0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Алое
« -: Януари 04, 2005, 15:17:58 pm »
Скоро ми казаха една рецепта със сок от алое,мед и чевено вино-много добре ми действа,обаче не знам колко време трябва да я пия.Има ли според вас ограничение във времето,в което трябва да се приема или мога да го пия с месеци?
<br />
Алое
« Отговор #1 -: Януари 04, 2005, 15:25:46 pm »
И на мен ми казаха също такава рецепта(много ефективна), но все още не смея да я приложа, а и тя се пие по определена схема. Ако искаш ще ти я напиша, но аз лично не съм я пробвала още.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Алое
« Отговор #2 -: Януари 04, 2005, 15:26:26 pm »
Поне месец трябва според мен, за да има ефект.
А каква е рецептата?
Алое
« Отговор #3 -: Януари 04, 2005, 15:29:11 pm »
Не може цял месец да се пие, защото алоето е противопоказно да се пие след овулация
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Алое
« Отговор #4 -: Януари 04, 2005, 15:38:12 pm »
Да, така е. Но някой може да я прави без да прави опити за забременяване точно този месец по различни други причини.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Алое
« Отговор #5 -: Януари 04, 2005, 15:39:32 pm »
.Да наистина след ову не бива,защото ако е станало бебчето,не трябва да се пие алое.А иначе рецептата довечера ще я погледна как беше и ще пиша.
<br />
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Алое
« Отговор #6 -: Януари 04, 2005, 15:41:50 pm »
Цитат на: malinkova
И на мен ми казаха също такава рецепта(много ефективна), но все още не смея да я приложа, а и тя се пие по определена схема. Ако искаш ще ти я напиша, но аз лично не съм я пробвала още.

 

А би ли написала схемата,че на мен схема не ми казаха.
<br />
Алое
« Отговор #7 -: Януари 04, 2005, 15:51:21 pm »
Рецептата която аз имам е следната:
700гр. вино, 500гр. мед, 300гр. алое(листа от които се приготвя сок или направ готов сок)
Приготвя се 6 дни преди да ти доиде М., като три дни кисне, а другите 3 дни преди М. пиеш сутрин на гладно 150гр. По време на цикъла не се пие. След това се доизпива останалото количество пак сутрин по 150гр.

Тази рецепта ми я даде майка ми , която я взела от неина приятелка акушерка. И аз мисля да я изпробвам ама сега съм на стимулация, ще я направя в някоя почивка.
Ако искат модераторите може да я сложат при другите рецепти.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Алое
« Отговор #8 -: Януари 04, 2005, 15:57:48 pm »
.Благодаря ти! :D Мойте рецепта беше малко по-различна.Так е с червено вино,алое и мед,но в следните съотношения:алое:мед:вино=1:2:3(мисля,че така беше,но довечера ще погледна и ще кажа ако има грешка).На мен ми казаха да стои на тъмно,не не било нужно да кисне преди да почна да го пия.Моята схема е 3 пъти на ден по една супена лъжица на гладно,но пък не ми казаха колко време да се пие,за това питах.
<br />
*

    стефи

Алое
« Отговор #9 -: Януари 05, 2005, 17:03:23 pm »
Цитат на: malinkova
Рецептата която аз имам е следната:
700гр. вино, 500гр. мед, 300гр. алое(листа от които се приготвя сок или направ готов сок)
Приготвя се 6 дни преди да ти доиде М., като три дни кисне, а другите 3 дни преди М. пиеш сутрин на гладно 150гр. По време на цикъла не се пие. След това се доизпива останалото количество пак сутрин по 150гр.

Тази рецепта ми я даде майка ми , която я взела от неина приятелка акушерка. И аз мисля да я изпробвам ама сега съм на стимулация, ще я направя в някоя почивка.
Ако искат модераторите може да я сложат при другите рецепти.

  А за какво по точно се пие?При мъжки илил женски проблем?
Билкови рецепти
« Отговор #10 -: Януари 05, 2005, 21:57:49 pm »
:wink: Момичета, на мен пък ми дадоха една рецепта с около 15 билки в нея. Съседката на моя приятелка правила неуспешни опити за забременяване /тръбите и били силно нагънати/. Оставало и само инвитро. Дали и тази рецепта с билки и след 3 месеца е забременяла. Всеки момент ще роди. Рецептата и е дадена от гинеколог. Аз лично ще я пробвам.

МОИТЕ САМОЕДСКИ СЛЪНЧИЦА
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Алое
« Отговор #11 -: Януари 05, 2005, 22:36:01 pm »
Стефи,тази рецепта мисля,че става и за нас и за мъжете,защото тя е прочистваща организма и подсилваща имунната система.
<br />
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Алое
« Отговор #12 -: Януари 05, 2005, 22:37:55 pm »
Georgia ,би ли споделила с нас тази рецепта.Аз също пия билкови смеси-на д-р Желязков са.
<br />
рецепти
« Отговор #13 -: Януари 06, 2005, 09:50:47 am »
:roll: С удоволствие ще я споделя, но нещо не мога да я намеря. Явно мъжът ми е разчиствал. Ще я поискам още днес от жената.

МОИТЕ САМОЕДСКИ СЛЪНЧИЦА
receptata
« Отговор #14 -: Януари 06, 2005, 22:37:43 pm »
:P Nai setne mi izpratiha receptata:

1. Valerian 50g

2. Menta 50g

3. Matochina - 50g

4. Glogov cviat - 50g KORENI

5. Diavolska usta - 50g

6. Mashterka - 50g

7. Spireia - 100g koreni

8. Agrimonia - 100g

9. Orehovi lista - 50g

10. Neven - 50g cviat

11. Lazarkinia - 50g

12. Fomoria - 50g

13. Bial ravnec - 50g

14. Cherven kantarion - 50g

15. Zhult kantarion - 100g

16. Bial hvosht - 50g

17. Breza lista - 50g

18. Kopar - 50g

19. Anason - 50g

Prigotviane:  V 600 g voda se slagat 3 supeni lazhici ot smesta.
Ostavia se da vri dokato stane polovinata ot technostta. ostavia

se da kisne ciala nosht. Na sutrinta se precezhda i razdelia na

3 ravni chasti. Piiat se 3 puti na den 1 chas predi iadene.

Proporciite trqbva da badat spazvani mnogo to4no

МОИТЕ САМОЕДСКИ СЛЪНЧИЦА
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Алое
« Отговор #15 -: Януари 06, 2005, 23:54:35 pm »
много ти благодаря!!! :D
<br />
Алое
« Отговор #16 -: Януари 07, 2005, 13:53:27 pm »
[  А за какво по точно се пие?При мъжки илил женски проблем?[/quote]

Аз знам че основно при женски проблеми се пие , но едва ли ще навреди и на мъжете.
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
Алое
« Отговор #17 -: Декември 23, 2005, 00:54:37 am »
Здравейте,момичета!Най-после се добрах до форума.Онзи ден бях на преглед при доц.Маркова и би изписа инжекции-Алое.Започнах ги от вчера.Общо са 30.Бият ми ги мускулно и доста боли.Сестрата каза,че с всеки изминал ден ще боли повече.Моля ви,споделете вашия опит-има ли начин да се поизбегне това и някой правил ли е такива инжекции?А да знаете дали имат странични ефекти и дали има смисъл от тях изобщо?Все си мисля,че доц.Маркова не би ми изписала нщо безмислено,но ще ми е от полза да знам и мнения от личен опит. :)
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Алое
« Отговор #18 -: Декември 23, 2005, 06:40:40 am »
Може да се смесват с обезболяващо и тогава няма да боли толкова.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Алое
« Отговор #19 -: Декември 23, 2005, 20:09:08 pm »
Билковата  рецепта, дадена от  Георгия  в малко по друга разновидност я има поместена вече в подраздела.  Като гледам състава, разликите са несъществени, Зори да каже.  http://zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2233
И на мен ми я даде гинка. Действа при неустановен проблем при жената и читава спермограма при мъжа.
*

    p_petq

Алое
« Отговор #20 -: Декември 25, 2005, 09:10:31 am »
Искам да попитам за Рецептата с АЛОЕ:
Когато смеля алоето и го разбъркам с другите неща, прецеждам ли го или го оставям да кисне и едва когато започна да го пия го прецеждам.
Когато го смлях (с блендер,защото нямам месомелачка) стана на каша.Прибавих меда и виното и се получи смес по-рядка от нектар...така ли трябва да стане???

Не разбрах и точно колко време трябва да стои преди да започне да се пие.

Много моля, ако някой е правил тази рецепта да ми обесни малко по-подробно.

Честита Коледа на всички!
Нека най-бързо да се сбъднат-най-силните ви желания.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Алое
« Отговор #21 -: Декември 27, 2005, 14:19:56 pm »
Това открих за вас от http://forum.aloe-bg.com/viewtopic.php?t=33
Въпрос: В някои книги пише, че Алое не трябва да се дава на бременни жени, майки кърмачки и малки деца или трябва да им се дава само две до три седмици. Вярно ли е това?

Отговор: Тук най-вероятно става дума за медицинското Алое. По-рано Алое Вера се е прилагало във формата на концентриран прах като очистително средство. В тази форма вече не е прието да се предлага в аптеките, поради различни странични ефекти. В днешно време соковете и геловете от Алое Вера, които се предлагат на пазара, не би трябвало да съдържат алоин и емодин (от кората на листата) и съответно нямат разслабителни свойства. Гелът от Алое Вера на ФЛП може свободно да се предлага като хранителна добавка и да бъде употребяван от настоящи или бъдещи майки, както и от деца.
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
алое
« Отговор #22 -: Декември 30, 2005, 15:53:45 pm »
Аз си направих рецептата с алое от книгата на Петър Димков,която е 200 гр. алое,600 гр.мед и червено вино толкова.Пиех го по 3 с.л. на ден преди храна.Но нещо взе да ми става лошо от него и го спрях.Сега не знам дали това е естествена реакция на организма в началото.Моля,който е пил тази смес да даде мнение.
Весела Нова година и сбъдване на най-голямата ви мечта!
Алое
« Отговор #23 -: Декември 30, 2005, 16:23:47 pm »
Искам да питам откъде купувате алоето?
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Алое
« Отговор #24 -: Декември 30, 2005, 16:30:55 pm »
Моето е растение,смлях му листата.Но се продава и сок в билковите аптеки-струва около 18 лв.,а има и на капсули на Адифарма и Шерер.Но моята рецепта е с листата от растението,с друго не става.А,има и инжекции-в нормална аптека ги има
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Алое
« Отговор #25 -: Декември 30, 2005, 17:31:27 pm »
В момента пия Алое от следната рецепта:
300 алое (смлени листа)
500 мед
700 червено вино

5 дена стоя на тъмно и студено

пия го по 100 мл.сутрин на гладно

Не чувствам нищо -не ми е лошо...нито проблеми със СЧТракт.
Все едно не съм пила нищо.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Алое
« Отговор #26 -: Декември 30, 2005, 17:48:21 pm »
Дано след цикъла като го пия да нямам такива симптоми.Пък и не знам дали не е дало реакция като пих бяло вино
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Алое
« Отговор #27 -: Декември 30, 2005, 20:52:31 pm »
Народе, както съм писала вече разликата между домашно приготвеното алое - т.е. да му смилаш листата и да си правиш еди кво си за  пиене и продукта на ФЛП е следната - при първия вариант има и алоин и емодин като химични вещества. Някой въобще протруди ли се да отвори линка, който съм дала? Не правя реклама, ма ми вижда по-достоверно, отколкото да бъркам и меля листа на алое, пък много важно, че  вторият вариант   струва 35 кинта, но е безопасно за здравето ми.
Алое
« Отговор #28 -: Декември 30, 2005, 21:04:17 pm »
Една приятелка ми купи алое на гранулки. Пише да не се взима при бременност заради опасност от аборт.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Алое
« Отговор #29 -: Декември 31, 2005, 07:53:10 am »
Аз се страхувам от това което продават по аптеките.Не става въпрос за парите...а дали наистина е Алое и то обработено по начина който се пише.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Алое
« Отговор #30 -: Декември 31, 2005, 07:58:15 am »
А и аз не съм бременна...и надали някога ще бъда...та за това няма проблем за мен...какво значение има

Но горе главата -нали днес поемаме по Нова година...
Щастие на всички...от сърце пожелавам

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Алое
« Отговор #31 -: Декември 31, 2005, 09:03:30 am »
Цитат на: denis
А и аз не съм бременна...и надали някога ще бъда...

Ще бъдеш!
Горе главата  :balk_21:
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
Алое
« Отговор #32 -: Декември 31, 2005, 15:48:50 pm »
Още за Алоето : на мен ми го бият мускулно,както вече казах и е доста болезнено.В кутииката има по десет ампули по 1 мл..Вътре има и листовка,в която пише ,че се прилага при офталмологични и гинекологични възпаления.Предписано ми е за премахване на евентуални остатъци от възпаления по тръбите,а също така пише,че е естествен биогенен стимулатор.Сестрата,дето ми бие инжекциите,каза че някой жени си го биели за красота 8O
 :?: Имам въпрос : Дали е фатално ако се прави почивка между инжекциите 2-3 дни ?Как мислите? Маркова ми каза повреме на цикъла да ги спра.Обяче сега с тия празници попрескачам някой друг ден и се притеснявам да не би да се обесмисли целия курс на лечение.Няма кого да питам и ми е неудобно да търся Маркова само за това,така че - помагайте ако знае някой ... :oops:
Алое
« Отговор #33 -: Януари 12, 2006, 16:40:49 pm »
Здравейте момичета. След като април месец се оказа че със съпруга ми имаме антиспермални тела, а аз имах и антиовариални нашият гинко ни даде на мен Сабила( което си е чисто алое) , а на съпруга - мака или перуански женшен. Моите капсулки представляваха 12,5 мг. изсушен гел от алое и ги пиех 3 пъти на ден по 1. Трябваше да проведем 3 месечно лечение с тях, но при нас настъпи бременост още през 1я месец, за съжаление завърши с миссед. Сега отново ги пия профилактично но резултат все още няма  :cry:
Малко повече инфо за алоето от книжката която ми дадоха: има антиоксидантно действие, като намалява риска от сърдечно-съдови заболявания и намалявя последствията от стреса. Антиоксидантите подкрепят имунната система, повишава защитните сили на организма, проявяват антивирусно и антибактериално действие.

Всеки край е едно ново начало!
Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!
*
Алое
« Отговор #34 -: Януари 28, 2006, 20:48:13 pm »
По повод на алоето-продава се и в аптеките на "Лечител".В две разфасофки е-май беше от 500 мл и 1 кг.шишета със сок.Цената точно не си я спомням,но е нещо от рода на 17 и 25 лв.Не съм си купувала,но съм чела указанието и наистина пише,че е противопоказно при бременност.Много ми се иска да си го купя т.е. да си го самоназнача-хубави неща пише за него.Предполагам,че ще трябва да се пие до овулация.А на мъжа дали е добре да се дава за прочистване на организма?
Всичко,което не ме убива,ме прави по-силна!
Алое
« Отговор #35 -: Януари 28, 2006, 21:21:47 pm »
Линда, една тема е достатъчна, не е необходимо в три различни да пишеш едно и също.

Според мен е хубаво да пиеш алоето, но само преди ову. Мъжа ти също. 10 дни се пие, 10 дни се почива (за него), за теб - само до ову и само 10 дни всеки цикъл.

Дано да ти помогне!!!
*
Алое
« Отговор #36 -: Януари 29, 2006, 07:17:11 am »
Благодаря,Зайо!Е,малко се поувлякох,но понеже на 3 места се засяга темата,реших,че така повече хора ще прочетат и ще получа повече отговори.Няма да се повтаря! :oops:
Всичко,което не ме убива,ме прави по-силна!
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Алое
« Отговор #37 -: Февруари 05, 2006, 08:20:10 am »
Искам да попитам относно рецептата на Джорджия.Колко време се пие въпросната смес от билки?И за какви проблеми е изписана?
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Алое
« Отговор #38 -: Февруари 16, 2006, 15:39:41 pm »
Здравейте,мили момичета
Да ви питам относно алоето,преди месец чух от вас за сока на алоето,че бил много лекувит и помага за изчистване на организма.И така купих си 100% сок от алое и започнах да го пия по 50мл.сутрин на гладно в продължение на месец.по принцип моят цикъл е 28 дни,редовен,но имам киста(незнам каква е)и този месец ми дойде с 7 дни по рано и много обилно и болезнено-възможно ли е това да е от алоето?
Ако сте имали същият проблем,моля да споделите и да ми отговорите.
целувки на всички


 :balk_102:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Алое
« Отговор #39 -: Март 02, 2006, 22:38:36 pm »
Днес от една жена, която се занимава с отглеждане на най-различни растения научих подобрен вариант на рецептата с меда и виното.Преди да започне да се пие сместта се прибавя 1 чашка водка или уиски.Предполагам, че акохола помага за усвояването на субстанцията от организма.Освен това растението трябва да е поне 3 годишно.Според тази жена алоето помагало наистина при много дори тежки заболявания, като в зависимост от проблема сместта се пие по различни схеми, в нашия вариант само до овулацията.Можело да се пие многократно и много жени употребявали тази рецепта дори само за разкрасяване.Аз смятам да пробвам.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Алое
« Отговор #40 -: Март 03, 2006, 07:57:21 am »
Цитат на: anelka
Днес от една жена, която се занимава с отглеждане на най-различни растения научих подобрен вариант на рецептата с меда и виното.Преди да започне да се пие сместта се прибавя 1 чашка водка или уиски.Предполагам, че акохола помага за усвояването на субстанцията от организма.Освен това растението трябва да е поне 3 годишно.Според тази жена алоето помагало наистина при много дори тежки заболявания, като в зависимост от проблема сместта се пие по различни схеми, в нашия вариант само до овулацията.Можело да се пие многократно и много жени употребявали тази рецепта дори само за разкрасяване.Аз смятам да пробвам.


Здравей!
Само малка поправка,листата трябва да са на минимум 4 год.
Не мисля, че по-твърдият алкохол е по-полезен.Аз съм за виното.
Моите впечатления са много добри, дори в момента пия сок от алое.
Рецептата с виното пих преди 2-3 месеца. Това, което се получи след това е, че графиката на БТ след овулация е по-висока от преди  (37.1-37.2)
Винаги съм мислела,че имам недостиг на жълтото тяло ,БТ винаги беше около 36.9  ,много рядко достигаше 37.1 и то само като единични стойности. А сега като посотянна стойност е 37,1,направо си залепва там.И съм много спокойна.Правила съм и изследване на прогестерон и двата пъти беше много висок,единият дори повече от реф.стойности.
Не съм сигурна дали е от алоето,но това беше единственото по-различно което бях пила.
Ако не помага ,поне не пречи.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Алое
« Отговор #41 -: Март 03, 2006, 09:20:05 am »
Тя рецептата пак си е с вино.Накрая преди да започне да се пие се прибавяло към цялата смес и 1 чашка твърд алкохол.Не знам дали е по-добре.[/quote]
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Алое
« Отговор #42 -: Март 03, 2006, 10:12:30 am »
Цитат на: anelka
Тя рецептата пак си е с вино.Накрая преди да започне да се пие се прибавяло към цялата смес и 1 чашка твърд алкохол.Не знам дали е по-добре.
[/quote]

Не мисля, че е по-добре.
А и за първи път чувам за този вариант.А доста се рових преди да започна да пия , доста разпитвах, четох .разликата в различните рецепти беше незначителна,най-вече в съотношението на мед,вино и алое.
Виж в  рецепти за външно приложение, имаше с ракия.
Абе незнам.всеки сам решава.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум