0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Хомозиготно носителство на 4G/4G алел в PAI???
« Отговор #20 -: Юни 21, 2007, 18:08:54 pm »
Ами да, най-добре, иначе дълбаеш, дълбаеш и затъваш повече. Това е личното ми мнение, преди малко не ти го споделих, защото не исках да влияя на решението ти.

Поздрави и успехи!
*
Re: Хомозиготно носителство на 4G/4G алел в PAI???
« Отговор #21 -: Юли 02, 2007, 11:18:16 am »
Здравейте,

zаписвам се и аz към групата с генотип 4G/4G za PAI. Откриха ми го след мисед в 12 г.с. В zаключението ми пиШе, че при бременност трябва да се вzемат мерки, zаЩото съм склонна към тромбофилия. Освен това си открих и zавиШени антифосфолипидни антитела. Скоро Ще ходя на гинеколог и Ще му zанеса реzултатите, да видим какво Ще каже той. Но като ви чета, май аспирина няма да ми се раzмине.

Ще следя темата с интерес.

Поzдрави.  :)
Re: Хомозиготно носителство на 4G/4G алел в PAI???
« Отговор #22 -: Юли 13, 2007, 08:43:15 am »
Здравейте, на мен също ми откриха генотип 4G/4G за PAI. Д-р Савов ми даде координатите на две лекарки в МД, които се занимават с рискова бременност, защото ми обясни, че за да бъде успешна следващата ми бременност /имам 2 аборта/, трябва да се следи от специалисти. Свързах се и с друг лекар, който се занимава с такива проблеми. Той ми обясни, че не е необходима хоспитализация в болница, просто се приемали лекарства и се пътува до въпросния център за преглед и вливания 1 път месечно до края на 3-я месец. Притеснява ме, обаче, друго- удачно ли е пътуване на дълго разстояние /300 км/ по време на бременност? Не е ли по-добре прием в болница за постоянно наблюдение? Все пак съм вече на 37 г. Благодарна ще бъда на всеки, който ме посъветва.
Re: Хомозиготно носителство на 4G/4G алел в PAI???
« Отговор #23 -: Юли 13, 2007, 10:06:26 am »
melisa, мисля, че е най-добре да го обсъдиш с наблюдаващия лекар. Според мен, ако не отидеш за вливанията, е по-голям риска да не износиш бременността.
Желая ти успех  :)
Re: Хомозиготно носителство на 4G/4G алел в PAI???
« Отговор #24 -: Юли 13, 2007, 11:03:22 am »
Да, знам, че ако не приемам медикаменти и не ми се приложи терапия, има риск за бременността. Въпросът ми беше дали да пътувам през първите три месеца или да говоря с двете лекарки в МД и да искам да бъда приета там за наблюдение.
*
Re: Хомозиготно носителство на 4G/4G алел в PAI???
« Отговор #25 -: Март 05, 2010, 16:40:39 pm »
Здравейте, виждам че отдавна никой не е писал в тази тема, но дано има някой който може да ми даде отговор на въпроса.На мен ми откриха генотип за PAI 4G/4G когато започнах да си правя изследвания за стерилитет.Този месец щяхме да правим инсеминация но ми закасня и имам бледа втора черта на теста.Прочетох, че за PAI 4G/4G лечението се започва още преди да има бременност,сега имам записан час за лекар, но е чак на 8 март което се пада 8 ден от закаснението.Ако някой има опит с това лечение моля да ми пише.Много се тревожа дали няма да стане много късно. :(
Re: Хомозиготно носителство на 4G/4G алел в PAI???
« Отговор #26 -: Март 06, 2010, 19:13:03 pm »
...Почвам по 1/4 Упсарин и при  :bfp: - Фраксипарин...
Това беше моята терапия. Според мен трябва да се обадиш на лекаря си и да обсъдите какво да правиш до прегледа.
*
Re: Хомозиготно носителство на 4G/4G алел в PAI???
« Отговор #27 -: Март 08, 2010, 18:48:45 pm »
Честит празник, благодаря за отговора Stivarip, аз вече минах на преглед има бременност със сигурност и сега съм на асперин протект и фраксипарин,лекаря каза че това ще е до края на бременността. Пожелавам успех на всички дано този месец да е щастлив за всички.
Re: Хомозиготно носителство на 4G/4G алел в PAI???
« Отговор #28 -: Юли 09, 2010, 15:26:28 pm »
Здравейте и от мен!За мое огромно съжаление днес разбрах,че и аз съм носител на  4G/4G  и това много ме притесни.Ще пиша какво следва, още не съм си видяла имунологията,дано нямам проблеми и там.


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
Re: Хомозиготно носителство на 4G/4G алел в PAI???
« Отговор #29 -: Юли 09, 2010, 17:14:41 pm »
На мен също ми откриха, че съм носител. Имам една прекъснаат берменност в 25 г.с., но уж не било заради тромбофилия. Преди пиех аспирин протект.

Сега по настояване на лекарката ми от Токуда пуснах при д-р Савов и се оказа, че съм носител. На Фраксипарин 0.3 съм в момента, друго не са ми казвали, че трявба да правя.
Редовни прегледи за кръвопотока на и доплер. Това е.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Хомозиготно носителство на 4G/4G алел в PAI???
« Отговор #30 -: Юли 14, 2010, 13:34:38 pm »
Излязоха ми резултатите за вродена тромбофилия и се оказва, че съм носител на хетерозиготен .... на R506Q, нещо такова, не е пред мен изследването.

Какво е това?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.