0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #20 -: Януари 04, 2016, 17:49:53 pm »
Привет и от мен и търкул в прашеца! Дано на всички ни е на късмет! Яна, това си е баш положителен тест! Честито и дано всичко е наред! Ей така искам бе, през два поста, положителен тест и до края на тази тема всички да сме се изнесли в бременната, амин!
Аз като че ли съм в О, ама нямам тестове да се тествам. Зверски ме боли кръста и ме придърпва яйчника, гърдите са силно напрегнати, чак болят...а, късмет де!
маки, чакам с нетърпение резултатите ти!
Късмет на всички момичета! Набебе да е новата година!
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #21 -: Януари 04, 2016, 19:52:56 pm »
Ади, браво, радвам се за теб, Лека бременност!
Яна, не виждам нищо бледо във втората черта. Моите бяха толкова бледи че се чудех там ли са или не. Рано е още за видеозон, както са ти казали момичетата. Късмет и успешна бременност!
Не успях да се сдържа и аз да ви поръся с прашец за късмет на всички които са в очакване! :pink_dust_1:
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #22 -: Януари 04, 2016, 22:27:45 pm »
Запиииссс  :P

Да ви кажа зарязала съм тотално бебеправеното, засичането на БТ и О, пиенето на лекарства... абе въобще всичко и то вече 3-ти месец. Моят мъж хич не ми помага с неговите нежелания да прави кекс, в момента, в който се очаква  :( Приисква му се, когато няма нищо да стане ... пфу... ще го стягам  :lol:
От утре се вземам в ръце и опитите продължават до  :bfp:

Честито на Маки! Най-най-най-искрено желая тази страхотна бременност да продължи до ревящия финал :bori_020:

Ади, много се радвам и за теб! Честито ви сърчице  :lovedock:

Добре дошли на новите момичета  :P
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #23 -: Януари 04, 2016, 23:15:25 pm »
Момичета, прогестерон още НЕ е излезнал, но ЧГХ е 4517. докторката каза, че няма смисъл да го повтаряме, бил малко нисък и направо след седмица на УЗИ да видим кво се случва...

Първо се изплаших, после видях че е нормална ЧГХ стойността, после открих това и пак се уплаших...

Опитвам се да кача снимка на "това".
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #24 -: Януари 04, 2016, 23:39:35 pm »
Момичета благодаря ви за пожеланията от все сърце!

makiyaki 4517 не ми се струва хич ниско.... 8O Ти май на Бъдни вечер си видя теста, значи си към средата на 5та седмица? Недей да се филмираш, може да си била с късна О, то не е точна наука това ЧХГ, това са ориентировачни стойности...
« Последна редакция: Януари 04, 2016, 23:43:21 pm от Krisi08 »


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #25 -: Януари 05, 2016, 02:06:11 am »
Криси, така е, но късна-ранна, последният ми кекс е в 6 часа сутринта на 12ти ден...та оплождане по-късно от 15ти ден едва ли да е имало (96 часа след О)...

Ами филмирам се заради двата ми мисседа, иначе дори не бих отишла на преглед преди 12г.с както е заложено по английското здравеопазване ...

Ама, смисъл от филмиране, наистина няма...

Ще си чакам и дано този път всичко е наред :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #26 -: Януари 05, 2016, 09:04:40 am »
Добро утро!

Маки, аз теб съм те пропуснала някак по празниците. Стискам ти палци всичко да е наред и да гушнеш бебче!


Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #27 -: Януари 05, 2016, 09:08:42 am »
Лека и безпроблемна бременност на бременните.Дано се напълни с положителни тестчета.И аз си чакам датата да видим какво е станало,макар,че не съм много обнадеждена.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #28 -: Януари 05, 2016, 09:09:07 am »
Маки, прекалено много мислиш. Нека отворим душите си за всичко хубаво, което ни предстои. А кой знае може и да са двечки? :)
Яна, втората чертичка е доста видима. Тихичко честито и на теб.
Честито сърчице, Ади! Да тупка под твоето до термин.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #29 -: Януари 05, 2016, 09:45:48 am »
Здравейте и от мен .Записвам се в темичката и аз .Имам едно щураво момиченце което през март ще навърши 2 годинки .Решили сме да не я оставяме самичка и започнахме с опитите от лятото на 2015 забременях от първия опит ,но се оказа че плодът не се развива и в 8 седмица ми направиха аборт.От тогава нещо не се получават нещата .Не меря БТ ,но от миналия месец правя тестове за овулация .Нека Новата година ни донесе на всички само положителни емоции.Честито на момичетата които вече си имат положителни тестчета за бременност и им пожелавам лека и безпроблемна бременност .
« Последна редакция: Януари 05, 2016, 09:47:33 am от foveri »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #30 -: Януари 05, 2016, 10:52:55 am »
Маки, не се филмирай! За 6 седмица стойността е идеална. Защо не те видяха сега на ехограф?
Виж тук за стойностите на ЧХГ по седмици: http://zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=542&Itemid=165

Честито на всички нови бременни и скоро и останалите да се присъединят към тях!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #31 -: Януари 05, 2016, 12:50:36 pm »
Маки, честито. Стискам палци всичко да е наред до пухкавия финал.
Честито и на останалите.
А за тези, които още се борим пожелавам скоро мечтанити две чертички и безпроблемна бременност.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #32 -: Януари 05, 2016, 16:11:51 pm »
Сложих си лентичка, за да е по-ясно.

Блу, успокоих се днес КАТ се наспах, дет викат утрото е по-мъдро от вечерта :)

докторката ме подведе мен, каза, че било много рано, и стойноста била ниска, но все пак отговаряла на седмиците. Питах я да го повторим --> каза нямало смисъл. На УЗ също каза че няма смисъл още и ще го оставим за другата седмица --> тук се съгласих с нея, защото наистина е рано още.

Остава да си чакам прегледа на 13ти...

Хем се бях зарекла да не се филмирам, но толкоз лесно е да влезеш в телевизора...пфу :)

Хайде хубав и усмихнат ден на всички и много положителни емоции <3
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #33 -: Януари 05, 2016, 17:29:14 pm »
Леле Маки сега виждам.Много се радвам и стискам палци всичко да е ОК до края :)

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #34 -: Януари 05, 2016, 19:22:50 pm »
Маки спокойно, всичко ще бъде наред! Успокой се малко и се наслаждавай! Този път всичко ще ОК ;)

На вас това коте не ви ли беше ново? Внимавай от тук нататък с тоалетната и като цяло с него заради токсоплазмоза.


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #35 -: Януари 06, 2016, 14:12:46 pm »
Маги, Павла, Усмивчица, благодаря и скоро тази радост да дойде и при вас. Както и при всички в очакване на 2те черти :)

Криси, ново е котето и много исках да я отуча от купешката тоалетна, пробвах с вестник, хартия мината през Шредер, леген с вода и не стана :/

Тоалетната аз й я чистя и много внимавам, защото ММ прави много боклук, докато я чисти, абе изобщо няма го при него този фактор "да се внимава да не се разнасят микробите". То трябва малко планиране и мисъл, а мъжете според мен НЕ могат да мислят 5 минути напред.

Аз например отварям вратата на тоалетната (зада си измия ръцете, а не с микробите по ръцете да пипам дръжката, за да отворя вратата), приготвям всичко до мен (а не кат него- забравил това, пък тича за онова и разнася микроби ИЗ цялата къща), абе изобщо на вълка вратът му е дебел, щот си върши работата сам...

Голямо затишие настана в тази тема, дано да е заради усиленото бебеправене :)

Аз си чакам датата за УЗ и се моля всичко да е наред... Никакви симптоми с тази бременност, ама никакви и много странно...Може по-нататък да се появят :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #36 -: Януари 06, 2016, 17:15:43 pm »
Маки ако си карала токсоплазмоза и имаш имунитет мисля, че не е толкова страшно, особенно ако поддържаш висока хигиена. Ако не си и нямаш имунитет, и котката ти излиза навън и има контакт с други животни, не бих я задържала по време на бремеността.

Друг вариант е да говориш с ветеринар дали има ваксина на токсоолазмоза (за котката)....

Аз нямам имунитет и дори не стъпвам на гости при хора с котки. Така беше цялата ми първа бременност и тази ще е така .За съжаление, моя мн близка приятелка мина през ужаса токсоплазмоза по време на бременност и като знам какъв ад беше и още е (защото следят детето за проблеми в развитието до 3г) и как се зарази от едно гости...
« Последна редакция: Януари 06, 2016, 17:17:23 pm от Krisi08 »


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #37 -: Януари 06, 2016, 18:03:59 pm »
Маки, не се тревожи за токсоплазмозата с изключително добра хигиена на животното няма как да хванеш токсоплазмоза. Още повече, че Порша е домашно коте, което не излиза навън, а доколкото помня когато я взехте се погрижихте за нея, най-малкото я обезпаразитихте.
Криси, съжалявам за приятелката ти, но едва ли едно конкретно ходене на гости при хора с котка е причина за заразата. ТП се предава и с храна, най-често с недобре измити плодове и зеленчуци и от сурово-пушени меса от дивеч.
Доколкото помня Маги също е нямала имунитет към ТП,а живее и досега с 2 прекрасни котарани и не е имала никакви проблеми (Маги извини ме, че говоря от твое име, но съм те запомнила като пример).Добрата хигиена е разковничето на всичко.
« Последна редакция: Януари 06, 2016, 18:06:32 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #38 -: Януари 06, 2016, 18:40:39 pm »
Синеочка няма да влизам в подробности, но там стана ясно от къде, та даже и от кое животно (защото там пък бяха много котките) покрай сумати скандали и търсене от къде и кво станало...

Не е често срещано, но за съжаление е много опансо! Аз за това предупреждавам, а вече всеки сам си преценява риска и дали иска да го поеме. Във Франция например много строго се следи ако нямаш имунитет. Абсолютно ми беше забранен контакта с котки и ми пускаха кръв на 3 седмици за текуща инфекция. Сега ще правя същото.
« Последна редакция: Януари 06, 2016, 18:43:12 pm от Krisi08 »


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #39 -: Януари 06, 2016, 18:49:12 pm »
Криси, наистина съжалявам. Надявам се всичко с детето на приятелката ти да бъде наред. Сега прочетох какво съм писала и малко излиза, че все едно жената е с ниска хигиена. Имах предвид ходенето по заведения и поръчванети на салати и разни деликатесни меса, там няма как да се знае колко добре са измили плодовете и зеленчуците и дали въпросното месо е минало ветеринарен контрол (като пресен пример мога да дам телешките луканки с антракс във варненско). Идеята ми е, че когато сте бременни трябва да внимавате и какво поръчвате по заведенията. Избягвайте салати и сурови меса.
Разбира се пожелавам ви лека и безпроблемна бременност и на двете и изобщо да не мислите за такива лоши работи. Всичко ще бъде наред!


Всеки миг е още един шанс...