0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #80 -: Октомври 06, 2011, 18:00:06 pm »
Много разумен коментар на elora_cat. Втори пореден ден във форума някой отчаяно казва "аз трябва да реша" за нещо, което е изцяло задължение и отговорност на лекаря. Има разлика между това пациентът да е информиран и да е изоставен в море от информация.

Който е бил проверяван за разкритие в последните седмици на бременността, моля да сподели как се прави това. Днес ми беше първият път и ни гел, ни инструмент, само едно бъркане и натискане на сухо. По-неприятно нещо не помня, а бая съм полежала на гинекологични столове.
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #81 -: Октомври 06, 2011, 18:38:01 pm »

Който е бил проверяван за разкритие в последните седмици на бременността, моля да сподели как се прави това. Днес ми беше първият път и ни гел, ни инструмент, само едно бъркане и натискане на сухо. По-неприятно нещо не помня, а бая съм полежала на гинекологични столове.
Цигу,мен ме проверяваха наскоро. Не съм гледала дали е слагал гел доктора, ама беше неприятно...Но аз по принцип не понасям добре гинекологични прегледи, така че не съм очаквала друго. :? Поне го направи бързо...
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #82 -: Октомври 06, 2011, 19:45:18 pm »
Елора, аз си пия магнерот, а като имам болки , увеличавам дозата на по 2, и вземам и но-шпа. Помага ми и на мен, да.
Благодаря ти за съвета :)
Според доктора е нормално да имам контракции в тези седмици, и понякога те да са болезнени.

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #83 -: Октомври 06, 2011, 22:46:07 pm »
Ето ми и мен след вчерашния преглед. :)
Децата са пораснали доста,дори док.каза че момата върви доста едра цели 832 гр.,а момченцето 731 гр. :wink:
Питах за инжекциите за дробчетата,но док. ми каза че няма опасност да родя по-рано,но все пак бих искала да се презастраховам .И докато си чаках за прегледа прочетох една листовка за преждевременното раждане и факторите които водят до това,имаше и въпроси.Пишеше че се прави някакъв тест и по него се разбира дали има вероятност да роди дадена жена по-рано или не.Решихме с док. на следващия ми преглед да ми вземе секрет за този тест т.е. на 29.10.
Иначе освен че съм с ниско кръвно съм и с ниска кр.захар най вероятно -предстои да пусна изследване но според док .и показателите от изследванията съм с такава и вече съм и с анемия ,хемоглобина ми е паднал на 102 и отново съм на желязо.
Ама това да е ще го оправим с хаповете ,по важното е бебчетата да се развиват и растат добре.
kriss_and ,браво много се радвам че всичко е наред  :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #84 -: Октомври 07, 2011, 11:00:13 am »
 
Който е бил проверяван за разкритие в последните седмици на бременността, моля да сподели как се прави това. Днес ми беше първият път и ни гел, ни инструмент, само едно бъркане и натискане на сухо. По-неприятно нещо не помня, а бая съм полежала на гинекологични столове.
И при мен прегледите така бяха последните 2 пъти. Само 1 ръкавица!
Да ти кажа първият път страшно ме боля, имах цял ден контракции и си мислех че до вечерта ще се ражда. Вторият преглед беше много по- поносим /седмица по- късно/.  Не зная на какво се дължи, може пък вече да съм имала някаква промяна в разкритието, не зная /не питах/. Обаче направо се оцъклих, когато докторката бръкна първия път и каза "Главичката е добре разположена"  8O 8O 8O . Не мога даже да си го представя как тъй я усети, не знам и колко дълбоко бърка, но вечерта си представях, че ако мъж ми реши да ускорим раждането чрез секс... няма да му дам  :D

Аз вече нямам никакво търпение. Хем ме е страх да не се получат някакви усложнения, хем вече не се издържа този тумбак  :D Само дето таткото днес застъпи 24 часова смяна и ако тръгна да раждам, ще се почудя какво да правя и кой да ме вози до Софията. В понеделник, ако още не съм родила /дано да съм/ пак съм на тонове и на преглед, ама мисля и багажа да си взема и да настоявам да ме взимат вече!!!

П.П. Много ми става мило като гледам колко близнашки мами се наместиха в темата. Стискам палци на всички да дочакат като мен възможно най- близкия до термин период. И да си слушате лекарите!
Целувки от нас!
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #85 -: Октомври 07, 2011, 11:16:48 am »
Момичета здравейте,

Последните дни съм в много кофти настроение, защото са ме оставили аз да решавам как ще раждам. Все си мислех, че това го преценява лекарят, а не пациентът, но очевидно съм грешала. Нямам особени показания за секцио освен иксито. Но по БГ стандартите това било достатъчно показание - така ми казаха в клиниката. От там общо взето от 12 седмица насам мантрата им е "секцио". Какво ще решавам и ще правя, не знам, ще мисля.

Моля ви за информация по следните въпроси, които могат да ми улеснят живота поне малко (извинете ме, ако задавам тъпи въпроси):

1. Знае ли някой дали при кривите шийки нормалното раждане се затруднява? Аз съм с такава и това ни скъси живота при трансфера, ако се запъне и при раждането, ще е зле.

2. При секцио, рязането на матката може ли да затрудни последващи бременности с АРТ? Все пак има рязана тъкан там, знам ли...

Мерси!


 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #86 -: Октомври 07, 2011, 11:31:54 am »
Зай, на първия въпрос не мога да ти отговоря. Май е най-добре да питаш лекаря си, но за втория - начинът на раждане няма общо с начина на зачеване. Имаме тук момичета, заченали повече от веднъж чрез АРТ и раждали секцио.
Аз раждах естествено след икси. Никой не ме питал какво искам. За да направи секцио докторът, трябва да има показания, а в западната част на Европа нито арт, нито близнаци са сам по себе си показател. 

Re: Тема на бременните №78
« Отговор #87 -: Октомври 07, 2011, 11:40:26 am »
Зай, ама как лети времето, а! Ти в крайна сметка къде се спря за раждане, че аз съм още в чуденка.
Колкото за секциото аз съм привърженик на плановото такова и не мисля, че би ми попречило да имам живот и здраве още едно дете от АРТ процедура, поне имам примери от приятелки родили по две деца така.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #88 -: Октомври 07, 2011, 12:10:59 pm »
Аз раждах естествено след икси. Никой не ме питал какво искам. За да направи секцио докторът, трябва да има показания, а в западната част на Европа нито арт, нито близнаци са сам по себе си показател. 

Да, blue_sky, знам. В България обаче е, така пишело в книгите им по АГ и едва ли не лекарят можело да е подсъдим, ако след АРТ не ти направи секцио. Така ми го обясниха в общи линии.

За шийката ми казаха - може да е проблем, може да не е проблем. Затова се надявах накой "кривошиест" да се обади. :D

Къди, ами в Токуда имам час, живот и здраве и искрено се надявам лекарят да вземе решението вместо мен. :oops:

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #89 -: Октомври 07, 2011, 12:24:58 pm »
Аа, не е задължително след АРТ процедура да се ражда със секцио. Поне в нашата клиника това изобщо не било предпоставка(а аз се надявах да е :lol:). Различни доктори, различни мнения.
Котараната, стискам палци всичко да мине много леко! Ще те чакаме да разказваш :D.
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #90 -: Октомври 07, 2011, 14:11:40 pm »
Аз съм искала да родя естествено, но от както съм с близначета нищо не знам, има много време още, както преценят лекарите, те имат повече опит от мен ;)

Моите болки пак почнаха, писна ми :( Д-р Сигридов каза, че болките са от срастванията след лапароскопията, сега ги опъвала матката при растежа си и да не си мисля, че ще минат :(
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #91 -: Октомври 07, 2011, 20:02:54 pm »
Момичета, от кога почват да се правят записите, през колко време, и къде може да се отиде?

В Шейново, в Майчин дом става ли, може ли през ЗК да се направят?

Има ли някой да прави записи и къде ходите?В държавните болници правят ли, ако не си приета там за наблюдение?В Токуда правят ли?
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #92 -: Октомври 07, 2011, 20:07:58 pm »
Момичета, от кога почват да се правят записите, през колко време, и къде може да се отиде?

В Шейново, в Майчин дом става ли, може ли през ЗК да се направят?

Има ли някой да прави записи и къде ходите?В държавните болници правят ли, ако не си приета там за наблюдение?В Токуда правят ли?
Аз правя запис на тонове в Тина Киркова. Не се водя там като никаква. Всяка седмица ходя, плащам си всеки път. За съжаление не се поема от ЗК. Поне аз не зная, иначе да съм се намърдала  :D :D  8) Ако те приемат за наблюдение ще те следят по пътеката и няма да плащаш.
Така си го мисля де.
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #93 -: Октомври 07, 2011, 20:13:51 pm »
Ако те приемат за наблюдение ще те следят по пътеката и няма да плащаш.
Така си го мисля де.
Точно така. Като лежах за задържане всеки ден ми правиха записи. Дори май и 2 пъти на ден беше... не помня вече, бая време мина...
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #94 -: Октомври 08, 2011, 00:05:35 am »
rum_sisi, записите на тонове в Токуда са 15.00 лв. В Шейново също правят, но не знам тяхната цена.

Зай, секциото няма да попречи по никакъв начин на следваща бременност. Условието е да се изчака поне 1,5г преди следващо забеменяване.
Знаеш ли, към края на бременността си говорих с майка ми и тя освен съветите от медицинска гледна точка ми даде и най-важния съвет, а именно, че сега е важно бебето да се роди живо и здраво и то по по-сигуния и безопасен начин, а бъдещето си е за в бъдеще - я забеменея , я не  :wink: В крайна сметка аз съм доволна, че избрах да родя чрез цезарово сечение.
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #95 -: Октомври 08, 2011, 00:51:03 am »
Момичета, дали ще е проблем да изляза с яхта края на ноември, началото на декември? Ще е за около час и няма да влизаме много навътре в морето. Тогава ще съм в 20-21г.с.
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #96 -: Октомври 08, 2011, 03:58:19 am »
Яхта или автобус, за седмиците е без значение. Рисковете са неизправна лодка, лошо време и неопитен капитан. Провери и прецени.
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #97 -: Октомври 08, 2011, 10:29:29 am »
Здравейте момичета. Може ли да се "вмъкна" във вашата темичка, че ми е доста интересна. Винаги има какво да се научи...

Лека бременост и леко раждане на всички!   :goodluck:
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #98 -: Октомври 08, 2011, 12:03:41 pm »
Яхта или автобус, за седмиците е без значение. Рисковете са неизправна лодка, лошо време и неопитен капитан. Провери и прецени.

Яхтата е изправна и хубава, а капитана е с доста опит, просто лудата ми приятелка иска сватбата да е на яхта и ще наемат една 16-местна от техен познат за ритуала. Като се знам няма да имам търпение да сляза  :lol:
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #99 -: Октомври 08, 2011, 13:12:10 pm »
Аничка, не виждам нищо притеснително в яхтата, страхотна идея е, много романтично.
А за теб където и да си, просто не се претоварвай, пази се и всичко ще е наред. Едва ли плавното полюшване по вълните ще ти докара проблеми.