0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #180 -: Май 18, 2007, 23:40:41 pm »
Има в долния край на мантията и на гривата на коня - П, а в ключа го няма никъде. Мисля, че по схеми е на листи 2-3 или 2-4. Разгледай го пак, дано го откриеш. Единични бройки са. От порядъка на 4-5, максимум до 10 има от този знак.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #181 -: Май 21, 2007, 19:14:38 pm »
Гане, не можах да го видя това Р, но ще се заема да открия проблема. Ще попитам някой който е шил този гоблен.
Пими, дръпни го от тук.  http://dump.ru/files/f/f986415665/
Кажи ми, моля те, дали го получи, защото за първи път прикачвам там и не знам дали съм се справила.
Справила си се.Много ти благодаря изтеглих го.Сега остана и принтера ми да тръгне че да си разпечатам схемите и ключа и да си купя конците и го мятам.


Има в долния край на мантията и на гривата на коня - П, а в ключа го няма никъде. Мисля, че по схеми е на листи 2-3 или 2-4. Разгледай го пак, дано го откриеш. Единични бройки са. От порядъка на 4-5, максимум до 10 има от този знак.

Гане разгледах схемите но никъде не го видях този знак за който говориш.
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #182 -: Май 21, 2007, 19:25:39 pm »
Видях аз къде е, разбрахме се ние. Знака е П, а не Р.  Ей, Гане, още нямам никакъв отговор. Продължавам да търся и друг. Дано някой пише.
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #183 -: Май 21, 2007, 20:04:25 pm »
е къде е този знак в коя схема и наистина ли го няма в ключа
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #184 -: Май 21, 2007, 20:39:43 pm »
е къде е този знак в коя схема и наистина ли го няма в ключа

Ние го открихме в схемата в части 2-3 и 2-4, мисля беше. Там е мантията. Ако гледаш по-усилено се открива.
Мери, благодаря ти, дано някой се обади да каже кой е номера и какъв е конеца.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #185 -: Май 24, 2007, 00:00:40 am »
Гане, имам вече отговор. Пиша ти го тук, а не на кю, за да го прочетат и другите момичета които са си свалили гоблена. Направо го копирам.

Здравей! И аз първо си поръчах конците, а след това започнах и се "сблъсках" със същия проблем! Оказа се че е объркано в ключа! Точно този знак П е конец номер 304 а той е със знак подобен на квадратно О! Дано си ме разбрала! Аз вече го уших и ти го гарантирам! Желая ти успех и дано скоро да се похвалиш!
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #186 -: Май 27, 2007, 15:30:56 pm »
Хайде де, момичета,  никой не показва какво е сътворил. Лейди, нали ти шиеше някакво мече, какво стана. А дракона започна ли?
Вижте аз до къде стигнах. Бях си дала срок за 24 май да е готов за да започна св. Мина, но както обикновено закъснях.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #187 -: Май 29, 2007, 14:29:38 pm »
мари, много е хубаво :) Аз моя още не съм го започнала  :oops:


Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #188 -: Май 31, 2007, 16:47:16 pm »
Здравейте момичета! И аз шия от години гоблени и до сега съм ушила Воденицата на Буше,Слънчева идилия и Хубавата Мадона. В момента шия за подарък на майка ми Йеросалимската Света Богородица.
Попаднах на тази страничка,вижте я, има много гоблени със схеми и ключове:
http://steff4eto.multiply.com/photos?&album=&page_start=20
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #189 -: Май 31, 2007, 21:00:06 pm »
Много хубави схеми има това момиче. Някои от тях имам, но има и доста които никога не съм виждала. Мерси, че го сподели с нас.
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #190 -: Юни 14, 2007, 17:10:01 pm »
айде аз пак да се включа, тоя път с въпрос.
майка ми има страшно много гоблени и иска да ги продаде.къде в интернет могат да се побликуват снимки и обяви за продажба на гоблени, ако може сайта да е чуждестанен, още по-добре.
влязох в един български сайт, уж работели за чуждестранни клиенти.ама там видях цени от над 1500 долара бройката.много от гоблените на майка ми ги видях по 2500-3500 долара.естествено, нито аз, нито тя яврваме, че може да се продадат по толкова, явно самата фирма нещо шмекерува.искаме да ги продадем на доста по-скромна цена, но идея си нямам къде.(паричките ни трябват за икси)
затова се сетих за вас.помагайтееееееее
« Последна редакция: Юни 14, 2007, 17:13:40 pm от Мимка »
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #191 -: Юни 18, 2007, 15:51:04 pm »
Мимка, какво стана, намерихте ли борса за гоблени?
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #192 -: Септември 13, 2007, 16:52:31 pm »
защо никой не пише вече в тази тема?не сте ли захванали да шиете нещо-аз съм на Мона Лиза и вече доста напредвам
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #193 -: Септември 13, 2007, 20:30:11 pm »
Абе захванали сме, ама лятото шие ли се. :D Преди два месеца започнах Св.Мина, уших 10 бода и от тогава до преди една седмица не го бях пипнала. А като се сета, че за по два месеца съм си шила повечето гоблени. Но ще се поправя. :wink: :lol: Като понапредна малко повече, ще пусна снимка.
А иначе си бях дала срок до края на годината да ушия "Приспивна песен" на Гинокардия, "Коне на водопой", "Св.Мина" и някакъв със слънчогледи, но като гледам как вървят нещата доооооооооста ще изостана от плана. :P
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #194 -: Септември 14, 2007, 09:06:02 am »
Здравейте и от мен.
Едно от хобитата на майка ми са гоблените.Има много такива, но в момента ми шие/на мен  :wink: / "Нощен ангел"- DMC, 1:1, 35.9 / 61.7 см, 58 цвята. Започнала го е от 20.01 и няма свършване.Обаче по-красиво нещо не съм виждала. Не мога да ви пусна снимката,защото е голяма.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #195 -: Септември 14, 2007, 13:52:02 pm »
Намали я де. Заинтригува ме този голям гоблен.
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #196 -: Септември 14, 2007, 13:58:12 pm »
Аз до сега съм ушила -Коне на водопой, Слънчогледите на Ван Гок, Теменужките, Маргаритките, Ковачницата и Пътят към църквата
Преди няколко месеца започнах- Коне в реката но лятото го бях поизуставила
Дано тази зима го довърша. :lol:
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #197 -: Септември 14, 2007, 14:09:41 pm »
А снимки?
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #198 -: Септември 14, 2007, 14:11:32 pm »
Mary, пуснах ти гоблена на email.  :wink:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #199 -: Септември 14, 2007, 14:27:10 pm »
Да, току що го получих. Много е готин, но ми се струва труден за шиене. Може ли да пуснеш снимка как изглежда сега, нищо че не е завършен.
П.П. Ако нямаш нищо против, мога да пусна снимката от твое име.