0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Off - тапицер?
« -: Юни 06, 2005, 16:46:56 pm »
Милички,

Обмислям да си претапицирам холната гарнитура - някой може ли да ми препоръча тапицер? Имате ли идея за цената, щото май е скъпа услуга, и да не се окаже по-евтино да си купя нови мебели. Дайте също идеи за добър магазин за дамаски.

Благодаря! :D
Благодаря ти, Бени!







*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Off - тапицер?
« Отговор #1 -: Юни 06, 2005, 18:14:32 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Милички,

Обмислям да си претапицирам холната гарнитура - някой може ли да ми препоръча тапицер? Имате ли идея за цената, щото май е скъпа услуга, и да не се окаже по-евтино да си купя нови мебели. Дайте също идеи за добър магазин за дамаски.

Благодаря! :D


Фреши, миналата година претапицирах. Уви, за тапицер не мога да дам препоръка, защото моят излезе тесла, мамицата му...
За претапициране (само) на стандартен комплект от диван-тройка, 2 фотьойла и 2 табуретки искат между 150 и 220 лева, зависи от ателието. Тук обаче се включва само работата, ако ще сменяш дунапрени, вложки, пружини - всяко нещо се плаща отделно, като тук цените на различните майстори и ателиета доста варират.
Магазинът, от който аз си купих дамаска след дълго и безплодно дирене, се намира в кв. Изток на улица, мисля, Т.Шевченко (не съм много сигурна, но като завиеш по Жолио Кюри след кино Изток, се пада втората вляво). Има 2 високи дипломатически блока, между които е магазин Фантастико - това е точният ориентир. Магазинът (то е по-скоро офис на фирмата, пълен с мостри) е в този от двата блока, който е зад Фантастико, на първия етаж. Те основно снадбяват хотели и големи обекти, имаха поне тогава, най-големият избор от материи и цветове. Ще потърся в къщи визитка за точен адрес и телефон. Работят до 18 часа, обаче...

Цялата веселба на мен ми струваше към 700 лева (дамаската не беше евтина, сменихме пружините и дунапрена, на практика остана стара само дървенията). За тези пари не можеш да си купиш свестни нови мебели, така че, ако старите ти мебели са качествени - по-добре претапицирай.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Off - тапицер?
« Отговор #2 -: Юни 07, 2005, 10:28:41 am »
Джами, много благодаря за информацията!!

Ми знам ли ги дали са читави - обикновени социалистически мебели (от по-модерните, а те сякаш по-старите бяха по-качествени, с истинско дърво и пр.) На форма си ми харесват, пък ще мога да си избера дамаска. Леле, 700 лева! Да взема да се огледам и в магазина какво се предлага докъм хилядарка...

Поздрави!
Благодаря ти, Бени!







*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Off - тапицер?
« Отговор #3 -: Юни 07, 2005, 10:37:50 am »
Фреши, ние си взехме нова холна гарнитура, ъглова, огромна е, състои се от две двойки и един ъгъл, могат да се съединяват и разделят и събират спокойно 7-8 човека, взехме само една табуретка, избрах точно коя дамаска искам и определих на кои части от дивана какъв цвят да има. Срок за изпълнение - 1 месец, цена на цялото удоволствие 1100 лв (но избрахме най-скъпия вариант, добре че е на изплащане), място - околовръстното, магазин АИКО. Обикаляхме доста, преди да изберем, иди да го разгледаш, може да ти хрумнат някакви идеи. Хубавото е, че почти всички гарнитури можеш да ги поръчаш и с по-различен дизайн.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Off - тапицер?
« Отговор #4 -: Юни 07, 2005, 10:40:58 am »
Супер, Ултра, ето ми още един вариант! Щом ги правят тук и мога да избера дамаска, както и комбинация, може и така да стане накрая - ще отида непременно да видя! Вие получихте ли мебелта вече и доволни ли сте от изработката? Има ли механизъм за спане?

Мерси 8)
Благодаря ти, Бени!







*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Off - тапицер?
« Отговор #5 -: Юни 07, 2005, 11:13:25 am »
Цитат на: FreshBreeze
мебелта

 :lol:  Много забавно членуване, никога не съм се опитвала да членувам тази дума :D
При нас си е вече, много съм доволна, а и всички гости казват, че не са сядали на нещо по-удобно. Ние си поръчахме без разтегателен механизъм, той струва допълнително 200 лв, доколкото си спомням. За гости върши работа и така - двама могат да спят спокойно на нея, по принцип не съм привърженик на разтегателните гарнитури - винаги се намира начин да се повреди дамаската, пък и е голяма хамалогия.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Off - тапицер?
« Отговор #6 -: Юни 07, 2005, 11:14:07 am »
Цитат на: FreshBreeze
Джами, много благодаря за информацията!!

Ми знам ли ги дали са читави - обикновени социалистически мебели (от по-модерните, а те сякаш по-старите бяха по-качествени, с истинско дърво и пр.) На форма си ми харесват, пък ще мога да си избера дамаска. Леле, 700 лева! Да взема да се огледам и в магазина какво се предлага докъм хилядарка...

Поздрави!


eе, 700 лева за на практика тотален ремонт. ако само смениш дамаската, ще ти струва около 350-400 (с хубав плат).

проблема с новите мебели около хилядарка е, че в тяхната изработка дърво не участва.
моите бяха 30 годишни соц мебели, но като дизайн са много добри, освен това корпусът им е наистина от дърво...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Off - тапицер?
« Отговор #7 -: Юни 07, 2005, 11:45:30 am »
Излъгала съм :oops:  Гарнитурата е била малко над 900 лв...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Off - тапицер?
« Отговор #8 -: Юни 07, 2005, 13:35:59 pm »
Благодаря Мацки 8)

Ще разуча още малко двата варианта и ще видя нова или претапициране. Ще видя и магазина за дамаските, дето ми го каза, Джами, мерси!
Благодаря ти, Бени!







Re: Off - тапицер?
« Отговор #9 -: Юни 13, 2005, 11:00:12 am »
Цитат на: jam
Магазинът, от който аз си купих дамаска след дълго и безплодно дирене, се намира в кв. Изток на улица, мисля, Т.Шевченко (не съм много сигурна, но като завиеш по Жолио Кюри след кино Изток, се пада втората вляво). Има 2 високи дипломатически блока, между които е магазин Фантастико - това е точният ориентир.


Джами, не го открихме :cry:  Не знам споделяла ли съм тук, ама съм мнооого зле с ориентацията. Втората, както я описваш, е Тодор Алексиев или нещо такова... Фантастико не намерихме, а блокове на АДИС имаше пък колкото щеш :?  Ако дадеш точен адрес ще ми е най-лесно да го намеря? Ако не, пробвай пак да ми обясниш къде е това Фантастико.

Благодарско! 8)
Благодаря ти, Бени!







*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Off - тапицер?
« Отговор #10 -: Юни 13, 2005, 11:30:42 am »
Цитат на: FreshBreeze
Цитат на: jam
Магазинът, от който аз си купих дамаска след дълго и безплодно дирене, се намира в кв. Изток на улица, мисля, Т.Шевченко (не съм много сигурна, но като завиеш по Жолио Кюри след кино Изток, се пада втората вляво). Има 2 високи дипломатически блока, между които е магазин Фантастико - това е точният ориентир.


Джами, не го открихме :cry:  Не знам споделяла ли съм тук, ама съм мнооого зле с ориентацията. Втората, както я описваш, е Тодор Алексиев или нещо такова... Фантастико не намерихме, а блокове на АДИС имаше пък колкото щеш :?  Ако дадеш точен адрес ще ми е най-лесно да го намеря? Ако не, пробвай пак да ми обясниш къде е това Фантастико.

Благодарско! 8)


Фрешиии, Райко Алексиев е улицата, и аз и ти сме едни ориентировачи :))

Намерих точния адрес:

ОМНИКС ООД  
Адрес:   София  1113   ул.Райко Алексиев 40, бл.215
телефон: 02 971 32 82 факс: 02 73 78 55  
Email:   omnix@rtsonline.net  

Значи, това е на ъгъла на Райко Алексиев с Тарас Шевченко, затова съм се объркала.
Ето линка от бгмапс:

http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=1a05be7015eb8ace621d998ce547199d&city=sofia&str=%D0%C0%C9%CA%CE+%C0%CB%C5%CA%D1%C8%C5%C2&num=40&maxnearest=5&nType=23&oName=&oType=9&grid=m5k&start.x=7&start.y=4
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Off - тапицер?
« Отговор #11 -: Юни 13, 2005, 14:35:40 pm »
Е сега вече го намерих....!

Благодарско пак!
Благодаря ти, Бени!







Re: Off - тапицер?
« Отговор #12 -: Август 05, 2007, 20:29:12 pm »
По-добрият вариант е да си претапицираш мебелите, защото наистина в новите мебели корпусът е по-слаб.Залагат повече на донапрените, а това може да ти го сложи всеки тапицар.
Като имам нужда от дамаски и платове винаги ходя до един магазин срещу Синегогата. От Халите като тръгнеш към Пазара е отдясно - на първият етаж е базар със щандове. Долу са пердета, набелязала съм си сега едни, а горе са дамаски. От години там цените са най-ниски.  От там си взех и за хола за претапициране и столчетата в кухнята, въобще доволна съм. Тапицерът, който ми препоръчаха оттам не ми взе много и мисля, че 200 лева е добра цена за диван + 2 фотьойла.
*
Re: Off - тапицер?
« Отговор #13 -: Август 23, 2007, 21:41:58 pm »
Може темата да не е актуална вече, но скоро се интересувах за цените.Вземаха  за труд  30 лева на седящо място / към 60 см. /
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю