0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #20 -: Октомври 05, 2007, 10:46:10 am »
Аз съм малко на ти с лекарствата и хранителните добавки като производство и ви съветвам да не се пие нищо ,освен ако не е животоспасяващо и ли сте в голяма нужда.А за антидепресантите чак такава нужда голяма не е.Има и други начини ,като психотерапията например, релаксацията или според мене добре действа и повече ангажираност с повечко задачки,вместо лежане и мислене за глупости.
Които не е патил не знае за какво става въпрос.
Прави са възрасните хора, като казват че това е невярна болест.
*
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #21 -: Октомври 05, 2007, 16:11:52 pm »
Аз съм малко на ти с лекарствата и хранителните добавки като производство и ви съветвам да не се пие нищо ,освен ако не е животоспасяващо и ли сте в голяма нужда.А за антидепресантите чак такава нужда голяма не е.Има и други начини ,като психотерапията например, релаксацията или според мене добре действа и повече ангажираност с повечко задачки,вместо лежане и мислене за глупости.

Касиел, не ти пожелавам да ти се случва. но всички тези неща които си описала са неприложими при паническо разстройство. не знаеш колко безпомощен се чувства човек, има физическа (не психическа) зависимост, която въобще не зависи от "мисленето за глупости".
не ми се обяснява повече, знам, че почти всички, които не са страдали от това, смятат, че са лигавщини, но... не е така. нямам намерение да споря, само казвам.

Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #22 -: Октомври 05, 2007, 20:57:51 pm »
Пипи, мила , ще чакам да напишеш обратното като ти докажа че не си права. И аз като тебе бях дълги години в депресий и лекарства.сега ще ти пиша едно ЛС че са много лични нещата и имам изненада за тебе. :wink:
*
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #23 -: Октомври 05, 2007, 22:09:36 pm »
пиши и на мен
интересно ми е
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #24 -: Октомври 07, 2007, 10:30:41 am »
Момичета ,и какво ще кажете за Деанксит????Дали е много вреден????/Дали пречи при опитите??? 8OНякоя пила ли го е??
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #25 -: Октомври 07, 2007, 11:00:40 am »
Деанксит - розовото хапче  :lol:
Адинка, по добре пий по една чаша бяло вино! :kaos7:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #26 -: Октомври 07, 2007, 11:54:58 am »
Цоп в тази темичка- тъкмо за мен актуална.
От година пия Ксетанор - имах ПР и продължителна депресия, като най- много ме мъчиха аветовъртежа и пристъпите  8O
След десетина дни започвам първо икси по дълъд протокол. Говорих с моят лекар и той беше категоричен, че трябва да го спра. От вчера съм на половин хапченце.
Момичета, помагайте!
Според лекаря нямам нужда от никакви заместители, но се питам дали билкови хапченца ще вредят на икси- то.
Евро, ще се радвам да споделиш своя опит, ти си минала по този път  :bighug:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #27 -: Октомври 07, 2007, 12:20:28 pm »
 :kiss:
Кукле, толкова положителни емоции ти предстоят, че изобщо няма да се сетиш за депресията, ОБЕЩАВАМ! :D

При мен: след пункцията на първото икси, явно след като попремина стреса и се освободих от товара /16 пълни фоликула :D/ се "поолюлях" малко, взех си капките от глог мента и валерян и неуробекс. Но след ден-два ми предстоеше срещата с нашите ембриони, ммм... блаженни моменти и отново бях на крака!  :D

Така че горе главата, сега доминиращата мисъл ще е относно процедурата, а не другото.

Мисли положително, избягвай онова което те натоварва, дори това да е Зачатие, излизай на разходки, обичай момчето си и всичко ще е наред!

Пожелавам ти късмет за напред! :crossfingers: yahoo_17 stork-boy

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #28 -: Октомври 07, 2007, 13:13:03 pm »
Деанксит - розовото хапче  :lol:
Адинка, по добре пий по една чаша бяло вино! :kaos7:
Розово хапче за розово настроение :)
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #29 -: Октомври 07, 2007, 13:24:37 pm »
Да разбирам ли, че по време на процедурите  мога да взимам глог, мента и валериана?  :oops:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #30 -: Октомври 07, 2007, 14:53:13 pm »
Предвид на това, че няколко пъти съм опирала до класически антидепресанти, при мен глога, ментата и валеряна вероятно са имали плацебо ефект, но все пак ефект.
Да, след пункцията няколко дни си капех капките в чаша вода. :wink:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #31 -: Октомври 07, 2007, 15:14:48 pm »
Деанксит - розовото хапче  :lol:
Адинка, по добре пий по една чаша бяло вино! :kaos7:
Евро ,защо миличка????? 8O...честно казано напоследъ хич не се чувствам добре ,но когато пия деанксит съм по-добре ,не несмея да го пия всеки ден :(,страх ме е да не се получи някаква зависимост
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #32 -: Октомври 07, 2007, 15:33:23 pm »
Щом работи - пий го, но постепенно се опитай да го смениш с винцето! :kiss:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #33 -: Октомври 07, 2007, 15:40:17 pm »
Щом работи - пий го, но постепенно се опитай да го смениш с винцето! :kiss:
е  ........винцето хич не го харесвам,но един TUBORG ,няма да откажа..... :lol: :lol: :lol:,за жалост хич не ми действа добре на килцата... :lol: :lol:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #34 -: Октомври 07, 2007, 15:46:50 pm »
Простете за Оф-а

Щом работи - пий го, но постепенно се опитай да го смениш с винцето! :kiss:
е  ........винцето хич не го харесвам,но един TUBORG ,няма да откажа..... :lol: :lol: :lol:,за жалост хич не ми действа добре на килцата... :lol: :lol:

о, кой каза килца?
Сега съм на диета, след някой друг ден ще започна да въртя педали, това шкембе ще трябва да го сваля някак.


Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #35 -: Октомври 07, 2007, 15:51:10 pm »
Евро, на мен билките ще ми трябват и преди пункцията  :balk_146:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #36 -: Октомври 07, 2007, 15:58:30 pm »
Еее, rozaly  :hug2:
Аз пък си мисля че ще се пребориш!

Имаш ли терапевт под ръка? Къде ще правиш Икси-то, в центъра би трябвало да има психолог, опитай да се свържеш с него. Не мисли в тая посока, сигурна съм че като започнеш процедурата ще мислиш единствено и само за нея, а това повярвай ми е прекрасен момент. Сега дори не мога да си позволя да мисля за процедура, но се усмихвам винаги когато чуя/видя, че някой започва, за мен това са дни изпълнени с толкова много надежда!
С теб съм! :kiss:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #37 -: Октомври 07, 2007, 19:04:09 pm »
Мерси за подкрепата  :bighug:
Ще правим икси- то при д- р Владимиров, той е запознат с моите емоционални проблеми. Смятам по време на процедурата да съм в Сф.
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #38 -: Октомври 09, 2007, 09:53:09 am »
Здравейте мили момичета аз също имам постояно натрапливи мисли а понякога и пристъпи на паника защото съм преживяла доста но се опитвах да ги овладея,преди 4 мисед аборт а тъкмо се бях закрепила и сега ужас има моменти в които се задушавам от нерви без да има причина и незная какво да правя,опитах да ходя на психотерапевт но не съм особено доволна и сега когато ми става така пия деанксит не че ми помага много но незная към кого да се обърно а и отгоре на всичко вдигам и кръвно на нервна почва :oops:ако може някои да ми помогне ще съм благодарна
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #39 -: Октомври 09, 2007, 10:25:43 am »
Здравейте мили момичета аз също имам постояно натрапливи мисли а понякога и пристъпи на паника защото съм преживяла доста но се опитвах да ги овладея,преди 4 мисед аборт а тъкмо се бях закрепила и сега ужас има моменти в които се задушавам от нерви без да има причина и незная какво да правя,опитах да ходя на психотерапевт но не съм особено доволна и сега когато ми става така пия деанксит не че ми помага много но незная към кого да се обърно а и отгоре на всичко вдигам и кръвно на нервна почва :oops:ако може някои да ми помогне ще съм благодарна

И аз съм така сега, при други обстоятелства бих посегнала отново към Сероксата, но засега се "пазаря" още, нали имаме друга мисия пък и не ща да си пипам хипофизата. Незнам, може би ако се залисаш с някакво  хоби, гоблени, пъзели, плетиво.  :hug2:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com