0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №74
« Отговор #60 -: Март 03, 2011, 11:41:26 am »
Ася мерси за инфото за дроба.... :(
аз сега се рових и намерих обяснение защо.........

Да се избягва черния дроб

Черният дроб и продуктите от него съдържат много големи количества витамин А. Избягвайте черния дроб - твърде много витамин А не е полезен за развитието на плода. Вие може да консумирате обаче без всякакви ограничения моркови, домати и други оранжево-червени зеленчуци и плодове, които са богати на каротини. Каротините в организма частично се превръщат във витамин А.

добре, че имам кучето....че всички ми кюфтенца дето наготвих от дроб щяха да отидат в кофата.... :?

Re: Тема на бременните №74
« Отговор #61 -: Март 03, 2011, 11:49:16 am »
Здравите аз все още към тук.Нашата мързеланка няма намерение да излиза док каза че се чувствала перфектно в моя корем нямам никакви контракции.Пък ще видим до кого така.
За черния дроб и аз така съм чувала че не било хубаво да се яде от бременни както и пастет по същата причина че съдържа дроб
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #62 -: Март 03, 2011, 11:56:26 am »
Привет и от мен.
Честит празник на всички.
Ето и списъчето

ПРИСТИГАМЕ   
 yahoo_17 stork-boy


marykol-25/28.02.2011
Лориан-8.03.2011г

Тини 78- 19 дни до термин
zeituni-21 дни до термин


ЧАКАЩИ  preggo

Ася 81-05.04.2011 планово секцио
Литето-5.04.2011
sami123 – 14.04.2011
tucy – 29.04.2011
Nadine – 04.05.2011
Topsi – 04.05.2011
elle22 – 06.05.2011
Elena B – 19.05.2011


*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #63 -: Март 03, 2011, 12:26:36 pm »
Честит празник!
Аз пак ви изпуснах дирите - ама така е като се правя на много работна  :D
Като гледам, темата няма шанс да остане празна - пак се е напълнила с нови момичета - ха да им е честито, и леки месеци до финала!
Мисля и аз скоро да освободя местото си тук - в събота съм на преглед - да чуем какво мисли и доктора все пак. Предполагам, че не ми остава много - най-много 2-3 седмици. Надявам се и аз да си имам вече дата за секциото (и двете бебета са седалищно и няма шанс май да се обърнат).
Откъм килограми - съм около 15 кг отгоре. Ужасно много ми тежи вече корема - ще сложа снимки след малко да видите за какво чудо иде реч!
Ася, аз пия от началото Прегнакеър (с или без Омега - каквито намеря) - мисля, че са добри, а и добре ми понасят (пия ги вечер, преди да си легна)
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #64 -: Март 03, 2011, 13:14:24 pm »
Честит празник и от мен!За черния дроб съм чувала ,че предлазполага към токсоплазмоза.
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #65 -: Март 03, 2011, 14:14:44 pm »
И аз съм все още тук момичета  :? Прегледът ми е чак на 8 март, денят на термина ми т.е. на 41 гс...Решила съм да практикувам малко патешко ходене и качване на стълби, но съм вече толкова уморена, всяко движение ми е направо много трудно ...

За килата просто ме е срам да си кажа, но съм качила 18, а си бях набелязала и аз около 10, максимум 12...Най-много се качват последните 3 месеца, а аз качих и в началото, заради гаденето...Голяма грешка направих, но не спирах да се тъпча  :oops:

marykol не ти ли предложиха да провокират раждането ? Мен ме хваща страх и за това. В моята болница чакат до 41гс и 5дни  8O и чак тогава провокират. Това ми се вижда адски много...На теб док до кога ти каза да чакате ?
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #66 -: Март 03, 2011, 15:53:19 pm »
Ася, витамините може да си ги поеш и като родиш. Прочети в листовката, но повечето за бременни се пият и при кърмене.

Re: Тема на бременните №74
« Отговор #67 -: Март 03, 2011, 17:10:30 pm »
привет момичета и честит празник!
Виждам, че някои вече са се отчели, а други още стискат  :wink:

Елле, браво за подвижността, е ти си около месец след мен, но аз се "спънах" сериозно от около 2 седмици - едва си обувам чорапите вече, не мога да се намеря удобна поза никъде и като ходя дишам като парен влак, тъй като и носът ми е запушен, но така ще е. Ако се съди по големината на плода, значи и корема ми е по-голям и съотвества на 35-36г.с. Аз съм наддала само 10кг до момента и като се има предвид че бебо е почти 2800 според док. Но ако знаете колко следко ям, започнах да се притяснавам, че е вредно за мъника.. :oops:

Маригри, черния дроб, както и недобре опечени меса не се препоръчват заради риск от токсоплазмоза, която както знаете за бременни е опасна. Не можеш да предозираш витамини от храна и мисля, че не е трябвало да изхвърляш всичко. Ако ти се яде, хапни по-добре изпечено парче, защото пък черния дроб е богат на желязо. Аз съм яла 2-3 пъти по малко и съм оцеляла  :)
Някой пил ли е желязо Тотхема, защото аз случайно имам, но док друго ми изписа и не го питах за това? Ампулите обаче изглеждат доста трудни за отваряне :ask:
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #68 -: Март 03, 2011, 18:18:02 pm »
 Сами ми е взела думите от устата,Маригрич,да беше хапнало едно две кюфтенца.Все пак не е забранено,а да не се прекалява с количествата...

 Ние днес бяхме на преглед.Картинката със серклажа изглеждаше много добре.Нищо не е скъсено или отпуснато:)
 Бебо продължава да си расте по-големичък,той така си върви,в норма,но в горните граници.Док предвиди едно добре охранено бебче на финала.Пупупу и най-вероятно още една предпоставка за секцио.Е,все пак има още време...Препоръча ми доктор за ЖК,заюото аз така и не се записах до сега...
 Бебо е супер инатлив.Днес така ни беше обърнал гръб,че не можахме да свършим цялата работа със сърчицето.Сега ще трябва да му говоря, да знае как да се държи следващия път.
 
 Аааааа, по повод храната,рибата съдържа много живак,да знаете.Всички риби съдържат и за това се препоръчва не повече от две порции риба седмично по време на бременност , а рибата Тон,акулата и още една тлъста морска...да ме извинит,не се сещам в момента,но ще ви я напиша по-натам да не се консумират
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #69 -: Март 03, 2011, 18:57:33 pm »
Честит Национален  Празник на всички   2bg!Да имаме много поводи да се гордеем ,че сме Българи  !И  да има много  и все повече  деца  в страната ни  !  


Тъкмо и аз щях да кажа - една порция добре приготвен черен дроб , едва ли може да е  проблем .
Ох, мен пък  как ме изкушава домашно прясно овче сиренце  :balk_53:

didon,чудесно е ,че всичко е наред след серкелажа.
И да се  запишеш на Жк  няма голяма полза според мен .Всъщност може в София да попаднеш на по -кадърен лекар за такава, отколкото ние в  провинцията.
Но след като се следим в Клиниката , няма голяма полза, още повече, че по всяко време може да "отскокнеш" до Клиниката при проблем .А нали личния ти дава  талони за изследванията , които се полагат в съответния триместър  ?


Liteto  , радвам се да те видя тук  :D и стискам палци .Какви са тези 15 кг-ти направо манекенско тегло изкара  , а и повечето  дами -  идеално сте се  справили с   теглото.
Да видим ние -майско-юнските - докрая какви слончета ще сме  :lol:

acq81 , ще те черпя  :lol:-калкулатора   за тегло , които си дала ,   ме изкара в  иделани норми  и ми дава  още голям аванс  да качвам  :lol:  

Купих си най-накрая  Биогая-пробиотика , които д-р Сигридов ми препоръча  / за профилактика  срещу газовете  / , но не пише  преди , след храна ли  -кога ?-само по 1-2 т дневно .Имаше и капки и сега се чудя дали не беше по-добре тях да взема , но д-ра не подчерта да има значение.
« Последна редакция: Март 03, 2011, 19:09:21 pm от nimika »


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #70 -: Март 03, 2011, 19:35:20 pm »
nimika"Да видим ние -майско-юнските - докрая какви слончета ще сме",това е много точно,а калкулатора дето acq81качи за което и благодаря,малко съм в повече :oops: но не се притеснявам само искам бебоците да са добре,а килограмите после ще ги мисля :wink:
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #71 -: Март 03, 2011, 19:44:00 pm »
loriane тук чакат до 7ден и на 8ден  те приемат в болница и предизвикват раждане /за мен тава е 5.03./ аз все се надявам че ще тръгне сама
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #72 -: Март 03, 2011, 21:28:13 pm »
Marykol, стискам  :crossfingers: да тръгне самичка ! Тайно се надявам и моето инатче да тръгне само  :)
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #73 -: Март 04, 2011, 07:48:56 am »

Някой пил ли е желязо Тотхема, защото аз случайно имам, но док друго ми изписа и не го питах за това? Ампулите обаче изглеждат доста трудни за отваряне :ask:

Аз в момента пия Тотхема, какво за нея? Ако се чудиш как се отваря - счупваш първо от единия край, след това обръщаш и чупиш другия край и течността изтича в чашата.
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #74 -: Март 04, 2011, 10:39:12 am »
И аз съм все още тук момичета  :? Прегледът ми е чак на 8 март, денят на термина ми т.е. на 41 гс...Решила съм да практикувам малко патешко ходене и качване на стълби, но съм вече толкова уморена, всяко движение ми е направо много трудно ...

За килата просто ме е срам да си кажа, но съм качила 18, а си бях набелязала и аз около 10, максимум 12...Най-много се качват последните 3 месеца, а аз качих и в началото, заради гаденето...Голяма грешка направих, но не спирах да се тъпча  :oops:

marykol не ти ли предложиха да провокират раждането ? Мен ме хваща страх и за това. В моята болница чакат до 41гс и 5дни  8O и чак тогава провокират. Това ми се вижда адски много...На теб док до кога ти каза да чакате ?

Здравейте и от мен.. :) исках да кажа че на мен ми предизвикаха раждането именно в 41г.с и 5дни.. така е тук при нас .. дългичко си е чакането ама.. ако сте големи като нас :):) т.е. ние бяхме доста см и това е бил проблема а аз имах доста малък корем.. Иначе раждането продължи всичко на всичко 38 часа.. Абе ако може да се избегнат някои моменти.. няма лошо :):) успех и имай търпение
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #75 -: Март 04, 2011, 12:38:36 pm »
Малеее,чак сега успявам да се запиша в новата темичка.Ама майка ми се върна от Гърция и започнахме едно пролетно почистване посред зима,ама какво да се прави-иначе трябва сама да чистя после.Пък и едни проблеми със свекито...Ние й обясняваме,че сега нито имаме време за сватба,нито пък финансова възможност и че е по-добре парите да ги запазим за бебето-тя вече роклята ми избрала и за пръстени щяла да ходи.Направо чудо.
А за килограмите-аз до тук съм качила около 6-7кг,но им се радвам,защото аз съм доста кльощава и много ще се радвам,ако запазя някое килограмче след като родя.
Аз имам и едно въпросче-ползвате ли някакво мазило за бюста да не се отпуска?Бях си купила едно на билка,но снаха ми ми каза,че не е хубаво сега да ползвам такива,защото се били оформяли млечните жлези и не знам си още какво.
[/url]
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #76 -: Март 04, 2011, 13:13:04 pm »
 :D И аз чак сега успях да се запиша...
Успех на всички !
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #77 -: Март 04, 2011, 13:26:46 pm »
krasi(ahiito), аз си мажа бюста с олиото на Икаров против стрии, според мен може да го мажеш със всичко, което става за бременни.


*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #78 -: Март 04, 2011, 13:47:52 pm »
Здравейте,

мерси за калкулатора, според него май съм ок, но както вече казахме, кантара плаши повечето от нас. изглежда има нещо в последния триместър - защото аз в началото почти не ядях шоколад и сладки работи, сега едвам се спирам, особено като се отворя на вафли мура е трудно положението.

кажете къде да гледам за дрешки, по възможност по-в града, щото съм без кола, с таксита се придвижвам, но по-важното е да са хубави дрешките за бебето.

стискам палци на първите в списъка, че после и наш ред идва.
дидон чудесни новини за серклажа, дано все така да е.

краси, то млечните жлези са си оформени, сега нарастват, за да можем да кърмим, а мазилата не стигат до жлезите, а ми стягат или хидратират кожата, така че да не се отпуска и да не стават стрии. ако погледнеш всички мазила за стрии пише за гърди, корем и бедра. така че, не знам снаха ти какво има предвид, да кажат и другите бременеещи, но не мисля, че мазилото ти стига до жлезите. все пак това са няколко слоя кожа, подкожни мазнини, мускул, пък евентуално тогава жлеза, не знам.

отивам да инсталирам нов компютър в офиса, хич не ми се занимава с това, ама на.

хубав ви ден и честит национален празник на патерица
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #79 -: Март 04, 2011, 13:49:25 pm »
krasi(ahiito), аз си мажа бюста с олиото на Икаров против стрии, според мен може да го мажеш със всичко, което става за бременни.
И аз него ползвам!