряване в Англия и питай какво искат като документ, без да изпадаш в много подробни обяснения какво ти има. Така няма да го има момента с неизрядни документи.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #727 -: Май 21, 2019, 15:01:24 pm »
Здравейте отново. Днес ми беше трансфера, някакви съвети да ми дадете, да лежа ли, да намаля кафето?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #728 -: Май 21, 2019, 15:07:41 pm »
Днес си почини. Полежи си. А от утре се дръж като бременна- по едно кафе дневно може да пиеш, леки разходки, ако смяташ да се връщаш на работа- връщай се, балансирано хранене с много салати, добре измити, плодове и така.
Успех, не си давай много зор, но и не се залежавай съвсем :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #729 -: Май 21, 2019, 15:13:42 pm »
Благодаря за съветите  :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #730 -: Май 21, 2019, 15:27:57 pm »
Подкрепям Павла с две ръце.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #731 -: Май 21, 2019, 19:36:36 pm »
Здравейте и от мен. Послендите 4 дни съм.... Тери мерси, че писа. Клекнах хора, излязоа гинетичните.хетерогинозен тип 4g/5g за PAI
хетерогинозен тип   i/d аce
хетерогинозен тип C/T za 677C>T с намалена ензимна активност от 30-40%...MTHFR 677CT = хетерозиготна мутация във вариацията 677СТ – 30%-40% загуба на функция на ензима не знам дали трябва да си правим това съвместното с партнйора криотип... не знам как да го интерпретирам... изобщо криво яко...
от друга страна стискам палци на Хелиантус- браво че сте хванали О <3
Надявам се че никой  от тук няма като мойте изменяния... ако има нека да драсне, че клекнах... :/
това намерих за mthfr
Мутацията MTHFR C677T съществено допринася за завишени нива на хомоцистеин. Хомоцистеин е аминокиселина, която се получава като oстатъчен продукт в разграждането на протеините и завишените му нива се свързват с риск от инфаркт и инсулт.

MTHFR C677T  Завишеният хомоцистеин е също рисков фактор за повтарящи се спонтанни аборти, ,прееклампсия, отлепване на плацентата, дефекти на невралната тръба и други, свързани с бременността проблеми. В черния дроб метионинът се конвертира до SAM-e (s-adenosylmethionine), който има анти-възпалителни функции, подкрепя имунната система и помага за синтеза на важни за мозъка вещества като серотонин, допамин и мелатонин. SAM-e често се препоръчва като хранителна добавка на хора с депресии.

Според американския лекар, д-р Бен Линч, изследовател на ефекта от MTHFR мутацията, SAM-e е нужен за синтеза на CoQ10 (отговорен за качеството на яйцеклетката) и л-карнитин (отговорен за качеството на семенната течност). Тези две хранителни вещества се препоръчват на хора, които искат да подобрят фертилността си и да увеличат шансовете си за зачеване.По отношение на фолиевата киселина – метилираната форма е фолат или метил-фолат или метилхидрофолат. По отношение на В12 метилираната форма е метилкобаламин.
« Последна редакция: Май 21, 2019, 20:19:26 pm от Lina88 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #732 -: Май 21, 2019, 20:05:34 pm »
Идвам с отчет! Видяхме се точки, две те имат жълтъчни мехурчета. Едно до друго са, имам и снимка  :D
Моя мъж днес има рожден ден, мисля че това му е подаръка.
..........
Малеее, какво съм пропуснала??? 8O
Браво Маги, страхотно :) Две точици :)  :bellydance: :bellydance: :bellydance:
Много се радвам! Пупупу  :P  Страхотен подарък за Мерал е било, а и за кака Мони:)

Момичета, стискам палци за всички! Не мога да влизам толкова често, колкото преди, но влизам да ви прочитам от време на време! :)
Дай Боже всички да чуете заветния плач на дете в дома си!
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #733 -: Май 21, 2019, 20:25:54 pm »
Lina88 това са ниско рискови мутации при MTHFR мутация трябва да приемаш метилираните форми на Б12 и фолиева киселина. При Паи някои хематолози изписват терапия с аспирин и фраксипарин/клексан , други смятат че няма нужда от терапия. Гледа се предишни бременности и аборти. Аз имам тромбофилия и съм с високорисков фактор V leiden и при бременност задължително ще съм на терапия. Спокойно нищо страшно не е,и аз бях пред нервен срив,а сега нямам търпение да почвам да се бода хаха
« Последна редакция: Май 21, 2019, 20:30:43 pm от Cruella De Vil »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #734 -: Май 21, 2019, 20:33:11 pm »
Аз съм с мутации. Нищо сериозно не е. За това аспирин най- много да приемаш. Спокойно! Не го приемам толкова драматично  :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #735 -: Май 21, 2019, 20:36:25 pm »
Cruella De Vil Pav-la..благодаря ви. Много ми помогнахте, да знаете. Тука седя и треперя, но наистина не знаете колко ми помогнахте. Аз чета и заих на някакво изречение за MTHFR и повишен риск от рак и си викам... край- умиргам. На ДРЗ безалкохолно вино ще ви черпя ;)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #736 -: Май 21, 2019, 20:47:15 pm »
Спокойно момиче, ще се мъчим още  :lol: Момичетата са ти казали, едното е за метилирани форми на Б12 и фолиевата, а другото е нискорискова мутация.Аз съм със същата, лекарят ми не мислеше да прави нищо но след две биохимични реши да ми назначи най-ниската доза на фраксипарин - 0,3.Кофтито е, че се бодеш всеки ден, плюса е спокойствието което ти носи, че правиш нещо.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #737 -: Май 21, 2019, 20:50:54 pm »
Аз такива богохулства не искам да чувам. Безалкохолно вино- абсурд!
За жалост аз няма да мога да дойда на ДРЗ.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #738 -: Май 21, 2019, 20:53:21 pm »
Аз пия бира, редувам безалкохолна с алкохолна :) Хахахаха, шегата на страна нищо не ми се пие.

Не се шашкайте, всичко на първи прочит звучи ужасно страшно, като помислиш малко и споделиш се вижда, че не е толкова зле ситуацията.

Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #739 -: Май 21, 2019, 21:02:22 pm »
Лина, не е толкова страшно колкото звучи отначало. Аз също съм с MTHFR, но хемозигот и с PAI 4G/5G, едни ми казва аспирин със НМХ, други нищо, но аз мисля да си слагам НМХ, за аспирина ще видим. Също при PAI + ACE има кумулативен ефект и сигурно ще ти предпишат аспирин и НМХ, въобще не е толкова страшно, спокойно. Ниско рискови са ти мутациите. Хубаво е да си изследваш нивата  Б 12, Б9 (фолат) и Б6 и хомоцистеин