0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #860 -: Октомври 22, 2012, 07:55:34 am »
Сега мисля че на 99% проблема ми е в матката.Четох доста за това.Може да имам срастване в матката,висока киселинна среда,и още куп неща които не се изследват при ин витро.

виж това ново изследване за рецептивността на матката:
http://health.actualno.com/Unikalna-tehnologija-pomaga-za-invitro-procedurata-i-u-nas-news_403897.html

Много ти благодаря,това не го знаех.:)
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #861 -: Октомври 22, 2012, 20:44:18 pm »
zarina, много бих искала всички, които пишете в тази тема да сте скоро на моето място. Желая ви го от сърце. Наистина реално моите проблеми никога не  са били съизмерими с трудностите, които вие срещате в стремежа си да имате дете. Но желанието за едно малко същество е еднакво у всички жени, независимо дали са имали проблеми при забременяването или не. Така че поне донякъде ви разбирам. Ако можех щях да помогна на всяка от вас да сбъдне мечтата си!
Благодаря на всички ви за добрите пожелания!
Желая на всички в тази тема да сбъднат най-съкровеното си желание! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Радвам се, че ви има. Понякога си мисля, че не съм за тази тема, но ви чувствам близки по възраст и тук не се чувствам като някакво изключение. Откакто ми пролича, че съм бременна започнаха да се чуват зад гърба ми разни злобни коментарчета на ограничени хора. Аз не им обръщам внимание, но ми е болно, че има толкова злобни и дребни душици. Важното е най-близките ми хора да ме подкрепят и да се радват с мен.
Още веднъж ви желая в скоро време да има много хубави вести в тази тема! Ще се радвам заедно с вас, така както и вие се радвате с мен и ме подкрепяте въпреки своята болка! Благодаря ви!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #862 -: Октомври 22, 2012, 23:58:43 pm »
tanita68, тук си сред свои хора, както се казва. тук никой няма да се подиграе на стремежа и желанието на една жена да има дете.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #863 -: Октомври 23, 2012, 11:55:06 am »
Здравей, Evia!
Стряскащо е още с първия преглед и изследвания да ти заявят, че яйчниковият ти резерв може да е изчерпан. Много болезнено се приема, знам. Но сега по-важно е да разбереш какви са ти шансовете да забременееш и тогава да мислиш как да постъпиш. Добра е идеята да повториш изследванията на 2-3 ден от цикъла в друга лаборатория. Тогава е хубаво да ти направят и УЗ преглед, за да се види как стои въпросът с овулацията.
А дали може само от едно изследване да се каже дали има ИЯР... Лекарите в репродуктивните клиники имат дългогодишен опит. Затова толкова бързо се ориентират в проблема. Което обаче не означава, че не можеш да опиташ възможното в твоя случай. А какво е възможно, ще ти каже лекарят, на когото се довериш. Искрено ти желая успех!

tanita68, много се радвам, че бременността ти върви спокойно. Подготвяй сините гащи и хич да не ти пука от хорската злоба! Ти си тази, която очаква щастливо събитие, те са просто жалки, дребни душици, които не могат да допуснат, че другите се радват на живота. Бременей си кротко и ни се обаждай! Нашите тъги са си за наши грижи, но ти се радваме като на една от нас.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #864 -: Октомври 23, 2012, 20:21:26 pm »
Евиа, здравей!

Доколкото знам сигурен източник на информация за яйчниковия резерв е изследване на Антимюлеровия хормон и Инхибин.Те се правят независимо деня на цикъла. За да си наясно можеш да направиш това изследване.
 
Но дори при намален или изчерпан яйчников резерв винаги има шанс да се хване добра яйцеклетка в добър цикъл.Лошото е ,че с изчерпване на резерва намалява и качеството на яйцеклетките, особено за жени на нашата възраст. И това дебнене на добра яйцеклетка може да продължи доста време. В тези случаи лекарите предпочитат да се прави опит на спонтанен цикъл или пък с лека стимулация с Клостилбегит.
При мен не се получиха нещата с мои яйцеклетки в няколко поредни цикъла. Прегърнах идеята за всяка друга алтернатива - донорска яйцеклетка, осиновяване. Осъзнавах,че времето не действа в моя полза.Шансът за мен бе донорска яйцеклетка, за която първия път чаках година и три месеца, а втория - година и един месец.

Сега се надявам и моля всичко докрай да е наред и най-после да гушна тъй желаната и очаквана рожба.

Евиа, пожелавам на теб и всички борбени момичета в тази тема успех в процедурите.
Лека и спокойна вечер!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #865 -: Октомври 23, 2012, 22:33:52 pm »
Сега мисля че на 99% проблема ми е в матката.Четох доста за това.Може да имам срастване в матката,висока киселинна среда,и още куп неща които не се изследват при ин витро.
[/b]
виж това ново изследване за рецептивността на матката:
http://health.actualno.com/Unikalna-tehnologija-pomaga-za-invitro-procedurata-i-u-nas-news_403897.html
Аз мисля, че се изследват проблемите и сега за неуспешна имплантация, нали и с тази цел се правят Хистероскопии и биопсии :wink: Иначе. браво за новия метод ЕРА, разработен и поднесен ни от д-р Владимиров. Дано скоро се прилага във вс клиники в БГ!


*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #866 -: Октомври 24, 2012, 09:39:36 am »
Tanita 68, въобще не им обръщай внимание на злобарите.те ще се задавят в злобата си,рано или късно. :x Ти ще си стоиш тука,при нас и ще си даваш "отчети",че нали виждаш колко народ сме на опашката.....  :lol: Все някой трябва да води,нали??? :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #867 -: Октомври 24, 2012, 11:08:52 am »
Сега мисля че на 99% проблема ми е в матката.Четох доста за това.Може да имам срастване в матката,висока киселинна среда,и още куп неща които не се изследват при ин витро.
[/b]
виж това ново изследване за рецептивността на матката:
http://health.actualno.com/Unikalna-tehnologija-pomaga-za-invitro-procedurata-i-u-nas-news_403897.html
Аз мисля, че се изследват проблемите и сега за неуспешна имплантация, нали и с тази цел се правят Хистероскопии и биопсии :wink: Иначе. браво за новия метод ЕРА, разработен и поднесен ни от д-р Владимиров. Дано скоро се прилага във вс клиники в БГ!

доколкото разбрах от прочетеното, това е различно от хистероскопия и биопсия.
хистероскопията е оглед на матката отвътре. чисто визуален оглед. биопсията е вземане на парченце тъкан. въпросът е по-нататък какво правиш с това парченце тъкан. някои го гледат под микроскоп, а в случая се прави генетичен анализ на тъканта на хромозомно ниво и така се определя дали матката е рецептивна или не. и този анализ имал валидност за година и половина напред.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #868 -: Октомври 24, 2012, 17:27:33 pm »
tanita68 ти си заразно ДОБРО!
Продължавай все така смело напред, не обръщай внимание на лошите помисли и погледи, бъди позитивна и няма да ти влияят по никакъв начин. Трябва да се гордееш с това, че ще ставаш майка! Иначе много злоба има в хората, особено в тези, които не могат по една или друга причина да станато родители. Но това е света...
Аз също съм сред забременелите на 40+ (+3 :) ), макар и в още много ранна възраст на бебо, само 5-та седмица съм. Дано тази бременност е успешна, че за последните 2 години ми е трета, предишните 2 свършваха около 10та седмица. Иначе имам син на 22 от предишен брак. Пожелавам на всички това щастие, въпреки, че според някои малко сме окъснели... Ами по-добре късно, отколкото... още по-късно  :)
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #869 -: Октомври 24, 2012, 18:56:48 pm »
healthy , радвам се много за теб и стискам палци всичко да е наред!  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: Честито! И дано всички в темата да се заразят от мен! И аз имам един мисед преди две години и сега в началото много се притеснявах да не се повтори, но всичко си беше наред и сега ми остават още два месеца до термина изчислен от доктора ми - незнайно защо реши, че термина ми е 24.12, въпреки че всички калкулатори показват 22.12. Явно си обича тази дата! :)
Благодаря ви на всички за добрите думи!
Аз не обръщам внимание на злобните подмятания, около мен са все позитивни хора - тези, с които контактувам всеки ден, а злобарите са от съседите ми в блока - почти нямам допирни точки с тях. В началото се притеснявах много не от това какво ще говорят зад гърба ми, а какво ще е отношението на хората към детето ми. Но после реших, че ако има проблем все ще намерим начин да се справим с него и да не дадем възможност да му се отрази негативно. Отгледала съм две деца сама - сина ми беше на 8, а дъщеря ми на 11 когато се разделихме с баща им. Мисля, че съм се справила добре доколкото е възможно за сам човек и на една заплата, без помощ от никого. Сега това дете е много желано от баща си - дори може би повече отколкото от мен(въпреки, че едва ли може да се сравнява). Това е най-важното - детето да е желано и обградено с любов.
Вчера си взех кошарата от магазина, днес намерих и матраче за нея, защото не съм разбрала че комплекта върви без матрак. Вече сме почти подготвени за появата на най-новия член на семейството. Останаха да се купуват някои уж дребни неща, но постепенно и тях ще осигурим. Татко ни е в чужбина и за съжаление на мен се пада честта да пазарувам. Добре че каката и баткото помагат. Плета му разни дрешки, шапки, терлички, а сега трябва да завърша и пелената за изписването от болницата - намерих си много хубави моделчета в един руски сайт. Не знам как да кача снимки, за да ви ги покажа.

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #870 -: Октомври 24, 2012, 19:12:37 pm »
Как хубаво звучи само :-)
ами снимки можеш да прикачиш когато пишеш отговор и цъкнеш на една стрелка "допълнителни опции и там имаш ред за прикачване на снимки.
Хайде закачи нещо от творенията ти за малката душичка!
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #871 -: Октомври 24, 2012, 20:48:52 pm »
Ще се опитам да прикача снимки, но не съм сигурна дали ще се получи.
Ох, изобщо не ми е ясно как да стане.
По-добре ги вижте тук: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=550649558284687&set=a.221185711231075.74090.100000189447670&type=1&theater и тук:http://www.facebook.com/photo.php?fbid=392494754156329&set=a.273582539380885.62763.122925897779884&type=1&theater

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #872 -: Октомври 25, 2012, 11:30:03 am »
tanita68, чудесни занимания си имаш  :P И за плетките и за пазаруването! Единият линк не се отваря, но жилетчицата я видях, много е сладка! Жалко, че не можеш да качиш снимки на изплетените от теб дрешки, не се съмнявам че са страхотни  :)

healthy, тихичко честито! Вярвам, че този път късметът ще е на твоя страна!
« Последна редакция: Октомври 25, 2012, 11:32:10 am от rum4e »





*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #873 -: Октомври 25, 2012, 14:01:03 pm »
Айдееее,ще разпъваме май сергията скоро!!?? :lol: :lol: Поздравления,жилетката е много хубава,наиситна! :)
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #874 -: Октомври 25, 2012, 15:24:46 pm »
tanita68,това е чудесен начин да очакващ срещата си с малкия човек. Страхотни модели си намерила.Толкова много неща харесах.Ако баба ми беше жива нямаше да се стърпи да не изплете някои от тези красиви бижута. Съжалявам, че не съм се научила да плета.Е, по-прости неща да, но това, което виждам  май е висш пилотаж.

tanita68,ти си щастлива и излъчващ щастието си. Но не всички хора могат да понесат другите около тях да са щастливи.Ограничено им е мисленето.Толкова по-зле за тях.
Радвам се за теб и всички борбени момичета в тази и в другите теми!!!
Лека бременност до финала. Малко остава.

healthy , честито и от мен! Лека ,спокойна и щастлива бременност !
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #875 -: Октомври 25, 2012, 18:30:32 pm »
rum4e , нещо не ми се получава с качването на снимките. А иначе жилетката в бяло и лилаво съм я плела аз, а другия линк е една шапка и терлички в зелено, които също съм плела аз. Ето нов линк, дано да се отваря този път :http://www.facebook.com/photo.php?fbid=551058591577117&set=o.122925897779884&type=1&theater
А това е моделчето на пелената : http://www.liveinternet.ru/users/tatmel/post204775538/ аз я плета в лилаво и бяло, но още не съм я завършила. Ще имам повече време за плетене след около две седмици. Сега успявам само вечер по малко ако не съм много уморена и в събота и неделя да плета.
ikar , аз съм се учила сама от книги и сега от интернет. Навремето моята баба не искаше да ми показва как се плете - трябвало да уча, а не да плета. Важното е да имаш желание и винаги можеш да се научиш. :) Накрая аз се заинатих и се научих да плета на 1, 2 и 5 куки. Известно време даже работех в едно плетачно ателие и там плетях на машина - едната беше обикновена, а другата с компютър. Живота може да се завърти по най-неочаквани начини и е полезно човек да знае някои неща, които могат да му послужат. А на мен ми доставя удоволствие да създавам красиви неща със собствените си ръце. :)
« Последна редакция: Октомври 25, 2012, 18:34:46 pm от tanita68 »

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #876 -: Октомври 26, 2012, 06:21:53 am »
Сърцето ми направи тройно салто от радост  :heartbeat: Икарче!

Честити най-съкровени трепети!
Пожелавам ти спокойни дни до финала на твоето очакване!
А после, после бебче като южно, топло слънце! Прегръщам те!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #877 -: Октомври 26, 2012, 10:52:56 am »
ikar, честита радост и на теб! :)

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #878 -: Октомври 26, 2012, 11:09:53 am »
МИШЕ, много, много ти благодаря!!!Знаеш колко изстрадано е това туптящо сърчице.С надежда и малко притеснения очаквам следващите месеци да се изтърколят бързо, бързо. Хайде догодина под южното и топло слънце на нашия град  да ви запозная  и да разходим твоите две слънчица и моята принцеса.Идваш ли си у дома?
Слънчева прегръдка и от мен!

Jam, благодаря и на теб! Дай Боже всекиму такава радост!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #879 -: Октомври 26, 2012, 12:45:12 pm »
Ей, тук много се забременило времето. :D Много се радвам за вас, момичета!

ikar, healthy, стискам ви палци да стигнете до щастливия край! С healthy доскоро обсъждахме разни хранителни добавки, пък то нещата взели, че  станали  :wink:

tanita68, браво на теб! Имам представа какво е да си различен в малък град. Не че в малките градчета хората са малки - напротив, има много добри и широко скроени хора, но явно твоите съседи просто си завиждат, ей така, да не би да им паднат ченетата, ако се усмихнат. Явно вече напредваш в подготовката. Това с плетките е много хубаво. Моята баба беше майсторка, но аз "прихванах" от нея само шиенето. :)